iPhone 7'den 6s Plus'a Geçmeli Miyim?

Bu konuyu okuyanlar

KaanYılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben iPhone 7'den memnun değilim. Rengini sevmiyorum (Siyah rengi kullanıyorum), Phone tuşuna alışamadım, telefon küçük geliyor gibi mazeretlerden. Elimdeki telefon komple sıfır. Ben iPhone 6s Plus'a geçmeyi düşünüyorum (2. el olanına, öbür türlüsü çok pahalı). Sizce geçeyim mi yoksa geçmeyeyim mi?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hayır hayır hayır. Batarya ve ekran boyutu artışın olur fakat kamerada düşük ışık performansında çok bariz bir şekilde geriye gidersin. Düşük ışıkda kamera önemliyse geçmemelisin ayrıca iPhone 7 1 sene daha uzun ömürlü olacak bir cihaz

Son düzenleyen moderatör:

KaanYılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Video ile yakından uzaktan alakam olmaz. Batarya beni sevindirdi. O yüzden pek bir şey kaybedecekmişim gibi görünmüyor ama bilemedim böyle deyince...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Video ile yakından uzaktan alakam olmaz. Batarya beni sevindirdi. O yüzden pek bir şey kaybedecekmişim gibi görünmüyor ama bilemedim böyle deyince...
1 sene daha fazla güncelleme alacak 7 buna göz önünde bulundurarak bir karar verin ben geçmezdim gibi geliyor. Ben kamerayıda önemsiyorum.
Batarya ekran boyutu önemli ise S7 Edge , Huawei mate 9 bakabilirsiniz. İlla geçecem diyorsanız.Kişisel tercihim S7 Edge.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
6S Plus kullanıyorum çok memnunum. Herşeyinden memnunum. aradaki fark sadece güncel olması büyük ekranın keyfini yaşıyorum.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Arkadaşlar ben iPhone 7'den memnun değilim. Rengini sevmiyorum (Siyah rengi kullanıyorum), Phone tuşuna alışamadım, telefon küçük geliyor gibi mazeretlerden. Elimdeki telefon komple sıfır. Ben iPhone 6s Plus'a geçmeyi düşünüyorum (2. el olanına, öbür türlüsü çok pahalı). Sizce geçeyim mi yoksa geçmeyeyim mi?

Anlaşılan sıkı iphone kullanıcılarındansın sanırım.
Kullanım olarak sevmediklerin alışamadıklarına alışmak zorundasın. Çünkü bahsini ettiğin alışamamak işlevi (home tuşu)
6s ve önceki serilere doğru gitmediğinden kendini bi an önce bu duruma alıştırman gerek diye düşünüyorum.
Ayrıca donanım tarafında 6s ten %30-40 daha iyi. Kamerası da keza öyle.

quantintrntn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bence önyargıların varsa kurtulup androide özellikle galaxy s7 edge ye geçmelisin iphone 7 ikinci ele satacağın fiyata sıfırını rahat alırsın kamera performans ekran keyfini yaşamalısın

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
sıfır telefondan ikinci el telefona geçmenizi önermem

ByR0N

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Şuan Note 5 kullanıyorum. Bundan önceki cihazım iOS'di. 5S ve 6 kullandım. Ondan öncede HTC ve Sony kullandım. ( HTC M8 , Sony Z3 ). Şuan evimde iPad Pro var . Valide ve peder iOS kullanıyor. Gözlemlerimi yazıyorum.

Sizin için öncelik uygulama stabilitesi ise kesinlikle iOS. Çünkü Android platformunu kullanan o kadar marka var ki uygulama geliştiricileri hangisine optimize edecegini şaşırıyor.

Şahsen kullandıgım sosyal medya , müzik ve oyun uygulamaları iOS'de daha verimli ve stabil. Androidin değişmeyecek tek yönüde bu. Tekel vaziyette olduğundan Androidde A markasına geçsen bile mutlaka optimize sıkıntısı oluyor.

Android kullanan cihazların göz dolduran 6 çokopayt ram vs. özellikleri her ne kadar cazip gelsede durum bu. EVET STABİLİTE GÜN GEÇTİKCE ANDROIDDE ARTIYOR FAKAT UYGULAMA OPTİMİAZSYONLARI HALA SIKINTILI.

Umarım anlamışsınızdır demek istediğimi . Androidi kötülemedim fakat ihtiyaç meselesi . Kullanım şartlarınıza ve önceliğinize bağlı.

Reaksiyon puanı
125
Iphone 6s plus tabak gibi telefon. Aralarinda kamera falan farki var. Ben hayatta gecmem.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Batarya ve ekran haricinde düşüş yaşarsın bence geçme

mehmetcanaksu

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Sırf 1 yıl daha fazla götürmesi bile geçmemen için bir sebeb

KaanYılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben bu gün iPhone 7'yi s6 Plus ile değiştirdim. Gerçekten çok ama çok mutluyum. Hem iğrenç telefondan kurtuldum, hem de tam da beni anan bir telefona sahip oldum. :)

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
Attan inip eşeğe bineyim mi diye sormuşsun

konukulas

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Çok saçma iPhone 7 daha iyi cihaz. 7 den 7 plus a geçilir o da pil ve kamera performansı takıntılıysan. 7 den 8 e geçilir realist düşününce.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
6S Pus on numara bir cihaz kullanıyorum çok çok iyi herşey kamera değil 6S Plus aynı 7 gibi güncellemesini alır sadece büyük ekran yeter alan arkadaş güle güle kullansın.

hasanarbay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hayır, geçmenizi tavsiye etmem. Daha büyük ekran istiyorsanız 7 Plus tercih edin.