iphone 7'mi samsung s8'mi

Bu konuyu okuyanlar

fidan03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
telefonumun ekranı kırıldığından ve iyice eskidiğinden yeni telefon almaya karar verdim.fakat iphone 7 128 gb ile samsung s8 arasında kaldım.
birbirlerine göre + ve - leri nelerdir? kullanan varsa görüşlerini belirtebilir

despotango

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Aslinda telefondan ne beklediginize gore seciminiz degisebilir .. ikisi de guzel cihazlar ..bana göre tasarim olarak s8 bir tik önde , ses ve yazilim destek acisindan da bana göre iphone 7 önde ...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben iPhone 7'nin nerdeyse her konuda daha geride olduğunu düşünoyorum. Belki sınırlı cihaz avantajı ile uygulama optimizasyonları tarafında öne geçebilir ama aynı donanımlı(işlemci) iPhone ile android cihazlara baktığımda çoğu soyal medya tarzı uygulamalar android cihazlarda daha hızlı çalışıyor. Örnek veriyorum facebook'un açılışı çok daha hızlı çoğu androidde.
Gerisinde S8'in ezici üstünlüğü var kamera, ekran, hızlı şarj avatantajı vb. iPhone 7 o parayı hak etmiyor.

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Hocam ben de şöyle yorum yapayım sana ben S7 edge ve ip 7 arasında kalıp S7 edge aldım çünkü benim istediklerim kamera tasarım batarya hızlı şarj ( efsane bir olay :D :D ) hani bu durumlar benim için çok önemliydi o yüzden S7 edge aldım 8.5 aydır kullanıyorum arada sapıtıyor donma yapıyor uygulamadan atıyor bir kaç kere nadiren yaptı onun dışında sıkıntı yaşamadım çok yani zaten bu olayda S7 edge bile ip 7 den daha iyiyken S8 hayli hayli iyi olur bence bende katılıyorum ip 7 bence parasını hak etmeyen bir cihaz.

Kamera olarak s7 edge ile ip 7 de şunu ekliyim aydınlık alanda mesela siz fotoğraf çekeceksiniz çektiniz ip 7 daha güzel gelir çünkü daha orjinal çekiyor diye biliyorum Samsung resmi işleyip size renkleri daha doygun olarak veriyor ondan dolayı siz orjinalliği seviyorsanız ip 7 daha iyi olabilir ama mesela ben çekip atsam size büyük ihtimalle S7 edge dersiniz çünkü benim çektiğim yeri görmüyorsunuz ve s7 edge daha doygun daha canlı çekiyor anlatabilmişimdir umarım :D düşük ışıkta her türlü S7 edge bu arada ( S7 edge diyorum siz S8 alacaksınız ama S7 edge bile daha iyi siz düşünün :D :D )

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hocam ben de şöyle yorum yapayım sana ben S7 edge ve ip 7 arasında kalıp S7 edge aldım çünkü benim istediklerim kamera tasarım batarya hızlı şarj ( efsane bir olay :D :D ) hani bu durumlar benim için çok önemliydi o yüzden S7 edge aldım 8.5 aydır kullanıyorum arada sapıtıyor donma yapıyor uygulamadan atıyor bir kaç kere nadiren yaptı onun dışında sıkıntı yaşamadım çok yani zaten bu olayda S7 edge bile ip 7 den daha iyiyken S8 hayli hayli iyi olur bence bende katılıyorum ip 7 bence parasını hak etmeyen bir cihaz.

Kamera olarak s7 edge ile ip 7 de şunu ekliyim aydınlık alanda mesela siz fotoğraf çekeceksiniz çektiniz ip 7 daha güzel gelir çünkü daha orjinal çekiyor diye biliyorum Samsung resmi işleyip size renkleri daha doygun olarak veriyor ondan dolayı siz orjinalliği seviyorsanız ip 7 daha iyi olabilir ama mesela ben çekip atsam size büyük ihtimalle S7 edge dersiniz çünkü benim çektiğim yeri görmüyorsunuz ve s7 edge daha doygun daha canlı çekiyor anlatabilmişimdir umarım :D düşük ışıkta her türlü S7 edge bu arada ( S7 edge diyorum siz S8 alacaksınız ama S7 edge bile daha iyi siz düşünün :D :D )
Senin donma sapıtma olayın büyük ihtimal uygulama kaynaklı. Teknoseyirden Murat gamsız şöyle birşey diyordu.
Asla reklam çıkaran uygulama kullanmam benim ki ağzına kadar dolu bir sorunu yok. Kullandığı telefon Sony Z2

fidan03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aslinda telefondan ne beklediginize gore seciminiz degisebilir .. ikisi de guzel cihazlar ..bana göre tasarim olarak s8 bir tik önde , ses ve yazilim destek acisindan da bana göre iphone 7 önde ...
oyun oynayan birisi değilim.genelde sosyal medya uygulamaları ile bazı programları indiriyorum.donma takılma sorunu fazla olmasın yeter.önceki telefonum e7 idi.çok donma takılma yaşamadım sinir edicek şekilde.kamerada önemli benim için.işim gereği olsun sürekli kullanıcam kamerayı

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Senin donma sapıtma olayın büyük ihtimal uygulama kaynaklı. Teknoseyirden Murat gamsız şöyle birşey diyordu.
Asla reklam çıkaran uygulama kullanmam benim ki ağzına kadar dolu bir sorunu yok. Kullandığı telefon Sony Z2
Şöyle hocam mesela 2 gün önce yaşadım facebook a giriyorum beyaz ekran ne ekran geliyor ne bir şey bir kaç kere daha oldu felan sonra bildirim geldi bildirimi açtım anca öyle geldi ana ekran sonra bir kaç kez mortal kombattan atma durumu felan yaşadım da hocam donmaların çoğunluğunu gariptir ki face de yaşadım mesela yorumlara tıklamıştım yorumlar açılmıyordu ama şöyle diyim sana yorumlara tıklıyorum yorumlar gelmiyor ama arkada açık gibi ekranı aşşağı yukarı felan götüremiyorum anlatabilmişimdir inşallah :D neden öyle bilmiyorum da o sorunu uzun süre önce yaşadım 1 ay önce felan en azından söylemeliyim dedim

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şöyle hocam mesela 2 gün önce yaşadım facebook a giriyorum beyaz ekran ne ekran geliyor ne bir şey bir kaç kere daha oldu felan sonra bildirim geldi bildirimi açtım anca öyle geldi ana ekran sonra bir kaç kez mortal kombattan atma durumu felan yaşadım da hocam donmaların çoğunluğunu gariptir ki face de yaşadım mesela yorumlara tıklamıştım yorumlar açılmıyordu ama şöyle diyim sana yorumlara tıklıyorum yorumlar gelmiyor ama arkada açık gibi ekranı aşşağı yukarı felan götüremiyorum anlatabilmişimdir inşallah :D neden öyle bilmiyorum da o sorunu uzun süre önce yaşadım 1 ay önce felan en azından söylemeliyim dedim
Face uygulamasından pek bir hayır gelir mi şüpheliyim zaten.
Ben tarayıcıdan giriyorum.
oyun oynayan birisi değilim.genelde sosyal medya uygulamaları ile bazı programları indiriyorum.donma takılma sorunu fazla olmasın yeter.önceki telefonum e7 idi.çok donma takılma yaşamadım sinir edicek şekilde.kamerada önemli benim için.işim gereği olsun sürekli kullanıcam kamerayı
Kamerada S8 zaten direk.

fidan03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Face uygulamasından pek bir hayır gelir mi şüpheliyim zaten.
Ben tarayıcıdan giriyorum.

Kamerada S8 zaten direk.
peki hepsiburada.com'da 3200-3300 tl civarında.normalde 4000 lira.burdan alsam sorun yaşarmıyım.samsung türkiye garantisi var diyor ama arada 800 lira fark var ondan dolayı biraz güvenemiyorum

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
peki hepsiburada.com'da 3200-3300 tl civarında.normalde 4000 lira.burdan alsam sorun yaşarmıyım.samsung türkiye garantisi var diyor ama arada 800 lira fark var ondan dolayı biraz güvenemiyorum
Hiç sorun yaşamazsın emin ol
--- Gönderi Güncellendi ---
Hiçbirini kaldırma niye kaldırıyorsun ki? sorun yaratan uygulamanın verilerini ve önbelleğini temizle tekrar kullanmaya başla
anladım hocam sağolun

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sıkıntı yaşamazsın mağazadan alacağın cihazla göreceğin muamelenin aynısın görürsün.

acunli_45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
i phone 7 bence daha iyi hem alım satım konusunda hemde ios işletim sistemi var s8 de kötü değil ama i phone 7 daha iyi

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Ben iphone 7 ile s7 edge yi karşılaştırmış biri olarak s7 edge nin internet üzerindeki gezinmelerde daha hızlı olduğunu gördüm, o hızı hissediyorsunuz. İphone 7 plus desen hadi de iphone 7 hiç güzel değil bence.

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Bende ikisi arasında kaldim hatta burda konu açtım.

S8 aldım. Yaptigim en dogru secim genelde hayatta hep yanlis secimler yaparim

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
iphone 7 öncelikle S8 ile kıyas edilecek bir telefon muadili değil.
S8 bu yılın telefonu iphone 7 ise önceki senenin.

iphone 7'nin 6S karşısında bana göre hiçbir artısı yok çift kamera ve güya arttırılmış işlemci durumu mevcut.
Çift kameranın yaptığını zaten uygulama ile yapabiliyorsunuz.

Tercih konusuna gelince ne S8 alın nede iphone 7

Samsung ve Apple cihazları kıyaslaması yapacaksanız Note 8 haftaya tanıtılıcak ve iphone 8 tanıtılana kadar note 8'i gerek mağazalardan kanlı canlı görüp inceleyeceğiniz gibi, hakkında detaylı incelemelerden tutunda kullanıcı yorumlarıyla cihaz hakkında ön bilgi sahibi olduğunuzda iphone 8 tanıtılmış hatta satışa çıkmış olur.

Bu nedenle bu zamana kadar bekleyip almadıysanız bu 2 amiral telefonu bekleyip kıyas yaparak seçiminizi yaparsınız.

İyi Forumlar ...

Ömer said

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
KESİNLİKLE ! :)

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
IOS da da oluyor bunlar actigin anda kapaniyor falan ilginc ilginc seyler. Hele birde eskidiyse yandiniz. Tavsiyem her ne kadar pop up larla sizi cildirtsa da en fazla 2 buyuk surum guncellemesi yapin. Ben IOS 8 jailbreakli ipadimle o kadar mutluydum ki anlatamam. Sonra o guncelleme bildirimleri yuzunden cildirdim halbuki jailbreak ile kapatabiliyodum ama akilsizlik.. cildirmanin etkisiyle hay lanet olsun guncelliyorum dedim ve hayatimin hatasini yaptim suanda hem kasiyor hemde jb yapamiyorum

birkan99

Asistan
Reaksiyon puanı
13
peki dayanıklılık açısından bir fark yok mu ? samsung kullanan bütün tanıdıklarım sağlam olmamasından dolayı şikayetçi.(genellikle pil konusunda sıkıntı çekiliyor, bir süre sonra şarj hemen bitmeye başlıyor vs. vs. tarzı sıkıntılar yani samsungdan bu sıkıntıları duyuyorum apple kullanan arkadaşlar ise telefonda tık yok diyorlar.)
--- Gönderi Güncellendi ---
şahsen ben telefonda pil ömrüne çok önem veririm. samsung pil ömründe daha uzun zaman dayanıyor ama bir süre sonra bir sıkıntı veriyor. millet de arıza filan yapacağına daha kısa süreli ama bozulmayacak bir pil tercih ediyor apple gibi

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
IOS da da oluyor bunlar actigin anda kapaniyor falan ilginc ilginc seyler. Hele birde eskidiyse yandiniz. Tavsiyem her ne kadar pop up larla sizi cildirtsa da en fazla 2 buyuk surum guncellemesi yapin. Ben IOS 8 jailbreakli ipadimle o kadar mutluydum ki anlatamam. Sonra o guncelleme bildirimleri yuzunden cildirdim halbuki jailbreak ile kapatabiliyodum ama akilsizlik.. cildirmanin etkisiyle hay lanet olsun guncelliyorum dedim ve hayatimin hatasini yaptim suanda hem kasiyor hemde jb yapamiyorum

Bende safariyi temizlemenin akabinde ilk açılışı dışında henüz uygulamadan atma sorunu hiç olmadı.

Ayrıca güncelleme bildirimini JB olmadanda kapatabilirsin.

JB hiç yapmadım ve yapılmasınıda tavsiye etmiyorum.

hakki27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Kardes iphonenin adi var sadece tamam güzel cihaz yapmis ama apple degil mi pahali ve cogu seylerde kisitli android bana gore onde derim yinede secim senin kardes.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
telefonumun ekranı kırıldığından ve iyice eskidiğinden yeni telefon almaya karar verdim.fakat iphone 7 128 gb ile samsung s8 arasında kaldım.
birbirlerine göre + ve - leri nelerdir? kullanan varsa görüşlerini belirtebilir

Şimdi Android kullanıcısıysan Tabiki Samsung galaxy s8 İos ise İphone 7 Plus 128 gb ama ben şahsen gider samsung galaxy s8 alırdım Eğer Teknik Özelliklerden ince ayrıntıları epey diye siteden karşılaştırma yapabilirsiniz

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Iphone s7 edgemi deseniz düşünürüm belki ama kesinlikle s8 daha çok üstün ıos kullanıcısı olarak yazılım için ıos tercih eden biriyim

Volkan İlgen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Pil ömrü olarak samsung s8 daha iyi dostum s8 plus kullanıyorum bi sorun yaşamadım