İPhone 8, 8 Plus ve X Hakkında Düşünceleriniz Neler?

Bu konuyu okuyanlar

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Evet arkadaşlar bir çok kişinin beklentisini yarı yolda bırakan ve bazı konularda çığır açan Yen'i ıphone modelleri hakkında düşünceleriniz nelerdir forum olarak merak ettim

SmH51

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Elinde Iphone 7 Plus varsa Iphone 8 ve Iphone 8 Plus alınmaz. Ancak sırf çerçevesiz olması ve emoji desteği nedeniyle Iphone X alınır.

M

Murat Burç

SDN Okuru
4K 60 FPS ve işlemcisi dışında hiçbir elde tutulur bak burası androidlerden daha iyi , bu yüzden alınır denilebilecek bir noktaları yok.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Yeni İphone X modeli Note 8 e ağzının payını verdi o lansmanda karşılaştırmada ki cevabı verdi apple :D şaşa kaldım resmen

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
Şu kadarını söyleyim böyle olacağını tahmin etmiştim bazı arkadaşlar çok büyük yenilikler var dese de bence yok, ki bu cihazı severek kullananlara haksızlık doğrusu.Gelelim özellik dengelerine yeni cihazlar un eleğiyle su taşımak gibi olmuş.Alanlar olabilir iyi günlerde kullansınlar diyelim

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
IMG_0296.JPG
Alışılmış isim seçeneklerinin dışına çıkan apple 7s beklentisi olmak yerine 8 isimli yeni modelimi çıkarttı bana soracak olursanız bu sadece rakip firmaya gönderme gibi 8 ismini hakedecek bir tasarımsal değişiklik göremedim küçük dokunuşlar arka kısım cam görünümlü metal ve sertleştirilmiş aleminyum bence 7s gözü ile bakmakta fayda var bu konu da eleştiriyorum daha farklı birşey olabilirdi. A11 işlemci ise gerçekten inanılmaz performansa sahip 6 çekirdek bir işlemci teknik detaylara girmek istemiyorum ama bu beklediğim performansta bir işlemciydi onun dışında 8 de etkileyen çok birşey olmadı. Asıl inovasyon x de ekran kısmını gerçekten mükemmel kullanmışlar ama parmak izini bırakmaları beni üzdü yüz tanımanın bence bu yılki modelde çok hızlı ve hatasız olacağını sanmıyorum belki gelecek modellerde örnek verecek olursak 5s ile 6s deki parmak izi okuyucunun farkı gibi çok daha hatasız ve hızlı. Ekran konusun gerçekten mükemmel denilecek şekilde ve ön kısım daki sensörler bir Harika konumlandırılmış işte buna bir mühendislik başarısı diye biliriz gerçekten x de eleştirilecek çok az yön görüyorum yani appleye çamur atmaya çalışanlar boşuna uğraşmasınlar bu modelde yanlız fiyat konusunda o fiyat farkını hakedecek olduğunu sanmıyorum yani fiyat kısmını bir köşeye atarsak ayrı konu gerçekten inanılmak özellikler inanılmaz bir ekran deneyimi ve gerçeklik var. Siz değerli arkadaşlarımın yorumunu bekliyorum ve kendi yorumumu burada bırakıyorum şimdilik.
--- Gönderi Güncellendi ---
Elinde Iphone 7 Plus varsa Iphone 8 ve Iphone 8 Plus alınmaz. Ancak sırf çerçevesiz olması ve emoji desteği nedeniyle Iphone X alınır.
Aslında 8 beni de çok büyük hayal kırıklığına uğrattı tabi sıfırdan telefon alacak olan yani apple istiyorsa gitsin paşalar gibi alsın güzel telefon ama 7 nin üstüne çok birşey koymamışlar ve o ekran 2017 yılı telefonuna hiç yakışmıyor yani gönül ister di keşke x fiyatını biraz daha aşağılara çekip 8 konusunu hiç açmasalardı yani tek x tanıtılsa ve fiyatı biraz daha aşağıya çekse bundan daha iyi olurdu.

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Arkadaslar bu ekran isine cok takmayin.cozunurluk yeterli seviyede kaldigi surece yeterlidir aksi acik ve net gereksizliktir.pilede donanimada zarar.yeterli ppi degerini sunuyosa sallamam.
O bu cok konusulur ancak bb os 10 dokunuslari olmus ios ta fark eden var mi?cok sevindirici oldu benim icin eski bi kullanicisi olarak...

pisst0n

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Ne zaman satışa çıkıyor bu fiyat girmemişler

M

Murat Burç

SDN Okuru
Egositlik zirve yapmış bunlarda:D
upload_2017-9-12_22-43-44.png

Enver_pş

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Merhaba ben birşey soracak bılıyorsununuz gectıgımız yıl bende 6s kullanıyordum 6 ay kullanıp maddı durumdan ötürü sattım o zamanlar şimdi iPhone 8 plus artık 64 mu olur 128 almayı düşünüyorum baya uzun sure kullanacağım Apple destegi kesene kadar sizce iPhone 8 plus mı yoksa iPhone x mi x olanında kullanmakta büyük sıkıntı çekeceğimi düşünüyorum cünki elim home tuşuna alışık sizden tavsıye beklıyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
Merhaba ben birşey soracak bılıyorsununuz gectıgımız yıl bende 6s kullanıyordum 6 ay kullanıp maddı durumdan ötürü sattım o zamanlar şimdi iPhone 8 plus artık 64 mu olur 128 almayı düşünüyorum baya uzun sure kullanacağım Apple destegi kesene kadar sizce iPhone 8 plus mı yoksa iPhone x mi x olanında kullanmakta büyük sıkıntı çekeceğimi düşünüyorum cünki elim home tuşuna alışık sizden tavsıye beklıyorum
Yahu yapmayın 4 senelik tasarımı almayın. X'i alın geçin düşünmeyin bile. Kimse 8'in o tasarımına burulupta bakmayacak.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Ala bilirsen kesinlikle x derim alışırsın zamanla ama 8 plus da alına bilir özellikle A11 işlemcisi bile buna değer tabi 7 plus kullanan biri olmadığı sürece

pisst0n

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Ben en çok operator fiyatlarını merak ediyorum 10 bin olur mu :D

ersoymstf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İphone 8 modeli X varken bence gümler . Çünkü i7 plus ile sadece işlemci iyileştirmesi olmuş. Kasa da tasarım değiştiğini göremedim. İnsanlar 8 yerine 7yi tercih edebilir. Sonuçta apple cihazlarını kesintisiz 4yıl güncel tutuyor. X götürür olayı 8 zarar ziyan.

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
İphone 8 modeli X varken bence gümler . Çünkü i7 plus ile sadece işlemci iyileştirmesi olmuş. Kasa da tasarım değiştiğini göremedim. İnsanlar 8 yerine 7yi tercih edebilir. Sonuçta apple cihazlarını kesintisiz 4yıl güncel tutuyor. X götürür olayı 8 zarar ziyan.

Dogru olabilir fakat benim gibi klasik tasarim sevenler az degil.

crixuss78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ben tasarimi begenmedim acikcasi o sensorlerin oldugu yer goze batiyor. Tabi begenelerde olacaktir..
Alacak olanlara hayirli olsun

Enver_pş

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Ala bilirsen kesinlikle x derim alışırsın zamanla ama 8 plus da alına bilir özellikle A11 işlemcisi bile buna değer tabi 7 plus kullanan biri olmadığı sürece

X veya 8 plusda kasa değişikliği goremedım ben nedense sadece hom tuşu kaldırmışlar birde yan taraflarını gümüş yapmışlar

karaca4451

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Iphone 8 tamamen hayal kirikligi. Sanki ara cihaz gibi olmus.. iphone x ise iphonun kendini aştığı tek cihaz bence bugüne kadar ki. Tasarimi samsung s8 den alinmis sanki ekrani ve tusun kaldirilmasi gibi.. görsel olarak guzel evet. Ama batarya bilgisi verilmedi.ip68 sertifikasi varmi bilinmiyor. Ram 3gb galiba tahmini.. batarya ise 7 den 2 saat fazla giden ios 11 bionic işlemci dendi ama icerigi bilinmiyor.. kullanip test edilmeden bence onsiparis vermeyin arkadaslar..kasa saglamligi, bataryasi, kamerasi, su sertifikasi vs.. ( kamera bence galaxy s8 plus daha guzel) yeni bilgilere ulasirsam paylasirim arkadaslar..bekleyecez artik:)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şimdi bu iPhone X'in pil ömrü iPhone 7'den sadece 2 saat uzun dedi Apple.
iPhone 7'nin pili ahım şahım birşey değil. Pil meselesi sıkıntı olacak gibi

MevlutOrhanTr

Asistan
Reaksiyon puanı
86
İphone 8+ ile iphone x e öylesine aşık oldum ki bunu sıkı bir samsungcu söylüyor :) Umarım şu bataryası 1 günü dolu doluya çıkarır.

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Ya bi dakika.apple store da 7 lerin fiyatlari mi dusmus bana mi oyle geldi???

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Bakın bence 8 Plus'u düşünmeyin bile daha düşük depolama alın ama yine de X alın X'in daha modern bir tasarımı ve çift OIS gibi avantajları var.
Vayyy Murat kardeş bu yorumları yapan sen misin :) haklısın ama x fiyat konusun da cep yakacak gibi 8 plus tasarım olarak çok eski duruyor ne dersin yine en mantıklısı note 8 gibi fiyatı öne sürecek olursak

M

Murat Burç

SDN Okuru
8 ve 8 Plus'da hızlı şarj var mıydı?
Vayyy Murat kardeş bu yorumları yapan sen misin :) haklısın ama x fiyat konusun da cep yakacak gibi 8 plus tasarım olarak çok eski duruyor ne dersin yine en mantıklısı note 8 gibi fiyatı öne sürecek olursak
X ile Note 8 aynı fiyatta olsa bile Note 8 derim ben.:D Daha iOS'u bana kullandırtacak bir cihaz çıkmadı:D

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
X veya 8 plusda kasa değişikliği goremedım ben nedense sadece hom tuşu kaldırmışlar birde yan taraflarını gümüş yapmışlar
Sanırım Çelik yantarafı 4 de 4s de olduğu gibi işte beklediğim malzeme bu dedim aleminyum Çelik gibi sağlam his vermiyor ne de olsa umarım öyledir
8 ve 8 Plus'da hızlı şarj var mıydı?

X ile Note 8 aynı fiyatta olsa bile Note 8 derim ben.:D Daha iOS'u bana kullandırtacak bir cihaz çıkmadı:D
Vallahi o kısmını ben anlamadım ya söylemediler ya da yorumlamadılar eğer hızlı şarj yoksa çok büyük bir eksik bence. :DSen dersin Murat kardeş ben aynı fiyat olsa hiç düşünmem x alırım kullanım meselesi birşey diyemem ;)

tolgademirtas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Apple kullanan birisi olarak lansmanı ve cihazları çok gereksiz buldum bence tek işe yarar yenilik saatin artık sim kart desteği olması olmuş ama onunda ülkemizde kullanıp kullanılamayacağı meçhul, telefonlar çöp iphone 7nin üzerine pek birşey katamamışlar sadece ekran büyütüp iki tane fazladan emoji eklemekle devrim yapılmıyor ekran büyütme konusunda xaomi ve samsung oled panel konusunda lg şaşırtmıştı zaten bizi apple yine geride kaldı