İphone da 700 foto olmasına rağmen 7,35 gb yer kaplıyor

Bu konuyu okuyanlar

ersaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, İphone 6 kullanıyorum içerisinde sadece 700 foto var 7,35Gb yer kaplıyor.Icloud'a yedekleme yapıyorum ama değişen birşey olmuyor. I Cloud'da fazlasıyla yerim var fakat problemi çözemedik. Konu hakkında yardımınızı rica ederim. Teşekkürler

RasyoneL78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
hızlı çekim fotolar olabilir tek fotoğraf olarak gözüküyor ama iç içedir bi kontrol et

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Merhabalar, İphone 6 kullanıyorum içerisinde sadece 700 foto var 7,35Gb yer kaplıyor.Icloud'a yedekleme yapıyorum ama değişen birşey olmuyor. I Cloud'da fazlasıyla yerim var fakat problemi çözemedik. Konu hakkında yardımınızı rica ederim. Teşekkürler

iCloud’a yedekleme yapınca kaplayan yerde bir değişiklik olmaz. Seri çekimlerde bir fotoğraf’ın içinde çok fazla fotoğraf olabilir. HDR özelliği açık olabilir ve görüntü kalitesi fazla olabilir.

melik.bck

Asistan
Reaksiyon puanı
13
iCloud Fotoğraflar üzerinde seçeneklerde saklama şeklini "En iyi Depolama" olarak değiştirin. Muhtelemen sizde "İndir ve Özgünleri tut" şeklindedir. Boyuta gelince de videolar fazla yer kaplıyor. Fotoğraf yanında videoda varsa eğer gayet normal o kadar yer kaplaması.

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
iCloud Fotoğraflar üzerinde seçeneklerde saklama şeklini "En iyi Depolama" olarak değiştirin. Muhtelemen sizde "İndir ve Özgünleri tut" şeklindedir. Boyuta gelince de videolar fazla yer kaplıyor. Fotoğraf yanında videoda varsa eğer gayet normal o kadar yer kaplaması.

Normaldir, fotoğrafların çözünürlüğünden dolayı bu kadar yer kaplıyor. Dediğinizden dolayı zaten de, öyle olmadı mı fotoğrafların kalitesi düşüyor. Benim de 766 tane fotoğraf video karışık bir şekilde duruyor. 8,1GB yer kaplıyor. Çokta fazla büyütmemek lazım bu konuyu.

sahtehesap123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
iCloud fotoğraflarda 2.169 öğem var. iCloud saklama alanına baktığımda 3.3 GB yer kapladığını görüyorum ama iCloud.com adresinden fotoğraflara girip her defasında 1.000 öğe seçip öğeleri bilgisayarıma indirince (hepsini seçip indirmeme izin vermiyor) 2.169 öğenin yalnızca 1.84 GB yer kapladığını görüyorum. iCloud'da da 12 video var. İnen öğelerin arasında da 12 video var her şey aynı. Boyutlar neden farklı görünüyor? iCloud saklama alanınız yetersiz uyarılarından bıktım. 50 GB satın alıp her ay para vermek de istemiyorum. Nasıl çözerim bu boyut tutarsızlığı sıkıntısını?