iPhone 8 Plus ? Samsung S9+

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
5
iPhone 8 Plus kullanıyorum ama artık Apple ve tavırlarından sıkıldım ve bunaldım sizce Samsung S9+ 'a geçsem kullanabilir miyim yoksa Apple Eko Sistemini arar mıyım ?

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Bence kullanabilirsiniz çünkü android kullanımı çok basit ve zevklidir. Ve sistemle birlikte seçtiğiniz telefon da(yani s9+) çok iyi olduğu için hiç pişman olmazsınız

M-S-Y

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Bizzat babam ın 8 plus ını satıp s9+ aldım telefondan gayet memnun 3 ay kadardır kullanıyor daha keşke dediğini duymadım hatta ekranın görüntü kalitesini sürekli övmekte.

LyfeX

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Kesinliklle pişman olmazsın androide özgürsün

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Samsung tarafında Teknik servis konusunda üzülebilirsin...

M-S-Y

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Samsung tarafında Teknik servis konusunda üzülebilirsin...
Hocam artık apple da eskisi gibi değil, Geçen Sene yurt dışı cihazları sınırladıklarından beri verdikleri tavırlar bana biraz garip geliyor

GalaxySIII

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
iPhone 8 Plus Gayet Iyi bir cihaz S9+ geçmeni önermem o telefondan

Starbowl

Müdavim
Reaksiyon puanı
266
Ben de 3 yıllık iPhone deneyiminden sonra S9+'a geçtim. Gayet memnunum. 8 plus tasarımından,hızlı şarj gibi gibi eksiklerinden dolayı mantıklı bir seçenek değil.

Tony Stark

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,315
8 Plus'ı satıp üstüne para koymadan rahatça S9+'a geçilebilir kesinlikle S9+

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,164
iPhone 8 Plus kullanıyorum ama artık Apple ve tavırlarından sıkıldım ve bunaldım sizce Samsung S9+ 'a geçsem kullanabilir miyim yoksa Apple Eko Sistemini arar mıyım ?

S9+ geçebilirsin pişman etmez, aksine daha önceden neden geçmedim diye düşünürsünüz!

whoisata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
zaten sırf bu yüzden appledan androide geçilmemeli

---- Mesajlar birleştirildi ----

sosyal medya kullanıyorsanız Snapchat Instagram gibi geçmeyin derim kameraları uyumlu değil onlarla düşük kalitede atıyor videolarda yeşil çizgiler oluyor. ekran koruyucuda alamazsınız babama aldık s9 yamuk ekrana oturmuyor hepsi kalkıyor. kalkmayan tam yapışkanlılarda 120tl civarında. aksesuar seviyorsanız samsung almayın kılıf seçeceği yok aliexpresse s9 plus yazın 10 tane kılıf çıkacaktır anca. yavaş çekim modu inanılmaz karanlık çekiyor. çektiği fotoğraflar iPhone ile aynı kalitede olmasına rağmen boyutları 8-9 mb ama iphonelarda 2mb çünkü apple sıkıştırıyor. cihaza sürekli bakım yapmanız gerekecek ayar düzenlemeniz vs ram temizleyeceksiniz sürekli uğraşılmaz seneyede son güncellemesini alacak her yerde rom ararsınız. hiç uğraşmayın derim ekranı gerçekten güzel tasarımda iyi fakat insanin ömründen vakit çalıyor ve kullanım ömrü 2 yıl.

Son düzenleme:

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Kullanım ömrü iki yıl mı? :D Bence de geçmeyin ama iPhone 8 Plus'ın S9 Plus'tan iyi olduğunu düşündüğüm için değil. Almışsınız bir kere, kullanmaya devam edin. Ha ama çok bunaldıysanız geçin, aradaki farkı eminim ki hissedeceksiniz.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,164

CanAydın

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Apple eskisi gibi değil Bir güncelleme ile telefonlar yavaşlıyor, Çok fazla sorun çıkıyor Mesaj bugunun hala çözülemediğini söyliyeyim, Akıcılık artık eskisi gibi değil Anroid ile aynı hale geldi Iphone 8 bir nesil sonraki güncellemede Güç kaybedek. Bu yüzden Samsung S9+

Emir321

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ben de 3 yıllık iPhone deneyiminden sonra S9+'a geçtim. Gayet memnunum. 8 plus tasarımından,hızlı şarj gibi gibi eksiklerinden dolayı mantıklı bir seçenek değil.
Bu yazılanları okudum gaza geldim ios ekosisteminden çıktım artık s9+ kullanıyorum
En son kullandığım android cihaz s2 samsungtu neyse şimdi gelelim neler yaşadığıma
Çok karışık temalar ayarlar herşeyin ayarlanması ve ayrı ayrı güncellenmesi lazım
Google market var samsung market var dahada marketler var
Cihaz açısından çok güzel tasarıma sahip ama heran kırılacak gibi şarjı iyi değil abartılıyor ki ben oyun oynayan biri değilim kulaklıktan ses çok tiz beğenmedim kamerası güzel video çekmesi süper portre modugüzel ama iphone den geçtiysen çok kötü
Neden geçtiğime geleyim foto video müzik dosya aktarma olaylarına sınır oldum birde fiyat politikasına ama yinede günlük kullanımda kesinlikle iphone kullanıcısını etkileyemez hele 8plustan geçtiyse bu ay nasipse tekrar döneceğim Iphone 8 plusa androidçi arkadaşlaradan ricam ıphone telefon kullanmadan 5 6 dan bahsetmiyorum 7 8 8plus x millete burda gaz vermeyin teşekkür ederim

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Bu yazılanları okudum gaza geldim ios ekosisteminden çıktım artık s9+ kullanıyorum
En son kullandığım android cihaz s2 samsungtu neyse şimdi gelelim neler yaşadığıma
Çok karışık temalar ayarlar herşeyin ayarlanması ve ayrı ayrı güncellenmesi lazım
Cihaz açısından çok güzel tasarıma sahip ama heran kırılacak gibi şarjı iyi değil abartılıyor ki ben oyun oynayan biri değilim kulaklıktan ses çok tiz beğenmedim kamerası güzel video çekmesi süper portre modugüzel ama iphone den geçtiysen çok kötü
Neden geçtiğime geleyim foto video müzik dosya aktarma olaylarına sınır oldum birde fiyat politikasına ama yinede günlük kullanımda kesinlikle iphone kullanıcısını etkileyemez hele 8plustan geçtiyse bu ay nasipse tekrar döneceğim Iphone 8 plusa androidçi arkadaşlaradan ricam ıphone telefon kullanmadan 5 6 dan bahsetmiyorum 7 8 8plus x millete burda gaz vermeyin teşekkür ederim

iphone xr öneririm 8+'dan daha iyi :)

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
aslında 8 plus hızlı şarjı destekliyor ama kutunun içinden hızlı şarj adaptörü çıkmıyor veya kablosuz şarj aleti

Emir321

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kullanım ömrü iki yıl mı? :D Bence de geçmeyin ama iPhone 8 Plus'ın S9 Plus'tan iyi olduğunu düşündüğüm için değil. Almışsınız bir kere, kullanmaya devam edin. Ha ama çok bunaldıysanız geçin, aradaki farkı eminim ki hissedeceksiniz.
Teşekkür ederim

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Eğer bu güne kullandığınız telefonların hepsi iOS ise android'e geçtiğinizde büyük sıkıntı yaşarsınız. Ben kendi deneyimimden bahsedeyim size ; sürekli olarak ios ve android arasında gidip geliyorum bir android bir ios şeklinde ilerliyorum yani ikisine de alışık olduğum için bir problem yaşamıyorum. Ama ios kullanma sürem genellikle daha kısa sürüyor çünkü çabuk sıkılıyorum bildiğiniz gibi kapalı bir mecra. O yüzden bu işletim sistemine bağlı bir olay, donanım kısmında zaten zaten s9+ çok daha iyi. Ayrıca günümüz şartlarında 8+ tam bir takoz :)
Ayrıca android diyince sakın sürekli kasan çabuk eskiyen güncelleme almayan bir mecra gelmesin aklına o eskidendi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sizi anca iOS paklar boşuna uğraşmayın Android ile belli ki o kadar geniş yetkiler size bir kaç beden büyük gelmiş :) Ayırca gaz vermek yanlış bir tabir biz özellikler açısından yorum yapıyoruz kullanıcı deneyimi ve tercihi kişiye kalmış bir şey.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Teşekkür ederim

Hocam bende bir ios severim ama bir şey garibime gitti i8 plus ile s9+'ın kullanımda farkını görmedim demişsiniz ama yani nasıl bir fark bekliyordunuz ki.

Eğer bu güne kullandığınız telefonların hepsi iOS ise android'e geçtiğinizde büyük sıkıntı yaşarsınız. Ben kendi deneyimimden bahsedeyim size ; sürekli olarak ios ve android arasında gidip geliyorum bir android bir ios şeklinde ilerliyorum yani ikisine de alışık olduğum için bir problem yaşamıyorum. Ama ios kullanma sürem genellikle daha kısa sürüyor çünkü çabuk sıkılıyorum bildiğiniz gibi kapalı bir mecra. O yüzden bu işletim sistemine bağlı bir olay, donanım kısmında zaten zaten s9+ çok daha iyi. Ayrıca günümüz şartlarında 8+ tam bir takoz :)
Ayrıca android diyince sakın sürekli kasan çabuk eskiyen güncelleme almayan bir mecra gelmesin aklına o eskidendi.

Sizi anca iOS paklar boşuna uğraşmayın Android ile belli ki o kadar geniş yetkiler size bir kaç beden büyük gelmiş :) Ayırca gaz vermek yanlış bir tabir biz özellikler açısından yorum yapıyoruz kullanıcı deneyimi ve tercihi kişiye kalmış bir şey.

Geniş yetki? Boş işler hepsi :)

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Hocam bende bir ios severim ama bir şey garibime gitti i8 plus ile s9+'ın kullanımda farkını görmedim demişsiniz ama yani nasıl bir fark bekliyordunuz ki.

Geniş yetki? Boş işler hepsi :)
Boş işler mi, güldürdün :) Senin o boş işler dediğin bi dünya özelliği barındırıyor bilip bilmeden yorum yapma bence. Ayrıca herkes ios'un sınırlı işleve sahip olduğunu biliyor o yüzden bunu seninle tartışmayacağım.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Boş işler mi, güldürdün :) Senin o boş işler dediğin bi dünya özelliği barındırıyor bilip bilmeden yorum yapma bence. Ayrıca herkes ios'un sınırlı işleve sahip olduğunu biliyor o yüzden bunu seninle tartışmayacağım.

Boş işler dediğim yani bir telefonu kurcalarken a bu da var işime yarar diyeceğin şeyler olabilir ama temel kullanıcı benim işimi görsün yeter diyecek adam için yani telefonu sadece akıllı telefon olarak kullanacak kişi için boş işler sonuçta yaklaşım farkı var. ;) Sonuçta iphone kaliteli donanım ve yazılıma sahip olduğu içinde bu işi fazlasıyla yerine getiriyor. Peki sizin android tercih sebebiniz nedir? Daha doğrusu önemli gördüğünüz şeyler.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Boş işler dediğim yani bir telefonu kurcalarken a bu da var işime yarar diyeceğin şeyler olabilir ama temel kullanıcı benim işimi görsün yeter diyecek adam için yani telefonu sadece akıllı telefon olarak kullanacak kişi için boş işler sonuçta yaklaşım farkı var. ;) Sonuçta iphone kaliteli donanım ve yazılıma sahip olduğu içinde bu işi fazlasıyla yerine getiriyor. Peki sizin android tercih sebebiniz nedir? Daha doğrusu önemli gördüğünüz şeyler.
Bu zamana kadar olan iOS' in yazılım gücünü gördük ama artık android onun hızına yetişti ve süper işler yapıyor. Benim tercih sebebim diye bir şey söyleyemem çünkü ikisini de uzun süre kullandım. Hatta bir sonraki telefon tercihim yine iphone olacak.
Ben şunlara değinmek istiyorum : Her şeyden evvel Apple iOS konusunda zorba bir firma bunu bir kabul edelim. Müzik indirme işi bakıldığınea ufak gözükebilir ama bana göre büyük bir sorun. Eskiden bu sorunu çeşitli uygulamalar ile halledebiliyorduk ancak şimdi apple ısrarla o uygulamaları kaldırıyor ve seni Apple Music kullanmaya itiyor.
Buna ek olarak benim çok da beğendim ve ios tarafında eksililiğini hissetiğim kamera özellikleri. iOS'da bir kaç mod dışında hiçbir şey yok. Andorid bu konuda oldukça zengin.
Benim beğendiğim kısım ise özelleştirmeler telefonumu istediğim gibi düzenlemek bana mutluluk veriyor.