iPhone dan sonra hangi telefon?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

EzberimSin

Profesör
iphone 4s tavsiye ederim. ne alırsan al tekrar iphone dönmek isteyeceksin.

blackmamba07

Profesör
bence iphone'dan sonra başka telefon kullanamam olayı biraz takıntı haline getiriliyor. tamam apple'da bir düzen kurduktan sonra farklı bir düzene geçmek bir süre ev değiştirmiş gibi olmanıza sebep oluyor ama bu da apple'ın kullanıcıyı kendine bağlayan faktörlerinden kaynaklanıyor misal her şeyi itunes üzerinden yapmanız gibi. ama harici olarak apple'dan kopmamak için bir neden yok androidli cihazların çoğu hem aynı işlevi yapıp hem de daha uygun fiyata satın alınabiliyor. iphone'dan sonra alacağın telefon için yüksek meblalar ödemene gerek yok. xperia neo, galaxy w ve optimus black gibi smartphone modelleri bile işini görebilir ama yok daha iyisi olsun dersen s2, sensation xe ve optimus 3d gibi cihazları tavsiye ederim. bir de dipnot düşmek isterim kullanabilir miyim kullanamaz mıyım diye arada kalmak yerine git bir mağazaya android cihazları kurcala iphone'un ile karşılaştırma yap dersen ki evet ben android kullanabilirim sat iphone'u al bir android bak keyfine.

uqurlu

SDN Okuru
iPhone nin sadeliği kullanışlılığı.. Hiç birinde yok.
Söylendiği gibi bir apple düzenin varsa bence hiç bozma.
Arkadaşım S2 yi sattı iPhone 4s aldı.

BeyaZayeB

Profesör
herkesin elinde sII :) saçma falan değil şimdiden kızılay dağıtmış gibi oldu bile :)
Doğruya kızılayın haddinemi iphone dağıtmak ... :) iphone bir karizma aracı iphone sınıf göstergesi.. aaa adama baksana hacı iphone u varr.. yooo belkide iphone 4s tir..! Kızılay zaten vatandaşını düşünür.. Vatandaşa fiyatı uygun , kullanışlı , halka yarar sağlayacak ürünleri dağıtır :)
Maalesef yanlış. Şu iPhone olayı sadece Türkiye'de böyle. Resmi olarak Apple getirse bak bakalım kaç para olacak Neyse konu bu değil. Android asla IOS'a rakip değildir onu söyleyelim. Sanal Makina olayı bitmedikçe ilgimi çeken modeller hariç (HTC Zeta) kesinlikle Android işletim sistemine sahip bir cihaz almam. VM işide biraz sıkıntılı olduğu için hertürlü iPhone 4S...
Size kesinlikle katılmıyorum.. İşletim sisteminin altyapı sorunlarını bir tarafa bırakıp günlük kullanımı hakkında konuşmak daha mantıklı değilmi.. Flash player desteği olmayan , jailbreak yapmadan Bluetooth ile bağlantı kurulamayan ( Elmacılar hariç), itunes mahkum bir yazılıma nasıl android den iyi diyebiliyorsunuz anlamıyorum gerçekten.. Sadece widget lar için bile androidli bir telefon tercih edilir.. Wifiyi, bluetooth u , 3g bağlantısını ekran ışığını vs vs ... liste çok uzar.. kapatıp açmak için ayarlar menüsünde buğulmuyoruym.. Bence bu bile yeterli bir sebep android için..

v0ld3m0rt1s

Asistan
Doğruya kızılayın haddinemi iphone dağıtmak ... :) iphone bir karizma aracı iphone sınıf göstergesi.. aaa adama baksana hacı iphone u varr.. yooo belkide iphone 4s tir..! Kızılay zaten vatandaşını düşünür.. Vatandaşa fiyatı uygun , kullanışlı , halka yarar sağlayacak ürünleri dağıtır :) Size kesinlikle katılmıyorum.. İşletim sisteminin altyapı sorunlarını bir tarafa bırakıp günlük kullanımı hakkında konuşmak daha mantıklı değilmi.. Flash player desteği olmayan , jailbreak yapmadan Bluetooth ile bağlantı kurulamayan ( Elmacılar hariç), itunes mahkum bir yazılıma nasıl android den iyi diyebiliyorsunuz anlamıyorum gerçekten.. Sadece widget lar için bile androidli bir telefon tercih edilir.. Wifiyi, bluetooth u , 3g bağlantısını ekran ışığını vs vs ... liste çok uzar.. kapatıp açmak için ayarlar menüsünde buğulmuyoruym.. Bence bu bile yeterli bir sebep android için..

Ben sana şöyle söyleyeyim. Ekstralar ile pek ilgilenmem işlevselliğe bakarım. Ona kalırsa Android'de Rom atınca daha iyi oluyor ama root olma vs. olayları var. Jailbreak gibi düşünebilirsin bunu.

Her telefon belli bir kesime hitap eder zaten. Bknz. MeeGo'nun kökünü kazıdı Microsoft. Sırf mobil alanda ilerlemek için ama noldu Intel, Samsung ile anlaştı ve resmen MeeGo'nun adı değiştirilerek proje adı Tizen oldu. Bak Google kendi cihazları için ayrıcalıklara başladı bile. Google tekelcilik peşinde.(Nasıl Microsoft PC dünyasında öyleyse) Bunu biraz düşündükten sonra kavrayabilirsiniz. İstersen Tizen projesini araştır bakalım kaç tane telefon firması göreceksin :) (Ağzın açık kalacak) Herkes Androidden kurtulma peşinde. Samsung, LG, Sony... Araştır bakalım... Uzun lafın kısası öve öve bitirilemeyen Android için pek olumlu düşünceler besleyemiyorum.(Rekabet ortamı olmalı ve Doğru düzgün bir sistem ortaya konulmalı.Siz nasıl Nokia kamerayla vs. ile artık bizi kandıramaz diyorsanız. Google da donanımla kandırmakta sizi. Sadece çok tutuluyor diye o uygulamalara sahipsiniz.(Birde o kadar güçlü donanım varken))

BeyaZayeB

Profesör
Ben sana şöyle söyleyeyim. Ekstralar ile pek ilgilenmem işlevselliğe bakarım. Ona kalırsa Android'de Rom atınca daha iyi oluyor ama root olma vs. olayları var. Jailbreak gibi düşünebilirsin bunu.

Her telefon belli bir kesime hitap eder zaten. Bknz. MeeGo'nun kökünü kazıdı Microsoft. Sırf mobil alanda ilerlemek için ama noldu Intel, Samsung ile anlaştı ve resmen MeeGo'nun adı değiştirilerek proje adı Tizen oldu. Bak Google kendi cihazları için ayrıcalıklara başladı bile. Google tekelcilik peşinde.(Nasıl Microsoft PC dünyasında öyleyse) Bunu biraz düşündükten sonra kavrayabilirsiniz. İstersen Tizen projesini araştır bakalım kaç tane telefon firması göreceksin :) (Ağzın açık kalacak) Herkes Androidden kurtulma peşinde. Samsung, LG, Sony... Araştır bakalım... Uzun lafın kısası öve öve bitirilemeyen Android için pek olumlu düşünceler besleyemiyorum.(Rekabet ortamı olmalı ve Doğru düzgün bir sistem ortaya konulmalı.Siz nasıl Nokia kamerayla vs. ile artık bizi kandıramaz diyorsanız. Google da donanımla kandırmakta sizi. Sadece çok tutuluyor diye o uygulamalara sahipsiniz.(Birde o kadar güçlü donanım varken))
Jailbreak ve android le root olma yı aynı kefeye koyamayız arada uçurumlar var. android de root olma extra ya giriyor ama Jailbreak iphone için kesinlikle bir ihtiyaç..

Yukarıda açıklamış olduğun bilgiler hakkında azda olsa bilgi sahibiyim ve sana hak veriyorum ancak konumuz telefon piyasasının geleceği şirketler çatışması değil biz arkadaşın sormuş olduğu soruya cevap veriyoruz sadece...
Ben kullanılabilirlik açısında androidin ios tan üstün olduğunu düşünüyorum ve tezimi destekleyecek unsurlarıda yazmıştım.

Google , android , htc ,vs vs benim babamın oğlu değil. Ne yazıkki bana maaş ta vermiyorlar:)
Arkadaş gidecek 2000 tl nin üstünde para ödeyecek telefon alacak ve bunu kullanacak. Bizimde fikrimizi almak istedi.. Bizde elimizden geldiğince ona fikir vermeye çalıştık..
Son olarak arkadaşa tavsiyem gönlünden ne geçiyorsa git o telefonu al..
Not: Gönlüne söyle androidli bir telefon seçsin:)

alonespy

Asistan
iphone yerine alınabilecek karizma bir telefonunum olsun istiyorsan nokia n9 al derim....şimdi bana şurası kötü burası böyle diye yazmayın sadece karizma ve ilgi çeksin istiyorsan (iphone en çok öne çıkan yanı)....

yemrekmekci

Üyecik
iPhone 4'ü satarsan pişman olursun.. İlla bunaldım sıkıldım vb. şeyler diyorsan HTC Sensation XE'yi öneririm. Cihazı görmedim ancak özellikleri iyi.

v0ld3m0rt1s

Asistan
Jailbreak ve android le root olma yı aynı kefeye koyamayız arada uçurumlar var. android de root olma extra ya giriyor ama Jailbreak iphone için kesinlikle bir ihtiyaç..

Yukarıda açıklamış olduğun bilgiler hakkında azda olsa bilgi sahibiyim ve sana hak veriyorum ancak konumuz telefon piyasasının geleceği şirketler çatışması değil biz arkadaşın sormuş olduğu soruya cevap veriyoruz sadece...
Ben kullanılabilirlik açısında androidin ios tan üstün olduğunu düşünüyorum ve tezimi destekleyecek unsurlarıda yazmıştım.

Google , android , htc ,vs vs benim babamın oğlu değil. Ne yazıkki bana maaş ta vermiyorlar:)
Arkadaş gidecek 2000 tl nin üstünde para ödeyecek telefon alacak ve bunu kullanacak. Bizimde fikrimizi almak istedi.. Bizde elimizden geldiğince ona fikir vermeye çalıştık..
Son olarak arkadaşa tavsiyem gönlünden ne geçiyorsa git o telefonu al..
Not: Gönlüne söyle androidli bir telefon seçsin:)

Tabiki orası öyle ama IOS'un Android'ten üstün olduğunu düşünüyorum. Fakat iPhone'un Türkiye şartlarında alınmasına da sıcak bakmıyorum. Tercihim MeeGo olurdu :) N9 al :D

loverman

Asistan
İşim gereği mutlaka IOS veya Android işletim sistemlerinden herhangi birine sahip telefon kullanmalıyım.Sanırım Galaxy SII alıcam.Kullanan arkadaşlarım çok tavsiye etti.Fiyat olarak daha uygun.Dün bir teknoloji mağazasında inceledim, dokunmatik ekranı iPhone u aratmıyor.Yazılım olarak zaten pek sorun çekeceğimi düşünmüyorum.Memnun kalmassam onuda satar 4S alırım :D ama önce fiyatı bayaa düşmeli :)

Cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim.

grkn-g

Doçent
android kullanan biri olarak yazıyorum ama malesef aypon warken aypon alınır android bence inanılmaz zayıf ve başarısız heleki aypon kullanan biri için tam bir hayal kırıklığı olur bence

Ben işe yazılımcı gözüyle bakıyorum ve "objective-c mi, java mı?" sorusunun cevabu bence objective-c'dir. Sorunsuz ve her şeyi içinde barındıran ayrıca VM gibi sıkıntıları olmadığından hızlı bir platform. iOS'un bu konularda avantajının olduğu da aşikar. Şu kadar söyleyeyim yazılım konusunra iOS'un çok sağlam yazılımları var. Bir iPhone bir elektro gitar amfisi modellemesi yapabilecek kadar kuvvetli ve bunun için yazılımlar (GarageBand, AmpKit+, AmpliTube) da mevcut. Yazılımların çalışma ortamları (runtime) android cihazlardaki yazılımların çalışma ortamlarından daha performanslı, sebebi de objective-c ile yazılan yazılımların bir VM gibi ek katman üzerinde çalışmasına ihtiyaç duymaması ve direkt CPU üzerinde çalışabilmesi. Android cihazlar da aradaki bu farkı maalesef işlemci gücü ile kapatmak zorunda kalıyorlar. Ha kapatmıyor mu? Çok da güzel kapatıyor. 1 Ghz üstü işlemciler ile android'den alınan performanstan daha fazlasını Apple'ın 800 Mhz'lik telefonu rahatlıkla verebiliyor...

derindarbe200

Asistan
Doğruya kızılayın haddinemi iphone dağıtmak ... :) iphone bir karizma aracı iphone sınıf göstergesi.. aaa adama baksana hacı iphone u varr.. yooo belkide iphone 4s tir..! Kızılay zaten vatandaşını düşünür.. Vatandaşa fiyatı uygun , kullanışlı , halka yarar sağlayacak ürünleri dağıtır :) Size kesinlikle katılmıyorum.. İşletim sisteminin altyapı sorunlarını bir tarafa bırakıp günlük kullanımı hakkında konuşmak daha mantıklı değilmi.. Flash player desteği olmayan , jailbreak yapmadan Bluetooth ile bağlantı kurulamayan ( Elmacılar hariç), itunes mahkum bir yazılıma nasıl android den iyi diyebiliyorsunuz anlamıyorum gerçekten.. Sadece widget lar için bile androidli bir telefon tercih edilir.. Wifiyi, bluetooth u , 3g bağlantısını ekran ışığını vs vs ... liste çok uzar.. kapatıp açmak için ayarlar menüsünde buğulmuyoruym.. Bence bu bile yeterli bir sebep android için..
Kardeşim gündemden haberin yok galiba Adobe acıklama yaptı dediki artık android icin flash player cıkarmıyoruz onun yerine Steve Jobs'un dedigi Html5 e destek veriyoruz dedi.

Şunu unutma flash player tembel insanların yapmıs oldugu bir teknolojidir ve herhangi bir android yada ios isletim sistemi olan bir telefondan internete gir ve karsilastir html5 mi kasıyo yoksa flash player mı?

Öve öve bitiremediginiz widgetlar ios 5 ile geldi meraklanma.:D

İtunes insanı düzene sokuyo tıpkı okulda hocaların agzına 2 tane vurup yerine oturtup 2 gün sonra mum'a dönen cocuklar gibi.:D

stat counter