İphone, bu işaret neyin nesi ?

Bu konuyu okuyanlar

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
okur'un dediği gibi borsa - hava durumu gibi dahili uygulamalar, facebook - twitter gibi harici uygulamalar düzenli olarak internete bağlanıp yeni bir paylaşım/mesaj var mı kontrol ediyorlar. donanımsal veya yazılımsal bir problem değil yani.. özellikle son zamanlarda sık görmeye başladıysan son yüklediğin uygulamaları kaldırabilirsin..
Arka plan verileri kapalı, yani veri alışverşi yapmaması gerekiyor arka planda.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Cevabını zaten bilmeniz gerekmiyormu? :)

Genelde ana ekranda beklerken pek çıkmaz o dönen işaret ama internette gezerken veya bir indirme işleminde veya bir şey upload ederken dönmeye başlar, internetin kullanıldığını gösteren bir işarettir o benim İpad ve İphonede de var ve kafaya takılıcak bir şey değil, wifinin çalıştığını gösterir.

Hatta bir video açarsanız youtubeden dönmeye başlar görürsünüz.

3G'nin de çalıştığını gösterir ve 2G'nin de.

Dönen çark çok ünlüdür, telefon kapanırken de döner o her yerde var yüklemek veya indirmek ile alakalı yada dolma işlemleri ile ilgili bir zımbırtı, mesela video açtığımızda donar ve ekranda dönme işareti çıkar ya bunu yukarıda farz edin :)

Benim sorunumda o işte cihaz boşta duruyor ana home ekranında sürekli, dönüyor dönmediği an yok, sadece internete girince olsa sorun değilde boşta bekelrken arka plan verileri kapalı, olduğu halde bu işaret çıkıyor.

Appstore yi aradım,bu konu hakkında dedikleri her çözümü denedik fakat uzaktan çözüm bulamadık, cihazımın şarj süresinin sürekli kulanımda ( sadece sosyal ağlar kullanarak oyun oynamıyorm ) 4 saat olduğunu söyledim normal olmadığını ve cihazı servis noktasına çağırdırlar isterseniz batarya değişimi yapabiliriz dediler, cihazı sıfırlama yapacağım o da olmazsa appstore ye götüreceğim.

ozgur23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar,döngü işareti arka planda calısan ag planına işaret eder,ios 7 de bir bugdır.kısa zamanda kendiliğinden kaybolmuyorsa dfu mode dediğimiz,home+power tusuna elmayı görene kadar basılı tutun işletim sistemi yeniden yükleme işlemini yapan cihazda takılan döngü işareri de kaybolmus olur. ios 8 de test ettiğim kadarı ile bu bug yoktur. selamlar (apple soft. developer)

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Arka plan verileri kapalı, yani veri alışverşi yapmaması gerekiyor arka planda.

Benim sorunumda o işte cihaz boşta duruyor ana home ekranında sürekli, dönüyor dönmediği an yok, sadece internete girince olsa sorun değilde boşta bekelrken arka plan verileri kapalı, olduğu halde bu işaret çıkıyor.

Appstore yi aradım,bu konu hakkında dedikleri her çözümü denedik fakat uzaktan çözüm bulamadık, cihazımın şarj süresinin sürekli kulanımda ( sadece sosyal ağlar kullanarak oyun oynamıyorm ) 4 saat olduğunu söyledim normal olmadığını ve cihazı servis noktasına çağırdırlar isterseniz batarya değişimi yapabiliriz dediler, cihazı sıfırlama yapacağım o da olmazsa appstore ye götüreceğim.

App değil Apple store dersek sevinirim, 2 saatir anlamaya çalışıyordum şimdi uyandım :D

İşaretin devamlı dönmesi arkada yenileme yaptığınada işaret olabilir, facebook twitter gibi internet üzerinden destek alan uygulamaları devamlı yeniliyor olabilir.

4 Saat şarj süresi ciddi ciddi çok az, oyun falan oynasanız neysede ben oyun oynasam bile 4 saaten fazla alıyorum, sadece sosyal ağlar internet müzik vs 1 günü rahat çıkartıyor 1.5 güne bile gidebiliyor.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
App değil Apple store dersek sevinirim, 2 saatir anlamaya çalışıyordum şimdi uyandım :D

İşaretin devamlı dönmesi arkada yenileme yaptığınada işaret olabilir, facebook twitter gibi internet üzerinden destek alan uygulamaları devamlı yeniliyor olabilir.

4 Saat şarj süresi ciddi ciddi çok az, oyun falan oynasanız neysede ben oyun oynasam bile 4 saaten fazla alıyorum, sadece sosyal ağlar internet müzik vs 1 günü rahat çıkartıyor 1.5 güne bile gidebiliyor.

Şarj şu kadar gidiyor demiyorum ya hani kullanım süresi var ya o 4 saat yoksa 1gün bekliyor , arka plan veri yenileme de kapalı otomatik arka planda uygulama verisi de çekemez sende bu işaret dönmüyor değil mi

ozgur23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ariza degil ufak bir bug kesin olustugunda dfu yapin bosuna cihazi resetlemeyin 8 le duzelecektir.

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
Arkadaşım icloud'u kapat sorun çözülmüş olur

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Şarj şu kadar gidiyor demiyorum ya hani kullanım süresi var ya o 4 saat yoksa 1gün bekliyor , arka plan veri yenileme de kapalı otomatik arka planda uygulama verisi de çekemez sende bu işaret dönmüyor değil mi

Evet ipad ve iphonemde devamlı dönmekte ama hep dönmüyor arada sırada :)
[MENTION=309727]Boz Kurt[/MENTION] demiş ki icloud'u kapatın düzelir, icloudun bu konu ile ilgili ne türlü bir alakası var bilgilendirirmisiniz bizi, merakımızı gidermiş olursunuz :) ?

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
Evet ipad ve iphonemde devamlı dönmekte ama hep dönmüyor arada sırada :)
@Boz Kurt demiş ki icloud'u kapatın düzelir, icloudun bu konu ile ilgili ne türlü bir alakası var bilgilendirirmisiniz bizi, merakımızı gidermiş olursunuz :) ?
icloud verilerini buluta aktarıyor uploadlıyor yani o yüzden upload sırasında o işaret çıkıyor

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
icloud verilerini buluta aktarıyor uploadlıyor yani o yüzden upload sırasında o işaret çıkıyor

Ovv desene 3Gmizi sömürüyor o zaman :)

Devamlı evde olduğum için sorun yok ama dışarı çıktığımda ve 3G kullandığımda mutlaka icloud'u kapatırım bilgi için teşekkürler.

Bu arada yüksek internet yiyormudur? hani kapatmaya gerek varmıdır?

2gb internetim var sorun çıkartmaz dimi?

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249

Devamlı evde olduğum için sorun yok ama dışarı çıktığımda ve 3G kullandığımda mutlaka icloud'u kapatırım bilgi için teşekkürler.

upload kota harcamıyor sanırsam kullandığın paketin bilgilendirmesine bi bak istersen

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
3g'de upload ta ücretli kotadan da düşüyor aksi belirtilmedikçe 3gde böyle turkcell özellikle belirtmiş.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Kapatırım o zaman 3g kullanırken boşuna kotayı harcatmayalım :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Kapatırım o zaman 3g kullanırken boşuna kotayı harcatmayalım :D

3g'yi değil mobil veriyi kapat edge ve gprs daha pahalıya gelir ona göre...
benim dark evde wifi sokakta mobil veri(3g taşıyıcı ayarında lte var ama çalışmıyor) 3g açık eve gelince wifi otomatik bağlanıyor.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
İcloud yedekleme kapalı zaten hala dönüyor.

İtunnesten yeni İpsw atmayı deneyeceğim bakalım belki yazılımda sorun vardır belki,

Parmak izi okuyucusu bazen okumuyor 3./4. defa okuttuğumda okuyor, böyle bir sorunla karşılaştınız mı google de arama yaptığımda böyle sorunlarla karşılaşan bir kaç kişi var,

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
İcloud yedekleme kapalı zaten hala dönüyor.

İtunnesten yeni İpsw atmayı deneyeceğim bakalım belki yazılımda sorun vardır belki,

Parmak izi okuyucusu bazen okumuyor 3./4. defa okuttuğumda okuyor, böyle bir sorunla karşılaştınız mı google de arama yaptığımda böyle sorunlarla karşılaşan bir kaç kişi var,

Home tuşuna parmağımı koyup tıklıyorum ekran açılıyor kilit ekranını göremeden ana ekran gelmiş oluyor kısaca canavar gibi çalışıyor.

Birden fazma parmak izi varsa geç algılama gibi bir durum söz konusu olabilir belki, ben 5 parmak tanıtmıştım 1 saniye civarında açıyordu yani kilit ekranı geliyordu ve 1 saniye sonra açılıyordu fakat artık öyle değil tek parmak izi kullanıyorum, parmağım koparsa işim yaş :D

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Home tuşuna parmağımı koyup tıklıyorum ekran açılıyor kilit ekranını göremeden ana ekran gelmiş oluyor kısaca canavar gibi çalışıyor.

Birden fazma parmak izi varsa geç algılama gibi bir durum söz konusu olabilir belki, ben 5 parmak tanıtmıştım 1 saniye civarında açıyordu yani kilit ekranı geliyordu ve 1 saniye sonra açılıyordu fakat artık öyle değil tek parmak izi kullanıyorum, parmağım koparsa işim yaş :D

O sorunu da bildirdim görevliye bana vuruk, kırık, su teması yoksa enteresan bir durum getirin bakalım dediler cihazı götürmesine götürürüm de bana 1 hafta 10 gün cihaz serviste kalır dedi, yedek telefon ayarlasam hemen götürücem :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
hazır istekliyken götür sonra çamura yatmasınlar...

aytena

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı işaret bende de çıkıyor fakat mesela internete bağlanamadığım zamanlarda çıkıyor. Bunu genelde whatsappta iken anlıyorum. örneğin whatsappa bağlanamıyorken yukarıda o şekil çıkıyor, wifi açıkken. sanırım bazen wifiye de bağlanma problemi yaşıyor ve o işaret bağlanmaya çalıştığının işaretçisi, ben ona yordum...

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841

varsayılan olarak senkronize işlemleri sadece Wifi bağlı iken yapılıyor :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
yanlış anlamayın da yada ne anlarsan anla internet paketi alamıyorken iphone5s alıyon? demezler mi? android'te veri sömürücü benim ki de sömürüyor.

secimusta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sorun şu sürekli dönen bir işaret var, oyunlardaki loading kısmında dönen işaretten interneti ne zaman açsam durmadan dönüyor, acaba sizdede böyle mi ? Aşağıda resimde yuvarlak içersine aldığım işaret wifinin yanındaki,

Z2dBLz.png

Not: otomatik güncelleme, otomatik yedekleme kapalı.
DD766AB4-6DA1-4DB2-A50F-C781C70D7673.png

Arkadaşlar sorun şu sürekli dönen bir işaret var, oyunlardaki loading kısmında dönen işaretten interneti ne zaman açsam durmadan dönüyor, acaba sizdede böyle mi ? Aşağıda resimde yuvarlak içersine aldığım işaret wifinin yanındaki,

Z2dBLz.png

Not: otomatik güncelleme, otomatik yedekleme kapalı.

Reaksiyon puanı
78
Arkadaşlar o senelerdir var. Bendede oluyor. Boşver takmayın, zararı yok. İlla kafayı taktım diyorsan Pc yi aç 3utools u indir. Uygulamayi aç, telefonu bağla. Boş ikonları temizle de