İPhone 8 almanın mantığı var mı?

Bu konuyu okuyanlar

ersahh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar iyi akşamlar yaklaşık bir aydır telefon almak istiyorum fakat çok kararsızım. İphone 5s kullandığımdan iphone ile devam etmek istiyorum fakat iphone 7 sahiplerinden bile ios 11 ile batarya ve performans açısından telefonlarının düştüklerine dair çok faZla şikayet okudum. İphone 8 almak istiyorum fakat sadece içindeki a11 bionic işlemciye iphone 7 den 900 lira fazla para verilir mi? Bir de portre modunu çok sevdim yeni telefonlarda ama iphone 8 de bile yok. Plus da kullanmak istemiyorum tablet gibi. İphone x e de 5.500 lira vermek istemiyorum. Bana iphone 8 almam için bi kaç neden söyleyebilecek birileri varsa alıcam. Var mıdır iyi yönleri kullananlar yazabilirse çok sevinirim. Özellikle fotoğraf açısından.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Rakipleri düşünüldüğünde ve işin içine iPhone fiyatları katıldığında hiçbir iPhone'u almak için geçerli bir sebep yok.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,357
İphone serisinde alınabilir seri 8 ve 8 plus tur ios 11 İphone X'e göre tasarlandı fakat TR şartlarında alınmaya hiç değmez kamera bakımından iphone eko sisteminde artısı daha net görüntü ve 4k 60 fps video elde edebilmektir 900TL vermeye değer

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
Pili 7'den daha iyi gidiyor ,
İşlemcisi daha iyi ,
Kamerada sensorlerin değiştiği söylendi. Gece çekimlerinde iyileştirme var.
Video fps'leri 2kat arttı.
True tone ekran ,
Hızlı şarj ve Kablosuz şarj ,
7 ile arasındaki 900 lira hakediyor mu bilinmez ,
Ama 3800 lira hiç haketmiyor.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,357
Bence İphone 8 plus modelinede bir bakın o kadarda çok büyük değil daha uzun ömürlülük uzun deneyim açısından

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
Bütçen varsa 7’den ziyade 8 alman daha iyi. Niye diye sorarsan kendinde dediğin gibi A11 Bionic işlemcisi. Hem telefonun güncel kalacaktır hemde daha performanslı kalacaktır. 7 ile 8 arasında dağlar kadar fark olduğunu kimse söyleyemez. X’e bence de o kadar para verilmez ama 8 alınabilir bir telefon. Kamera tarafında ise 7 ile 8 yine benzerlik gösteriyor ama şu var 8’de kullanılan mercekler 7’ye göre daha iyi. Portenin olmaması çift kamera olmamasından kaynaklanıyor. Çift kamera olmadan portre yapabilen telefonlarda var ama iPhone’da bu tercih edilmemiş. Bana sorarsan param varsa ben X’i de alırım sevdim ama 7’dense 8 daha iyi. Kablosuz şarj özelliği de var ne kadar kullanırsın bilmem ama. Şu 7’de yaşanan performans şeysine gelirsek, Apple kendisi de açıkladı batarya seviyesi düştükçe işlemci gücünü düşüyorlar ki %20’de kapanmasın yine %1’de kapansın. Sonradan bi güncelleme getirecekler şuan betası çıktı ben kullanıyorum iOS11.3 Beta 1’i henüz o İşlemci gücünü kapatma şeysi çıkmadı. Ben bataryamı değiştirdim bi program ile işlemci hızına bakmıştım değişmeden önce 800’lerdeydi şuan 1400’de zaten telefonun da max 1400 işlemci hızına çıkıyor. Batarya konusunda ise hala iyileştirmeye çalışıyorlar ama henüz iOS10 kıvamına getiremediler. Bu yüzden de daha güncelini alman daha yararlı olacaktır. Bu arada iPhone6 kullanıcısıyım ilk çıktığında almıştım bataryası hariç memnun değildim şimdi bataryasını değiştirdim gayet memnunum. Tabi kişiden kişiye değişir mesela ben telefonda oyun oynayan biri değilim. İşin o kısmı da var oyun oynuyorsan Plus al batarya süresi için.

Reaksiyon puanı
60
Aralarında 400 lira fark ediyor apple store'dan almayacaksan eğer. Bence alınabilir 7de gayet iyi bir telefon ancak geleceğe dönüş bakarsak 8 al
Sakın gidipte o paraya forumda android fan boylarının yazdığına kanıp android alma :)
ANDROİD PİŞ MAN LIK TIR

appleali0

Asistan
Reaksiyon puanı
17
hocam sen 8 al seni yolda bırakmaz bence pişman olmassın

Skyprochucky

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bence mantığı yok ekran kasa oranı iğrenç iphone sonuçta götürür ama yeni telefonları gördükçe özeniyor insan.Androide yönelirsen eğer 2018 jenerasyonundaki amiral gemilere yönel.Özellikle samsung olabilir.