Iphone 7 plus mu Iphone 8 mi?

Bu konuyu okuyanlar

Enver_pş

Asistan
Reaksiyon puanı
30
İphone 7 plus almayı dusunuyorum iphone 8 beklenmeli mi iosu ozledım

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
İphone 7 plus almayı dusunuyorum iphone 8 beklenmeli mi iosu ozledım
Matti durumun el veriyorsa beklemeni tavsiye ederim ama fiyatı düşer diye beklemek istiyorsan gerek Yok kolay kolay apple fiyat düşüren bir firma değil çok cüzii bir miktar düşerse düşer

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şuan elinde hangi model cihaz var.
Açık konuşayım 7 plus kalas yeni iPhoneu bekle hiç olmadı 7 plusun fiyatı düşer veya yukardaki arkadaşın dediğini dinle.

Enver_pş

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Ben iosa donmeye calişiyorum maddıde sıkıntı yok ama iphone 8 beklenmelı mı 8 mı cıkacak yoksa 7s mi oda belli değil

mehmetcanaksu

Asistan
Reaksiyon puanı
17
5000 tl veririm diyiyorsan tabikide bekle arada fark baya olacak gibi .

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Ben iosa donmeye calişiyorum maddıde sıkıntı yok ama iphone 8 beklenmelı mı 8 mı cıkacak yoksa 7s mi oda belli değil
Hangisi çıkarsa çıksın 7 den daha çok üstün olacağı kesin. Madem matti sıkıntın Yok beklemen en güzeli olur

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
genellikle applı sunduğu özellikler vs fiyat ile kıyaslarız ama bu sefer haketcek gibi duruyor

Enver_pş

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Umarım home tusu yerı degısmez :))

İnan İriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Beklemeni tavsiye ederim. Ama akıcılığı için İOS tercih ediyorsan yanlış yapıyorsun S8 almanı her halükarda tavsiye ederim.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
7'nin iPhone 6S ten kayda değer bir farkı yok .

Ama 8 'in 7 Plustan bile farkı olacak . Hatta yanında 7S tanıtılırsa ondanda farkı olcak bence .

Ekran kasa oranının değişmesi bile yeterli benim için .

Tabi illa iPhone alacağım diyorsan . Bir de tuzlu fiyat gelecek söyleyeyim .

Enver_pş

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Yok ondan degil 8 alırsam 3 cu ıphonem olcam ilk 5s 6s simdi sıra 8 veya 7s

Enver_pş

Asistan
Reaksiyon puanı
30
7'nin iPhone 6S ten kayda değer bir farkı yok .

Ama 8 'in 7 Plustan bile farkı olacak . Hatta yanında 7S tanıtılırsa ondanda farkı olcak bence .

Ekran kasa oranının değişmesi bile yeterli benim için .

Tabi illa iPhone alacağım diyorsan . Bir de tuzlu fiyat gelecek söyleyeyim .
Bırsey soracam xbox one kumandasını ipad mini 2 cıhaza baglayabılırmıyım Bluetooth ile jailbreaksiz olmazsa apple kendı sıtesınde steels kumanda var sipariş vereceğim sorayım dedım bugın vereceğim

Eren Saltık

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

YED

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Sizce iphone 7+ mı? İphone 8(küçük olan!) mı?
Malum Türkiye fiyatı belli oldu 4149Tl(İphone 8)
İphone 7 plus ında Türkiye fiyatı en ucuz 3619Tl ye var
http://www.akakce.com/cep-telefonu/en-ucuz-apple-iphone-7-plus-32gb-fiyati,7457515.html(13.10.2017)

(Hic güvenilir gözükmüyor;))

Sizce hangisini almalıyım?

Lütfen baska tel önermeyin bu telin bana 4 yıl gitmesi lazım.

Tesekkürler...

Şuan kullandığınız cihazın Markası ve modeli nedir acaba İOS kullanıcısı mısınız yoksa Android’ten İOS’a mı geçiyorsunuz ?

YED

Asistan
Reaksiyon puanı
31

Maddi imkanda sıkıntı yok ise her zaman tercihinizi son modelden yana kullanın çünkü yazılım ve donanım arasındaki uyum en iyi son sürümlerde kendini gösterir mesela ben geçen yıl 7 aldım daha öncesinde 5 yıl boyunca İPhone 4 kullanmıştım 7’ye geçince bu neymiş be dedirtti çünkü en son cihaz ve üzerine yazılan yazılım sürümü o cihaz için tasarlanmış mükemmel bir uyum vardı ve bana eşşekten ata binme hissi uyandırmıştı ve bende sizin gibi o dönemde 6s plus ile 7 arasında kalmıştım sonra forumdan da destek alarak tercihimi güncel cihazdan yana kullandım ve iyiki öyle yapmışım hiç pişman değilim kısa örnekle de açıklamak gerekirse yine eşşekten gireceğim :D Genç bir eşşek zamanında üzerine 1 kilo yük yükle o onun için his sıkıntı değildir çeviktir rahatça zorlanmadan taşır ve zamanla sende yük miktarını arttır 2 kilo yükle 3-4-5 bunu güncellemelere benzetebiliriz fakat bu sırada eşşekte yaşlanmakta bunu da donanıma benzetebiliriz donanımda yaşlanır bu sürede halâ üzerine yük binmeye devam eder sonra yeni genç bir eşşek gelir ve işi o devir alır aynı şekilde o da ilk zamanlar zorlanmaz çünkü donanımı yenidir çevikliği iyidir mükemmeldir Yani sen şimdi 7 plus alsan ömrü biraz kısalmış bir eşşek almış olacaksın o seni götürür fakat 8 kadar götürmez 8’in 1-2 yıl daha avantajı vardır (Avantajdan ziyade çok büyük olmasa bile (İphone X gibi Yani ) bir kaç yeniliği de vardır diğer cihazlara göre mesela kamera özelliklerini söyleyebilirim bunda da portre moduyla alakalı) neyse son sürüme bu açıdan bakmanızı öneririm tabi bu örneği vermem de yanlış anlaşılmasın Apple yeni cihaz çıkardıktan sonra öncekileri çöpe atmıyor zaten aldığınızda göreceksiniz belgelerde Bu ürün gümrük bakanlı tarafında 5 yıl süre kullanım ömrü olduğu ile ilgili bir ibare göreceksiniz İOS öyle bir sistem ki elinizdeki cihazın devri geçse bile yaşamaya devam ediyor ama güncel cihazın bir önceki cihaza göre bir tık daha ömrü fazladır bunuda hesaba katınız sonuç olarak çok yazdım çok kafa ütüledim fakat amacım konuyu iyi kavramanızdı asıl demek istediğim imkanınız var ise tercihinizi son sürümden yana kullanın yok ise 7 plus’ta sizi 8 kadar olmasada götürecektir iyi forumlar.

Eren Saltık

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Maddi imkanda sıkıntı yok ise her zaman tercihinizi son modelden yana kullanın çünkü yazılım ve donanım arasındaki uyum en iyi son sürümlerde kendini gösterir mesela ben geçen yıl 7 aldım daha öncesinde 5 yıl boyunca İPhone 4 kullanmıştım 7’ye geçince bu neymiş be dedirtti çünkü en son cihaz ve üzerine yazılan yazılım sürümü o cihaz için tasarlanmış mükemmel bir uyum vardı ve bana eşşekten ata binme hissi uyandırmıştı ve bende sizin gibi o dönemde 6s plus ile 7 arasında kalmıştım sonra forumdan da destek alarak tercihimi güncel cihazdan yana kullandım ve iyiki öyle yapmışım hiç pişman değilim kısa örnekle de açıklamak gerekirse yine eşşekten gireceğim :D Genç bir eşşek zamanında üzerine 1 kilo yük yükle o onun için his sıkıntı değildir çeviktir rahatça zorlanmadan taşır ve zamanla sende yük miktarını arttır 2 kilo yükle 3-4-5 bunu güncellemelere benzetebiliriz fakat bu sırada eşşekte yaşlanmakta bunu da donanıma benzetebiliriz donanımda yaşlanır bu sürede halâ üzerine yük binmeye devam eder sonra yeni genç bir eşşek gelir ve işi o devir alır aynı şekilde o da ilk zamanlar zorlanmaz çünkü donanımı yenidir çevikliği iyidir mükemmeldir Yani sen şimdi 7 plus alsan ömrü biraz kısalmış bir eşşek almış olacaksın o seni götürür fakat 8 kadar götürmez 8’in 1-2 yıl daha avantajı vardır (Avantajdan ziyade çok büyük olmasa bile (İphone X gibi Yani ) bir kaç yeniliği de vardır diğer cihazlara göre mesela kamera özelliklerini söyleyebilirim bunda da portre moduyla alakalı) neyse son sürüme bu açıdan bakmanızı öneririm tabi bu örneği vermem de yanlış anlaşılmasın Apple yeni cihaz çıkardıktan sonra öncekileri çöpe atmıyor zaten aldığınızda göreceksiniz belgelerde Bu ürün gümrük bakanlı tarafında 5 yıl süre kullanım ömrü olduğu ile ilgili bir ibare göreceksiniz İOS öyle bir sistem ki elinizdeki cihazın devri geçse bile yaşamaya devam ediyor ama güncel cihazın bir önceki cihaza göre bir tık daha ömrü fazladır bunuda hesaba katınız sonuç olarak çok yazdım çok kafa ütüledim fakat amacım konuyu iyi kavramanızdı asıl demek istediğim imkanınız var ise tercihinizi son sürümden yana kullanın yok ise 7 plus’ta sizi 8 kadar olmasada götürecektir iyi forumlar.
Tesekkürler.:sweatsmile::sweatsmile::sweatsmile:Önerilerinizi dikkate alcağım

Mr.basaran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha önce hiç iphone kullanmadım sizce iphone 7 plus mı almalıyım yoksa 8 plus mı ? Neden ?

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
8 Plus çünkü hali hazırda iPhoneun en yeni telefonu. iOS deneyimini daha iyi bir şekilde yaşarsın.