İPhone 8, 8 Plus ve X Hakkında Düşünceleriniz Neler?

Bu konuyu okuyanlar

M

Murat Burç

SDN Okuru
bende öyle olduğunu düşünüyorum
Apple değil mi işte. Her işinde bir şey çıkıyor.
OLED iPhone standartına yeni ulaştı diyorlar. iPhone X ekran parlaklığı 625 nit Note 8 ekran parlaklığı 1250 nit.
Böyle bir şirket işte Apple.

posedion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
OLED iPhone standartına yeni ulaştı diyorlar. iPhone X ekran parlaklığı 625 nit Note 8 ekran parlaklığı 1250 nit.
Amoled diye birşey var acaba haberleri varmı :)

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Arkadaslar 4k su bu fps gereksiz yaklasimlari yanlis degilmi?bit rate olayina etki etmiyo mu bu durum sen 1080 p de izlerken bile?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Arkadaslar 4k su bu fps gereksiz yaklasimlari yanlis degilmi?bit rate olayina etki etmiyo mu bu durum sen 1080 p de izlerken bile?
Tüm telefon üreticileri en yüksek bitrate'i 4K'da veriyor.
Şimdi soru kaç defa yüksek bitrateli video elde etmek için 4k video çektin de burda 4K'yı savunuyorsun? Özellik kötü falan demiyorum 4K 60 FPS olayına.
Sen kaç defa 4K video çektin?

posedion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Eskiden çin malı diye tabir edilen telefonlar vardı aşırı dandik hatta üzerinde anten vardı tv tunner vardı üzerinde ciddi ciddi anten yayınlarını izleyebiliyorduk. yahu bari onu koy telefona vay be helal olsun diyelim. valla benim için devrim niteliğinde olur internetsiz televizyon :D

Ekli dosyalar

• eccbc87e4b5ce2f-7.jpg
    eccbc87e4b5ce2f-7.jpg
    40.9 KB · Görüntüleme: 343

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Tüm telefon üreticileri en yüksek bitrate'i 4K'da veriyor.
Şimdi soru kaç defa yüksek bitrateli video elde etmek için 4k video çektin de burda 4K'yı savunuyorsun? Özellik kötü falan demiyorum 4K 60 FPS olayına.
Sen kaç defa 4K video çektin?

Surekli

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Eskiden çin malı diye tabir edilen telefonlar vardı aşırı dandik hatta üzerinde anten vardı tv tunner vardı üzerinde ciddi ciddi anten yayınlarını izleyebiliyorduk. yahu bari onu koy telefona vay be helal olsun diyelim. valla benim için devrim niteliğinde olur internetsiz televizyon :D
Anıycoll mu diye bir marka vardı ismini tam olarak bilmiyorum 2007 yılında 200 tl verip keyfi almıştım çift sim kartı tv vardı dokunmatik ekran hem de tuşlu kalemi vardı note serisin de olduğu gibi vayy be Çinliler gerçekten devrimin kıralını yapmış :) hatta hiç unutamam kardeş bir sesi vardı maşallah şimdi hiç bir telefon da öyle yüksek ses Yok mahallede arkadaşlarla denemek için açmıştık teyzenin biri kızdı akşamdı sesini biraz kısın diye :D hatırlayan varmı o telefonu

posedion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Anıycoll mu diye bir marka vardı ismini tam olarak bilmiyorum 2007 yılında 200 tl verip keyfi almıştım çift sim kartı tv vardı dokunmatik ekran hem de tuşlu kalemi vardı note serisin de olduğu gibi vayy be Çinliler gerçekten devrimin kıralını yapmış :) hatta hiç unutamam kardeş bir sesi vardı maşallah şimdi hiç bir telefon da öyle yüksek ses Yok mahallede arkadaşlarla denemek için açmıştık teyzenin biri kızdı akşamdı sesini biraz kısın diye :D hatırlayan varmı o telefonu
Benim yoktu ama arkadaşımın vardı. biz telefonun ekranına ismimizi falan yazmaya falan çalışıyorduk data kablosuyla, adam bir geldi televizyon izliyor. Elimiz ayağımız titredi görünce :)

posedion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Yani ahim sahimbisey getirmedi.zaten telnolojinin geldigi su noktada cokta bisey getirebileceklerini dusunmuyordum.eksrem biseyler ortaya koyabilmek zor artik...
Kesinlikle haklısınız yemek yapacak değil fakat, edge ekranı, iris tarama, çerçevesiz ekran, nabız ve oksijen sensörü, always on display, arttırılabilir hafıza, vr sanal gerçeklik vs. gibi özellikler hep diğer firmalardan geliyor. Bunları iphone yapsaydı kıyameti kopartırlardı sanırım. :)

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Kesinlikle haklısınız yemek yapacak değil fakat, edge ekranı, iris tarama, çerçevesiz ekran, nabız ve oksijen sensörü, always on display, arttırılabilir hafıza, vr sanal gerçeklik vs. gibi özellikler hep diğer firmalardan geliyor. Bunları iphone yapsaydı kıyameti kopartırlardı sanırım. :)

Sam amcamin tasarimlari guzel.iyi kafa yordular bu ise.yigidi oldur hakkini yeme.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Bak ekran konusun da kesinlikle katılırım size Yen'i çerçevesiz ekranı ilk apple yapsa hadi neyse o konu da Samsung sevmesem bile hakkını yemem bence inanılmaz bir teknoloji gelişimi yaptı ekran olarak sanal gerçekliği bir kaç hafta önce denemiştim koltukta hareketli olunca abi bu ney dedim böyle yani filim olsa sıkılmadan izlerim tekrar tekrar

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hani bu 4K 60 FPS meselesi var ya.
Huawei cihazları özellikle p10 ve mate 9 1080P 60 FPS'de gece adeta yamuluyorlar bir perde inmiş gibi.
Şimdi Apple 4K 60FPS'de yamulursa ne dalga konusu olur ama :D:D

posedion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Bak ekran konusun da kesinlikle katılırım size Yen'i çerçevesiz ekranı ilk apple yapsa hadi neyse o konu da Samsung sevmesem bile hakkını yemem bence inanılmaz bir teknoloji gelişimi yaptı ekran olarak sanal gerçekliği bir kaç hafta önce denemiştim koltukta hareketli olunca abi bu ney dedim böyle yani filim olsa sıkılmadan izlerim tekrar tekrar
Bende s8 ile yanında verdikleri vr ile evimde deneyimleme şansı buldum. Süper diyemem fakat mükemmel bir ayrıcalık sunuyor. hemen hemen her gün üye olduğum samsung oculus vr'dan bildirim alıyorum yenilikler konusunda. en son roller coaster videosu izlettiğim arkadaşlarımı görmenizi isterdim. :)

Reaksiyon puanı
2,554
Bence apple sırf bende yapayım demek için yapmış hiç özenilmemiş gerçekten iphone x in bu ucubeye benzeyen ekranını beğendiniz mi yani sanki lg v20 gibi 2. Ekran yapacaklarmışta olmamış yarım kalmış bari böyle yapalım denmiş gibi duruyor.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Bence apple sırf bende yapayım demek için yapmış hiç özenilmemiş gerçekten iphone x in bu ucubeye benzeyen ekranını beğendiniz mi yani sanki lg v20 gibi 2. Ekran yapacaklarmışta olmamış yarım kalmış bari böyle yapalım denmiş gibi duruyor.
Ben beğendim şahsen farklı birşey olmuş tabi bu görecelidir

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Düşüncem kesinlikle önümüzde ki yıl tanıtılacak iphone modellerini beklemek :)

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Teorikte öyle ama pratikte öyle değil 1200 nit ancak gündüz vakti otomatik parlaklıkta oluyor ve kalibrasyon iyi olmadığı için renkler cırtlak ve soluk normalde nöte 8 527 niye ulaşabiliyorken iPhone x ekranın küçük olması dolayısıyla 640 nite ulaşabiliyor
İphone x i görünce Samsung bize bunca zaman kırmızı diye tanıttığı rengin aslında açık cırtlak kırmızı olduğunu öğrendim gerçek renkler iPhone xd de bunu bütün otoriteler söylüyor