iPhone 7 Plus mı, Mi 9T mi ?

Bu konuyu okuyanlar

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Öncelikle herkese iyi akşamlar arkadaşalar yeni telefon almak istiyorum bütçem 4000 TL 4 senedir iphone kullanıyorum ve suan kafamı 2 tane telefon kurcalıyor İphone 7 plusmı yoksa xiaomi 9T mi almalıyım fikir verirseniz sevinirim

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
benim çekincem şu yönde 4 senedir kullandığım iphonede tek bir arıza bile yaşamadım kullanmaya devam etsem bile belli bir süre götürceğine inanıyorum xiomi markasındaki tek şüphem ürünleri beni bu kadar sene götürürmü veya iphone kadar rahat kullanışı var mıdır ?

By üşengeç

Asistan
Reaksiyon puanı
114
benim çekincem şu yönde 4 senedir kullandığım iphonede tek bir arıza bile yaşamadım kullanmaya devam etsem bile belli bir süre götürceğine inanıyorum xiomi markasındaki tek şüphem ürünleri beni bu kadar sene götürürmü veya iphone kadar rahat kullanışı varmıdır
Telefon daha iş görüyorsa bekleyip daha iyi telefonlar alabilirsin eğer alacaksan şu zamanlarda benim tercihim Mi9T çünkü İPhone 7 çıkalı 3 yıl oldu yakında güncelleme almaz başın yanar diyorum sana

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
iPhone kullanıyorsun da hangisi ona göre.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
6s kullanıyorum 6 plus da kullandım
Şimdi iPhone markası öyle iPhone alacaksan en yenisinden almalısın bazlı bir marka yani şimdi gider i7Plus alırsan zaten 1 yıl geçecek daha güncelleme almayacak, şimdi iPhone alacak birisi en az iPhone 10/11 almalıdır, böylece rahatça bir sürü yıl telefonunu kullanabilirsin. Eğer buna bütçen yoksa dediğin Mi9T'ye geçebilirsin

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Şimdi iPhone markası öyle iPhone alacaksan en yenisinden almalısın bazlı bir marka yani şimdi gider i7Plus alırsan zaten 1 yıl geçecek daha güncelleme almayacak, şimdi iPhone alacak birisi en az iPhone 10/11 almalıdır, böylece rahatça bir sürü yıl telefonunu kullanabilirsin. Eğer buna bütçen yoksa dediğin Mi9T'ye geçebilirsin
bilgilendirmeniz için teşekkür ederim ama benim aklıma takılan soru yukarıda belirttiğim gibi xiaomi yi iphone kadar rahat ve sorunsuz kullanabilirmiyim firmaya kalite açısından güvenmelimiyim sizce ?

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Yıl 2020 olmuş bundan sonra iphone 7 plus alınmaz bütçem 4000 demişsiniz ve galiba mi 9t diyerek mi 9t pro'yu kastettiniz kesinlikle mi 9t pro her yönden iphone 7 plus'dan daha iyi bir telefon
Mesaj otomatik birleştirildi:

bilgilendirmeniz için teşekkür ederim ama benim aklıma takılan soru yukarıda belirttiğim gibi xiaomi yi iphone kadar rahat ve sorunsuz kullanabilirmiyim firmaya kalite açısından güvenmelimiyim sizce ?
2,5 aydır mi 9t kullanıyorum memnunum herhangi bir sorun yaşamadım

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Yıl 2020 olmuş bundan sonra iphone 7 plus alınmaz bütçem 4000 demişsiniz ve galiba mi 9t diyerek mi 9t pro'yu kastettiniz kesinlikle mi 9t pro her yönden iphone 7 plus'dan daha iyi bir telefon

2,5 aydır mi 9t kullanıyorum memnunum herhangi bir sorun yaşamadım
Mi T9 dediğim telefon bu

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Ben hiç iOS ve ya Xiamoi markalı ürünler kullanmadım ne yazıkki bu konu hakkında size yardım edemeyeceğim

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
iPhone 7 Plus 4 sene götürmeyecek bir telefon. Mi 9T almanızı öneririm kullanan olarak. 3 sen güzel şekilde götürür. Sonrasında birde batarya değişimi yaptırırsanız daha iyi olur.

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
iPhone 7 Plus 4 sene götürmeyecek bir telefon. Mi 9T almanızı öneririm kullanan olarak. 3 sen güzel şekilde götürür. Sonrasında birde batarya değişimi yaptırırsanız daha iyi olur.
teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

Ayponeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
7 plus a 4000 tl vermek akıl mantık işi değil ikinci el X lere bak

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Mi 9T daha uzun süreler götürebilir, 6S’ten geçeceğim demişsiniz ve sadece bir model atlayacaksınız demek bu, hem değmez hem sistemi dışında mi9T daha iyi.

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Mi 9T daha uzun süreler götürebilir, 6S’ten geçeceğim demişsiniz ve sadece bir model atlayacaksınız demek bu, hem değmez hem sistemi dışında mi9T daha iyi.
biraz araştırdım yakın çevremdenden iphone 7 plus satıp mi 9t ye geçenler olmuş büyük ihtimal bende mi 9t tercih edicem

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
biraz araştırdım yakın çevremdenden iphone 7 plus satıp mi 9t ye geçenler olmuş büyük ihtimal bende mi 9t tercih edicem
Bu arada telefonda pubg gibi ağır oyunları oynayan biriyseniz bütçenizi 4000 olarak belirtmişken mi 9t'nin pro'suna yönelmeniz daha mantıklı olur ama telefonda işlemciyi yoracak şeyler yapmam derseniz mi 9t sizin için daha uygun bir tercih olur

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
iPhone 7 Plus kötü bir cihaz değil sadece Mi 9T daha uzun süre kullanılabilir (yani iPhone 7 Plus'ın 2024'ü çıkarması çok zor, çıkarsa bile şuanki iPhone 5 misali olacak).

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Bu arada telefonda pubg gibi ağır oyunları oynayan biriyseniz bütçenizi 4000 olarak belirtmişken mi 9t'nin pro'suna yönelmeniz daha mantıklı olur ama telefonda işlemciyi yoracak şeyler yapmam derseniz mi 9t sizin için daha uygun bir tercih olur
telefonda pek oyun oynayan bir insan değilim oyun oynasamda telefonu çok kasıcak oyunlar değil teşekkür ederim verdiğiniz tavsiyeler için

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
benim çekincem şu yönde 4 senedir kullandığım iphonede tek bir arıza bile yaşamadım kullanmaya devam etsem bile belli bir süre götürceğine inanıyorum xiomi markasındaki tek şüphem ürünleri beni bu kadar sene götürürmü veya iphone kadar rahat kullanışı var mıdır ?
7 Plus bir önce ki cihazım. Şu an Mi 9T kullanıyorum.
Mi 9T'nin bataryası dışında 7+'dan önde olan bir yanı yok bence. Tasarım dersen o tamamen kişiye göre değişebilen bir zevk meselesi.
Ben kamera odaklı bakıyorum olaya. 7+ kamera olarak daha mutlu ediyordu beni.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Öncelikle herkese iyi akşamlar arkadaşalar yeni telefon almak istiyorum bütçem 4000 TL 4 senedir iphone kullanıyorum ve suan kafamı 2 tane telefon kurcalıyor İphone 7 plusmı yoksa xiaomi 9T mi almalıyım fikir verirseniz sevinirim
Mi9t öneririm.

Valiente

Asistan
Reaksiyon puanı
336
O bütçeyle Mi9T Pro alabilirsiniz.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Güven bana ben 5 yıl İPhone 5s kullandıktan sonra Mİ9T'ye geçtim çağ atladım desem yeridir telefonu aldığım ilk gün alıştım MIUI zaten çok rahat sade bir arayüz hemen alışırsın yani ben alıştıysam sen hayli hayli alışırsın bu arada İPhone 7 Plus önermem 1-2 sene sonra güncelleme almayacak telefon zaten çerçeve imparatorluğu çerçevesiz tam ekran telefon kullanmak varken neden özgürlüğünü kısıtlayasın ?
edit: Mİ9T kullanıcısıyım ve şiddet ile öneriyorum bütçe durumun müsait ise Pro modelini öneririm
edit2: İkinci önerim OnePlus 7T'dir şahsen ben bu saatten sonra İPhone almam hem tasarımı hemde işletim sistemi artık ilgi çekmiyor bir albenisi kalmadı ben İPhone alacağıma OnePlus 7T alırdım garantiyi de çok sallamazdım zaten OnePlus kullanıcıları kolay kolay başka marka kullanamıyor ben iş hayatına girince kendi paramı kazanınca OnePlus'a geçmeyi düşünüyorum

bence 3500'e OnePlus 7T alması daha mantıklı olur kalan 500 tl'ye de JBL T600BT alır fıstık gibi müzik dinler

NİXARİAN60

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Hocam aynı soru benimde kafamı kurcualadi sürekli iPhone kullanan biri olarak söylüyorum iPhone basit aynı. Ben mi 9T aldim.Ayni şekilde bende bu iki cihaz arasinda kaldım.Sizi gayet iyi anladım.Cihaz efsane hiç bir şekilde yavaşlama olmuyor.Kamerasi efsane heleki Google cam kurarsan iPhone X in kamerasına bile meydan okuyor.Kesinlike gözün kapalı al asla pişman olmazssin.Simdi kendi kendime diyorum iyiki almışım.Sarjz efsane zaten.

Son mesajlar