IPhone 8 Cihazımda IOS 12 Beta'da Sorun

Bu konuyu okuyanlar

Erkam376

Doçent
Reaksiyon puanı
165
IPhone 8 cihazımda ios 12 beta da bir takım problemler yaşıyorum ve onun yerine yeni iphone cihaza geçmeyi düşünüyorum. Bütün herşeyi yeni cihaza aktardığım zaman ios 12 beta yeni cihaza geçer mi? Yoksa normal ios 12 mi kullanırım?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
IPhone 8 cihazımda ios 12 beta da bir takım problemler yaşıyorum ve onun yerine yeni iphone cihaza geçmeyi düşünüyorum. Bütün herşeyi yeni cihaza aktardığım zaman ios 12 beta yeni cihaza geçer mi? Yoksa normal ios 12 mi kullanırım?
Yeni cihaz derken? Bildiğim kadar o cihaza bağlı. Örneğin a11 işlemcili iphonelar ios 11 ile geliyor.

Hem tam sürümü çıktı. Neden hala betadasın?

Erkam376

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Yeni cihaz derken? Bildiğim kadar o cihaza bağlı. Örneğin a11 işlemcili iphonelar ios 11 ile geliyor.

Hem tam sürümü çıktı. Neden hala betadasın?
Yurt dışından iPhone xs alabilirim. Şuan kullandığım cihazda tam sürüme nasıl geçiş yapacağım bilmiyorum ? Bulamadım

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Yurt dışından iPhone xs alabilirim. Şuan kullandığım cihazda tam sürüme nasıl geçiş yapacağım bilmiyorum ? Bulamadım
Ayarlar>genel>yazılım güncellemesi diye biliyorum. Ama xs de alabilirsin. Yurtdışında en fazla 8000₺ ilken burada en fazla 14000₺

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Çok basit bir işlem.

Ayarlar -> Genel -> Profiller -> Beta Software -> Profil Sil

Beta profilini silmenizin ardından -> iTunes ile temiz kurulum

Bu link ile normal sürümü yükleyip kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.
(Telefonunuzun içindekiler silinmiyor.)

Erkam376

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Çok basit bir işlem.

Ayarlar -> Genel -> Profiller -> Beta Software -> Profil Sil

Beta profilini silmenizin ardından -> iTunes ile temiz kurulum

Bu link ile normal sürümü yükleyip kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.
(Telefonunuzun içindekiler silinmiyor.)
Ben telefonun içindekiler de siliniyor diye biliyorum. İTunes çok uğraştırır ya onu biliyorum ama denemedim hiç

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Telefonunuzun içindekiler silinmiyor, iTunes'de uğraştırmıyor. Siz iOS 12 sürümünün normalini indiriyorsunuz iTunes iPhone'unuz ile ilgili tüm işlemleri yapıp bırakıyor siz dokunmuyorsunuz bile.

Ben de BETA'dan çıkarken bu yolu izledim, ne olur ne olmaz diye yedek almıştım her şeyi. Kurulum bitince baktım ki sadece sistem dosyalarını değiştiriyor, senin dosyaların format işlemi geçirmiyor.

Erkam376

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Telefonunuzun içindekiler silinmiyor, iTunes'de uğraştırmıyor. Siz iOS 12 sürümünün normalini indiriyorsunuz iTunes iPhone'unuz ile ilgili tüm işlemleri yapıp bırakıyor siz dokunmuyorsunuz bile.

Ben de BETA'dan çıkarken bu yolu izledim, ne olur ne olmaz diye yedek almıştım her şeyi. Kurulum bitince baktım ki sadece sistem dosyalarını değiştiriyor, senin dosyaların format işlemi geçirmiyor.
Öncelikle iPad de deneyeceğim ona da beta yüklemiştim. Peki nasıl yedekleyeceğim?

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Ayarlar'a bakın
Ayarlar > Genel > Hakkında'ya gidin. Model'in sağında parça numarasını görürsünüz. Model numarasını görmek için parça numarasına dokunun.

Aşağıdaki modellerden biri ise -> Download iOS Firmware for iPhone, iPad, iPod Touch, Apple Watch and Apple TV. GSM versiyonu indirin.
Model A1863
Model A1905
Model A1906
Model A1897

Aşağıdaki model ise -> Download iOS Firmware for iPhone, iPad, iPod Touch, Apple Watch and Apple TV. Global versiyonu indirin.
Model A1865