İPhone 8, 8 Plus ve X Hakkında Düşünceleriniz Neler?

Evet arkadaşlar bir çok kişinin beklentisini yarı yolda bırakan ve bazı konularda çığır açan Yen'i ıphone modelleri hakkında düşünceleriniz nelerdir forum olarak merak ettim

SmH51

Profesör
Elinde Iphone 7 Plus varsa Iphone 8 ve Iphone 8 Plus alınmaz. Ancak sırf çerçevesiz olması ve emoji desteği nedeniyle Iphone X alınır.

nextman

Profesör
Şu kadarını söyleyim böyle olacağını tahmin etmiştim bazı arkadaşlar çok büyük yenilikler var dese de bence yok, ki bu cihazı severek kullananlara haksızlık doğrusu.Gelelim özellik dengelerine yeni cihazlar un eleğiyle su taşımak gibi olmuş.Alanlar olabilir iyi günlerde kullansınlar diyelim

IMG_0296.JPG
Alışılmış isim seçeneklerinin dışına çıkan apple 7s beklentisi olmak yerine 8 isimli yeni modelimi çıkarttı bana soracak olursanız bu sadece rakip firmaya gönderme gibi 8 ismini hakedecek bir tasarımsal değişiklik göremedim küçük dokunuşlar arka kısım cam görünümlü metal ve sertleştirilmiş aleminyum bence 7s gözü ile bakmakta fayda var bu konu da eleştiriyorum daha farklı birşey olabilirdi. A11 işlemci ise gerçekten inanılmaz performansa sahip 6 çekirdek bir işlemci teknik detaylara girmek istemiyorum ama bu beklediğim performansta bir işlemciydi onun dışında 8 de etkileyen çok birşey olmadı. Asıl inovasyon x de ekran kısmını gerçekten mükemmel kullanmışlar ama parmak izini bırakmaları beni üzdü yüz tanımanın bence bu yılki modelde çok hızlı ve hatasız olacağını sanmıyorum belki gelecek modellerde örnek verecek olursak 5s ile 6s deki parmak izi okuyucunun farkı gibi çok daha hatasız ve hızlı. Ekran konusun gerçekten mükemmel denilecek şekilde ve ön kısım daki sensörler bir Harika konumlandırılmış işte buna bir mühendislik başarısı diye biliriz gerçekten x de eleştirilecek çok az yön görüyorum yani appleye çamur atmaya çalışanlar boşuna uğraşmasınlar bu modelde yanlız fiyat konusunda o fiyat farkını hakedecek olduğunu sanmıyorum yani fiyat kısmını bir köşeye atarsak ayrı konu gerçekten inanılmak özellikler inanılmaz bir ekran deneyimi ve gerçeklik var. Siz değerli arkadaşlarımın yorumunu bekliyorum ve kendi yorumumu burada bırakıyorum şimdilik.
--- Gönderi Güncellendi ---
Elinde Iphone 7 Plus varsa Iphone 8 ve Iphone 8 Plus alınmaz. Ancak sırf çerçevesiz olması ve emoji desteği nedeniyle Iphone X alınır.
Aslında 8 beni de çok büyük hayal kırıklığına uğrattı tabi sıfırdan telefon alacak olan yani apple istiyorsa gitsin paşalar gibi alsın güzel telefon ama 7 nin üstüne çok birşey koymamışlar ve o ekran 2017 yılı telefonuna hiç yakışmıyor yani gönül ister di keşke x fiyatını biraz daha aşağılara çekip 8 konusunu hiç açmasalardı yani tek x tanıtılsa ve fiyatı biraz daha aşağıya çekse bundan daha iyi olurdu.

Arkadaslar bu ekran isine cok takmayin.cozunurluk yeterli seviyede kaldigi surece yeterlidir aksi acik ve net gereksizliktir.pilede donanimada zarar.yeterli ppi degerini sunuyosa sallamam.
O bu cok konusulur ancak bb os 10 dokunuslari olmus ios ta fark eden var mi?cok sevindirici oldu benim icin eski bi kullanicisi olarak...

Merhaba ben birşey soracak bılıyorsununuz gectıgımız yıl bende 6s kullanıyordum 6 ay kullanıp maddı durumdan ötürü sattım o zamanlar şimdi iPhone 8 plus artık 64 mu olur 128 almayı düşünüyorum baya uzun sure kullanacağım Apple destegi kesene kadar sizce iPhone 8 plus mı yoksa iPhone x mi x olanında kullanmakta büyük sıkıntı çekeceğimi düşünüyorum cünki elim home tuşuna alışık sizden tavsıye beklıyorum

Merhaba ben birşey soracak bılıyorsununuz gectıgımız yıl bende 6s kullanıyordum 6 ay kullanıp maddı durumdan ötürü sattım o zamanlar şimdi iPhone 8 plus artık 64 mu olur 128 almayı düşünüyorum baya uzun sure kullanacağım Apple destegi kesene kadar sizce iPhone 8 plus mı yoksa iPhone x mi x olanında kullanmakta büyük sıkıntı çekeceğimi düşünüyorum cünki elim home tuşuna alışık sizden tavsıye beklıyorum
Yahu yapmayın 4 senelik tasarımı almayın. X'i alın geçin düşünmeyin bile. Kimse 8'in o tasarımına burulupta bakmayacak.

Ala bilirsen kesinlikle x derim alışırsın zamanla ama 8 plus da alına bilir özellikle A11 işlemcisi bile buna değer tabi 7 plus kullanan biri olmadığı sürece

İphone 8 modeli X varken bence gümler . Çünkü i7 plus ile sadece işlemci iyileştirmesi olmuş. Kasa da tasarım değiştiğini göremedim. İnsanlar 8 yerine 7yi tercih edebilir. Sonuçta apple cihazlarını kesintisiz 4yıl güncel tutuyor. X götürür olayı 8 zarar ziyan.

İphone 8 modeli X varken bence gümler . Çünkü i7 plus ile sadece işlemci iyileştirmesi olmuş. Kasa da tasarım değiştiğini göremedim. İnsanlar 8 yerine 7yi tercih edebilir. Sonuçta apple cihazlarını kesintisiz 4yıl güncel tutuyor. X götürür olayı 8 zarar ziyan.
Dogru olabilir fakat benim gibi klasik tasarim sevenler az degil.

Ben tasarimi begenmedim acikcasi o sensorlerin oldugu yer goze batiyor. Tabi begenelerde olacaktir..
Alacak olanlara hayirli olsun

stat counter