İphone 7Plus eksileri ve artıları nelerdir ?

Bu konuyu okuyanlar

boysofhell

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Cuma günü 7Plus Almayı düşünüyorum arkadaşlar.Daha önce İOS kullanmadığım için iyi veya kötü bu deneyimi yaşamak istedim ancak yine de alacağım telefonu kullananlar veya bilgi sahibi olanalardan telefonun eksilerini veya diğer telefonlardan artılarını merak ediyorum cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler.

compare7plus.png

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Arti olarak:
1- guncelleme destegi.
2-stabil-akiskan bi arayuz ve uygulama isleyisi.
3-surprizlere yer olmamasi.yani bi gun oyle bigun boyle degil.
4-video cekimlerinde 4k da sure siniri koymamasi.hafizan dolana yada pilin bitene kadar cekersin.senkron kaymasi vb yasamazsin.
5-fotograf cekimlerinde cikarir kut kut cekersin.manuel ayar vb yapman gerekmez.oto ayar optimizasyonu iyi.(illa manuel ayar yapicaksan 3. Parti uygulama indirmen lazim.kendi menulerinde yok).ozellikle efsane live view cekimi cok hos.
6- garanti.herhangi bir problem yasarsan yok efendim kullanici hatasi,sivi temasi gibi serefsizliklerle karsilasmazsin.sifirini kut diye koyarlar onune.
7-ekosistem(gerci senin icin bi anlam ifade etmez)
8-eskiden iphonelarda elestirilen pil zayifligi artik tarih oldu.o bakimdan uzmez arti olarak cok kararli bi pil optimizasyonu.%100 sarjdan alir gece yatmadan yanina koyarsin sabah yine %100(sifir alacagin icin)bunun yaninda ayni kullanim senaryolariyla hep ayni sonuclar alirsin.bi gun oyle obur gun boyle degil.
Ne bileyim daha yazsan yazilir.
Eksileri
1-pahali.lami cimi yok.hic lafi kivirmayada gerek yok.piyasada 32 lik 3800 civari bulunabiliyor.bu fiyat bandinda alternatif bakilabilir.gerci artik android amiralleride sapitti bildigin.evet bunuda kivirmaya gerek yok.
2-eski amirallerini zehirleme huyu(zorunlulugu)
Ne demek simdi bu?ios versiyonlariyla kontrollu eskitme yapar.(bazi arkadaslar kabul etmesede).sonuc 3-4 seneye telefonun gucunden hizindan duser.bkz iphone 6.ya simdi diyeceksin ip6 aldim elime gayet yeterli stabil calisiyor.evet calisiyorda iphone kullanan adamin olayi zaten odegil.her zaman 7-8 kararliliginda performans istersin seni yorar.
3-zehir gibidir :) bunyeye yerlesince cikmaz.misal ben.zamaninin bas dusmani olarak kullanacagim aklimin ucundan bile gecmezdi.ha birakirsin kullanmayi yine donersin o kesin.
4-arayuz ikon vs degisikligi yapamazsin.en basitinden bi launcher indireyim kurayim olayi olmaz.
Ya iste androidcilerin ios hakkinda salladiklarini dusun :)aklina gelir.
Arti eksi yazsan sabaha kadar yazilir.aklima gelenler bunlar.
Yada ulan simdiye kadar ne gecmemisim?diyebilirsin.diyen cok.

boysofhell

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Arti olarak:
1- guncelleme destegi.
2-stabil-akiskan bi arayuz ve uygulama isleyisi.
3-surprizlere yer olmamasi.yani bi gun oyle bigun boyle degil.
4-video cekimlerinde 4k da sure siniri koymamasi.hafizan dolana yada pilin bitene kadar cekersin.senkron kaymasi vb yasamazsin.
5-fotograf cekimlerinde cikarir kut kut cekersin.manuel ayar vb yapman gerekmez.oto ayar optimizasyonu iyi.(illa manuel ayar yapicaksan 3. Parti uygulama indirmen lazim.kendi menulerinde yok).ozellikle efsane live view cekimi cok hos.
6- garanti.herhangi bir problem yasarsan yok efendim kullanici hatasi,sivi temasi gibi serefsizliklerle karsilasmazsin.sifirini kut diye koyarlar onune.
7-ekosistem(gerci senin icin bi anlam ifade etmez)
8-eskiden iphonelarda elestirilen pil zayifligi artik tarih oldu.o bakimdan uzmez arti olarak cok kararli bi pil optimizasyonu.%100 sarjdan alir gece yatmadan yanina koyarsin sabah yine %100(sifir alacagin icin)bunun yaninda ayni kullanim senaryolariyla hep ayni sonuclar alirsin.bi gun oyle obur gun boyle degil.
Ne bileyim daha yazsan yazilir.
Eksileri
1-pahali.lami cimi yok.hic lafi kivirmayada gerek yok.piyasada 32 lik 3800 civari bulunabiliyor.bu fiyat bandinda alternatif bakilabilir.gerci artik android amiralleride sapitti bildigin.evet bunuda kivirmaya gerek yok.
2-eski amirallerini zehirleme huyu(zorunlulugu)
Ne demek simdi bu?ios versiyonlariyla kontrollu eskitme yapar.(bazi arkadaslar kabul etmesede).sonuc 3-4 seneye telefonun gucunden hizindan duser.bkz iphone 6.ya simdi diyeceksin ip6 aldim elime gayet yeterli stabil calisiyor.evet calisiyorda iphone kullanan adamin olayi zaten odegil.her zaman 7-8 kararliliginda performans istersin seni yorar.
3-zehir gibidir :) bunyeye yerlesince cikmaz.misal ben.zamaninin bas dusmani olarak kullanacagim aklimin ucundan bile gecmezdi.ha birakirsin kullanmayi yine donersin o kesin.
4-arayuz ikon vs degisikligi yapamazsin.en basitinden bi launcher indireyim kurayim olayi olmaz.
Ya iste androidcilerin ios hakkinda salladiklarini dusun :)aklina gelir.
Arti eksi yazsan sabaha kadar yazilir.aklima gelenler bunlar.
Yada ulan simdiye kadar ne gecmemisim?diyebilirsin.diyen cok.

Görüşlerini belirttiğin için çok teşekkür ederim. Birkaç soru sormak istiyorum. Beni min3 yıl götürür yani ? ve IOS 11 ile sarj veya performans sorunu oldu mu sizde de ?

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
3 sene goturur.7 plus kullanicisi degilim.iphone se kullaniyorum.bahsedilen problemlerin hicbirisi yok.

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
Görüşlerini belirttiğin için çok teşekkür ederim. Birkaç soru sormak istiyorum. Beni min3 yıl götürür yani ? ve IOS 11 ile sarj veya performans sorunu oldu mu sizde de ?

Bende iPhone 7 Plus kullanıyorum iOS 11 e geçince şarj problemi oldu bende şuan iOS 11.1 beta 3 e geçtim şarj problemi giderilmiş gibi final sürümde bir sıkıntı olmaz ise ve telefon sizi 3 yıl götürür merak etmeyin

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38
4 yıldan fazla götürür merak etme! iOS 11 i 5s bile aldı. Apple ın bu destek olayını seviyorum. Androidlerde 2 yılda amiral gemiler eskiyor. Güncelleme alamıyorsun..

M

Murat Burç

SDN Okuru
4 yıldan fazla götürür merak etme! iOS 11 i 5s bile aldı. Apple ın bu destek olayını seviyorum. Androidlerde 2 yılda amiral gemiler eskiyor. Güncelleme alamıyorsun..
Güncelleme nedir yahu her 5s kullanıcısı mutlu zaten iOS 11'den. Çoğu 7 Plus kullanıcısı bile iOS 11den mutsuz adam gibi güncelleme gelmeyecekse gelmesin daha iyi
Güvenlik güncellemesi gelsin gerisi yalan.O da 3-4 sene geliyor androidlere

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Güncelleme nedir yahu her 5s kullanıcısı mutlu zaten iOS 11'den
Güvenlik güncellemesi gelsin gerisi yalan.O da 3-4 sene geliyor androidlere

Kusura bakmada bu konuda seninle tartışamayacağım. Güvenlik vesaire malını apple destekliyor mu , destekliyor. Android markalarda bu yok. Sony Z3 kullanıyordum, android 6 da kaldı. 2 sene içinde kestiler desteği. Zamanının amiral gemisiydi.. Samsung desen bir çok ürününü 1 senede kesiyor desteği, amiral ürünlerini 1-2 sene daha idare ya ediyor ya etmiyor. Benim gördüğüm bu. O yüzden hiç ses çıkarma kardeşim.hemen gaz yapma burda..

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kusura bakmada bu konuda seninle tartışamayacağım. Güvenlik vesaire malını apple destekliyor mu , destekliyor. Android markalarda bu yok. Sony Z3 kullanıyordum, android 6 da kaldı. 2 sene içinde kestiler desteği. Zamanının amiral gemisiydi.. Samsung desen bir çok ürününü 1 senede kesiyor desteği, amiral ürünlerini 1-2 sene daha idare ya ediyor ya etmiyor. Benim gördüğüm bu. O yüzden hiç ses çıkarma kardeşim.hemen gaz yapma burda..
Note 4 hala güvenlik güncellemesi alıyor iOS 11 ile bertaraf edilen 6 ve 6 Plus'dan daha stabil çalışıyor daha ne olsun :D

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Note 4 hala güvenlik güncellemesi alıyor iOS 11 ile bertaraf edilen 6 ve 6 Plus'dan daha stabil çalışıyor daha ne olsun :D

Note4 ? Şu şebekesi çekmeyen mi? Arkadaş kullanıyor şebekesi gidip geliyor! Ne güzel işte alması! Bak ne dedim amiral ürünleri için 1-2 sene fazla idare eder yada etmez. Her ne b..ksa. Gece gece seninle tartışmayacağım.herkesin kendince aklı fikri zevki var. İsteyen A ürünü alır isteyen B ürünü..ben gözlemlediğim olayı fikir olarak belirttim..

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
Cuma günü 7Plus Almayı düşünüyorum arkadaşlar.Daha önce İOS kullanmadığım için iyi veya kötü bu deneyimi yaşamak istedim ancak yine de alacağım telefonu kullananlar veya bilgi sahibi olanalardan telefonun eksilerini veya diğer telefonlardan artılarını merak ediyorum cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler.

compare7plus.png
iPhone 7 Plus işletim sistemi ve güncelleme desteği gibi artısı var eksisinin olduğunu düşünmüyorum sonunda çok performanslı bi cihaz kamerası pili de yeterli

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
İphone nun Android telefonlara göre artısı işletim sistemi stabiletiliği , işlemcisi ve sık güncelleme almasıdır onun dışında Android Telefonların geride kalan bir özelliği yok

benkuti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kesinlikle IOS gerisini kaldır at bence diğer işletim sistemleri illaki bi olmasa diğer gün şişiyo bütün uygulamalar arka planda açık olsun yine tekleme yok sa [emoji1598]