iPhone 7, Samsung Note 7,LG V20, HTC 10, Sony Xperia XZ Sizce Hangisi? (ANKET)

2016 Senesinin En İyi Telefonu Sizce Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    380
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ömer tellioğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sony xperia xz sağlam telefon ömürlük. Ben yurtdışından xperia z2 almıştım. 4 senedir kullanıyorum aldım tık yok.

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Şu bir gerçekki Gerek performans bakımından olsun gerek İşletim sistemi tarafından olsun gerek Güncelleme ve Servis desteği olsun Apple her zaman kıskanılan ve bir çocuğun çikolataya baktığı gibi bakıyor herkes bu böyle devam edecek. Android telefonlara 30 GB RAM gelse dahi yine aynı halt olacak Ramın %90 İşletim sistemine %5 uygulamalara %5 kullanıcılara kalacak ve sonunda kullanılmayacak hale gelecek.
@FoLLow

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
Şu bir gerçekki Gerek performans bakımından olsun gerek İşletim sistemi tarafından olsun gerek Güncelleme ve Servis desteği olsun Apple her zaman kıskanılan ve bir çocuğun çikolataya baktığı gibi bakıyor herkes bu böyle devam edecek. Android telefonlara 30 GB RAM gelse dahi yine aynı halt olacak Ramın %90 İşletim sistemine %5 uygulamalara %5 kullanıcılara kalacak ve sonunda kullanılmayacak hale gelecek.
@FoLLow

Şuda bir gerçekki note 7 faciasına rağmen İPhone beklenen satış rakamlarına bir türlü ulaşamıyor. Ve gün geçtikçe Android piyasası büyüyor. Dikkatizi çekerim ;)

FoLLow

Doçent
Reaksiyon puanı
309
Şuda bir gerçekki note 7 faciasına rağmen İPhone beklenen satış rakamlarına bir türlü ulaşamıyor. Ve gün geçtikçe Android piyasası büyüyor. Dikkatizi çekerim ;)

Haklısınız çünkü apple tasarımda değişikle gitmedi eklediği özelliklerle şuan 6s kullanan birisi 7 ye geçmez veya s7 kullanan birini iphone 7 ye yöneltmez androidde bir çok telefon var piyasa büyüyor fakat applede iosda tek oldugun unutmayalım tek basına samsung lg htc gibi firmalarla kapışıyor iphone 7 ve plus sırf 1 sene fazla güncelleme desteği için bile alınır

FoLLow

Doçent
Reaksiyon puanı
309
@FoLLow

Aynen ama ben açıkcası note 7 alcaktım bu patlama olayları olmasa ilk defa samsungda bu telefon oldu dedim şahsen zaten note serilerine karşı belirli hislerim vardı şimdi iphone 7 alıcam ama 7 plusa zorlasımmı diye düşünüyorum

FoLLow

Doçent
Reaksiyon puanı
309
Sony xperia xz sağlam telefon ömürlük. Ben yurtdışından xperia z2 almıştım. 4 senedir kullanıyorum aldım tık yok.

Sony güncelleme olarak beğendim telefonlardan ama gerek ısınma sorunları ve kamerasının yetersiz oluşu beni tatmin etmiyor ve niyeyse tasarımınıda sevmiyorum onun dışında benimde elimde şuan z3 var çok ısınıyor ama batarsayı 2 günü çıkarıyor bu konuda çok memnunum iphone 7 ye geçicem umarım bataryası beni pişman etmez

Krizalit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İphone tek geçerim stabilize olması herşeyden önemli

kingmemos66

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Kasma görmediniz ? 4Ste hemde ? 3 yıl önce falan baktınız heralde cihaza. Arkadaşımda iPhone 5 var kasıyor. Bende iPad mini 1 var kasıyor. Arkadaşımda Galaxy S4 var ip5 kadar kasmıyor. Arada donuyor ama neredeyse kasmıyor. Apple başta kasmıyor çok hızlıda 1-2 yıl sonra yavaşlatma güncellemelerini çıkarmaya başlıyor. Apple kullanılacaksa güncelleme yapılmamalı. Aa pardon apple'ın iyi yanı kalmadı ozaman.
Kesinlikle doğru.bende 5s vardı.ios 9 a kadar herşey Güzel ancak yanılmıyorsam 9.1 geldikten sonra hem kasılmalar başladı hem de daha faciası cihazın parmak izi okuyucusu artık okumamaya başladı.Parmak izini silip geri tanıtıyorum,2 girişten sonra yine tanımamaya başladı.Bence artık ios un androidleri tokatladığı dönemler bitti.İnsanlar objektif baktığında ios un birçok sıkıntısının olduğunu görecekler.Ancak teknolojiden zerre anlamayan insanlar sırf havalı diye gece yarısı gidip yeni çıkan iPhone'u almayı sürdürdüğü sürece herkes en iyinin iphone olduğunu söyleyecek.İşin garibi iphone kullanmayan insanlar kullananlardan daha çok ios savunur oldu.Tamamiyle popülaritenin etkisi başka hiçbirşey değil

kingmemos66

Asistan
Reaksiyon puanı
22
@FoLLow
Ben katılmıyorum hocam.Apple cihazlar birçok avantaja sahip olabilir ancak gerçekte tam bir Popülarite ürünü.Hiç kullanmayan,iphone dahi görmemiş insanlar forumlarda Çılgınlar gibi iphone savunuyorlar.Evet stabil,çünkü inanılmaz sade bir arayüzü var.Bu kadar sade arayüzü olan android cihazlar kullanılsın en az iphone kadar iyi sonuç alır.Evet güzel güncelleme alıyor çünkü yılda 2 tane cihaz çıkarıyor.Diğer markalar her bütçeye hitap edebilmek için bir ton telefon çıkarıyorlar iphone un gariban kitleye yönelik bir çalışması yok.Evet servisleri hızlı çünkü diğer markaların belki onda biri kadar ürün satıyorlar.Yani özet olarak şunu söylemek istiyorum bence bilinçli ve teknoloji düşkünü bir insanın ios kullanması tam bir zulüm.Ayrıca stabilizasyon meselesine de katılmıyorum ailecek 5s kullandık telefonlarda şuanda kasmalar var.Parmak izi yazılımları darmadağın neredeyse hiç okumuyor.Bence birileri çıkıp bunlardan da bahsetmeli.Evet samsung uzun sürede sıkıntı yaşıyor olabilir ancak lg gibi HTC gibi saf androide yakın arayüz kullanan cihazların google ın cihazlarının stabilizasyonuna ve güncelleme alış hızına bakıp iosla kıyaslamak lazım.Çünkü bu konularda ios un asıl rakibi bu cihazlar diye düşünüyorum.

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
iPhone 7 plus ve note 7 çok iyi cihazlar

Son düzenleyen moderatör:

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Oyum: Hiçbiri..
Böyle bir şık koyarsanız işaretleyeceğim..

ceren82

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony z ama o serinin içinden de z3 tek geçerim :)

ilkerklc95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
1)İphone 7 plus (Kamera ve stabil çalışan işletim sistemi)
2)Lg V20 (Kesinlikle android telefonların en iyisi diyebilirim)
3)Note 7 (Samsung'un bu sene çok iyi bi patlama yaptığı telefon,Batarya sorunu çıkmasaydı baya tutulacaktı)
4)Xperia XZ (Kamera ve performansıyla güzel ama bu kasa eskide artık değiştirse daha iyi işler başarabilir)
5)HTC 10 (Piyasa'ya ayak uydurmaya çalışmasına rağmen bir türlü istediği performansı alamayan telefon)

Oguzhanozsoyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony xperıa xz mı yoksa ıphone 6s plus mı ?

ceyhun16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sonyden şaşmam xz efsaneler arasına yazdırdı bu sefer

wedoman

Asistan
Reaksiyon puanı
100
yeni telefon alacak arkadaşlara tavsiye niteliğinde bir yazı yazmak isterim. şuanda htc one m8 kullanmaktayım. 2 sene önce efsane telefondu ve ben blackberry Q10 kullanıyordum, öncesinde de iphone 4s . telefonu satın aldığımda 4.4.4 kitkat yüklüydü. sonrasında lollipop güncellemesi geldi ve son olarak şuan 6.0 yüklü. androide ilk geçtiğimde telefon inanılmaz hızlıydı. iphonedaki meşhur stabilite meğer androidde de varmış ama millet laf atmaktan öteye geçememiş dedim. velhasıl telefona her gelen güncelleme ile telefon biraz daha kötüye gitti. 5.0 geldiğinde takılmalar baş gösterdi. 6.0 tam bir facia oldu. daha bugün bile telefona format atmak zorunda kaldım. kapatıp açtığımda durup dururken verilerim siliniyo uygulamalar sapıtıyo vs. evet android dünyası çok özgür, iphone da bluetoothla veri aktarımı bile yok. resim atmak işkence. fakat yazımın başında belirttiğim gibi eskiden kullandığım 4s şuanda hala sağlam bir şekilde çalışmakta. yanlış anlaşılmasın android ile ios kıyaslaması yapmıyorum. eğer 2 senede 1 telefon değiştiriyorsanız android kullanabilirsiniz. nimetleri gerçekten sınırsız. iosta kendinizi kapalı kutuda hissediyorsunuz. fakat iphonelar gerçekten stabil. yıllar geçse bile ne uygulamadan atması var, ne telefonu kapatıp açtıktan sonra rehberin silinmesi :)

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
IOS işletim sistemi kapalı ve kendi içinde gayet temiz ve hızlı bir işletim sistemi androıd kullandım ve tamamen pişmalık.
iPhone 7 Plus olursa tamam, ben mesela 5S kullandım.. Ufacık ekran.. Sonra GM5+ a geçiş yaptım.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Oyumu iPhone 2g olarak değiştirmek istiyorum:D

cercur47

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Normalda tartışmasız Sony Xperia XZ derdim fakat Sony Eurasia Türkiye Servis Hizmetlerinden dolayı düşürdüm.

Ama kamera kalitesi ve ekran kalitesi diyorsanız servis hizmetleri gözünüze gelmiyorsa tartışmasız Sony Xperia XZ derim

Fakat Hem Servis hizmertleri ve kamera ve ekran kalitesi diyorsanız LG V20 derim....

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Asıl 2 telefon yok

Mate 9 ve Xiaominin teli (ismini simdilik unuttum) bu 2 si bence yilin en iyisi

Bunlar arasında V20 ve Note 7 derim ama Note 7 artık yok [emoji1]

Edit : Kronik sorunsuz bir V20 umudundayım (pardon kamera camı çatlıyordu sanırım)

orxan210

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam arkadaslar ben iphone 7 plus ve s7 edge kullaniyorum.iphone 7 plusdan once 6s kullaniyordum s7 edge yeni cikinca hemen aldim gozluyu ili birlikde telefon elimden dusmuyodu.iphone 7 plus cikti onu aldim simdi o elimden dusmuyor.benim fikrim su ki hangi telefon yeni ciktiysa o iyidir

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Kullanım amacına bağlı olarak; iPhone 7 Plus (Mat Siyah)
a) iTunes ile veri aktarımında hiçbir beis görmüyorsan. (Zil sesi, müzik, film)
b) İhtiyacın olan uygulamaları (Paralı olanlar) almakta beis görmüyorsan.
c) Özelleştirilebilir (Widget, Bildirim ışıkları vb) seçeneklerle ilgilenmiyorsan.
d) Telefonu uzun dönem kullanmayı düşünüyorsan* veya kullanmayıp, seneye üst modele geçebilirim, iyi fiyata satayım diyorsan.
e) Satış sonrası desteği sağlam olsun, telefon servis köşelerinde çok fazla sürünmesin diyorsan.
f) Güncelleme önemli, anında almalıyım diyorsan.
g) 3D Touch deneyimi senin için olmazsa olmaz ise.
h) Çift hoparlör ile stereo ses deneyimi yaşamak istiyorsan.
ı) Daha stabil ve kararlı çalışan bir işletim sistemi arıyorsan.
i) Siri ve Apple Ekosistemine bağlı isen.
j) 3.5mm ne aga, çevirici ile hallederim diyosan.

Kullanım amacına bağlı olarak; Note 7 (Bence biraz daha bekle Mavi, Bekleyemem dersen Siyah)
a) Veri aktarımında aracı program kullanmadan direkt telefona aktarım yapmak istiyorsan.
b) İhtiyacın olan uygulamaların APK'larını bulurum veya arkadaşlarımdan APK dosyalarını çekerim diyorsan.
c) Ekranımda Widgetler coşsun, hava durumu orada, Google köşede, Maçkolik ötede, Haberler beride kıpırdaşsın diyosan.
d) Telefonu uzun dönem kullanmayı düşünüp -SATMAMA- taraftarı isen, yeri geldiğinde ROM veya çeşitli türevlerdeki yazılımları telefona gömebilecek meraka sahip isen. (Az çok merakı olan, forumları gezinen her insan evladı ROM atabilir)
e) Satış sonrası Samsung Servisinin hikayelerini en az 10 yakınınızdan dinlemişsinizdir, ha arada çok memnun kalanlar da oluyor. Tıpkı Apple servisinden arada memnun kalmayanlar olduğu gibi diyeyim size :)
f) Daha iyi kamera istiyorsan, kamerada kesin görüntü, gece çekiminde daha çok ışık, daha işlevsel kamera çekim modları.
g) USB veya HDD'yi telefona takıp kullanmayı düşünüyorsan, bunlardan veri aktaracaksan.
h) Telefona klavye, mouse bağlayacaksan, Webcam bağlayacaksan (Biliyorum Webcam biraz psikopatça oldu)
ı) Telefona CD-ROM bağlayıp CD'den veri çekeceksen.
i) *** Gear VR sanal gerçeklik gözlüğü deneyimi yaşamak istiyorsan. (30 dakkada gözleri pert ediyor ama olsundu, hoş bir deneyim)
j) Daha sıcak renkler, daha keskin ekran, ultra güç tasarruf modu ve Always On modunun işlevselliliğini tatmak istiyorsan.
k) S-Pen ile yabancı kelime çevirileri, not alma, ekran görüntüsüne not alma, webde gezinme, Gif oluşturma yapacaksan.
l) Oyun oynarken bildirimleri kapatmak istiyorsan, oyunu kaydetmek ve o esnada ön kameradan kendini de kaydetmek istiyorsan.
m) Gelişmiş bildirim penceresini arıyorsan.
n) Güncelleme çok önemli değil, beklerim 7-8 ay amaaan diyorsan.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, eksiklikleri forumdaki arkadaşlar tamamlayabilirler. Görüşüm budur, farklı görüş ve değerlendirmeler olabilir. Şimdiden hepsine saygı duyduğumu ve dünya üzerindeki en iyi telefonun, şu an kullanmakta olduğunuz telefon olduğunu belirtmek isterim. Tşk :)
Çok güzel yazmışsınız.

M

Murat Burç

SDN Okuru
1. Note 7
2. S7 Edge/S7
3. LG V20
4.HTC 10
5.LG G5
6. SONY XZ
7. Note 5/S6 Edge Plus
8. 7 plus
9. iPhone 7

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...