iPhone almak için bana bir neden söyleyin

Bu konuyu okuyanlar

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Evet ios ta uygulamalar daha kaliteli. Nereden mi biliyorum ? Androidten yeni geçtim ios a oradan biliyorum. @thekillingroad birisi açıklasın demişsin. Açıklamaya gerek eline alacaksın bir iphone ve android telefon. Birkaç tane aynı uygulamayı açıp bakacaksın. Kimse anlatmadan kendin de anlayabilirsin o zaman. En ufağından örnek olarak söyleyim, sürekli oynadığım okey 101 oyunu var. iphone da ve S3 te aynı oyunu açıyorum ve android için resmen baştan savma yapılmış belli. Grafikler berbat, oynanış berbat. Daha bunun bir sürü örneği var. Hadi onları geçtim en üst dediğiniz android cihaz bile nova3,modern combat4 gibi oyunlarda çuvallarken iphone5 de çok rahat oynayabiliyorsun. Kesinlikle ios fanı değilim hatta androide çok alışmışım ios şimdi çok basitmiş gibi geliyor. Ancak android kullandığım zamanlardaki gibi telefona sinirlenmiyorum en azından..

Telefonda okey oynayıp sonra gelip uygulama kalitesinden bahseden insanlar. Güzel ülkem benim.
Adam Android için baştan savma yaptıysa, git kalitelisini indir kardeşim. ya bu ne abuk subuk bir konulara girdik böyle yazmaz olaydım ya..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Android fanlığı yapıyorsun.
Kullandığım iPhone 3gs bile galaxy s3'ten note2'den daha akıcı çalışıyor.
Apple kalitesinin tartışılmayacağının nedenlerini yazdım ben.

Vantilatör fanlığı yapıyorum ben, inşallah primlerim artarsa terfi edecem.
S3 yerine S4 yeirne iPhone5 alırım, iki aydır da elimin altında S3 varken yedek telefon olarak kullanmak amaçlı iPhone4 kullandım diyorum. Hala fan diyor adam.
Tutayım mı biraz yellenmek ister misin?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yavaş şampiyon. Şimdi ben o dediğim uygulamarı yazarım da sen bayağı fan moduna geçmişsin :) kesmez seni.
Eğer android iyi ve tatmin eden bir cihaz yaparsa tekrar onuda deneriz.

Lütfen deneme, allah aşkına bal yalvarıyorum deneme. Ölürüm üzüntümden. :)
bana ne ya? :)
Devekuşu gibi seyrediyorsunuz etrafı insanların yazdıklarını okumadan gakguk sözler sarfediyorsunuz. Hala uygulama yazarım diyor. :)

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Isırılışmış Elma Logosu için Alabilirsin :)

Iphone 'cular ve Android ciler Diye 2 Farklı Kesim Var

S

SDN Okuru

SDN Okuru
gençler ios da uygulama yazmak, androide göre çok kolay. bu yüzden ios da uygulamalar daha kaliteli ve daha kısa sürede çıkar androide göre.
androidde birden fazla telefon olduğu için daha zor ve kararlılıktan ödün verilebiliniyor.
biri tüm uygulamalar paralı mı demiş. hayır. androidde play store neyse iphoneda appstore o.
başka hiç bir farkıda yok. android alıpta eksik bir şey hissetmezsin. ios alıpda hissetmezsin.

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Diyelim garanti sürem bitti bataryayı değiştirme şansım varmı ? (iphoneda)
birde 4G türkiyede kullanılabiliyor mu ? bazıları var bazıları yok diyor diğer sitelerde türkiyede tam anlamadım var mı yok mu.
Parasıyla değil mi? Niye yapamayasın? :)
4G şu an Türkiye'de yok diye biliyorum.
Vantilatör fanlığı yapıyorum ben, inşallah primlerim artarsa terfi edecem.
S3 yerine S4 yeirne iPhone5 alırım, iki aydır da elimin altında S3 varken yedek telefon olarak kullanmak amaçlı iPhone4 kullandım diyorum. Hala fan diyor adam.
Tutayım mı biraz yellenmek ister misin?
Ben almiyim, sen serin serin takıl s3'le.

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Ben almiyim, sen serin serin takıl s3'le.

Anlaşıldı senin okuma yazman yokmuş, boşuna nefesimi tüketmişim ben.
S3 elimin altındayken, ben yedek telefon olarak (yani neymiş, yedek vir telefon ihtiyacım olmuş ve adaylardan biri S3 imiş, demek ki S3 kullanmıyormuşum) iPhone almışım.
Kapiş? Ya senin okulun yok mu sahi bu saatte? ne iş?

(böylesine böyle artık..)

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
iki aydır da elimin altında S3 varken yedek telefon olarak kullanmak amaçlı iPhone4 kullandım diyorum.
Bunu yazan sen değil misin?
kırtanouna.

En azından saklayacak bir şeyim yok.
Sen okul okumuşsun da ne olmuş?
Laf yeme riskine karşın mı yaşını belirtmiyorsun? :D :D

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
[MENTION=291218]thekillingroad[/MENTION]
Beyazla, yazdığın şeyi gizlemekten vazgeç önce. :)

iPhone kullanıyor olman, Android'i burada gereksiz yere yanlış gösterdiğini örtmez. Arkadaş burada iPhone almak için neden istemiş sen, Android böyle Android şöyle diyorsun.
Neyin ne olduğunu biz de biliyoruz !

İşte diyorum ya, gizleyecek bir şeyin var ki paylaşmaktan korkuyorsun bu kadar.

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
@thekillingroad
Beyazla, yazdığın şeyi gizlemekten vazgeç önce. :)

iPhone kullanıyor olman, Android'i burada gereksiz yere yanlış gösterdiğini örtmez. Arkadaş burada iPhone almak için neden istemiş sen, Android böyle Android şöyle diyorsun.
Neyin ne olduğunu biz de biliyoruz !

İşte diyorum ya, gizleyecek bir şeyin var ki paylaşmaktan korkuyorsun bu kadar.

Sen kredi kartı numaranı paylaşıyor musun? Dur vermemişlerdir daha belki pardon yav :D
Ne o? Gizleyecek bir şeyin var ki korkuyorsun.. Bu mudur yani algı? :)
Evini adresini cep telefonu numaranı ve annenin evlenmeden önceki soyadını rica edebilir miyim? :)
Ne? Abarttım mı? Ulan sana ne yaşımdan? Sen niye gerçek adın yerine nickname aldın o zaman? deliye bak :D

Senin de hoşuna gittiydi beyaz, neden vazgeçip atarlandın bu kadar? Çılgın liseli seni.
iPhone kullanıyor olmam, Android'i gereksiz yere yanlış gösterdiğimi örtmez mi? :D
Ben iPhone'u yanlış göstermedim ki. İnsanların iPhone'la ilgili pozitif söylemleri arasında saçmalıklar olduğunu söyledim, Android şöyle Android böyle falan hiç demedim. Konuya ilk mesajım neymiş okudun mu?

Çılgınsın ya. :) Neyin en olduğunu biz de biliyoruz... :D
Ulan herkes biliyosa niye konu açılıyor da soru soruluyor aslkjdalkfgaskdf Çılgın Sedat ya :)

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Sen kredi kartı numaranı paylaşıyor musun? Dur vermemişlerdir daha belki pardon yav :D
Ne o? Gizleyecek bir şeyin var ki korkuyorsun.. Bu mudur yani algı? :)
Evini adresini cep telefonu numaranı ve annenin evlenmeden önceki soyadını rica edebilir miyim? :)
Ne? Abarttım mı? Ulan sana ne yaşımdan? Sen niye gerçek adın yerine nickname aldın o zaman? deliye bak :D

Senin de hoşuna gittiydi beyaz, neden vazgeçip atarlandın bu kadar? Çılgın liseli seni.
iPhone kullanıyor olmam, Android'i gereksiz yere yanlış gösterdiğimi örtmez mi? :D
Ben iPhone'u yanlış göstermedim ki. İnsanların iPhone'la ilgili pozitif söylemleri arasında saçmalıklar olduğunu söyledim, Android şöyle Android böyle falan hiç demedim. Konuya ilk mesajım neymiş okudun mu?

Çılgınsın ya. :) Neyin en olduğunu biz de biliyoruz... :D
Ulan herkes biliyosa niye konu açılıyor da soru soruluyor aslkjdalkfgaskdf Çılgın Sedat ya :)
Yaşımdan bahsediyorum, yaşla ilgili laf söylemenden.

Bana o saçmalıklardan birinin örneğini ver?

Şu yazdıklarını okuyana kadar bu forumda en ciddi, en kültürlü ve bilgili şahıs profiliydin gözümde. Nedendir ben de bilmiyorum.

Burada arkadaş iPhone almak için neden istemiş ben de nedenleri saydım.
Önceki mesajda bana Apple kalitesini sormuşsun, ona cevap verdim ama hala bana karşılık olarak teknik anlamda bir cevap vermedin.
Nesnel anlamda hiçbir şey yazmadın. Tamamen kendine göre olan düşüncelerini yazdın ve daha sonra s3 kullandığını vs.. yazdın.

Tartışmak istiyorsan en baştan başlayalım?
Benim vaktim var. :D

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Yaşımdan bahsediyorum, yaşla ilgili laf söylemenden.

Bana o saçmalıklardan birinin örneğini ver?

Şu yazdıklarını okuyana kadar bu forumda en ciddi, en kültürlü ve bilgili şahıs profiliydin gözümde. Nedendir ben de bilmiyorum.

Burada arkadaş iPhone almak için neden istemiş ben de nedenleri saydım.
Önceki mesajda bana Apple kalitesini sormuşsun, ona cevap verdim ama hala bana karşılık olarak teknik anlamda bir cevap vermedin.
Nesnel anlamda hiçbir şey yazmadın. Tamamen kendine göre olan düşüncelerini yazdın ve daha sonra s3 kullandığını vs.. yazdın.

Tartışmak istiyorsan en baştan başlayalım?
Benim vaktim var. :D

Şahane. :)
Öncelikle inan benimle ilgili ne düşündüğüm hiç umrumda değil, napiyim yani senin düşüncendir, mutlu olurum minnacık güzelse, onu da unuturum. Neyse neden söylediğini biliyorum onları problem değil.

Şimdi baştan bir saçmalamış mıyım diye tekrar yazdığım bundan önceki 8 mesaja baktım. Benim girişim ne konuya? Kardeşim şu iPhone'un / iOS'un övülmesi sırasında alaksız şeyler söylemeyin. Temelim buydu. Uygulama kalitesi gibi ne ölçülebilir, ne anlamlandırılabilir birşeyden bahsediliyor. Böyle komik bir argüman olabilir mi? OKey iOS'ta daha kaliteli diyebildi çıktı biri sonunda. Eee? Android'de de Tasker var baba napıcaz? =)
Android şöyle Android böyle demek değil bu. Ama Apple'ın iyi / kaliteli tarafıyla ilgili kıyas örneklemesi nereden geldi? Tabii ki Android'den. İki tane telefon ekosistemi var şu an, yani babamın evindeki çalar saat ile kıyaslayacak değilim ya :) iPhone alma sebepleri ay da almama sebepleri anlatılırken elbette Android'den bahsedilecek. Önemli olan ve gereksiz olduğuna benim de katıldığım "benim S3'üm bunu yapıyor benim M5'in ona kaçıyor öbürsünün X5'i flüt çalıyor falan" konularının olmaması. Ama iPhone'un artısı denilen şey aslında son derece subjektif ve anlanlandırılamaz birşeyse, orada sesimi çıkartıyorum.

Haa, gel gelelim bana ne bundan? O zaman neden herhangi bir şey yazıyorum zaten burada. :)
Dur şuraya kadarki kısmı yollayayım, sana zengindölü elmakurdu atsineği falan dedim diye hakaret cezası verdi takmış bir arkadaş. Uçarsak en azından sana cevap vermeme saygısızlığı yapmış gibi olmayayım, buraya kadarki kısmı gitsin. :))

Ek: Yaşınla ilgili de hiç bir problemim yok, geyik hepsi. Baktım yazdığım anlaşılmıyor, sardım gitti işte. :D

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Şahane. :)
Öncelikle inan benimle ilgili ne düşündüğüm hiç umrumda değil, napiyim yani senin düşüncendir, mutlu olurum minnacık güzelse, onu da unuturum. Neyse neden söylediğini biliyorum onları problem değil.

Şimdi baştan bir saçmalamış mıyım diye tekrar yazdığım bundan önceki 8 mesaja baktım. Benim girişim ne konuya? Kardeşim şu iPhone'un / iOS'un övülmesi sırasında alaksız şeyler söylemeyin. Temelim buydu. Uygulama kalitesi gibi ne ölçülebilir, ne anlamlandırılabilir birşeyden bahsediliyor. Böyle komik bir argüman olabilir mi? OKey iOS'ta daha kaliteli diyebildi çıktı biri sonunda. Eee? Android'de de Tasker var baba napıcaz? =)
Android şöyle Android böyle demek değil bu. Ama Apple'ın iyi / kaliteli tarafıyla ilgili kıyas örneklemesi nereden geldi? Tabii ki Android'den. İki tane telefon ekosistemi var şu an, yani babamın evindeki çalar saat ile kıyaslayacak değilim ya :) iPhone alma sebepleri ay da almama sebepleri anlatılırken elbette Android'den bahsedilecek. Önemli olan ve gereksiz olduğuna benim de katıldığım "benim S3'üm bunu yapıyor benim M5'in ona kaçıyor öbürsünün X5'i flüt çalıyor falan" konularının olmaması. Ama iPhone'un artısı denilen şey aslında son derece subjektif ve anlanlandırılamaz birşeyse, orada sesimi çıkartıyorum.

Haa, gel gelelim bana ne bundan? O zaman neden herhangi bir şey yazıyorum zaten burada. :)
Dur şuraya kadarki kısmı yollayayım, sana zengindölü elmakurdu atsineği falan dedim diye hakaret cezası verdi takmış bir arkadaş. Uçarsak en azından sana cevap vermeme saygısızlığı yapmış gibi olmayayım, buraya kadarki kısmı gitsin. :))

Ek: Yaşınla ilgili de hiç bir problemim yok, geyik hepsi. Baktım yazdığım anlaşılmıyor, sardım gitti işte. :D

Arada, bir yanlış anlaşılma olmuş orası kesin de.

Arkadaş zaten
Benim için önemli olan kullanım kolaylığı,dayanıklık,internet hızı, telefonda kasmaması ve uygulamalar.
şeklinde yazmış.

E zaten belli ki Android'deki özgürlüğe ihtiyacı da yok.

O nedenle bu yönden bakıldığında ben kendisine bir iPhone almak için sebepleri saydım, ki yazdığım şeylerin de arkasındayım.

Bu arkadaş Andorid telefon almak için bana bir neden söyleyin dese yine aynı şekilde yüzlerce neden söyleyebilirdim, aynısı Symbian, Windows Phone için de geçerli yani.

Sadece Android için değil. :)

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Arada, bir yanlış anlaşılma olmuş orası kesin de.

Arkadaş zaten şeklinde yazmış.

E zaten belli ki Android'deki özgürlüğe ihtiyacı da yok.

O nedenle bu yönden bakıldığında ben kendisine bir iPhone almak için sebepleri saydım, ki yazdığım şeylerin de arkasındayım.

Bu arkadaş Andorid telefon almak için bana bir neden söyleyin dese yine aynı şekilde yüzlerce neden söyleyebilirdim, aynısı Symbian, Windows Phone için de geçerli yani.

Sadece Android için değil. :)

Symbian için yüzlerce neden söyleyemezsin. :D:D:D

Ya iPhone önerilir elbette. Ben HD2'yi aldığımın ertesi günü Kanyon'da asansörde bir adam bana sordu, bu mu iPhone mu dostum diye atladı. :D her HTC'de olduğu gibi ilk çıktığında herkes bi iPhone killer çıkmış olm diye ilgi duyuyor, ertesi hafta sorsan unuturlar. :D
Ne iş yapıyorsunuz diye sordum adama, mimarım dedi. Dedim ayfondan devam şaşma yoluna. :)
AYnı şekilde ablam da ne alayım diye sorduğunda, iPhone'dan başka bişey alırsan salaklık edersin dedim.

Zaten ben sana direkt yazmadım ki yazdıklarımı sen ne savunuyorsun kendini sayın elmaböceği kurtbacağı danakuyruğu devehörgücü? :)

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Symbian için yüzlerce neden söyleyemezsin. :D:D:D

Ya iPhone önerilir elbette. Ben HD2'yi aldığımın ertesi günü Kanyon'da asansörde bir adam bana sordu, bu mu iPhone mu dostum diye atladı. :D her HTC'de olduğu gibi ilk çıktığında herkes bi iPhone killer çıkmış olm diye ilgi duyuyor, ertesi hafta sorsan unuturlar. :D
Ne iş yapıyorsunuz diye sordum adama, mimarım dedi. Dedim ayfondan devam şaşma yoluna. :)
AYnı şekilde ablam da ne alayım diye sorduğunda, iPhone'dan başka bişey alırsan salaklık edersin dedim.

Zaten ben sana direkt yazmadım ki yazdıklarımı sen ne savunuyorsun kendini sayın elmaböceği kurtbacağı danakuyruğu devehörgücü? :)

Bu da bir görüş. :)

Direkt bana yazmana gerek yok, burası bir forum ortamı. Biri, birinin düşüncesine katılmazsa karşıt görüşünü belirtir ve tartışılır. Tartışmayı okuyanlar her iki zıt kutupta farklı açılardan aynı olaya baktıklarında daha fazla bilgi sahibi olurlar. Tabi bizim yaptığımız tartışma mıydı, okuyan ne bilgi alır orası tartışılır. :D

Üslubunu düzelt yoksa ben düzeltmek zorunda kalacağım. :)

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1

Onu ben mod bahane bulsun diye geyiğine yazmıştım da.
Benim anlamadığım kısım nasıl düzeltmek zorunda kalacağın. Üslubumu beğenmeyebilirsin, rahatsız olabilirsin, beni bu konuda uyarabilirsin de; düzeltmek zorunda kalmanı ve nasıl düzelteceğin kısmı anlamadığım kısım.