iPhone 8 Plus mı? Samsung Note 8 mi ?

Sizce hangisi?

• İphone 8 Plus

Kullanılan: 8 36.4%
  • Samsung Note 8

Kullanılan: 14 63.6%

• Kullanılan toplam oy
    22

Bu konuyu okuyanlar

Sinan Demir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba,

Uzun zamandır bu telefonların özelliklerini kameralarını vs. bilgileri kıyaslıyorum. Android ve ios kullandım, kullanan arkadaşlar yada bilgisi olan arkadaşlara sormak istiyorum.

Bu iki telefondan hangisini almak daha mantıklıdır?

Şuan iphone 6s plus kullanıyorum.

Lütfen seviyeli ve değerli yorumlarınızı esirgemeyin.

Çok teşekkürler.

NorthWonder

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Aslında hem android hemde ios kullandığından dolayı senin için en doğrusunu yine senin bileceğini düşünüyorum sonuçta 2 sisteminde + ları ve - leri konusunda bilgi sahibisin , 2 cihazda seni yarı yolda bırakmaz 2 side gayet başarılı ve güzel cihazlar.Hangi işletim sistemini beğeniyorsan hangisi senin günlük kullanımına uygunsa onu almanı tavsiye ederim.Şahsen iPhone 8 Plus öneririm.

Sinan Demir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aslında hem android hemde ios kullandığından dolayı senin için en doğrusunu yine senin bileceğini düşünüyorum sonuçta 2 sisteminde + ları ve - leri konusunda bilgi sahibisin , 2 cihazda seni yarı yolda bırakmaz 2 side gayet başarılı ve güzel cihazlar.Hangi işletim sistemini beğeniyorsan hangisi senin günlük kullanımına uygunsa onu almanı tavsiye ederim.

Yorumun için teşekkür ederim.

elmacıbedevi

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Arkadaşın dediğine katılıyorum bu 2 cihaz da donanım olarak asla yarı yolda bırakmaz. Senin tercihin android mi ios mu olmalı burada. Ben şahsen android sevdiğimden Note 8 alırdım :)

Sinan Demir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşın dediğine katılıyorum bu 2 cihaz da donanım olarak asla yarı yolda bırakmaz. Senin tercihin android mi ios mu olmalı burada. Ben şahsen android sevdiğimden Note 8 alırdım :)

Teşekkür ederim. Ben sürekli al sat yapmaktan bıktım o yüzden biraz da çevre etkeni önemli benim için. İos 10.3 den memnundum taaki 11.0 çıkana kadar. Aynı şekilde tam tersi durumda androidte oldu. Eski sürüm berbat yeni arayüz efsane. :)

NorthWonder

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Teşekkür ederim. Ben sürekli al sat yapmaktan bıktım o yüzden biraz da çevre etkeni önemli benim için. İos 10.3 den memnundum taaki 11.0 çıkana kadar. Aynı şekilde tam tersi durumda androidte oldu. Eski sürüm berbat yeni arayüz efsane. :)
o zaman eğerki Android seçecekseniz iyi optimizasyonu olan Androidlere yönelebilirsiniz , açıkcası Oneplus ve HTC gayet başarılı bu konularda bildiğim kadarıyla.Bu seçeneklerin yanına U11 Plus ve Oneplus 5 (veya biraz daha bekleyip 5T veya 6 hangisi çıkacaksa artık ) almanızı öneririm.Bu sayede Android tercihi yaptığınız takdirde sizi yazılımsal olarak pişman etmeyecektir.IOS konusundada endişelenmeniz gerektiğini düşünmüyorum 8 Plus gibi donanımı yüksek bir telefon ios 11.1 den fazla etkilenmeyecek , etkilense bile fazla sürmeyecektir , Apple'ın yeni çıkardığı bir telefonu zor durumda bırakacağını düşünmüyorum.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar merhaba,

Uzun zamandır bu telefonların özelliklerini kameralarını vs. bilgileri kıyaslıyorum. Android ve ios kullandım, kullanan arkadaşlar yada bilgisi olan arkadaşlara sormak istiyorum.

Bu iki telefondan hangisini almak daha mantıklıdır?

Şuan iphone 6s plus kullanıyorum.

Lütfen seviyeli ve değerli yorumlarınızı esirgemeyin.

Çok teşekkürler.
İkisi de olur,İki platformu da kullanmışsın sonuçta ama bence bir note 8 e şans ver,hem değişiklik olur.

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Ben android halde i8+ diyorum. Çünkü note 8 köşeli yapıyı ve pili için beğenmiyorum.
Bence android alacaksan mare 10 pro bekle derim

Sinan Demir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben android halde i8+ diyorum. Çünkü note 8 köşeli yapıyı ve pili için beğenmiyorum.
Bence android alacaksan mare 10 pro bekle derim

Aklımda i8+ var. Android değer kaybediyo benim gözümde ama note8 gibi canavar kolay bulunmuyo.
--- Gönderi Güncellendi ---
o zaman eğerki Android seçecekseniz iyi optimizasyonu olan Androidlere yönelebilirsiniz , açıkcası Oneplus ve HTC gayet başarılı bu konularda bildiğim kadarıyla.Bu seçeneklerin yanına U11 Plus ve Oneplus 5 (veya biraz daha bekleyip 5T veya 6 hangisi çıkacaksa artık ) almanızı öneririm.Bu sayede Android tercihi yaptığınız takdirde sizi yazılımsal olarak pişman etmeyecektir.IOS konusundada endişelenmeniz gerektiğini düşünmüyorum 8 Plus gibi donanımı yüksek bir telefon ios 11.1 den fazla etkilenmeyecek , etkilense bile fazla sürmeyecektir , Apple'ın yeni çıkardığı bir telefonu zor durumda bırakacağını düşünmüyorum.
Çok teşekkür ederim
--- Gönderi Güncellendi ---
İkisi de olur,İki platformu da kullanmışsın sonuçta ama bence bir note 8 e şans ver,hem değişiklik olur.
Tekrar satıcak olsam iphone -200 olacak samsung -600-700 o kötü

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Daha iyi ekran mükemmel tasarım o muazzam ekran özellştirebilme kamera özelllikle gece çekimleri en önemlisi s pen batarya kullanımından kimisi memnun kimisi değil o konu hakkında bişey diyemem ama benim gözümde 8 plusın note 8 e göre bi artısı yok ben olsam gözüm kapalı note 8 alırım

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Mantıklı olan 8 plus almak ama tercih size ait ben 8 plus öneririm

AlejandroXX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Ben de İP8+ öneriyorum. İki telefonu da deneyimledim Note 8 çok karizmatik ve işlevsel fakat kullanımı daha zor en basiti tutması vs.

Okanozcann1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
öncelikle güzel bi anket olmuş. Şöyle diyim ikisininde çok bariz üstün noktaları var apple'ın güncelleme desteği çok iyi samsung en fazla 2 sene güncelleme verir. ikisi de pahalı telefonlar eğer android kullanıcısıysan note 8 al derim gerek tasarım gerek kalemi olsun çok iyi veya yok ben telefonu çok uzun kullanmalıyım madem o kadar para vercem diyorsan iphone 8 plus almalısın eksileri özgürlüğün biraz daha kısıtlı apk falan kuramıyosun bir de o ekran gövde oranının düşük olması canını çok sıkabilir ama iPhoneye bakınca yıllardan beri aynı tasarım belki de o yüzden herkes iphone görünce aa iPhonesi varr falan diyo tasarım değişmediği için ama bi yere kadar 18.5a 9 formatı çıktı o yüzden apple da alcaksan iphone x ama ikisinin arasında biraz kararsızım yazdıklarımı dikkate al ona göre tercihini yap iyi günler dilerim.

Diyar Durkal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Zamaninda, 6s plus dan note 8 e gecmistin acikcasi hayatimin hatasini yaptim!. note 8 imi sattim ve 8 plus aldım inanilmaz mutluyum, beni 2-3 sene sıkıntısız götürür ve bu konuda android cihazlar cok basarisiz, yani demek istedigim seni en fazla 1 sene goturur eger iphone e alismissan!.
Ha bide note 8 i on siparis ile aldim 2 hafta sonra sattim ve zarar ettigim miktara inanamazsin...
Sakın ve sakın android alma.. Samsung çok çekici bir telefon inkar edemem ama kullandıktan sonra çöp olduğunu anlıyorsun!
Şiddetle iPhone 8 plus öneriyorum!!!
Bu işin hava atmak ile alakası yok ama iPhone harbi harbi çok stabil ve 2 haftada bir güncelleme geliyor.
Android ise tam tersi !

Söylemeyi de unutmayım ama Note8 de kronik sorun var ve bu sorun ise işik sızmasıdır!

Google de araştır görürsün!

Bu yorumuma karşı çıkan olacaktır ve karşı çıkanlarda emin ol ki Samsung galaxy j5 kullanıcılarıdır!

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Zamaninda, 6s plus dan note 8 e gecmistin acikcasi hayatimin hatasini yaptim!. note 8 imi sattim ve 8 plus aldım inanilmaz mutluyum, beni 2-3 sene sıkıntısız götürür ve bu konuda android cihazlar cok basarisiz, yani demek istedigim seni en fazla 1 sene goturur eger iphone e alismissan!.
Ha bide note 8 i on siparis ile aldim 2 hafta sonra sattim ve zarar ettigim miktara inanamazsin...
Sakın ve sakın android alma.. Samsung çok çekici bir telefon inkar edemem ama kullandıktan sonra çöp olduğunu anlıyorsun!
Bu işin hava atmak ile alakası yok ama iPhone harbi harbi çok stabil ve 2 haftada bir güncelleme geliyor.
Android ise tam tersi !

Söylemeyi de unutmayım ama Note8 de kronik sorun var ve bu sorun ise işik sızmasıdır!

Bu yorumuma karşı çıkan olacaktır ve karşı çıkanlarda emin ol ki Samsung galaxy j5 kullanıcılarıdır!
9 aydır s7 edge kullanıyorum bundan önce note 3 s5 s6 edge plus ve Note 5 kullandım hiçbirinden şikayetçi değildim note 8 e çöp dediysen sen telefondan zerre anlamıyosun demektir apple kullanıcıları bile note serisini beğeniyo ki burda note 8 den bahsediyoruz o senin dediğin kronik sorun değil ışık yansıması kenarlar edge olduğu için ışık yansıması oluyo zaten Samsung açıklama yaptı sen telefonu kullanamayıp satmışsın sonrada gelip burda yok çöp yok sakın alma diyosun tabi ya çok stabil ios 11 'in halini gördük anca 11.1 de stabil hale gelebildi tabi o da sorunlu değilse :confused:

leonkennedy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Android ise tam tersi !

Bu tartışmalara girmeden ve büyümeden ufak bir yanlışı düzeltiyim. İos iki haftada bir güncelleme alıyor denmiş. Android ise bazen günlük güncellemeler bile alıyor. Açıkcası bu konuda asıl geri kalan ios. Ama samsung gibi kendi arayüzüyle androidi piyasaya çıkaran firmaların geç ve sıkıntılı güncellemeri "Android" çok geç güncelleme alıyora dönüyor. Açıkçası çok saçma, güncellemeyi veren samsungken suç neden androidde? E xiaomi one plus felan hep haftalık güncelleme veriyorken kimse bunlardan bahsetmiyor! Artık görmekten bıktım bu "güncelleme" muhabbetini. Tamamen üreticilerin sorunu bu işletim sisteminin değil.

Konu içinse ikiside donanım-kamera vs. olarak üzmez, ama bence kasa gibi bir telefona o kadar para vermek düşündürücü. Sonuçta yapacağın işler iki telefonda da aynı iken "bence" şık ve asıl ilgiyi görecek olan tercih edilesi.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Note 8 kesinlikle ve kesinlikle , 8 Plus alsan memnun olursun ama Note 8 bambaşka bir cihaz . S8 Plus kullanıyorum mükkemmel . Note 8 'e baktım 6.3 inç ekrana rağmen (gerçi 0.1 inç fark var Plus ile) daha rahat bir tutuş hissiyatı vardı . Ben köşeli diye Note 8 den biraz soğumuştum ama tutuş hissiyatını düzeltmek için Samsung güzel dokunuşlar yapmış . Zaten ekran ve kamera olarak bariz iyi iPhone dan .