Iphone 8 kullan arkadaslar sizlere sorum var

Bu konuyu okuyanlar

Efsaneben

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Merhana arkadaşlar nasilsiniz sizlerle istişare yapmak istediğim konu şudur ki iphone 8 red 64 gb almak istiyorum kullanan arkadaş telefoun bataryası gidiyor hiç problrm oldu mu iphone 7 plus la 8 hangisi tercih edilmeli batarya konusunda fark varmı kamerası nasıl şimdiye kadar kullandığımız deneyemileriniz benile paylasirssimiz yani git al dermisiniz amazondan almayi düşünüyoum baya uygun fiyatlı ne dersiniz

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Merhana arkadaşlar nasilsiniz sizlerle istişare yapmak istediğim konu şudur ki iphone 8 red 64 gb almak istiyorum kullanan arkadaş telefoun bataryası gidiyor hiç problrm oldu mu iphone 7 plus la 8 hangisi tercih edilmeli batarya konusunda fark varmı kamerası nasıl şimdiye kadar kullandığımız deneyemileriniz benile paylasirssimiz yani git al dermisiniz amazondan almayi düşünüyoum baya uygun fiyatlı ne dersiniz
İphone sahibi değilim ama 7 plus daha iyi batarya ömrüne sahip. Kamerası ise 8’de bir tık ileride. Ama çift kamerası olmadığı için zoom yapınca detay kaybedersin ve portre çekimi yapamazsın

Efsaneben

Asistan
Reaksiyon puanı
43
İphone sahibi değilim ama 7 plus daha iyi batarya ömrüne sahip. Kamerası ise 8’de bir tık ileride. Ama çift kamerası olmadığı için zoom yapınca detay kaybedersin ve portre çekimi yapamazsın
Yanı 8 alma diyorsun 8 plus yada 7 plus al diyorsun

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Yanı 8 alma diyorsun 8 plus yada 7 plus al diyorsun
Şu an öncelinizi bilmediğim için birşey önermiyorum. Sadece batarya ve kamerada olan farklarını yazdım

Önceliğin nedir?
Mesela kamera>oyun performansı>batarya gibi örnek verirsen sevinirim.

Efsaneben

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Şu an öncelinizi bilmediğim için birşey önermiyorum. Sadece batarya ve kamerada olan farklarını yazdım

Önceliğin nedir?
Mesela kamera>oyun performansı>batarya gibi örnek verirsen sevinirim.
Abi yani telefonda sadece pugb var başka bir oyun yok kamera yani guZEL çeksin tabiki ama yani yine aile fotosu çekicem profesyonel değilim yani kaliteli ceksin yeter bana , batarya konusuna gelirsem batarya önemli tabi sabah doldurdum öğlen bitmesin 1800 civarı bataryası varmış iphone 8 nasil gider bilemiyorum birde benim andoid den neden ios geçiyorum bunu sormadıniz ama soracaklar içi çünkü shifdeletenin haberini okudum ant içtim bir daha andoid telefon almam iphone 5s 2013 çıkmis ios 12 güncellemesini almis benim telefon note 4 2014 çıktı ne 7 aldı ne 8 şimdi telefonun değeri azaldı mi azalmadi mi iphone 5s s atarsın bak kardeşim güncel telefon gb yuksekse küçük telefon isteyenler illaki vardır satArsin ama ben note 4 satamam niye adam gibi güncel telefon alır yani o bakımdan bir daha almam andoid

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Kamerada böyle çok büyük fark görmeyeceksin 7 ile 8 arasında. Tek farkedilebilir farkları düşük ışık çekim kalitesi ve ikinci kameranın özellikleri...ama şunu da ekleyeyim: o fiyatlarda daha iyi çekebilen android telefonlar var.

Pubg 8’de daha iyi oynatır.(düşük grafikte 60fps hdr grafikte 40fps) Aslında 7’de aynı performansı verecek kadar güçlü ama nedense iphoneda biraz kısıtlanmış. Şu anda 7 pubgde düşük grafikte 40,hdr grafikte 30 fps veriyor.

Bataryada ise dediğim gibi 7 plus daha iyi. 8in bataryası çok düşük. Yeni işlemcisi daha az yaksa bile 7 plus seviyesine zor gelir.

Soruyu sormadım çünkü ios kullanıyorsun sanıyordum. Evet,ios uzun süre güncelleme alabiliyor. Ama android telefonlar da ona yakın sürede güncelleme alabiliyor. Sadece Samsung bu konuda çok kötü. Diğerleri ya iyi yada fena değil.

Yıl geçtikçe iphonelar diğerlerine göre her zaman daha yavaş değer kaybediyor. Bu çok bilindik bişey zaten.

Efsaneben

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Kamerada böyle çok büyük fark görmeyeceksin 7 ile 8 arasında. Tek farkedilebilir farkları düşük ışık çekim kalitesi ve ikinci kameranın özellikleri...ama şunu da ekleyeyim: o fiyatlarda daha iyi çekebilen android telefonlar var.

Pubg 8’de daha iyi oynatır.(düşük grafikte 60fps hdr grafikte 40fps) Aslında 7’de aynı performansı verecek kadar güçlü ama nedense iphoneda biraz kısıtlanmış. Şu anda 7 pubgde düşük grafikte 40,hdr grafikte 30 fps veriyor.

Bataryada ise dediğim gibi 7 plus daha iyi. 8in bataryası çok düşük. Yeni işlemcisi daha az yaksa bile 7 plus seviyesine zor gelir.

Soruyu sormadım çünkü ios kullanıyorsun sanıyordum. Evet,ios uzun süre güncelleme alabiliyor. Ama android telefonlar da ona yakın sürede güncelleme alabiliyor. Sadece Samsung bu konuda çok kötü. Diğerleri ya iyi yada fena değil.

Yıl geçtikçe iphonelar diğerlerine göre her zaman daha yavaş değer kaybediyor. Bu çok bilindik bişey zaten.
Saol abi bir şey daha sorucam abi bu iphone se 2 fotoları gibi gelir mi sence öyle gelirse bence satış patlaması yapar tabi bu benim düşüncem ama

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Ben 8 al derim daha güncel daha uzun ömürlü olucak bataryan daha kötü olucak

ronicfarm

Asistan
Reaksiyon puanı
118
8'in batarya performansı 7+ dan kötü değil nerdeyse birebir aynı

Reaksiyon puanı
892
8 alınmalı.Daha iyi kamera,kablosuz ve hızlı şarj ve a11 bionic var.1yıl daha kullanılır olacak.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,095
İphone 8 alınabilir ama batarya memnun etmeye bilir alabiliyorsanız 8 Plus almanızı tavsiye ederim :)