İPhone 8, 8 Plus ve X Hakkında Düşünceleriniz Neler?

Bu konuyu okuyanlar

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Apple kullanan birisi olarak lansmanı ve cihazları çok gereksiz buldum bence tek işe yarar yenilik saatin artık sim kart desteği olması olmuş ama onunda ülkemizde kullanıp kullanılamayacağı meçhul, telefonlar çöp iphone 7nin üzerine pek birşey katamamışlar sadece ekran büyütüp iki tane fazladan emoji eklemekle devrim yapılmıyor ekran büyütme konusunda xaomi ve samsung oled panel konusunda lg şaşırtmıştı zaten bizi apple yine geride kaldı

Hocam evet sonuk gecti ama ar mis 30 kusur sensor arttirilmis guvenlik 3d yuz algilama vsvs baya bisey vardi.sadece beklentiler cok yuksekti bu sene ondan.

Atahan Bey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
çok azda olsa tasarım dilini değiştirdiği ve 4k 60 fps olanağını sunduğun için teşekkürler apple fakat TR miktar alıp başını gideceği için teknosada kurcalarız :D :D

Enver_pş

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Bakın bence 8 Plus'u düşünmeyin bile daha düşük depolama alın ama yine de X alın X'in daha modern bir tasarımı ve çift OIS gibi avantajları var.

Valla depolama benim için önemli ama önemli olan Türkiye fiyatı x e gücüm yetmez artı home tuşuna alısıgım o tussuz samsuga mı benzemiş artık bılemıyorum

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Valla depolama benim için önemli ama önemli olan Türkiye fiyatı x e gücüm yetmez artı home tuşuna alısıgım o tussuz samsuga mı benzemiş artık bılemıyorum
Bence 8 kötü değil sadece tasarım olarak o da göreceli bence ıphone 8 kesinlikle alınmaya değer işlemci konusun da yani yazılım ve donanım olarak her zaman apple mükemmel iş çıkartıyor.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Aynen öyle 4K 60 FPS'de ne kadar gerekli tartışılır.
Eğer evinde 4K tv ya da monitör yoksa gereksiz telefon ekranından o görüntüyü alamazsın zaten ama 4K tv kullananlar için gerçekten çok güzel bir ayrıcalık 30 FPS güzel diyordum 60 FPS nasıl bir sonuç koyacak ortaya merak ediyorum

Enver_pş

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Bence 8 kötü değil sadece tasarım olarak o da göreceli bence ıphone 8 kesinlikle alınmaya değer işlemci konusun da yani yazılım ve donanım olarak her zaman apple mükemmel iş çıkartıyor.

Zaten 8 ismi yanlış olmuş 7s diyelim biz buna s olayını kapattılar sanırım ama iPhone 9 da kasa degışımı olur. Ben 8 plus alayım 128 ilk mi artık 64 lük mu. Tabi siyah tercıhımdır tahmınen fıyatı ne olur sızce

MelodyPond

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Umarım dediğin gibidir yoksa 7 plusla 1000 TL lik fiyat farkı çok saçma. Hele küçük modelin bile 7 plustan pahalı olması daha da saçma.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Zaten 8 ismi yanlış olmuş 7s diyelim biz buna s olayını kapattılar sanırım ama iPhone 9 da kasa degışımı olur. Ben 8 plus alayım 128 ilk mi artık 64 lük mu. Tabi siyah tercıhımdır tahmınen fıyatı ne olur sızce
Kesinlikle bu x tasarımın dan sonra seneye ciddi değişiklik olacağına inanıyorum bence apple bunu hep yapıyor yani diğer modelin kasası aynı kalıyor maksat telefonu değiştirsen bile eski kılıfı rahatlıkla kullan ve kılıf üreticileri yeni den tasarım için başka milliyet yapmaktalar. Örnek 6 nın kılıfı 6s de 5 lerin kılıfı 5s 4 dün kılıfı 4s de yanı bu çok büyük maliyet üreticiler için. Bunu düşünmüş olabilirler diye tahmin ediyorum. Yoksa her yıl yeni tasarım yapmak yani çok daha farklı zor olmasa gerek apple için

M

Murat Burç

SDN Okuru
X'in yan çerçevesi düz S7'den daha kalın fark eden oldu mu?:D

Fatih Toprak

Asistan
Reaksiyon puanı
350
Apple bu gece x modeli ile büyüledi beni bilmem benle aynı fikirde kimler var ?

Telefon için belki 1.000$ fazla gibi gözükse de Apple ekosistemini kullanan herkes için Face ID dedikleri yenilik olayı bütünüyle değiştirecek, çok tatlı şeylere hazır olun bence :)

One more thing;

Apple Watch 3 serisindeki Türkiye 'de satışı yapılan modelde simkart niteliğinin olmaması Ülkede bazı kavramlar devlet tarafından değişmeden bununda pek mümkün olacağı görünmüyor.

Sonuç olarak; halen daha 6plus kullanıyorum. Benim için iPhone mac ve Apple watch'umla eşleştikten sonra ekosisteme dahil olup benim için yeterliliğini tamamlıyor. Macbook üzerinden kullanabilip Apple Watch üzerinden eriştiğim sürece 8 veya X cihazım çalışmayı bırakana kadar yeterli :)

Edinecek herkese şimdiden hayırlı olsun

chesstrum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya iphone x güzel olmuşta bana bi garip geldi ne bileyim bakıyorum böyle biraz komikmi duruyor değişikmi duruyor anlamamadım.parmak izinin kalkması kötü olmuş bence.ama güzel telefon yani.fiyatını hakedermi.bence asla.

iphone 8 e gelicek olursak.ben bu telefonda napmışlar anlamadım 7s çıksa daha iyi şeyler beklerdim.sanki x in yanına öylesine koymuşlar gibi.bi işlemciyle cam olması iyi.7 nin fiyatı ucuzladı bence o tercih edilir.ama alınır mı alan alır tabikide kaliteli telefon.fiyatını haketmiyor bence tabikide.

mirafiori34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8'i Iphone 7 slx, 8 plus'ı Iphone 7 slx 1.6. i.e olarak özetlemek geldi içimden...

MoMoLa

Asistan
Reaksiyon puanı
50
8 ve 8 plus’un tipi nedir allah aşkına? Tamam touch id’nin önde olması bence daha iyi ama o ekran kasa oranı nedir ya!?

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Fiyatların aşırı uçmamasını takdir ettim. Ama kamera konusunda hala kafamda soru işaretleri var. Iphone 7 plus ın tanıtıldığı günleri çok iyi hatırlıyorum. Herkes kamerayı yerden göğe çıkartıyordu. Ama sonuçta çift kamera altında nasıl beş para etmez bir kamera yaptıklarını gördük. Umarım şimdi de iki kameraya ilk OIS i kendileri koymuş gibi reklam yapıp 4K 60 fps altında insanları yine kamera konusunda kazıklamazlar. Onun dışında performansı işlemciyi beğendim. Iphone X alınabilir ama Note 8 le aynı fiyatta olsa Note 8 yerine önerirmiyim yada alırmıyım bilemiyorum.

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Elinde Iphone 7 Plus varsa Iphone 8 ve Iphone 8 Plus alınmaz. Ancak sırf çerçevesiz olması ve emoji desteği nedeniyle Iphone X alınır.

Aynen orası öylede 8leri x modelli gibi neden yapmadı diye soramadan edemiyorum. 10cu yıla özel farkındalık mı yoksa önümüzdeki dönemde Yen'i çıkan modeller de göreceğiz mi bu modelli ya tutarsa misali gibi birşey olmuş.

Reaksiyon puanı
4
Ya arkadaş bu apple ne kadar inatçı ya tamam seviyorum appleyi prestij ve kalite sunuyor ama emsalleri uzay mekiği kıvamındayken bu tofaşa ferrari motoru takmış görünümünde. İnsanlara artık farklı bir tasarım sunmalılar bence bir albenisi olmalı samsung cihazlar artık neredeyse sadece ekrandan ibaretken bu cihaz hala ciddi oranda ekran gövde oranı sorunu yaşıyor. Bence Apple nin artık kullanıcılarını heyecanlandıracak tasarımlar sunması gerekiyor. Şu cihaz evet daha performanslı daha iyi kamera pil var ama görünüşü vs. ıphone 7 nin aynısı ben şahsen bi dünya para veriyorsam telefonumu masaya koyduğumda onun ıphone 7 değil ıphone 8 olduğunun 1 km ötesinden anlaşılmasını isterim :) X modele daha bakma fırsatım olmadı umarım o model beni yanıltır :)

KA4N

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
iPhone X güzel. 8 ve 8 Plus rezalet. Açık ve net.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu senenin kralı Note 8. Bunun tartışmasını yapmaya çok gerek yok bunlar seneyi boş bırakmayalım diye yapılmış cihazlar :D

Apple eskiden kimseyi rakip bile görmezdi şimdi 7si atlayip Note'a yetişmek için 8 yaptılar :D

deliyimbiraz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İkisininde kamera çıkıntısı kabus gibi. Kamerayı sonradan uhu ile yapıştırmışlar gibi....

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Ekran isteyen x alsin.klasik tasarim isteyen 7 yada 8 lerden birini.secenekler iyice cogaldi.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Adamlar yıllardır çalıştıklarını iddia ediyorlar çerçevesiz ekran için
Xioami 1 sene Samsung 1.5 sene falan uğraşmıştır herhalde:D:D

muhammetgzl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Parmak izi kaldırılır mı ya en kolay açma çözümü bence arkaya bile koysalar olurdu.

Enbiyapir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Simdi bence acik konusmak gerkirse iphone 8 plus x arsinda oyle daglar kadar fark yok hani cercevesiz ekran yuz tanima diger adiyla face id bana kalirsa touch id daha kullanisli kesinlikle sunu soylemediler gunes gozlugu kullanildiginda yaz aylarin ozman ne olcak gozleri algilamiycak bi soru isareti .ayrica iki telefon arasindaki fark animoji ,ekran kasa orani(oled ekran dahil) ve on tarftaki kullanilan sensorler soyle diyim bence su ozelliklere 200 dolar farkin degcegini dusunmuyorum hele bunu bizim piyasa yansima ne kadar tahmin bile etmek istemiyorum ama 5000+ ben olsam yeni alacaklara tavsiyem iphone 8 plus onumuzdeki yil x in daha elle tutulur ozellikli bi telefonu gelirse alinir.lansmanin ozeti bak bak bakkkk(horoz sesi)

Reaksiyon puanı
2,554
Tasarımda bi metal olması iyiydi onu da cam yaparak iyice içine ettiler iphone x in de ekranı olmamış ben beğenmedim ahize kısmında simetri bozulmuş ya orası da komple ekran olacaktı yada hiç olmayacaktı umarım sony de bunlara özenmez xperia xa1 ultra tasarım çizgisinden gitsin yeter ekranın yanlara doğru incelmesi yetiyor bence tabi üst ve alt boşluk xa1 kadar abartı olmadığı ve simetrik olduğu sürece.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Eğer evinde 4K tv ya da monitör yoksa gereksiz telefon ekranından o görüntüyü alamazsın zaten ama 4K tv kullananlar için gerçekten çok güzel bir ayrıcalık 30 FPS güzel diyordum 60 FPS nasıl bir sonuç koyacak ortaya merak ediyorum
Evet o konuda haklısın,zaten bizde 4K TV yok.

posedion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Son yıllarda diğer firmaların sürekli ürünlerinde yenilikçi tasarımlar ve yeni teknolojiler eklemesi ile iphone dan ciddi bir hamle beklentisi artmıştı. Fakat 8 ve 8 plus modeli ile kullanıcılarını ciddi anlamda hayal kırıklığına uğrattığını düşünüyorum. İnsanlar artık daha hızlı işlemci kamera vs gibi şeylerden etkilenmiyor, keza 7 ve 7 plus modelinin kamera ve hız olarak zaten sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum. 8 modelinde beklenenin aksine işlemcide birkaç değişiklik yaparak az bir kamera iyileştirmesiyle alın bu yeni model oldu denilmesi belkide X modelinin daha fazla dikkat çekmesi için kendi içinde bir pazarlama stratejisi olabilir kanaatindeyim. X modeline gelince belkide samsung, lg vs. gibi firmaların yıllar önce geliştirdiği özelliklerin daha yeni iphone'a gelmiş olması yinede iyi. Gönül isterdi ki çerçevesiz tasarım, yüz tanıma sistemi, kablosuz şarj, oled ekran vs. gibi özellikler ilk iphone tarafından geliştirilsin sonradan diğer firmalar kopyalasın, çünkü bir kalite simgesi haline gelmiş halde olan bu markanın sürekli taklit ederek devam etmesi prestij kaybına neden oluyor. Sonuç olarak müşterilerinin beklentilerini karşılamaya yönelik araştırma yapılmış çerçevede iyileştirmeye gidilmiş yinede elime alıp bakmadım ama sanki kenar boşlukları kalın durdu ama alt üst epeyce daraltılmış olması iyi bir durum. arka kamera çıkıntısı konusu ne olacak o konuda emin olamadım, umarım cihaz tahterevalli gibi sallanmaz. Şöyle bir durum var iphone kullanıcılarının bir çoğu yıllardır parmak izi sensörünün başarısından bahsederlerdi ve rahatlığından hatta sırf o sensör için iphone tercih edenleri bile tanırım, X modelinde bunun olmaması büyük eksiklik. Sonuç olarak Fps'ler havalarda uçuyor fakat son iki senedir bende android tarafında amiral gemisi denilebilecek cihazları kullanıyorum. kaç kere video çektin derseniz inanın çok azdır yani pek bir işe yaramıyor video. ki şu anda s8 kullanıyorum. bence iphone kullanıcıları firmanın aklını başına toplaması için bir süreliğine cihazlarını almayıp protesto etmeli. artık tüm cihazlar belli bir sekmentin üzerinde. kullanıcılarına bu anlayışla sadece polyanna yaptıran firma olma yolunda ilerliyor. inanın 4 ay önce s8 alan biri olarak bende merakla bekliyordum iphone'nun hamlesini, acaba beklesemiydim iphone nun yeni modelini demedim değil. lansmandan sonra derin bir ohhh çektim. iyiki s8 tercih etmişim dedim. Sonuç kötümü olmuş kesinlikle güzel (x modeli için) peki beklentiyi karşıladımı kesinlikle hayır s8,note8, lg v30, lg g6 zaten kullanıcılarına bu deneyimi aylar öncesinden yaşattı. ios kullanıyorsan alabilirsin. hatta bütçen kısıtlıysa iphone tercih edilebilir satarken daha az zarar edersiniz diyebilirim.