iPhone 7 Plus mu S8 mi?

Hangisi

• İphone 7 plus

Kullanılan: 11 45.8%
  • Galaxy s8

Kullanılan: 13 54.2%

• Kullanılan toplam oy
    24

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
0
3 yıldır iphone 6 kullanıyorum fakat artık değiştirmek istiyorum
Sizce iphone 7 plus mu almalıyım Yoksa
Galaxy S8 mi

fatihselimyakar

Asistan
Reaksiyon puanı
26
ben olsam 7 plus alırdım ama sana s8 öneriyorum iPhone iPhone sıkılmışsındır.Her ne kadar güncellensede tasarım olarak ve içindeki iOS olarak seni sıkıcaktır yine iPhone kullanmak.S8 in ekranı ve kullanışlılığı ve hatta değişik olması bile güzel gelcektir sana bence

gorkemmalp

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Bunu sormak bile S8'e bi hakarettir bence. İphone 7 plus S8'in rakibi bi sayılmaz S8 her açıdan (kamera, performans, ekran, şarj, batarya, İP68 standartı) daha üstündür. Ayrıca İphone 6'dan 7 plus'a geçmek sana çok fark hissettirmez boyut dışından ama S8 daha farklı bir cihaz.

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
İp7 2016 cihazı 4000 lira fiyatı var bence max 3000 eder.
S8 2017 cihazı 3200 lira.
S8 kamerası daha iyi ama i7+ bokeh efekti avantajı var.ama ön kamera bariz s8 iyi.
Performans çok bi fark yok s8 %10 daha iyidir.
Pil performansı denk sayılır s8 % 10 iyi gibi.
S8 5.8 inch olmasına rağmen 5.5 inch olan i7+ dan daha küçük ve hafif.
S8 ddr4x bellek i7+ ddr4.
S8 2k ekran i7+ Fhd.
S8 hızlı şarj i7+ extra yavaş şarj.
S8 kulaklık girişi var i7+ yok.
İ7+ stereo s8 mono hoparlör.
S8 bildirim ışığı var i7+ yok.
S8 sar değeri 0.3 i7+ değeri 1.2.
İ7+ arkada ELMA var. S8 de yok.
Abi bu ayfon çok havalı avantajı var.

Seçim senin sana ne uyarsa.

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Ip7 plus arkadasim.git iki telefonuda bi magazada eline al bak soyle bi incele.teknik ozellik ivir zivir,kullanici deneyimleri filan mesellerine burda girmek istemiyorum simdi.(cok girdik o meselelere).3800 apple tr garantili hatta bazen 3600-3650 seviyelerinde bile yakalamak mumkun.
Arkadasin biri yukarda 7plus demis.resmen saydirilmis vallaha.bu ne yahu?(bundan sonraki yorumlarimi sildim.saydirma geregi hisstmedigim icin.simdi durduk yere polemik cikacak)

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Ip7 plus arkadasim.git iki telefonuda bi magazada eline al bak soyle bi incele.teknik ozellik ivir zivir,kullanici deneyimleri filan mesellerine burda girmek istemiyorum simdi.(cok girdik o meselelere).3800 apple tr garantili hatta bazen 3600-3650 seviyelerinde bile yakalamak mumkun.
Arkadasin biri yukarda 7plus demis.resmen saydirilmis vallaha.bu ne yahu?(bundan sonraki yorumlarimi sildim.saydirma geregi hisstmedigim icin.simdi durduk yere polemik cikacak)
Ben galaxy alpha yı 3 sene kullandım. Hala sağlam. Kullanıcı deneyimi demişsin. Önemli olan temiz kullanmak. S8 temiz kullanılsa 5 sene gider. Takoz gibi 7+ alınacağına kibar s8 alınır. 3000 mah batarya 3 saatte doluyor hala kullanıcı deneyimi diyorsun.
İp7 2016 cihazı 4000 lira fiyatı var bence max 3000 eder.
S8 2017 cihazı 3200 lira.
S8 kamerası daha iyi ama i7+ bokeh efekti avantajı var.ama ön kamera bariz s8 iyi.
Performans çok bi fark yok s8 %10 daha iyidir.
Pil performansı denk sayılır s8 % 10 iyi gibi.
S8 5.8 inch olmasına rağmen 5.5 inch olan i7+ dan daha küçük ve hafif.
S8 ddr4x bellek i7+ ddr4.
S8 2k ekran i7+ Fhd.
S8 hızlı şarj i7+ extra yavaş şarj.
S8 kulaklık girişi var i7+ yok.
İ7+ stereo s8 mono hoparlör.
S8 bildirim ışığı var i7+ yok.
S8 sar değeri 0.3 i7+ değeri 1.2.
İ7+ arkada ELMA var. S8 de yok.
Abi bu ayfon çok havalı avantajı var.

Seçim senin sana ne uyarsa.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Kamerasımı daha iyi dahamı performanslı dahamk
Ekran olarak geride batarya ömrü kötü kamerası s8 den kötü özellikle gece çekimi ve ön kamerası s8 video kaydı daha güzel ses daha gür çıkıyo hızlı şarj var öbür takozda 3 saat 20 dakkada anca doluyo batarya performansta s8 bi tık daha önde iosun oyun optimizasyonu iyi olduğu için oyunları daha erken açabilir ama 2 3 saniye fark için 7 plus daha performanslı demek çok saçma olur ki zaten uygulamalar tarayıcı arayüz olarak s8 daha hızlı şahsen s7 edge kullanıyorum abimde 7 plus var ikisinide hız testi yaptım arayüz uygulama açma tarayıcı hızı olarak s7 edge daha hızlı kamerası s7 den daha kötü sadece bokeh efekti avantajı var 7 plus önce bi s7 edge le yarışabilsin sonra s8 le karşılaştırılsın şahsen ben ikisinide almazdım s8 plus alırdım

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Kamerasımı daha iyi dahamı performanslı dahamk

Ekran olarak geride batarya ömrü kötü kamerası s8 den kötü özellikle gece çekimi ve ön kamerası s8 video kaydı daha güzel ses daha gür çıkıyo hızlı şarj var öbür takozda 3 saat 20 dakkada anca doluyo batarya performansta s8 bi tık daha önde iosun oyun optimizasyonu iyi olduğu için oyunları daha erken açabilir ama 2 3 saniye fark için 7 plus daha performanslı demek çok saçma olur ki zaten uygulamalar tarayıcı arayüz olarak s8 daha hızlı şahsen s7 edge kullanıyorum abimde 7 plus var ikisinide hız testi yaptım arayüz uygulama açma tarayıcı hızı olarak s7 edge daha hızlı kamerası s7 den daha kötü sadece bokeh efekti avantajı var 7 plus önce bi s7 edge le yarışabilsin sonra s8 le karşılaştırılsın şahsen ben ikisinide almazdım s8 plus alırdım

Iyi guzel yazmissin hos yazmissinda...sdn de videolara soyle bi ara bakin lutfen.kameradaki yerine gore odaklanmada sorun yasamalari(3-4 saniye odaklanma sorunu) nasil izah edilebilir bir durum s8 in???
Gelelim stabilite olayina yine buranin sdn’nin videolarinda rehbere buyuk gecikmelerle girdiginden bahsediyor ve bu daha kac aylik telefon.premium diye amiral diye cikan??videoda ya.daha ne olsun.kac aylik daha telefon rehbere su kadar saniyede girmiyo tarzinda soylemi var.
Ana menudeki kasma olayi ne olacak hadi bunlsri gectik???almaya giden adam vazgecti daha gecenlerde.ya ilk guncellemeyle halloyodu o tarzinda bazi soylemler geldi.guler misin aglar misin?stabil evet.hemde uber stabil.bu kadar sisirmeyelim lutfen markayi.tamam seviyo olabilirsiniz eyvallah.
Soruyu soran arkadas sen bilirsin gercide,eger almaya niyetin varsa git bi magazaya iki telefonuda al-incele-premium hislerine bi bak ondan sonra karar ver.yani bildigin insan akliyla dalga gecer gibi maket telefon yapmis adamlar ya daha ne olsun?ilk bakmaya gittigimde vallahi inanmadim s8 olduguna.trol-kafa yapiyolar zannettim.
S7 edge bak gecen senenin telefonu bundan kat kat premiumdur.bildigin oyuncak telefonu ovuyosunuz surdaya ona yanarim.her zaman soyluyorum ALMADAN ONCE ILLA GIDIN BI BAKIN.
Ya bide su kamera muhabbeti var.yeminle kamera dedimi aslinda hic fikir belirtesim gelmiyoda neyse iste.ortalik cok bos kalacak sirf bundan.sana ben bisey demek istemiyorum.git ts’deki murat gamsiz’in videolarina bak bu konudaki.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Iyi guzel yazmissin hos yazmissinda...sdn de videolara soyle bi ara bakin lutfen.kameradaki yerine gore odaklanmada sorun yasamalari(3-4 saniye odaklanma sorunu) nasil izah edilebilir bir durum s8 in???
Gelelim stabilite olayina yine buranin sdn’nin videolarinda rehbere buyuk gecikmelerle girdiginden bahsediyor ve bu daha kac aylik telefon.premium diye amiral diye cikan??videoda ya.daha ne olsun.kac aylik daha telefon rehbere su kadar saniyede girmiyo tarzinda soylemi var.
Ana menudeki kasma olayi ne olacak hadi bunlsri gectik???almaya giden adam vazgecti daha gecenlerde.ya ilk guncellemeyle halloyodu o tarzinda bazi soylemler geldi.guler misin aglar misin?stabil evet.hemde uber stabil.bu kadar sisirmeyelim lutfen markayi.tamam seviyo olabilirsiniz eyvallah.
Soruyu soran arkadas sen bilirsin gercide,eger almaya niyetin varsa git bi magazaya iki telefonuda al-incele-premium hislerine bi bak ondan sonra karar ver.yani bildigin insan akliyla dalga gecer gibi maket telefon yapmis adamlar ya daha ne olsun?ilk bakmaya gittigimde vallahi inanmadim s8 olduguna.trol-kafa yapiyolar zannettim.
S7 edge bak gecen senenin telefonu bundan kat kat premiumdur.bildigin oyuncak telefonu ovuyosunuz surdaya ona yanarim.her zaman soyluyorum ALMADAN ONCE ILLA GIDIN BI BAKIN.
Ya bide su kamera muhabbeti var.yeminle kamera dedimi aslinda hic fikir belirtesim gelmiyoda neyse iste.ortalik cok bos kalacak sirf bundan.sana ben bisey demek istemiyorum.git ts’deki murat gamsiz’in videolarina bak bu konudaki.
Rehberdeki ve menüdeki gecikmeler telefonun satışa sunulduğu ilk zamanlarda oldu sonrasında samsung bikaç güncellemeyle halletti tıpkı ios 11 'in 8 plusı bile berbat ettiği gibi maket telefon demişsin yanına bikaç kişiyi al bi mağazaya git iki telefonuda yanyana koy yanındakilere sor bakalım hangisini beğenecekler bence senin gözlerde sıkıntı var %98 lık kesimin beğendiği telefonu Sen burda maket gibi diyosun napsınlar yani 7 plus gibi takoz telefonmu çıkarsınlar mübarek 5.5 inç 6.2 inçlik s8 plustan daha büyük kasası var ve bu kocaman kasa içinde 2900 mah batarya var yazık günah asıl şişiren sensin ben neyse onu söylüyorum ios stabil ios tokatlar ios füze ooo elmam var diye sevinip mutlu olan sizsiniz artık o günler geride kaldı performans testlerinde 8 plus gelenden geçenden tokat yiyor buna ne diyeceksin

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230

ana menü kasmıyor. odaklanma sorunu dogrudur, ben yasiyorum telefonu siddetli sallayinca düzeliyor, servise vermeyi dusunuyorum fakat bu sorunu tek ben yasiyorum galiba benden baskasi yok.

Mustafa Kiraz

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Sen hiç 7 ile çekilen SDN videosu izlemedin herhalde dlei gibi ışık patlatıyor 7. S8'in netleme sorunu yok.
--- Gönderi Güncellendi ---
telefonu bundan kat kat premiumdur.bildigin oyuncak telefonu ovuyosunuz surdaya ona
Yahu sana göre S8 oyuncaksa bize göre 7 Plus kalas ve kütük
uber stabil.bu kadar sisirmeyelim lutfen markayi.tamam seviyo olabilirsiniz eyvallah.
Ya git sen onun bunun stabilitesi tartışacagina Whatsaapda donan 3d touchda kasan 7 ve 7 Pluslara bak hade

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Rehberdeki ve menüdeki gecikmeler telefonun satışa sunulduğu ilk zamanlarda oldu sonrasında samsung bikaç güncellemeyle halletti tıpkı ios 11 'in 8 plusı bile berbat ettiği gibi maket telefon demişsin yanına bikaç kişiyi al bi mağazaya git iki telefonuda yanyana koy yanındakilere sor bakalım hangisini beğenecekler bence senin gözlerde sıkıntı var %98 lık kesimin beğendiği telefonu Sen burda maket gibi diyosun napsınlar yani 7 plus gibi takoz telefonmu çıkarsınlar mübarek 5.5 inç 6.2 inçlik s8 plustan daha büyük kasası var ve bu kocaman kasa içinde 2900 mah batarya var yazık günah asıl şişiren sensin ben neyse onu söylüyorum ios stabil ios tokatlar ios füze ooo elmam var diye sevinip mutlu olan sizsiniz artık o günler geride kaldı performans testlerinde 8 plus gelenden geçenden tokat yiyor buna ne diyeceksin

He arkadasim ios faniyiz biz.yukardaki yorumum gayet acik degil mi?gozle bakmaktan bahsetmiyorum.alacak kisi eline alsin baksin incelesin diyorum.olmamis kardesim.gorseller ivir zivir on numarada reelde oyle degil iste.android cihazda kullaniyorum bu arada onuda soyliyim(samsung tab a(2016)with spen).arada ufak-bikac saniyelik sorun cikabiliyor bu konuda agzimi acip en ufak kelime soylemem.neden mi?sistemsel.kullandigi os bu sekilde arkadas yapacak bisey yok.ben diyorumki ios ta bu sekilde biseyle karsilasman hemen hemen imkansiz.kararli .1-.2 li surumlerinde.gerci hos x.0.x bi versiyonda da rastlamazsin kolay kolay.anlatmak istedigim meselenin ozu bu.bunu israrla anlamamak kararliligi neden?butun meselem bu ya.bi kesim var android hastaligi resmen bi kesim var apple hastaligi resmen.yani adam kalksa deseki tamam android os kullanan telefonlarda arada oluyo boyle seyler neyse.adam kullandigi cihazin artisini eksisini tartmis ona gore konusuyo dersin gecersin.stabilite vs konularinda bu kadar apple la bilmemne yaristiran bi sirketin fanlariyla karsilasmadin nedense.
Sonuc itibariyle android ios tan daha stabil-on numara kararli-hata,lag,bug zaten yok olsa yazilimcilari tek tek intihar ederdi zaten.

Mustafa Kiraz

Asistan
Reaksiyon puanı
80
samsung tab a(2016)with spen).
O cihazın donanımı ne sen ne bekliyorsun o cihazdan.
Ben 7'min Frame atladigini 6s'in kamerada döndüğünü gördüm ve bir çok kişiden duydum o hayvanı donanımlara rağmen
iOS'un STABİLİTE ÜSTÜNLÜĞÜ YALAN
Sonuc itibariyle android ios tan daha stabil-on numara kararli-hata,lag,bug zaten yok olsa yazilimcilari tek tek intihar ederdi zaten.
Hahahahahahahahahaah
O kadar 7 ve 7 Plus kullanıcısı boşuna çok stabil iOS 11'den şikayet ediyor zaten :D :D yahu 7 Whatsaapda donuyor diyor adam daha ne olsun

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
He arkadasim ios faniyiz biz.yukardaki yorumum gayet acik degil mi?gozle bakmaktan bahsetmiyorum.alacak kisi eline alsin baksin incelesin diyorum.olmamis kardesim.gorseller ivir zivir on numarada reelde oyle degil iste.android cihazda kullaniyorum bu arada onuda soyliyim(samsung tab a(2016)with spen).arada ufak-bikac saniyelik sorun cikabiliyor bu konuda agzimi acip en ufak kelime soylemem.neden mi?sistemsel.kullandigi os bu sekilde arkadas yapacak bisey yok.ben diyorumki ios ta bu sekilde biseyle karsilasman hemen hemen imkansiz.kararli .1-.2 li surumlerinde.gerci hos x.0.x bi versiyonda da rastlamazsin kolay kolay.anlatmak istedigim meselenin ozu bu.bunu israrla anlamamak kararliligi neden?butun meselem bu ya.bi kesim var android hastaligi resmen bi kesim var apple hastaligi resmen.yani adam kalksa deseki tamam android os kullanan telefonlarda arada oluyo boyle seyler neyse.adam kullandigi cihazin artisini eksisini tartmis ona gore konusuyo dersin gecersin.stabilite vs konularinda bu kadar apple la bilmemne yaristiran bi sirketin fanlariyla karsilasmadin nedense.
Ben senin sorgusuz sualsiz 7 plus demene sinir oldum sen burda resmen s8 telefon değil her türlü 7 plus alır demişsin bende sana burda bunu açıklamaya çalışıyorum ben 7 plusla 1 2 gün vakit geçirdim dayanamadım tekrar s7 edge e geçtim kimse bana 7 plus s8 den daha iyi demesin hele kesinlikle 7 plus demesin

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
O cihazın donanımı ne sen ne bekliyorsun o cihazdan.
Ben 7'min Frame atladigini 6s'in kamerada döndüğünü gördüm ve bir çok kişiden duydum o hayvanı donanımlara rağmen
iOS'un STABİLİTE ÜSTÜNLÜĞÜ YALAN

Hahahahahahahahahaah
O kadar 7 ve 7 Plus kullanıcısı boşuna çok stabil iOS 11'den şikayet ediyor zaten :D :D yahu 7 Whatsaapda donuyor diyor adam daha ne olsun

Donanimi ne demis adam ya:)))ya arkadasim bunun donanimda sıkıntı yok anlamadıgın mesele burda.exynos 7870 cpu arm a53(tmm cok yuksek degil ama gayet yeterli aslinda) 933 mhz fsb de calisan 3 gb ram.beni ilgilendiren kisimlari.gpu-depolama-kamera vs olaylari tercih sebebim degildi alirken zaten.multitasking onceligimdi yani alirken.tekrar soyluyorum anlaman icin.tizen os la filan gelseydi belkide daha kararli bi performans verecekti oyle degil mi?moda mod donanima bakipta yorum yapmanin nedeni su andaki kullandigi os.gerci ne kadar yirtinsakta yok anlasilmiycak o belli.
Evet he wup ta donuyo tel.kamerada zaten girilmiyo bile.haklisin arkadasim ne diyim.

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Cevap yazarken biri daha gelmis :)fark edemedik.neyse soylediklerim arkadasada ithafen cevap olsun o zaman tek tek ugrasmayalim.

Mustafa Kiraz

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Cevap yazarken biri daha gelmis :)fark edemedik.neyse soylediklerim arkadasada ithafen cevap olsun o zaman tek tek ugrasmayalim.
Söylediğiniz klasik iOS'cu cevapları bana işlemez maalesef. iOS'un stabilitesi benim için bir yalandan ibaret ve 7 Plus'da benim için kütük hatta kalas.

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
ana menü kasmıyor. odaklanma sorunu dogrudur, ben yasiyorum telefonu siddetli sallayinca düzeliyor, servise vermeyi dusunuyorum fakat bu sorunu tek ben yasiyorum galiba benden baskasi yok.

Hah be kardesim ya.bunu diyorum iste bi malda sorun varsa catir catir soyliycen.bu kadar.apple a belki benim kadar gomen yoktur ozellikle fiyatlandirma politikasi konusunda.nedir yani bu fanlik?neyse o olmali.

Mustafa Kiraz

Asistan
Reaksiyon puanı
80
S8'de netleme sorunu varsa 7 Plus hayatı boyunca kamerayı netleyememez.
Düşük ışık şartlarında netleme konusunda 7 Plus'un edildiğine dair bir çok video var YouTube de

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Alinti yapmiyorum artik.herkese tek tek yazmaya gerek yok.
1-yukarda adam 7 plus dedigi icin hakarete ugruyorsa kimse kusura bakmasin kafa yapisi ve seviye bellidir benim icin.net.ha duzgun uslupla laf anlatirim yine o ayri.
2-moda mod ip7 plus filan demedim.argumanlarim yukarda-cesitli basliklarda belli-fanlara karsi antipatim.
3-klasik ios cu filan degilim arkadas.karsidaki insani tamimadan konusmayalim.
Android 2 den 7 ye kadar kullanmisligim var.
Iki os’u karsilastirirken lutfen biraz arastiralim ya.android kotudir filan dedigimiz yok.soyledigim hala anlasilmadi mi?

Not:mesaji sonradan gordum.ios kullanan insanlara ‘APTAL’ diyen bir insanla muhatap olmuyorum kusura kalma.

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Yukarda bi kullanici oyle bi sorun var diyor hala yok diyo adam ya:))tartismaya gerek yok.hadi yukardaki arkadas diyelim yalan soyluyor,sdn demi yalan soyluyo be arkadas.
Not:Ayrica yukardaki arkadasin objektif yaklasimindan dolayi tebrik ederim.harbi delikanli adammis.

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
S8'de netleme sorunu varsa 7 Plus hayatı boyunca kamerayı netleyememez.
Düşük ışık şartlarında netleme konusunda 7 Plus'un edildiğine dair bir çok video var YouTube de

bal gibide var kardesim. kendim kullaniyorum?
Yukarda bi kullanici oyle bi sorun var diyor hala yok diyo adam ya:))tartismaya gerek yok.hadi yukardaki arkadas diyelim yalan soyluyor,sdn demi yalan soyluyo be arkadas.
Not:Ayrica yukardaki arkadasin objektif yaklasimindan dolayi tebrik ederim.harbi delikanli adammis.

tesekkur ederim

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Rica ederm kardes ne demek.sanki fabrika adamlarinmis gibi algi yapiyo millet sasilacak is.
Meydanı boş buldunuz sallayın bakalım :D
He bu arada s8 en iyi telefon seçildi geçen senede s7 edge seçilmişti 7 plustan ne haber dünyanın en kalas telefonumu seçildi yoksa bizimmi haberimiz yok:D:D