İphone 7 Plus mı? İphone 8 mi?

Konusu 'iOS' forumundadır ve Eren Saltık tarafından 13 Ekim 2017 başlatılmıştır.

?

İphone 7 plus mı? İphone 8 mi?

1. Her türlü İphone 7 plus

55,6%
  2. 7 plus mı kaldı İphone 8 tabiki

44,4%
  1. Eren Saltık

Eren Saltık Üyecik

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Bursa

2. YED

YED Asistan

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Balıkesir
    Şuan kullandığınız cihazın Markası ve modeli nedir acaba İOS kullanıcısı mısınız yoksa Android’ten İOS’a mı geçiyorsunuz ?

3. Eren Saltık

Eren Saltık Üyecik

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Bursa
    Yeni alacağım

4. YED

YED Asistan

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Balıkesir
    Maddi imkanda sıkıntı yok ise her zaman tercihinizi son modelden yana kullanın çünkü yazılım ve donanım arasındaki uyum en iyi son sürümlerde kendini gösterir mesela ben geçen yıl 7 aldım daha öncesinde 5 yıl boyunca İPhone 4 kullanmıştım 7’ye geçince bu neymiş be dedirtti çünkü en son cihaz ve üzerine yazılan yazılım sürümü o cihaz için tasarlanmış mükemmel bir uyum vardı ve bana eşşekten ata binme hissi uyandırmıştı ve bende sizin gibi o dönemde 6s plus ile 7 arasında kalmıştım sonra forumdan da destek alarak tercihimi güncel cihazdan yana kullandım ve iyiki öyle yapmışım hiç pişman değilim kısa örnekle de açıklamak gerekirse yine eşşekten gireceğim :D Genç bir eşşek zamanında üzerine 1 kilo yük yükle o onun için his sıkıntı değildir çeviktir rahatça zorlanmadan taşır ve zamanla sende yük miktarını arttır 2 kilo yükle 3-4-5 bunu güncellemelere benzetebiliriz fakat bu sırada eşşekte yaşlanmakta bunu da donanıma benzetebiliriz donanımda yaşlanır bu sürede halâ üzerine yük binmeye devam eder sonra yeni genç bir eşşek gelir ve işi o devir alır aynı şekilde o da ilk zamanlar zorlanmaz çünkü donanımı yenidir çevikliği iyidir mükemmeldir Yani sen şimdi 7 plus alsan ömrü biraz kısalmış bir eşşek almış olacaksın o seni götürür fakat 8 kadar götürmez 8’in 1-2 yıl daha avantajı vardır (Avantajdan ziyade çok büyük olmasa bile (İphone X gibi Yani ) bir kaç yeniliği de vardır diğer cihazlara göre mesela kamera özelliklerini söyleyebilirim bunda da portre moduyla alakalı) neyse son sürüme bu açıdan bakmanızı öneririm tabi bu örneği vermem de yanlış anlaşılmasın Apple yeni cihaz çıkardıktan sonra öncekileri çöpe atmıyor zaten aldığınızda göreceksiniz belgelerde Bu ürün gümrük bakanlı tarafında 5 yıl süre kullanım ömrü olduğu ile ilgili bir ibare göreceksiniz İOS öyle bir sistem ki elinizdeki cihazın devri geçse bile yaşamaya devam ediyor ama güncel cihazın bir önceki cihaza göre bir tık daha ömrü fazladır bunuda hesaba katınız sonuç olarak çok yazdım çok kafa ütüledim fakat amacım konuyu iyi kavramanızdı asıl demek istediğim imkanınız var ise tercihinizi son sürümden yana kullanın yok ise 7 plus’ta sizi 8 kadar olmasada götürecektir iyi forumlar.

5. Eren Saltık

Eren Saltık Üyecik

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Bursa
    Tesekkürler.:sweatsmile::sweatsmile::sweatsmile:Önerilerinizi dikkate alcağım

6. YED

YED Asistan

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Balıkesir
    Rica ederim iyi forumlar :D

Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş