iPhone 7 Siparişim hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Fahrenop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Öncelikle bu linkteki satıcı güvenilirmi. Apple Iphone 7 32gb Cep Telefonu - n11.com burdan sipariş verdim ilginç birşeyle karşılaştım var mı bir sorun sizce, fatura benim adıma kart annemin üzerine sipariş verdikten sonra 1 saat kadar sonra şu kadar ödeme yaptınız onaylıyormusunuz kart sahibini istedi teyit etmesini istedi falan ilk defa böyle saçma şey gördüm banka sıkıntı çıkarmıyor size ne oluyor dedim. 0535 li bir numara n11de firma aramıstır dedi nasıl birşey bu. Sonuç olarak sözlü onay aldı.

Reaksiyon puanı
78
Ben alışverişimi herzaman N11 den yaparım. Siparişde bulunduğun satıcı puanı 100%. Güvenilir gözüküyor. Ama bir kullanıcının yorumu güveni sarstı.
60D4BBDE-1FFB-4EDE-B1D5-8D9CACDE6596.png

Eline ulaştığında sakın telefonu çalıştırma. İlk kontrol et. Herhangi bir kusur varmı. Sonra sarj aletine bak. Usb bölümünden 10cm ilerisinde kabloda küçük soluk renkte seri numara yazması gerekiyor. O seri numarası varsa orijinaldir. Bulamazsan çakma dır. Çakma çıkarsa n11 den iade işlemlerini başlat geri ver. Adam yaptığı yorum beni şüpelendirdi çünkü. Sen yine tedbiri elden bırakma. Seri kod varsa telefonu açıp kullanabilirsin. Haa bu senin ilk Apple cihazın ise dikkat et kurulum sihirbazında senden e-posta adresi isteyecek. O e-posta adresini ve şifresini unutursan telefonu kaldır at çöpe. Ben e-posta adresimi ve şifremi telefon kutusunun içine koydum. Bizimkilere de söyledim. Bana birşey olursa ölürsem buradaki e-posta ve şifre ile telefonu kurtarırsınız dedim. Banka kartına gelirsek ben o bölümde pek deneyimim yok. Benim kart HalkBank. Ödemeleri 3D Secure ile yapıyor. Paranın karşıya yatmasını onaylamak için telefonuna şifre gönderiyor. Şifreyide sayfaya yazıp ödemeyi onaylıyorum. Senin bankan sesli doğrulama ile de yapıyor olabilir. Ama 1 saat sonra sorması da şüpheli. Benimki direk soruyor. Dediğim gibi banka konusunda pek deneyimim yok.

Fahrenop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yok konunun banka ile alakasi yok bende 3d ile yaptim satıcı firma aradı sadece, dedi kart sahibi onaylasin dedim ben niye falan adam siparişinizin gönderimini geri çekicem teyit edilmicekse dedi. Bizde mecbura düştük onay verdik.