iPhone 7plus mı yoksa iPhone 8 mi ?

Bu konuyu okuyanlar

borangg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar selam. Doğum günüm için birisini almak istiyorum. Bütçe max 4000₺. İkisinin arasında çok kararsız kaldım. 7plus ın kamerasının özellikleri ve ekranı çok hoşuma gidiyor fakat 8 in de işlemcisi vs daha iyi gibi. Siz hangisini önerirsiniz ? 3-4 yıl götürmesini istiyorum.

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Arkadaşlar selam. Doğum günüm için birisini almak istiyorum. Bütçe max 4000₺. İkisinin arasında çok kararsız kaldım. 7plus ın kamerasının özellikleri ve ekranı çok hoşuma gidiyor fakat 8 in de işlemcisi vs daha iyi gibi. Siz hangisini önerirsiniz ? 3-4 yıl götürmesini istiyorum.
Ben 7 plus kullanıyorum bence herşeyi. Yenisi daha iyi iPhone 8 al dersen benim takıntım YÖK yeni olmasada olur 1 sene önce çıkmış 7 plus al

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
7 plus al bak keyfine pil kullanımı konusunda iyi olacağını sanmıyorum hem A10 işlemcide gayet başarılı

Sweeny

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Bune benzer konuda yorumumu yazdım. Aynısını yazıyorum. Bence bir önceki teknolojiye para vermek mantıklı gelmiyor bana iphone 8 al derim. Şarj konusunda takılma bende iphone 7 var. 8 saat ekran süresi alıyorum. Yerinde olsam direk iphone 8 alırım. Daha yeni kamera çok daha güçlü işlemci ve gpu yeni true tone ekran daha yeni teknolojiye yatırım yapman daha iyi olur güncelleme açısından rahat olursun. Kamera olarak tek fark bokeh efekti var iphone 7 plusta ama genel fotograf anlamında iphone 8 daha iyi olcaktır. 4k 60 fps video çekebiliyor. Bence bir önceki teknolojiye masraf yapmayın.

Ekli dosyalar

• IMG_0051.PNG
    IMG_0051.PNG
    156.3 KB · Görüntüleme: 1,287

borangg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bune benzer konuda yorumumu yazdım. Aynısını yazıyorum. Bence bir önceki teknolojiye para vermek mantıklı gelmiyor bana iphone 8 al derim. Şarj konusunda takılma bende iphone 7 var. 8 saat ekran süresi alıyorum. Yerinde olsam direk iphone 8 alırım. Daha yeni kamera çok daha güçlü işlemci ve gpu yeni true tone ekran daha yeni teknolojiye yatırım yapman daha iyi olur güncelleme açısından rahat olursun. Kamera olarak tek fark bokeh efekti var iphone 7 plusta ama genel fotograf anlamında iphone 8 daha iyi olcaktır. 4k 60 fps video çekebiliyor. Bence bir önceki teknolojiye masraf yapmayın.
Video çekmem büyük ihtimalle çok fazla o yüzden 4k60fps fazla önemli değil benim için. Ayrıyetten çözünürlük olarak galiba 7+ ın daha iyiydi, 8 de 720p diye biliyorum

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Video çekmem büyük ihtimalle çok fazla o yüzden 4k60fps fazla önemli değil benim için. Ayrıyetten çözünürlük olarak galiba 7+ ın daha iyiydi, 8 de 720p diye biliyorum
7+ fhd 8 hd ekran. Hem çift kamera 7+ alınabilir makul cihaz 8 şarjı yetmez bile belki

Doğukan OZAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bende su aralar 7+ almayı düşünüyordum en sonunda karar verdim kesin alıyorum ve 3-4 yıl götürmesi benim için de önemliydi sorudğum kişiler rahat götürebileceğini söylediler

borangg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bende su aralar 7+ almayı düşünüyordum en sonunda karar verdim kesin alıyorum ve 3-4 yıl götürmesi benim için de önemliydi sorudğum kişiler rahat götürebileceğini söylediler
Bende karar verdim galiba ama şimdide s8 kafamı çeliyor. Cidden çok sinir bozucu bir durum ya :D

Neşeli Enginar

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Yanlis anlamazsaniz ben hem ücret hem de verimlilik anlaminda Iphone 6s önerecegim.
Kendim de kullaniyorum ilk ciktigindan beri ultra menmunum. :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
İphone 7 Plus 128 gb

Sweeny

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Bunun artısını peformans olarak düşünebilirsiniz. Full hd ekran iphone 7 plus da var iphone 8 hd degil hd ekran 1280x720 olur. İphone 8 de 1334x750 yani hd plus oluyor. Ekran olarak farki gözle anlıcağınızı sanmıyorum. Ama işlemci ve gpu daha az yorulacaktır iphone 8 de. Çözünürlükten dolayı ama büyük ekran seviyorsaniz. İphone 7 plus öneririm. Yok ben hızlı olsun kamerası daha iyi olsun güncel olsun dersen iphone 8 derim. Tamamen kişisel durumuna bağlı ben sadece arada farkları ve kişisel yorumumu söylüyorum. Ekran olarak şunuda belirtmek isterim. İphone 7 plus full hd evet ama iphone 8 ekranında daha yeni teknoloji var. True tone daha geniş renk yelpazesi var. Bence almadan önce mağazada her iki telefonu incele öyle karar ver.

ozgun7

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Yurtdisindan iphone 8 plus al

qwert123436

Doçent
Reaksiyon puanı
60
iki telefonda seni 3-4 yıl götürür.bence 8 plus almaya çalıs.
7 plus 2 kamera var
8 de 4k 60 fps var diye biliyorum

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
8 pülüs desen tamamda 8 i alacağıma 7 pülüs alırım daha iyi

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
iphone 8 işlemcisi daha hızlı ama iphone 7 de çöp değil.hala en hızlılar arasında.i8 galiba 4.7 inç bu devirde bence yetmez.önerim 7plus.büyük ihtimalle istemezsin ama s8plus alabilirsin.veya htc u11.daha düşük fiyatlı ve rakipleri.ama büyük ihtimalle iphone dan şaşmazsın :)

ismailhakkiperfect

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende 2 model arasında kararsızım. Operatörden alacağım ve aralarında sadece 50TL fark var. Iphone 7plus 4099TL, Iphone 8 ise 4149TL. Siz hangisini tercih ederdiniz? Neden?

boostrack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
kesinlikle 7 plus tercih ederdim. nedenlere bakacak olursak : 1.aradaki donanımsal farkın tatmin etmemesi
2. plus modeldeki çift kamera
3. plus modeldeki ram ve batarya farkı
4. iPhone 8'in gereksiz yere o kadar pahalı olması.
ben şahsen s8plus sporluyum.

ismailhakkiperfect

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Iphone 8'in pil performansının iphone 7plus ile çok yakın olduğu söyleniyor. Siz bunu deneyimleyebildiniz mi? Bu bilgi doğru mudur?

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
performans olarak iphone 8 her telefonu 'tokatlar ' bu noktada ekran ve kamera ya göre karar vermelisin.

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
performans olarak iphone 8 her telefonu 'tokatlar ' bu noktada ekran ve kamera ya göre karar vermelisin.
Tamam iphone 8 dünyanın en iyi telefonu, tüm telefonlar onun performansının yanında telefon bile değil, şimdiye kadar bu dünyada üretilmiş en iyi teknolojiye sahip telefon da Allah aşkına eğri oturalım doğru konuşalım, o 4.7 İnç ekran olduktan sonra Hyper-Süper-Mega Ultra Telefon olsa ne olur olmasa ne olur ? :rage:

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Tamam iphone 8 dünyanın en iyi telefonu, tüm telefonlar onun performansının yanında telefon bile değil, şimdiye kadar bu dünyada üretilmiş en iyi teknolojiye sahip telefon da Allah aşkına eğri oturalım doğru konuşalım, o 4.7 İnç ekran olduktan sonra Hyper-Süper-Mega Ultra Telefon olsa ne olur olmasa ne olur ? :rage:

Iyide hocam 4.7 inc ekrana goremi kistas?goreceli degil mi bu ekran boyutu meselesi?

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Iyide hocam 4.7 inc ekrana goremi kistas?goreceli degil mi bu ekran boyutu meselesi?
Doğru tek kıstas bu değil ancak, sizce de 4.7 inc ekran biraz eski de kalmadı mı ?
Donanım olarak çok çok iyi olabilir ancak dediğim gibi, 4.7 inc eski de kaldı bence.
--- Gönderi Güncellendi ---
Doğru tek kıstas bu değil ancak, sizce de 4.7 inc ekran biraz eski de kalmadı mı ?
Donanım olarak çok çok iyi olabilir ancak dediğim gibi, 4.7 inc eski de kaldı bence.

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
--- Gönderi Güncellendi ---

Yani yeni moda buyuk telefon durum onu gosteriyor.ama ufak telefon isteyen insanlarda var.