İphone 7, Samsung Galaxy S7 edge, Sony Xperia XZ Premium HANGİSİ ?

İphone 7, Samsung Galaxy S7 edge, Sony Xperia XZ Premium arasından hangisini almalıyım ?

• Kullanılan toplam oy
    14

Bu konuyu okuyanlar

Yavuz Selim 03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni bir telefon alacağım.Performans,kamera,akıcılık,donmaması,sürpriz sorunlar çıkarmaması,ayrıca uzun ömürlü olması benim için önemli.3000 TL civarında (İphone 7,Samsung galaxy s7 edge,Sony xperia xz premium gibi)olmasını istiyorum.Ancak hem fiyatları konusunda hem de sundukları performans açısından kafam biraz karışık. İphone 7'nin fiyatı bana biraz pahalı geldi. Ama indirimlerle fiyatı biraz düşüyo. Ne önerirsiniz ?

İnan İriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
S7 Edge her konuda diğerlerinde üstün. Hoparlör ve Servis dışında İphone'nun bir artısı yok.

Reaksiyon puanı
222
Bunların arasında xz premium en iyisi ama 3.500 civarında fiyatı o fiyata s8 alırım onun yerine

kurtemrecagri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, bir sorum olacak sony xperia xa kullanıyorum. Bugün höparlörden ses gelmemeye başladı fakat arama olunca yada mesaj gelınce ses cıkıyor sadece müzik veya youtubeden video açarsam gelmiyor kullaklık takınca yine sorun yok urbanears kulaklık aldım bügün ondan dolayı olmuş olabilirmi acaba?

M

Murat Burç

SDN Okuru
İp7yi ele.
XZ P ile S7 Edge arasında düşük ışık tarafında S7 Edge net daha iyi benim gördüğüm. XZPnin ise 960 FPS video avantajı var. Yani Sony yeni kamera diye fark attığı felan yok.
Pil olarak da büyük ihtimal S7 Edge daha iyi olacaktır. Tasarım göreceli ama bence S7 Edge daha iyi. XZPnin gündüz , S7 edgenin gece ön kamerası daha iyi fakat video tarafında S7 Edgenin 2K video çözünürlüğü ön tarafta çok iyi iş çıkarıyor(ekran demiyorum XZP 1080p , s7 edge 1440p video çekebiliyor ön tarafta)
Fiyat avantajı var S7 Edgenin 2700-2800 , XZP 3400 TL şimdi 3500E S8 var S8 düşünmeni tercih ederim.
Not : XZP , S7 Edgeden kağıt üzerinde net daha güçlü

Son düzenleyen moderatör:

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
S7 edgede sürpriz sorun var nedir ? 1 yıl önce alıp kullanıp babama verdiğim S7 edgede 4 gündür ekranda pembe çizgi sorunu var.

Kamera Ve donanım açısından S7 edge iyi ama sürpriz sorunları var.

Donanım bakımından içlerinde iPhone 7 en iyisi ama kamerada biraz geri kalıyor.

Benim size Önerim Sony xperia xz premium olacak donanım Ve kamera bakımından sizi tatmin edecektir.