iPhone 7 Plus'un kronik hatası var mı?

Bu konuyu okuyanlar

Mustafaisli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar iphone 7 ve 7 plus modelinde herhangi bir sikinti yasayan varmi varsa lutfen soylesin ona gore telefonu almayi dusunuyorum ...

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Arkadaşlar iphone 7 ve 7 plus modelinde herhangi bir sikinti yasayan varmi varsa lutfen soylesin ona gore telefonu almayi dusunuyorum ...
Ios işletim sisteminin en büyük sorunu bağımlılık yapması eğer sadeliğe alışık biriyseniz kurcalamayı seven birisi değilseniz her modelinde aynı menü ayrı arayüz aynı kullanım şekli olduğu içi bağımlılık yapıyor ;) neyse ıos tartışması yapmayım soruya döneyim 7 serisin de kronik bir sorun duymadım ama ikisi arasında 7 plus daha iyi tabi o fiyata çok daha iyi telefonsenekleri de mevcut

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Sorun falan yok ne ekran ne kamera ne pil ne home butonu. 1 yıldır kullanıyorum 7 plus

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
Kronik bir sorunu yok bende kullanıyorum memnunum

bcburak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tek tavsiyem mat siyah (black) almaman olur. Zırhlı kılıfla kullandığım halde telefonun boyası dökülüyor, yabancı kaynaklı sitelerde bi kaç haber gördüm konuyla alakalı ama ülkemizde bu sorunu yaşayan benden başka kimse yok sanırım:( Onun dışında 10 numara telefon 1 yıldır bi problem yaşamadım

Emin sarı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim 1 yıldır kullanıyorum sadece üst hoperlöründen cızırtı geliyordu değişime yolladım iç aksam değiştirildi yanlız şuan gelen cihazdada hafiften başladı cızırtı bil istedim

MriyaGabriel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim 1 yıldır kullanıyorum sadece üst hoperlöründen cızırtı geliyordu değişime yolladım iç aksam değiştirildi yanlız şuan gelen cihazdada hafiften başladı cızırtı bil istedim
Aynı sorun bende de var kardeşim. Hoparlör patlak olurda öyle gibi çıkıyor ama değil, araştırdım rezonans dedikleri bir sorun varmış. Herhalde bu telefonun kronik sorunu diyebiliriz.

hades79

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende 1 senedir kullanıyorum, tek sorunu bazen telefon çaldığında ekran siyah kalıyor kimin aradığını göremiyorum. Meşgul yapıp tekrar geri arıyorum. Bi arkadaşım yeni aldı 7 plus o da aynı sorunu yaşıyor. Bu sonunu 6 da yaşayanı da gördüm ama sorunun çözümünü bulamadım.

Gnrkyr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben son 5 aydir 7plus red 128 gb kullaniyorum herhangi bi kronik sikinti vb sey yasamadim sadece ios sisteminde bazi sorunlar olusuyor guncellemelerden sonra oda her telefonda oluyor ve alicaksaniz kesinlikle red tavsiye diyorum kasada ne cizik tutuyo nede boya dokulme vb sorunlari yasamadim ben

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Hiç bir iphone telefona sorun hata çıkmadı bugüne kadar benim bildiğim.iphone 7 kullanıyorum geçmişte ki iphoneler gibi 7 de taş gibi:)alacaksan plus ını almanı tavsiye ederim

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
iphone ların kroniği genelde kroniği olmaması olur

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Ben son 5 aydir 7plus red 128 gb kullaniyorum herhangi bi kronik sikinti vb sey yasamadim sadece ios sisteminde bazi sorunlar olusuyor guncellemelerden sonra oda her telefonda oluyor ve alicaksaniz kesinlikle red tavsiye diyorum kasada ne cizik tutuyo nede boya dokulme vb sorunlari yasamadim ben
Kirmizi renk bi baska dostum.cok farkli duruyor.sistemde sorunum var diyorsan temiz bi kurulum at.yag gibi kullan telefonu.bilgisayara format atmak gibi bisey.

Pursue

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Aralık 2016'dan bu yana 7 Plus kullanıyorum ve ister inan ister inanma en ufak sorun yaşatmadı bana.
1 Yıl olmasına rağmen bataryamın %3'lük bölümü çöp olmuş. (Düzenli şarjın faydaları.)
Kamerası olsun, Video Çekmesi olsun hele ki Portre modu bir efsane.
3 GB ram ve hayvan gibi GPU barındırıyor.
Bana kalırsa 7 alacağına 7 Plus almalısın diye düşünüyorum.
Bak ben her sene cihazımı güncellerdim ama bu sene X almayacağım, bir telefona bu Apple dahi olsa6.100 lira verilmez ayrıca i7 Plus tüm işlerimi görüyor ve parasının hakkını veriyor.
Yüzümü tanısa ne olacak, tanımasa ne olacak? - Full ekran olsa ne olacak olmasa ne olacak? - Hepsi hava civa yapmak için Apple uyguladığı kapitalizm. :D
Telefonunu alırsın güzel bir kılıf takarsın ve ASLA o kılıfı çıkarmamak şartı ile kullanırsın, bir sene sonra aldığın fiyatın 500-750 lira altına da satarsın. ;)
Daha da yazardım ama uzamasın -ki sende sıkılma yazımdan.

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
Aralık 2016'dan bu yana 7 Plus kullanıyorum ve ister inan ister inanma en ufak sorun yaşatmadı bana.
1 Yıl olmasına rağmen bataryamın %3'lük bölümü çöp olmuş. (Düzenli şarjın faydaları.)
Kamerası olsun, Video Çekmesi olsun hele ki Portre modu bir efsane.
3 GB ram ve hayvan gibi GPU barındırıyor.
Bana kalırsa 7 alacağına 7 Plus almalısın diye düşünüyorum.
Bak ben her sene cihazımı güncellerdim ama bu sene X almayacağım, bir telefona bu Apple dahi olsa6.100 lira verilmez ayrıca i7 Plus tüm işlerimi görüyor ve parasının hakkını veriyor.
Yüzümü tanısa ne olacak, tanımasa ne olacak? - Full ekran olsa ne olacak olmasa ne olacak? - Hepsi hava civa yapmak için Apple uyguladığı kapitalizm. :D
Telefonunu alırsın güzel bir kılıf takarsın ve ASLA o kılıfı çıkarmamak şartı ile kullanırsın, bir sene sonra aldığın fiyatın 500-750 lira altına da satarsın. ;)
Daha da yazardım ama uzamasın -ki sende sıkılma yazımdan.

Şarj alışkanlığın nasıl %3 kayıp gayet iyi

Pursue

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Şarj alışkanlığın nasıl %3 kayıp gayet iyi
Dostum öncelikle kendini alıştırman gereken ilk şey elinden geldiğince telefonu şarj aletinden uzak tutmak. :D
Şaka bir yana, telefon zırt pırt şarj edilmez, haftalık yapman gereken ve aylık yapman gerekenler var.

En önce bilmen gereken şeyler;

1. Telefon şarjdayken ASLA kullanmamalısın. Öylece orada duracak ve şarj olacak.
2. %100 olduktan sonra 45dk daha şarjda bekletmelisin.
4. Haftada 1 defa gece uyuyacağın sıra, Şarj %30 üstü ise cihazı kapatıp yat. (Bataryayı dinlendirmen gerekir.)
3. Haftada 1 defa, telefon şarjdayken soft reset atmalısın.
5. Ayda 1 defa batarya tamamen bitene kadar kullanılacak ve şarj edtmelisin. (Aynı şekilde şarjdayken kullanmamalısın.)
5. En önemlisi ise Şarj aleti ve kablonu daim orjinal kullanacaksın. (Powerbank, PC USB ile şarj önermiyorum ama mecbursan, şarj kablonun orjinal olmasına dikkat et.)
6. Son olarak, şarjın %3 veya %5 altına düşmeden şarja takma. (Döngü möngü diyorlar hepsi hikaye, batarya katliamı yapılsın ve para kazansınlar diye anlatılan bir yalandır.)

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Dostum öncelikle kendini alıştırman gereken ilk şey elinden geldiğince telefonu şarj aletinden uzak tutmak. :D
Şaka bir yana, telefon zırt pırt şarj edilmez, haftalık yapman gereken ve aylık yapman gerekenler var.

1. Telefon şarjdayken ASLA kullanmamalısın. Öylece orada duracak ve şarj olacak.
4. Haftada 1 defa gece uyuyacağın sıra, Şarj %30 üstü ise cihazı kapatıp yat. (Bataryayı dinlendirmen gerekir.)
5. Ayda 1 defa batarya tamamen bitene kadar kullanılacak ve şarj edtmelisin. (Aynı şekilde şarjdayken kullanmamalısın.)
5. En önemlisi ise Şarj aleti ve kablonu daim orjinal kullanacaksın. (Powerbank, PC USB ile şarj önermiyorum ama mecbursan, şarj kablonun orjinal olmasına dikkat et.)
6. Son olarak, şarjın %3 veya %5 altına düşmeden şarja takma. (Döngü möngü diyorlar hepsi hikaye, batarya katliamı yapılsın ve para kazansınlar diye anlatılan bir yalandır.)

Ekleme yapmak gerekirse;sarjimi surekli 0-100 seklinde yaparim.bu sekilde kullandigimdan beridir daha kalibrasyon sorunu nedir yasamadim.benim icin her yuzdelik dilimi tek tek ve duzenli araliklarla gormek takinti.

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168

Ekleme yapmak gerekirse;sarjimi surekli 0-100 seklinde yaparim.bu sekilde kullandigimdan beridir daha kalibrasyon sorunu nedir yasamadim.benim icin her yuzdelik dilimi tek tek ve duzenli araliklarla gormek takinti.

arkadaşlar dediklerinizi dikkate alacağım bir kaç gündür %4 gibi aniden şarj düşmesi yaşıyorum acaba güncellemeyle alakalı mı diye düşünüyorum ama bilemiyorum tamda bir kere %9 dan %5 e düştü birde %63 den %59 a düştü

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
arkadaşlar dediklerinizi dikkate alacağım bir kaç gündür %4 gibi aniden şarj düşmesi yaşıyorum acaba güncellemeyle alakalı mı diye düşünüyorum ama bilemiyorum tamda bir kere %9 dan %5 e düştü birde %63 den %59 a düştü

Sarjini 0-100 seklinde kullanmazsan o sorunu hangi marka-model kullanirsan kullan,omrunun sonuna kadar yasayacaksin.tam sarj-desarj...bunun aksi uzun sureli kullanmayacaksan kapali birakacaksan uzun sure %50 sarjdir...

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
Sarjini 0-100 seklinde kullanmaazsan o sorunu hangi marka-model kullanirsan kullan,omrunun sonuna kadar yasayacaksin.tam sarj-desarj...bunun aksi uzun sureli kullanmayacaksan kapali birakacaksan uzun sure %50 sarjdir...

tam bitirmenin bir zararı yok diyorsun yani bende genelde %1 civarı takarım tam bitirmem bir kere sadece tam bitmişti şarjım :)

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Bende hep 0-100 kullanırdım şarzıda bu ara tak çıkar yapmaya başladım yeni telefon yolda ya ondan galiba:):)

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Şimdiden hayırlı olsun ne almayı düşünüyorsun
V30 tanıtıldığında aşırı beğenmiştim özellikle tasarımını ve ciddi anlamda kafaya koymuştum almayı ama hala ülkemize gelmemiş olması ve bozuk sicili yüzünden şu sıralar iphone 8 plus a yükseltmeyi düşünüyorum iphone 7 mi.

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
V30 tanıtıldığında aşırı beğenmiştim özellikle tasarımını ve ciddi anlamda kafaya koymuştum almayı ama hala ülkemize gelmemiş olması ve bozuk sicili yüzünden şu sıralar iphone 8 plus a yükseltmeyi düşünüyorum iphone 7 mi.

8 plus iyi bir seçim olur bence o olmazsa 7 plus da iyi bir seçim olur