Iphone arama engeli sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ermeozden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba dostlar, benim bir sorunum var. Belki "bu nasıl hata?" diye tepki verenler olabilir, bu olayı anlattıklarım, bu hatanın saçma olduğunu dile getiriyorlar çünkü.
Kız arkadaşıma asla ve asla ulaşamıyorum. Kız arkadaşım 2 ay öncesine kadar Samsung kullanıcısıydı. O, Samsung kullanıcı iken gayet rahat ve normal bir şekilde arayabiliyordum. Fakat 2 ay öncesinde telefonunu satıp Iphone 6s almak için yola koyulmuştu. Bu yolda yanında olan tek dostu Iphone 4, ona dostluk ediyordu. Iphone'a geçtikten sonra kız arkadaşımı ne zaman ararsam arayayım "Kullanıcı Meşgul" yazısı çıkıp duruyor. Bu hata Iphone 6s aldıktan sonra da devam etti. Bir engelleme söz konusu olsa o da beni arayamaz, sms dahi gitmez diye düşünüyorum. O, beni istediği gibi arayabiliyor sorunsuz bir şekilde. İşin ilginç yanı kız arkadaşımı Whatsapp üzerinden de arayamıyorum, aynı hatayı alıyorum.
İçinizden "Dur yahu! Buraya konu açmadan önce araştır bir, belki operatörlük meseledir." dediğinizi duyar gibiyim. Tabi bu sorunlarla karşılaşmaya başladığımda hemen elime telefonu alıp operatörü aradım, durumu güzelce anlattım. Bana içinde sayılar, kare ve yıldız geçen birtakım kodlar söyledi. Bu kodları hem kendi telefonumda, hem kız arkadaşımın telefonunda uyguladım, fakat sonuç değişmedi. Operatördeki o gizli, yüce ses "Bizimle alakalı değil o zaman, telefonun teknik desteğiyle iletişime geçin." dedi, biz de o sese uyup Iphone desteğine ulaştık, orası da bize "Bizimle ne alakası var yahu, gidin operatörünüzle halledin meseleyi!" dedi. Yani oradan da bir sonuç alamadık.
Sonra dedim ki, bu işi halletse halletse tecrübe halleder. O yüzden buraya yazma gereği duydum, umarım bu olayı yaşayanlar vardır aranızda. Ve umarım bu arkadaşlar burayı görür de yardımcı olur.. Şimdiden çok teşekkür ederim dostlar, iyi akşamlar dilerim.
(bu arada benim telefonum da Iphone 6s)

ermeozden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yok mu yardımcı olacak, sevenleri kavuşturacak bir babayiğit?

kemalcanaktuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Kiz arkadasinin telefonundan “rahatsiz etme” ozellegini kontrol eder misin? Belki acik kalmistir belki arayanlari filtrelemis olabilir. Birde ayarlar telefon kismindan biraz kurcalayin belki istemsizce numaranizi bi sekil engelliyo olabilir. Konuya bende pek hakim degilim ama aklima gelenleri yazdim denemekte fayda var. Bu arada baya enteresan bi olay[emoji1]

ermeozden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kiz arkadasinin telefonundan “rahatsiz etme” ozellegini kontrol eder misin? Belki acik kalmistir belki arayanlari filtrelemis olabilir. Birde ayarlar telefon kismindan biraz kurcalayin belki istemsizce numaranizi bi sekil engelliyo olabilir. Konuya bende pek hakim degilim ama aklima gelenleri yazdim denemekte fayda var. Bu arada baya enteresan bi olay[emoji1]
Tamam, bunu denedikten sonra dönüş yapacağım.. teşekkür ederim :)

ermeozden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
evet, ayrıldığımız dönemde (1 yıl kadar oldu) kız arkadaşım yine iphone kullanıyordu ve o zaman beni engellemiş telefondan. tekrar barıştığımızda samsung kullanıyordu ve sorunsuz konuşuyorduk. tekrar iphone’a geçince sanırım icloud hesabını felan eşleyince yeni telefonunda da engellenmişim otomatik. o yüzden konuşamamışız bunca zaman.. teşekkür ederim değerli user :)))

kemalcanaktuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
evet, ayrıldığımız dönemde (1 yıl kadar oldu) kız arkadaşım yine iphone kullanıyordu ve o zaman beni engellemiş telefondan. tekrar barıştığımızda samsung kullanıyordu ve sorunsuz konuşuyorduk. tekrar iphone’a geçince sanırım icloud hesabını felan eşleyince yeni telefonunda da engellenmişim otomatik. o yüzden konuşamamışız bunca zaman.. teşekkür ederim değerli user :)))

Ne demek dostum. Mutluluklar:)