İphone 7 Plus

Bu konuyu okuyanlar

abdullahmercan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Öncelikle herkese merhabalar dilemek istiyorum. Benim sorunum şu ; Yurt dışından alınma ve pasaport kayıtlı 128 GB. İ phone 7 Plus cep telefonum var ve bir buçuk yıldır sorunsuz bir şekilde kullandım. Taki geçen gün gelen İOS 12.0 sürümü gelene kadar. Sorun şu : İphone cep telefonundan Ayarlar menüsüne girip, Genel kısmını açıp, Oradan Erişebilirlik kısmını açıp, Konuşma bölümüne giriyoruz. Seçimi seslendir ve Ekranı seslendir bölümleri aktif ettikten sonra hemen aşağıda Konuşma Hızı yazan yerdeki çizgiyi sağa yada sola çektiğimizde, hiçbir şekilde anlaşılmaz bir konuşma ile karşılaştım. Telefonun dil seçeneği Türkçe. Sesler seçeneği Türkçe ve Yelda ya ayarlı. Voice Over menüsünde denendi hiçbir şey değişmedi. Yani kısacası tüm ayarları yapılı olduğu halde ekranı seslendirme kullanılmaz hale gelmiş. İOS merkezi telefonla aradım, Konuyu Anlattım. Bana güncellemeyi Wİ Fİ üzerinde yaptıysanız bu sorun alabilir dedi. İOS merkezdeki görevlilerle birlikte Bilgisayarıma cihazı bağlayıp i Tunesi açıp oradan güncelleme yaptık. Yedekleri önceden almıştım. Kurulum yapılırken yeni İphone bölümünü seçtik. velhasıl kurumum bittikten sonra tekrar telefonu denediğimizde ayanı sorunun devam ettiğini gördük. Daha sonra İphone merkez bana bir video çekip merkeze atmamı istediler. ve bende olan yazılımsal arızayı çekip İstanbuldaki İOS merkezine gönderdim. Şimdi yazılımsal arızanın ne olduğu inceleniyor. Burada şunu da belirtmek isterim; Türkiye'den alınma İphone lerde bu sorun yok. Yurt dışından alınma telefonlarda bu sorun var. Sizleride buradan bilgilendirmek istedim. Hepinize buradan teşekkür ederim.