iPhone 8 plus mı X mi?

Bu konuyu okuyanlar

İhk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. iPhone 6s Plus kullanıyorum yeni bir cihaz almak istiyorum iPhone 8 plus ve X arasında kaldım. Sizden saygı çerçevesinde önerilerinizi istiyorum. 8 plus mı X mi ve neden ? Şimdiden teşekkürler sevgiler

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Para durumunu düşünürsek 8plus x çok yüksek fiyata satılıyor ama parayı silersek sora dışı tasarımı ve sunduğu yeni özellikten dolayı x

bumblebee8

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Ben X’i başarılı bulmuyorum. Öncelikle tasarımı bana hitap etmiyor. Kenarlarındaki parlak metal kısım sanki kalitesiz bir telefon izlenimi uyandırıyor. Arkasına baktığımızda da 8’de gördüğümüz kaliteli izlenimini uyandırmıyor. Hem 8 serisinde hem de X’te kamera çıkıntısı var ancak bence 8 serisi çok daha güzel görünüyor. Teknik konularda ise X’in çok daha başarısız olduğunu düşünüyorum. Öncelikle X bildiğiniz gibi OLED ekran kullanıyor. Günümüzde yanık problemiyle karşılaşılmayan LED ekranlı telefon modeline rastlamadım, ancak 8 serisinde IPS LCD var. İsterseniz günde 10 saat aynı görüntü açık kalsın yine de yanık oluşmaz. FaceID, TouchID kadar başarılı değil kesinlikle. Birisinde yüzünüze doğrultup ekranı kaydırmanız gerekiyor, diğerinde ise sadece parmağınızı TouchID’ye dokundurmanız yeterli. Başlarda sizi rahatsız etmeyecek olsa da ileride inanın bu birkaç fazla adım sizi rahatsız edecek. Diğer bir yandan TouchID’de masanın üstündeyken bile telefonu rahatlıkla açabilirsiniz ancak FaceID’de kameranın görüş alanına girmelisiniz. Eğer X’e kazara zarar verirseniz arka camı değiştirmek için telefonun yarısı kadar para ödemek zorunda kalacaksınız. Yukarıda bulunan çentik başlı başına bir rahatsızlık unsuru zaten. Video izlerken oluşan asimetrik görüntü oldukça rahatsız edici. Diğer bir yandan home tuşunun olmaması sebebiyle getirilen hareketler ciddi anlamda insanı zorluyor. Birçok insan yeni el hareketleri ile telefonu kullanmanın onları yavaşlattığını düşünüyor. Bunlar şu anda aklıma gelenler. Saygılarımla.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
2018 yılında tanıtılacak iphone modellerini bekle derim ben öyle yapıyorum:)

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
X yeni bir çığır abi. Alacaksanız X alın bari bir anlamı olsun. 8 Plus'ın büyük bir artısı yok X'e göre.

umutcan1111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
8 çünkü iphone x i antutuda geciyor ve diger arkadasin saydiklari yok

Mstf0135

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar. iPhone 6s Plus kullanıyorum yeni bir cihaz almak istiyorum iPhone 8 plus ve X arasında kaldım. Sizden saygı çerçevesinde önerilerinizi istiyorum. 8 plus mı X mi ve neden ? Şimdiden teşekkürler sevgiler
--- Gönderi Güncellendi ---
Ben sekiz plus aldım cidden fark var ve çok memnunum

Ncakar

Asistan
Reaksiyon puanı
60
İnsan o kadar para verince telefondan güzel bir görüntü bekliyor. 8 plus eski 6-6s serisi ile hemen hemen aynı dizayna sahip, yani o kadar para verip ufak tefek farklar dışında aynı telefonu kullanmaya devam ediyormuş gibi olacaksın. X ise 8 plus ile neredeyse aynı teknik özelliklere sahip yani neredeyse bir telefon fiyatı fark ödeyerek 8 plus ayarında sadece dizaynı farklı bir telefon alacaksın ki Xin dizaynıda gerçekten iyi değil bence ve üstelik çok pahalı bunların farkında olan apple'ın yakın zamanda yeni bir telefon piyasaya çıkartacağını düşünüyorum. Kısacası Iphone bu sene hem işletim güncellemesi hem dizayn hem de ücret olarak çuvalladı. Aplle'ın bunların farkında olduğunu varsayarak yakın zamanda bir telefon daha piyasaya süreceğini tahmin ediyorum. Ben senin yerinde olsam ya androide yönelerim ya da telefonumu şimdilik değiştirmem. 6s plus güzel bir telefon, 8plus veya X ile değiştirmeye şimdilik değmez diye düşünüyorum ben

Schiffer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iphone 8 plus kullanıyorum x'ide deneyimledim mağazalarda bence note 8'e yönel sen :D hem uygun hem daha şık

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
para önemli değilse neden kullandığınız 6s plus hatta daha eski seri ile önden bakınca aynı duran telefonu alasanız.X başka bir devir.FaceID için alınır.Her koşulda çalışıyor çok hoşuma gitti.
--- Gönderi Güncellendi ---
para önemli değilse neden kullandığınız 6s plus hatta daha eski seri ile önden bakınca aynı duran telefonu alasanız.X başka bir devir.FaceID için alınır.Her koşulda çalışıyor çok hoşuma gitti.

GlorrieL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

benim fikrime göre bak dostum şöyle düşün İphone X te Face ID yapıyorsun telefonuun kilidini açmak istediğinde telefonu uygun pozisyona getirip kilid açıyorsun bu daha uzun iş İphone 8Plus ta parmak izinle işi çok daha hızlı yapabiliyorsun sanırsamki İphone X te başkası sen uyurken vb. senin kilidinide açabiliyor buda bir dezavantaj İphone 8 Plus tavisiye ederim karar senin inşallah pişmanlık yaşamassın

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Evet X te touch id olmaması bence de dezavantaj ama yine de X yani her anlamda X farklı bir olay ir tasarım isterim değiştireceksem. Ama bir arkadaşa katılıyorum ben 7 plus kullanıyorum. Bu sene güncellemiyorum önümüzdeki seni hem X in hem ip8 in eksiklikleri giderilmiş versiyonlar çıkacaktır 2018 i bekle derim şuan kullandığın cihaz zaten seni çıldırtmaz yani hala güzel hızlı cihaz.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Gelişmelere ve bu yıl ki duruma bakıldığında en mantıklısı 2018 yılını beklemek iphone için bi konu gördüm mesela iphone lcd panele geri dönebilir diye seneye oled hem pahalı hem sıkıntılı bu yıl çıkan x deneme cihazından başka bişey değil ha kaliteli farklı ve güçlüdür ona sözüm yok fakat durum ortada

frknrc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
X gerçekten gereksiz bir para farkına çok skıntılı bir telefon üstelik fazla hassas internette bazı drop teslerde çok düşük mesafelerden düşüm camı bile çizilmemesine rağmen face id bozuluyor ve tamir ise yaklaşık 549 dolar (2.089 TL) onun dışında yazılımsal olarak da çok fazla sıkıntısı var şu anda iPhone'lar arasında en stabil çalışan telefon iPhone 8 Plus (fazladan 1 gb ramden dolayı) X, Face Id'nin deneme cihazı 5s deki Touch Id'deki kadar bile stabil değil

Son mesajlar