iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Bmaf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Mat siyah 32 GB kullaniyorum hiç bir sıkıntı yok,
Kullanmaya bağlı birazda pil işi felan,
9.5 ayda %3'lük pil kaybetmişim telefonunuzu gece sabahlara kadar şarjda bırakmayın

Ekli dosyalar

• IMG_6395.PNG
    IMG_6395.PNG
    294.2 KB · Görüntüleme: 730

themorgan

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Apple fanlığı yapmayın lütfen
Şarjı maksimuma 6 saat gidiyor kamerasının hiçbir fonksiyonu yok 3600 tl etmez bu telefon

Sırf dünya çapında bir marka diye bir telefona 3600 tl para verenin aklından şüphe ederim.

İphone 7'yi kasım ayında aldım ios 10 çıktı kutudan hiç güncelleme yapmadım yapmayacağım eski ios cihazlarımdan gördüğüm yavaşlama ve şarjının azalmasından dolayı. Şuan çok iyi 10 saat ekran süresi alıyorum.

onuryurduseven

Asistan
Reaksiyon puanı
48
İphone 7'yi kasım ayında aldım ios 10 çıktı kutudan hiç güncelleme yapmadım yapmayacağım eski ios cihazlarımdan gördüğüm yavaşlama ve şarjının azalmasından dolayı. Şuan çok iyi 10 saat ekran süresi alıyorum.
Bencede sakın güncelleme yapma, ben 7 plus cihazımı 10.3.3 den 11 e geçirdiğime hiç memnun değilim,zaten aman aman bir yenilik yok ama olumsuz yönleri çok fazla

Reaksiyon puanı
11
İphone 7 plus kullanan arkadaşlar ekran açık ve bekleme sürelerini paylaşsın bi bakalım nasıl bataryalarımız

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Memnuniyet üst düzey bende :cool:

Ekli dosyalar

• image2.png
    image2.png
    223.3 KB · Görüntüleme: 878
  • image3.png
    image3.png
    228.6 KB · Görüntüleme: 820
Reaksiyon puanı
11
Son düzenleme:

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
8 saate 43 saat mi Yok artık cidden çok iyiymiş dostum. 6 saat gittiği günler baya memnun oluyorum ben.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sürekli düşük güç modunda mı kullanıyorsun ?

Açıkçası düşük güç moduna gerek kalmıyor çünkü çoğu şey zaten düşük güç moduyla aynı. Arka planda uygulama kullanma bildirim vs şeyler. Konum servislerinde de çoğu şey kapatım sadece haritaydı pusulaydı ve lazım olan letgo sahibinden gibi şeyler açık. Ama şebeke wifi falan hep açıktır yani öyle aman masada kalsın şarjı bitmesin değil zaten iş yüzünden çok telefonla konuşuyorum en çokta instagram kullanıyorum :) bu arada şuan %20 altında olduğu için düşük güç modunda

şuan 9 saat 8 dk da %13 şarj bakalım 1 saat sonra şarja başlayacağım daha fazla düşmesin :)

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
11
8 saate 43 saat mi Yok artık cidden çok iyiymiş dostum. 6 saat gittiği günler baya memnun oluyorum ben.
Sürekli düşük güç modunda mı ku
Açıkçası düşük güç moduna gerek kalmıyor çünkü çoğu şey zaten düşük güç moduyla aynı. Arka planda uygulama kullanma bildirim vs şeyler. Konum servislerinde de çoğu şey kapatım sadece haritaydı pusulaydı ve lazım olan letgo sahibinden gibi şeyler açık. Ama şebeke wifi falan hep açıktır yani öyle aman masada kalsın şarjı bitmesin değil zaten iş yüzünden çok telefonla konuşuyorum en çokta instagram kullanıyorum :) bu arada şuan %20 altında olduğu için düşük güç modunda

şuan 9 saat 8 dk da %13 şarj bakalım 1 saat sonra şarja başlayacağım daha fazla düşmesin :)
Benim veriler de böyle

Benim veriler de böyle
Bugün yoğun kullandım Yoğun kullanmadığım günler en fazla 6 saat. Hiç normal gelmiyor bana. 9 saat 8 dk hakkaten mükemmel bir sonuç. Güle güle kullan kıskandım biraz :)

Ekli dosyalar

• A0FC9199-93BB-4E5C-B180-FB45801990C6.png
    A0FC9199-93BB-4E5C-B180-FB45801990C6.png
    223.5 KB · Görüntüleme: 656
  • 461B032A-3C6E-438A-8EE3-A7ECE08241AC.png
    461B032A-3C6E-438A-8EE3-A7ECE08241AC.png
    228 KB · Görüntüleme: 643
Son düzenleme:

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Çok hızlı tükenmiş ama batarya bir problem olmasın ? Bir servisle falan görüşme yaptın mı ? Bu arada 9.27 %12 ile 1 dk önce şarja taktım. Yani 11.2 ye dönmeyi dene istersen şuan imza var onda en sonda zaten yarın birgün kapatırlar onuda. Ama hiç normal değil verilerin.

Benim veriler de böyle

Bugün yoğun kullandım Yoğun kullanmadığım günler en fazla 6 saat. Hiç normal gelmiyor bana. 9 saat 8 dk hakkaten mükemmel bir sonuç. Güle güle kullan kıskandım biraz :)

Sürüm 11.2 de şuan için diğerlerine güncelleme yapmayı düşünmüyorum bir yenilik yok. 11.2.1 intel işlemcilerin güvenlik açığı için gelen güncelleme çok fazla olumsuz yorum aldı yavaşlama kasma batarya bitirme gibi ondan yapmadım
bu arada sürümünüz kaç yazarssanız sevinirim

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
Çok hızlı tükenmiş ama batarya bir problem olmasın ? Bir servisle falan görüşme yaptın mı ? Bu arada 9.27 %12 ile 1 dk önce şarja taktım. Yani 11.2 ye dönmeyi dene istersen şuan imza var onda en sonda zaten yarın birgün kapatırlar onuda. Ama hiç normal değil verilerin.

Sürüm 11.2 de şuan için diğerlerine güncelleme yapmayı düşünmüyorum bir yenilik yok. 11.2.1 intel işlemcilerin güvenlik açığı için gelen güncelleme çok fazla olumsuz yorum aldı yavaşlama kasma batarya bitirme gibi ondan yapmadım

ara sürümlerde yenilik gelmiyor hata düzeltmeleri diyorlar ama pek bi hata düzeltildiği yok acaba sadece ana güncellemeleri mi yüklemek mantıklı mesela 11.1, 11.2 gibi

Baba Mrb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
şuan 7 plus kullanıcısı oolarak ıos 11.2.5e güncelledım şuan ıçın performans güzel düzeltmışler çoğu sorunu pıl durumunu bılmıyorum daha denemedım ama geçmenızı tavsıye ederım ben memnunum ayrıca güncelleme yapacak olursanız ıtunes üzerınden yapın

Reaksiyon puanı
11
şuan 7 plus kullanıcısı oolarak ıos 11.2.5e güncelledım şuan ıçın performans güzel düzeltmışler çoğu sorunu pıl durumunu bılmıyorum daha denemedım ama geçmenızı tavsıye ederım ben memnunum ayrıca güncelleme yapacak olursanız ıtunes üzerınden yapın
Neden i tunes üzerinden ?direkt ayarlar kısmından yapsak ?

Güncellemeden önce de böyleydi pek fark yoktu. Servisi aradım pil kapasitem 93 teymiş yine de göndericem bi sıkıntı olduğuna eminim. Bugün siriye şarjı sordum 80 dedi 2-3 dk konuştuk tekrar sordum 77 ye gerilemiş ekran parlaklığıda kısık. Siri bile % 3 götürüyorsa kesin sorun vardır. Servise göndericem ama pilimde sıkıntı olduğunu nasıl gösterebilirim servise ? Pilde sıkıntı yok diyip göndermelirini istemiyorum Belki de yazılımsal bir hatadan dolayı pil çabuk bitiyor

Son düzenleme:

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Evet 7 plus oyun bir kaç tane var ama çok çok oynamam arada subway flappy çok nadir hungary shark gibi oyunlar. Genelde konuşma ve internet full bende.
7 plusmu oyun yok birde sanırım dimi.

Kesinlikle bende öyle düşünüyorum. Şuan mesela 11.3 ü bekliyorum ana güncellemelerle beraber daha ciddi iyileştirmeler geliyor. Mesela 11.3 le bu performans düşürme olayını kaldıracaklar. İster performansı düşüreceğiz ister yüksek diyeceğiz pc lerdeki gibi fonksiyonel olacak.
ara sürümlerde yenilik gelmiyor hata düzeltmeleri diyorlar ama pek bi hata düzeltildiği yok acaba sadece ana güncellemeleri mi yüklemek mantıklı mesela 11.1, 11.2 gibi

Onlardaki sistem eşleştirme. Baktıklarında pil kapasiten kaçta kaç saat gidiyor kaç saatte doluyor ve toplamda kaç kez şarj etmişsin görüyorlar.(Daha önce gönderdiğim için biliyorum) Zaten garantili ise cihaz ücretsiz direk değiştiriyorlar bataryayı. Bataryam düşük değişmesini rica ediyorum diyebilirsin direk. Kesinlike anlattıklarına göre problem var. %93 bence bu kadar problem yaratmaz. Batarya ile başka problem daha var yazılımsal olabilir evet.

Güncellemeden önce de böyleydi pek fark yoktu. Servisi aradım pil kapasitem 93 teymiş yine de göndericem bi sıkıntı olduğuna eminim. Bugün siriye şarjı sordum 80 dedi 2-3 dk konuştuk tekrar sordum 77 ye gerilemiş ekran parlaklığıda kısık. Siri bile % 3 götürüyorsa kesin sorun vardır. Servise göndericem ama pilimde sıkıntı olduğunu nasıl gösterebilirim servise ? Pilde sıkıntı yok diyip göndermelirini istemiyorum Belki de yazılımsal bir hatadan dolayı pil çabuk bitiyor

Baba Mrb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

ayarlar kısmından güncelleme yama yapmış gıbı oluyor ama ıtunes üzerınden komple yazılımı ındırıp kuruyor dAHA sağlıklı oluyor yaklaşık 2.75gb ındırıyorkuruyor temız kurulum oluyor

berkaybz272

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
11.2.1 de 7 saat 58 dakika ekran süresinde %28 şarjım kalıyordu şuan 11.2.5 e geçtim bakalım nasıl olacak ?

berkaybz272

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Deneyimlerini bizimle paylaşabilir misin ? Merak ediyorum bende henüz 11.2 deyim korkudan yüklemedim :)

Dün akşam yükledim sabah telefonu şarj ettim max 1-2 gün içinde pil deneyimini aktarabilirim.Performans konusunda 11.2.1 e göre daha stabil olduğunu ve daha iyi çalıştığını söyleyebilirim.Ipad Air' de de daha stabil çalışıyor.İyi forumlar :)

berkaybz272

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
11.2.5 100 den 34 e ekran sürem:) %40 ekran parlaklığı %60wifi %40 4G ağırlıklı olarak safari,facebook,whatsapp,spotify kullanımım.34 ten sonra şarjı dibe indirirsek 8-9 saat arası bir ekran süresi verir diye düşünüyorum,bence gayet güzel bir değer :)

1833E117-35B9-4DD2-BCB3-C83FB6927FC8.png
1833E117-35B9-4DD2-BCB3-C83FB6927FC8.png

Son düzenleme:

Sh3kiL

Müdavim
Reaksiyon puanı
138

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84

Poseidoncum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İ7 kullanıyorum 2 ay olmadı alalı ekran donuyor ekran kapama tuşuna basınca 1-2 saniye sonra kapanıyor uygulamalardan atıyor ne yapmalıyım garantiye gönderiyim mi 11.2.5 ile geçer mi

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Çok olan bir durum değil. İlk olarak itunes üzerinden güncelleme yapmalısın 11.2.5 e , telefon üzerinden yapma büyük ihtimalle yazılımsal problem var. Eğer aynı sorunlar devam ederse güncellemeden sonra o zaman servise götürmelisin.

İ7 kullanıyorum 2 ay olmadı alalı ekran donuyor ekran kapama tuşuna basınca 1-2 saniye sonra kapanıyor uygulamalardan atıyor ne yapmalıyım garantiye gönderiyim mi 11.2.5 ile geçer mi

Poseidoncum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok olan bir durum değil. İlk olarak itunes üzerinden güncelleme yapmalısın 11.2.5 e , telefon üzerinden yapma büyük ihtimalle yazılımsal problem var. Eğer aynı sorunlar devam ederse güncellemeden sonra o zaman servise götürmelisin.
İTunestan güncelleme yapamam bilgisayarım yok

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Eş dost akrabadan da yapabilirsin basit işlem itunes kur apple sitesinden tak telefonu direk sana diyor zaten güncelleme var diye. 30 dk sürmez. Güncellerken yedekleme yapmasına izin ver küçük bir kutucuk çıkacak zaten yedekleme yapmak istiyor musun diye. Hiç bir bilgin kaybolmadan günceller. Eğer bunuda yapamıyorsan direk wifi üzerinden güncelle son çare. Sorun hala devam ederse de servise başvur.

İTunestan güncelleme yapamam bilgisayarım yok