Iphone garanti değişim

Bu konuyu okuyanlar

somagiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar, yurtdışından aldığım iphone 4S bozuk çıktı, internetten yaptığım araştırmalarda telefondaki sorunun donanımsal bir problem olduğunu (panic-plist hatası), aynı sorunu yaşayanlara apple'ın yenisiyle 1'e 1 değişim yaptığını öğrendim, şimdi Türkiye'de resmi applestore olmadığı için bir arkadaşımla tekrar yurtdışına garanti için göndereceğim yalnız iki sorum var:
1. Bu değişim olayı kaç gün surer? Ona göre uzun kalacak biriyle göndereceğim,
2. Eğer değişim gerçekleşirse, farkını ödeyerek iphone 5 verirler mi?

Tahmini değil de konuyla ilgili tecrübesi veya başka birinden bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarsa daha iyi olur

Şimdiden teşekkürler

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Arkadaşlar, yurtdışından aldığım iphone 4S bozuk çıktı, internetten yaptığım araştırmalarda telefondaki sorunun donanımsal bir problem olduğunu (panic-plist hatası), aynı sorunu yaşayanlara apple'ın yenisiyle 1'e 1 değişim yaptığını öğrendim, şimdi Türkiye'de resmi applestore olmadığı için bir arkadaşımla tekrar yurtdışına garanti için göndereceğim yalnız iki sorum var:
1. Bu değişim olayı kaç gün surer? Ona göre uzun kalacak biriyle göndereceğim,
2. Eğer değişim gerçekleşirse, farkını ödeyerek iphone 5 verirler mi?

Tahmini değil de konuyla ilgili tecrübesi veya başka birinden bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarsa daha iyi olur

Şimdiden teşekkürler

İphone'larda tamir olmuyor zaten değişim yapıyorlar.Arızasını tespit ederlerse değiştirirler. Türkiye'de 10-15 günü buluyor.

Üst model değil aynısını veriyorlar. Apple bunu kabul etmiyor. Ama yinede deneyin şansınız

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
iPhone 5 vereceklerini zannetmiyorum. Ayrıca ben iPhone 3G kullandığım zamanlarda telefon 2 kez arızalanmış ve 2 sinde de yetkili servis telefonu tamir edip göndermişti. Tamir etmezler yenisini verirler diye bir şey yok yani.

memet978

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benimde bir hafta önce telefonumun on-of tuşu bozuldu servise götürdüm bugün yenisiyle değiştiler .

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
APPLE cihazlarında donanımsal vs problem oldumu tamır etmıyorlar dırek degıstırıyorlar diye bılıyorum garanti ye gönder donanımsal yanı apple kaynaklı bır sorunsa 4s ile degisrler yine 5 vermezler ama 4s i 1400 e falan satıp 2000 tl ye operatorlere geldiginde 5 ala bılırsın fark koyman lazım olr yani

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s.a arkadaşım bendede 4 var üst power tuşu tam basmıyor vodofone cıkşlı garanti devam ediyor cihazı yenisiylemi 4s olarak degiştiriyorlar bilgilendirirsen sevinirim.

cold38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben kanadada degisim yaptim.Benimkinin bataryasinda problem vardi apple store da Yarim saat icerisinde degisimi yapip yeni telefonu verdiler hicbir sorun olmadi.Yalniz kesinlikle bir ust modelini vermiyorlar uzerine para vermek istesen bile.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim iphone4s wifi den dolayı bozuldu şimdi garantiye vericem sizce kaç gün kalır :S

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar ben daha bir hafa oldu iphone 5 aldım dustum camı kırıldı bunu ne yapmam lazım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben de iphone 5 almıştım, proximity sensor bozukmuş. Applestore'da değiştiren arkadaşlara soruyorum. Değişim sırasında size değişim yapıldığına dair bir belge veriyorlar mı? Pasaportuma kayıt ettirmiştim böyle bir belge olmazsa pasaport kaydını değiştiremeyeceğimi söylüyorlar.

beroe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de iPhone 5 var 3 haftadır panic.plist ve reset counter hatası veriyor, cihaz kendiliginden kapanıyor, cok fazla uygulama yukleyemiyorum. İstanbul Bilişimden almıştım, garantisi halen devam ediyor, tum foumlardan gordugum kadarıyla bu donanımsal arızayı gosteriyor yani tamir soz konusu degil. Bir kac gun icerisinde Istanbul Bilişime degisim talebiyle gonderecegim, umarım degisim yaparlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynısı bendede var arada donuyor kapanıyor yanı sonra orta dusu normlade basınca algılamamsı gerekırken gec algılyor sıkayetım cok yanı nasıl bır durumla karsılacaz baska anlam veremıyorum ya

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar iyi günler
ben 04.09.2013 tarihinde media marktan iphone 5 aldım. Aldıktan iki gün sonra telefonun arkada kamerasında beyaz bir nokta şeklinde leke olduğunu ve telefonu sallayınca üst kısmından çok ince bir ses geldiğini farkettim. Media markt bunu servise yoluyabileceklerini söylediler. Sizce servisten değişim kararı çıkar mı ? teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
o çok ince ses benm iphone5 den de geliyrdu,değişim kararını gönderdikleri servis veriyor benm ilk gönderdiğim servis değişime gerek yoktur dedi ikincisi de olumlu karar verip değiştirdi. Yani şansına braz da servisin insafına kalıyr

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar iphone 5 cihazımı 20.09.2013 tarihinde turkcell tim aracalığıyla servise gönderdim. Bugun bana geri dönüş yapıp cihazınız değiştirelecek dediler. Bu değişim kaç gün sürer yardımcı olabilirmisiniz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben iphone 5 kullanıyorum. Konuşurken karşı tarafın sesi cızırtılı ve çok derinden geliyordu. 22.10.2013 tarihinde TİM aracılığıyla servise gönderdim, 16.11.2013 tarihinde de yenisi elime ulaşmıştı değişim yaptılar:clap:. Ama kutuda gelmiyor yenisi haliyle insan bi dakka acaba Turkcellde çalışan kız üstüne yattı da bu 5s'lerden falan mı verdi oluyorsunuz :glare: insanoğlu işte geç gelse nerde kaldı der, bu kadar kısa sürede yenisini yolladıkları zaman da şüpheleniyor :mellow:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşım 24 gün geçmiş bu süre kısamıdır.24 gün boyunca yedek telefonumuz yoksa napacaz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaslar bnde ıphone 4 vardı ıos 7.0.3 den dolayı kasıyodu asırı derece de bnde garantıye gonderdım degısım olur mu acaba acıl bı donun .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar amerikadan arkadasım getırdı ımeı kaydı var tamam onda sıkıntı yokta ben şimdi telefonun üst tuşunda sorun yasıyorum nasıl halledebılcem ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
vodafonede 2012/12. ayda aldığım iphone 5 power tuşu bozulduğu için teleservice gönderdim 5 gün içinde değişim kararı çıktı ondan sonra bekledim 45 gün 2 güne bir mail atıyorum hep aynı cevaplar cihaz yurtdışından gelecek henüz gelmedi felan biraz sert mesaj yazınca 45. günde yeni cihaz test ediliyor mesajı geldi sonra kargoyla cihaz geldi ama asıl sorun şu ki gelen cihazın imei ni apple sitesinde garanti sorgulamadan sorguluyorum böyle bir cihaz yok diyor acaba garanti eski cihazım üzerindenmi devam ediyor yoksa bu cihazın garantisi yenimi başladı sonuçta 1 yıl daha garantisi vardı giden cihazın bu hiç kayıtta yok ne yapmak lazım bilmiyorum bilen arkadaş varsa paylaşırsa sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iphone 4s im var garantiye nasıl gönderebilirim bunu?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaslar benım 4s kullanıcısıyım yaklasık bir yıldır sonzamanlarda sorunla karsılasmaya basladım ben ıslerımı net uzerınden hallettıgım ıcın genel olarak net uzerınden kullanıyorum telefonu ama suan enterasan bır sorunla karsılastım video ve radyo muzik sesı hıc bır sekılde cıkmıyor telden enterasan olan kulaklıgı taktıgında ses var cıkarttıgında hıc bır sekılde tus sesı dahıl yok turkcell tim e verdım gonderdık dıye yalan soyledırler 8 gun sadece tım de bekledı kızdım aldım telı madur ettıler benı etılerde servısı var genpa garantısı merak ettım akıbıyetı ne olur teşekurler...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar merhaba benım ıp4s'imin ekranı degısmıstı yetkılı servıs tarafından degıl.
1Ay kullandıktan sonra telefona ses gelıp goruntu gelmemekteydı.1hafta once servıse gonderdım acaba ne zaman gelır?Ve degısım olurmu?
Şimdiden teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Cumartesi akşamı Iphone 4 aldım Turkcell' den, pazartesi sabahı telefonda konuşurken karşı tarafın sesi gelmemeye başladı. Aldığım yere götürdüm, servise yollayacaklarını söylediler. Perşembe günü aradılar, cihaz yenisi ile değiştirilecekmiş. Bekliyorum bakalım kaç günde değiştirilecek. Büyük bir hevesle aldığım telefon, daha 30 dk. bile konuşma yapmadan arızalandı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sabahleyin ıphone 4 üm kaç günde gelir diye yazmıştım. Biraz önce aradılar, yeni cihazımı teslim alabileciğimi söylediler. Beklediğimden de çabuk oldu. Teşekkürler. :yes:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim iphone5 ile falan değiştirme öyle bişi yok sıfır telefon verirler 4s kutusuz alır kullanırsın elden satarsan para eder suan en fazla 800 tl

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sarz bölümünü alkol vayahut kolanya ile güzelce silcen...
ama fırçayla güzelce sil
öbürtürlü olmuyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı şey benimde başıma geldi 1 gün bile kullanmadan servise gitti bende bekliyorum hala :crying:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonun ekranında temas ta sorun vardı dokunmatik ekranında kendiliğinden oruya buruya giriyodu servise gönderdim bakalım ne olucak değişmesi olurmu