iPhone dan sonra hangi telefon?

Bu konuyu okuyanlar

loverman

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Herkese Merhaba;

Yarın iPhone 4ümü telefonu çok isteyen birine satıyorum.Ancak yeni telefon olarak ne alacağıma hala karar veremedim.Yaklaşık 2 yıldır iPhone kullanıyorum, genelde memnundum.Sizce iPhone 4S mi alayım yoksa Androidli HTC veya Samsung telefonlardan birinimi denememi önerirsiniz?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Ben olsam Apple ailesinden devam ederdim. Gerçi benim Apple cihazlarında kurulu bir düzenim olduğu için böyle diyorum. Yoksa istediğine taşınabilirsin...

tdk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
piyasada 400 cesit android cihaz var hepsi birbirinin aynisi.Telefon isi yapan insanlara bir sor aldigin cihazi yari fiyatina satabilirmisin.Bence satamazsin.Android cihazlari satarken cok zarar ediyorsun.Ayrica android cihazlar RAM konusunda ve BATARYA konusunda basarisiz.Benim tavsiyem iphone 4S

BeyaZayeB

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
iphone 4 te kullandım galaxy s2 de kullandım. batarya konusunda android li bir telefon ve iphone arasında bir fark yok.
İphone 4s bildiğimiz iphone 4 değilmi benmi yanlış biliyorum. camera ve işlemci değişmiş sadece..
Ama androidli bir telefon kullanınca aradaki farkı anlayacaksın..
Bu telefonda galaxy s2 olursa dahada güzel olur :)
Şu andada ideos x5 kullanıyorum bence bu telefon bile iphone dan iyi.

onn.off

Asistan
Reaksiyon puanı
3
İphone 4S iyi bir tel en azında işletim sistemi anlaşılır ve karmaşa değil

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
iPhone 4S aslında çok iyi. Yeni işlemcinin bir çok konuda yeteneği var ve daha iyi çalışıyor. Bence alınır...

worthyd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefon konusunda tercihler onemli tabi.. Eğer kendi menu nu kendın olusturmak istiyorsan.. telefonunun neresinde ne bulmak istiyorsan o zaman android işletim sistemli bir telefon al..Ancak ben bunlarla ugrasamama yersey stabil olsun.. ben sadece onlara erişeyim diyorsan ıphone alabilirsin.. Kaldıki artık iphone ların hızına erişen telefonlarda mewcuk htc sensation xe gibi ,samsung g s2 gibi ..

blauzahn

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Iphone kullanan birisi olarak derim ki bir sonraki telefonunuzun ekran başarısı önemli. En az iphone kadar başarılı bir dokunmatik (basmatik demiyorum) kullanımı olmalı. Ekran kalitesi olmalı. Bunu da deneyerek öğrenebilirsiniz. IOS veya Android'li telefonları önce deneyin en keyif aldığınız hangisi ise onu kullanın. Sonra pişman olunca iki-üç sıfırlı zararlar ortaya çıkabilir :p

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
iphonedan sonra diğer cihazları kullanmakta sıkıntı yaşayabilirsin yine iphone ile yola devam et bence.

samedsymn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
galaxy s2 öneririm kullanıyorum ve menunum sensationa gelince güzel alet fakad s2 kadar değil yazılım desteği ve custom rom sayısı olarak bayağı bir ilerde s2...

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Bu arada önüne gelen SII almaya başladı. Kızılay dağıtmış gibi olur yakında :D Sadece benim tanıdığım 4 arkadaşımda var :D Harbiden kızılay dağıtmış gibi :D

BeyaZayeB

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Bu arada önüne gelen SII almaya başladı. Kızılay dağıtmış gibi olur yakında :D Sadece benim tanıdığım 4 arkadaşımda var :D Harbiden kızılay dağıtmış gibi :D

Saçma bir yorum olmuş..
Galaxy s2 henüz iphone kadar hava atma aracı olmadıki kızılay dağıtmış gibi olsun..
SDN de bir haber çıkmıştı İphone yok sattı die: http://shiftdelete.net/iphone-4s-yok-satti-33720.html
Bir ülkede bu kadar hava atma meraklısı insan olunca..

Kesinlikle galaxy s2 ve bir çok android yazılımını kullanan telefon iphone dan iyi..
İphone tek bir konuda iyi olabilir: Milleti kazıklama:)

--- Mesaj Güncellendi ---

morakes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Saçma bir yorum olmuş..
Galaxy s2 henüz iphone kadar hava atma aracı olmadıki kızılay dağıtmış gibi olsun..
SDN de bir haber çıkmıştı İphone yok sattı die: http://shiftdelete.net/iphone-4s-yok-satti-33720.html

Kesinlikle galaxy s2 ve bir çok android yazılımını kullanan telefon iphone dan iyi..

bence de..;)

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Saçma bir yorum olmuş..

herkesin elinde sII :) saçma falan değil şimdiden kızılay dağıtmış gibi oldu bile :)

v0ld3m0rt1s

Asistan
Reaksiyon puanı
3

Maalesef yanlış. Şu iPhone olayı sadece Türkiye'de böyle. Resmi olarak Apple getirse bak bakalım kaç para olacak :)

Neyse konu bu değil. Android asla IOS'a rakip değildir onu söyleyelim. Sanal Makina olayı bitmedikçe ilgimi çeken modeller hariç (HTC Zeta) kesinlikle Android işletim sistemine sahip bir cihaz almam. VM işide biraz sıkıntılı olduğu için hertürlü iPhone 4S...

erton44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
samsung galaxy note al hayatın tadına var :) s2 falan boş

lafcanbazi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
samsung galaxy note al hayatın tadına var :) s2 falan boş

note alacak kisinin telefon degil tablet almak icin niyetlenmesi lazim. bu kadar buyuk bir telefon olamaz. s2 en ideali su an piyasadaki en iyi telefon. iphone fiyatinin ederi bir telefon degil alanlar tamamen gosteris icin aliyor yoksa soyle ozelligi var boyle ozelligi var deyip kendilerini avutuyorlar.

EzberimSin

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
iphone 4s tavsiye ederim. ne alırsan al tekrar iphone dönmek isteyeceksin.

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
bence iphone'dan sonra başka telefon kullanamam olayı biraz takıntı haline getiriliyor. tamam apple'da bir düzen kurduktan sonra farklı bir düzene geçmek bir süre ev değiştirmiş gibi olmanıza sebep oluyor ama bu da apple'ın kullanıcıyı kendine bağlayan faktörlerinden kaynaklanıyor misal her şeyi itunes üzerinden yapmanız gibi. ama harici olarak apple'dan kopmamak için bir neden yok androidli cihazların çoğu hem aynı işlevi yapıp hem de daha uygun fiyata satın alınabiliyor. iphone'dan sonra alacağın telefon için yüksek meblalar ödemene gerek yok. xperia neo, galaxy w ve optimus black gibi smartphone modelleri bile işini görebilir ama yok daha iyisi olsun dersen s2, sensation xe ve optimus 3d gibi cihazları tavsiye ederim. bir de dipnot düşmek isterim kullanabilir miyim kullanamaz mıyım diye arada kalmak yerine git bir mağazaya android cihazları kurcala iphone'un ile karşılaştırma yap dersen ki evet ben android kullanabilirim sat iphone'u al bir android bak keyfine.

uqurlu

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
iPhone nin sadeliği kullanışlılığı.. Hiç birinde yok.
Söylendiği gibi bir apple düzenin varsa bence hiç bozma.
Arkadaşım S2 yi sattı iPhone 4s aldı.

BeyaZayeB

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
herkesin elinde sII :) saçma falan değil şimdiden kızılay dağıtmış gibi oldu bile :)
Doğruya kızılayın haddinemi iphone dağıtmak ... :) iphone bir karizma aracı iphone sınıf göstergesi.. aaa adama baksana hacı iphone u varr.. yooo belkide iphone 4s tir..! Kızılay zaten vatandaşını düşünür.. Vatandaşa fiyatı uygun , kullanışlı , halka yarar sağlayacak ürünleri dağıtır :)
Maalesef yanlış. Şu iPhone olayı sadece Türkiye'de böyle. Resmi olarak Apple getirse bak bakalım kaç para olacak Neyse konu bu değil. Android asla IOS'a rakip değildir onu söyleyelim. Sanal Makina olayı bitmedikçe ilgimi çeken modeller hariç (HTC Zeta) kesinlikle Android işletim sistemine sahip bir cihaz almam. VM işide biraz sıkıntılı olduğu için hertürlü iPhone 4S...
Size kesinlikle katılmıyorum.. İşletim sisteminin altyapı sorunlarını bir tarafa bırakıp günlük kullanımı hakkında konuşmak daha mantıklı değilmi.. Flash player desteği olmayan , jailbreak yapmadan Bluetooth ile bağlantı kurulamayan ( Elmacılar hariç), itunes mahkum bir yazılıma nasıl android den iyi diyebiliyorsunuz anlamıyorum gerçekten.. Sadece widget lar için bile androidli bir telefon tercih edilir.. Wifiyi, bluetooth u , 3g bağlantısını ekran ışığını vs vs ... liste çok uzar.. kapatıp açmak için ayarlar menüsünde buğulmuyoruym.. Bence bu bile yeterli bir sebep android için..

v0ld3m0rt1s

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Doğruya kızılayın haddinemi iphone dağıtmak ... :) iphone bir karizma aracı iphone sınıf göstergesi.. aaa adama baksana hacı iphone u varr.. yooo belkide iphone 4s tir..! Kızılay zaten vatandaşını düşünür.. Vatandaşa fiyatı uygun , kullanışlı , halka yarar sağlayacak ürünleri dağıtır :) Size kesinlikle katılmıyorum.. İşletim sisteminin altyapı sorunlarını bir tarafa bırakıp günlük kullanımı hakkında konuşmak daha mantıklı değilmi.. Flash player desteği olmayan , jailbreak yapmadan Bluetooth ile bağlantı kurulamayan ( Elmacılar hariç), itunes mahkum bir yazılıma nasıl android den iyi diyebiliyorsunuz anlamıyorum gerçekten.. Sadece widget lar için bile androidli bir telefon tercih edilir.. Wifiyi, bluetooth u , 3g bağlantısını ekran ışığını vs vs ... liste çok uzar.. kapatıp açmak için ayarlar menüsünde buğulmuyoruym.. Bence bu bile yeterli bir sebep android için..

Ben sana şöyle söyleyeyim. Ekstralar ile pek ilgilenmem işlevselliğe bakarım. Ona kalırsa Android'de Rom atınca daha iyi oluyor ama root olma vs. olayları var. Jailbreak gibi düşünebilirsin bunu.

Her telefon belli bir kesime hitap eder zaten. Bknz. MeeGo'nun kökünü kazıdı Microsoft. Sırf mobil alanda ilerlemek için ama noldu Intel, Samsung ile anlaştı ve resmen MeeGo'nun adı değiştirilerek proje adı Tizen oldu. Bak Google kendi cihazları için ayrıcalıklara başladı bile. Google tekelcilik peşinde.(Nasıl Microsoft PC dünyasında öyleyse) Bunu biraz düşündükten sonra kavrayabilirsiniz. İstersen Tizen projesini araştır bakalım kaç tane telefon firması göreceksin :) (Ağzın açık kalacak) Herkes Androidden kurtulma peşinde. Samsung, LG, Sony... Araştır bakalım... Uzun lafın kısası öve öve bitirilemeyen Android için pek olumlu düşünceler besleyemiyorum.(Rekabet ortamı olmalı ve Doğru düzgün bir sistem ortaya konulmalı.Siz nasıl Nokia kamerayla vs. ile artık bizi kandıramaz diyorsanız. Google da donanımla kandırmakta sizi. Sadece çok tutuluyor diye o uygulamalara sahipsiniz.(Birde o kadar güçlü donanım varken))

BeyaZayeB

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Ben sana şöyle söyleyeyim. Ekstralar ile pek ilgilenmem işlevselliğe bakarım. Ona kalırsa Android'de Rom atınca daha iyi oluyor ama root olma vs. olayları var. Jailbreak gibi düşünebilirsin bunu.

Her telefon belli bir kesime hitap eder zaten. Bknz. MeeGo'nun kökünü kazıdı Microsoft. Sırf mobil alanda ilerlemek için ama noldu Intel, Samsung ile anlaştı ve resmen MeeGo'nun adı değiştirilerek proje adı Tizen oldu. Bak Google kendi cihazları için ayrıcalıklara başladı bile. Google tekelcilik peşinde.(Nasıl Microsoft PC dünyasında öyleyse) Bunu biraz düşündükten sonra kavrayabilirsiniz. İstersen Tizen projesini araştır bakalım kaç tane telefon firması göreceksin :) (Ağzın açık kalacak) Herkes Androidden kurtulma peşinde. Samsung, LG, Sony... Araştır bakalım... Uzun lafın kısası öve öve bitirilemeyen Android için pek olumlu düşünceler besleyemiyorum.(Rekabet ortamı olmalı ve Doğru düzgün bir sistem ortaya konulmalı.Siz nasıl Nokia kamerayla vs. ile artık bizi kandıramaz diyorsanız. Google da donanımla kandırmakta sizi. Sadece çok tutuluyor diye o uygulamalara sahipsiniz.(Birde o kadar güçlü donanım varken))

Jailbreak ve android le root olma yı aynı kefeye koyamayız arada uçurumlar var. android de root olma extra ya giriyor ama Jailbreak iphone için kesinlikle bir ihtiyaç..

Yukarıda açıklamış olduğun bilgiler hakkında azda olsa bilgi sahibiyim ve sana hak veriyorum ancak konumuz telefon piyasasının geleceği şirketler çatışması değil biz arkadaşın sormuş olduğu soruya cevap veriyoruz sadece...
Ben kullanılabilirlik açısında androidin ios tan üstün olduğunu düşünüyorum ve tezimi destekleyecek unsurlarıda yazmıştım.

Google , android , htc ,vs vs benim babamın oğlu değil. Ne yazıkki bana maaş ta vermiyorlar:)
Arkadaş gidecek 2000 tl nin üstünde para ödeyecek telefon alacak ve bunu kullanacak. Bizimde fikrimizi almak istedi.. Bizde elimizden geldiğince ona fikir vermeye çalıştık..
Son olarak arkadaşa tavsiyem gönlünden ne geçiyorsa git o telefonu al..
Not: Gönlüne söyle androidli bir telefon seçsin:)

alonespy

Asistan
Reaksiyon puanı
3
iphone yerine alınabilecek karizma bir telefonunum olsun istiyorsan nokia n9 al derim....şimdi bana şurası kötü burası böyle diye yazmayın sadece karizma ve ilgi çeksin istiyorsan (iphone en çok öne çıkan yanı)....

yemrekmekci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iPhone 4'ü satarsan pişman olursun.. İlla bunaldım sıkıldım vb. şeyler diyorsan HTC Sensation XE'yi öneririm. Cihazı görmedim ancak özellikleri iyi.

v0ld3m0rt1s

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Jailbreak ve android le root olma yı aynı kefeye koyamayız arada uçurumlar var. android de root olma extra ya giriyor ama Jailbreak iphone için kesinlikle bir ihtiyaç..

Yukarıda açıklamış olduğun bilgiler hakkında azda olsa bilgi sahibiyim ve sana hak veriyorum ancak konumuz telefon piyasasının geleceği şirketler çatışması değil biz arkadaşın sormuş olduğu soruya cevap veriyoruz sadece...
Ben kullanılabilirlik açısında androidin ios tan üstün olduğunu düşünüyorum ve tezimi destekleyecek unsurlarıda yazmıştım.

Google , android , htc ,vs vs benim babamın oğlu değil. Ne yazıkki bana maaş ta vermiyorlar:)
Arkadaş gidecek 2000 tl nin üstünde para ödeyecek telefon alacak ve bunu kullanacak. Bizimde fikrimizi almak istedi.. Bizde elimizden geldiğince ona fikir vermeye çalıştık..
Son olarak arkadaşa tavsiyem gönlünden ne geçiyorsa git o telefonu al..
Not: Gönlüne söyle androidli bir telefon seçsin:)

Tabiki orası öyle ama IOS'un Android'ten üstün olduğunu düşünüyorum. Fakat iPhone'un Türkiye şartlarında alınmasına da sıcak bakmıyorum. Tercihim MeeGo olurdu :) N9 al :D

Son mesajlar