iPhone dan sonra hangi telefon?

Bu konuyu okuyanlar

loverman

Asistan
Reaksiyon puanı
7
İşim gereği mutlaka IOS veya Android işletim sistemlerinden herhangi birine sahip telefon kullanmalıyım.Sanırım Galaxy SII alıcam.Kullanan arkadaşlarım çok tavsiye etti.Fiyat olarak daha uygun.Dün bir teknoloji mağazasında inceledim, dokunmatik ekranı iPhone u aratmıyor.Yazılım olarak zaten pek sorun çekeceğimi düşünmüyorum.Memnun kalmassam onuda satar 4S alırım :D ama önce fiyatı bayaa düşmeli :)

Cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim.

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
android kullanan biri olarak yazıyorum ama malesef aypon warken aypon alınır android bence inanılmaz zayıf ve başarısız heleki aypon kullanan biri için tam bir hayal kırıklığı olur bence

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Ben işe yazılımcı gözüyle bakıyorum ve "objective-c mi, java mı?" sorusunun cevabu bence objective-c'dir. Sorunsuz ve her şeyi içinde barındıran ayrıca VM gibi sıkıntıları olmadığından hızlı bir platform. iOS'un bu konularda avantajının olduğu da aşikar. Şu kadar söyleyeyim yazılım konusunra iOS'un çok sağlam yazılımları var. Bir iPhone bir elektro gitar amfisi modellemesi yapabilecek kadar kuvvetli ve bunun için yazılımlar (GarageBand, AmpKit+, AmpliTube) da mevcut. Yazılımların çalışma ortamları (runtime) android cihazlardaki yazılımların çalışma ortamlarından daha performanslı, sebebi de objective-c ile yazılan yazılımların bir VM gibi ek katman üzerinde çalışmasına ihtiyaç duymaması ve direkt CPU üzerinde çalışabilmesi. Android cihazlar da aradaki bu farkı maalesef işlemci gücü ile kapatmak zorunda kalıyorlar. Ha kapatmıyor mu? Çok da güzel kapatıyor. 1 Ghz üstü işlemciler ile android'den alınan performanstan daha fazlasını Apple'ın 800 Mhz'lik telefonu rahatlıkla verebiliyor...

derindarbe200

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Doğruya kızılayın haddinemi iphone dağıtmak ... :) iphone bir karizma aracı iphone sınıf göstergesi.. aaa adama baksana hacı iphone u varr.. yooo belkide iphone 4s tir..! Kızılay zaten vatandaşını düşünür.. Vatandaşa fiyatı uygun , kullanışlı , halka yarar sağlayacak ürünleri dağıtır :) Size kesinlikle katılmıyorum.. İşletim sisteminin altyapı sorunlarını bir tarafa bırakıp günlük kullanımı hakkında konuşmak daha mantıklı değilmi.. Flash player desteği olmayan , jailbreak yapmadan Bluetooth ile bağlantı kurulamayan ( Elmacılar hariç), itunes mahkum bir yazılıma nasıl android den iyi diyebiliyorsunuz anlamıyorum gerçekten.. Sadece widget lar için bile androidli bir telefon tercih edilir.. Wifiyi, bluetooth u , 3g bağlantısını ekran ışığını vs vs ... liste çok uzar.. kapatıp açmak için ayarlar menüsünde buğulmuyoruym.. Bence bu bile yeterli bir sebep android için..

Kardeşim gündemden haberin yok galiba Adobe acıklama yaptı dediki artık android icin flash player cıkarmıyoruz onun yerine Steve Jobs'un dedigi Html5 e destek veriyoruz dedi.

Şunu unutma flash player tembel insanların yapmıs oldugu bir teknolojidir ve herhangi bir android yada ios isletim sistemi olan bir telefondan internete gir ve karsilastir html5 mi kasıyo yoksa flash player mı?

Öve öve bitiremediginiz widgetlar ios 5 ile geldi meraklanma.:D

İtunes insanı düzene sokuyo tıpkı okulda hocaların agzına 2 tane vurup yerine oturtup 2 gün sonra mum'a dönen cocuklar gibi.:D