iPhone 7 Plus hakkında bilgisi olan bakabilir mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Arma*

Asistan
Reaksiyon puanı
64
Merhaba arkadaşlar 4000 TL bütçem var, S9 almayı çok istiyordum, ama sırf tek kamera ve S9 Plusa göre işlemci ve batarya konusunda altta olduğu için vazgeçtim, S9 Plus alıcaktım fakat telefon hem çok büyük ve 4600 TL, o kadarını veremem, bir ay daha beklesem alırım ama bu hafta almam gerek, iPhone 7 Plus alacağım sanırım, 32GB olanı alabiliyorum, sizce 32 GB hafızası yeter mi ? Bir iki tane oyun yüklerim gerisini sosyal medya fotoğraf video için kullanırım bu bana yeterli olur mu ? Bilgi verirseniz sevinirim

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Uzun bir süre kullanacaksan 32gb yetmez gibi geliyor bana. Samsung tercih edersen de zaten en düşük 64gb olduğu için seni üzmez. Ama genel olarak zaten s9 ve iphone 7 plus karşılaştırmaya değmez. Biri tasarım harikası ve çeşit türlü özellik diğer yanda da bir takoz. Ayrıca şarj problemin olacak biliyorsun iphonler en az 2 satte şarj oluyor hele bu plus en az 3 satte şarj olacak ve max yarı günü çıkartırsın. Tercih senin ama samsung artık eskisi gibi değil ki s7'ye bile pie güncellemesi kararı verdi. O yüzden güncelleme konusunda da s9 önde çünkü ios 14 de iphone 7 güncellemesi kesilir büyük ihtimalle. Ama bütçem yok diyorsan internetten al gerçekten çok zahmetsiz ve teknosa vb. yerler kazık satıyor.

a1342

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Çok fazla video fotoğraf çeken biriyseniz 32 gb muhtemelen yetmez. Sürekli bilgisayara yedekleyerek anca kullanabilirsiniz.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Artık video ve fotoğraf konusunda ben storage'a bakmıyorum. Ha 2019 da 32 değil 64 GB'lık ROM'lu cihazları alırım ayrı.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Alınmaz android e yönelin

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
7+ alınır ama mümkünse swap bir 8+ düşürmeye bakın. Üstte yazıldığı gibi hem yazılım ömrü hemde işlemci gücü farkı çok var.

Arma*

Asistan
Reaksiyon puanı
64
7 Plusta iCloud hafıza kısmını 5gb ücretsiz veriyor değil mi ? O 5 GB olan iCloud kısmına resim videoları atsak yararlı olmaz mı ?

Nevermind-0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar 4000 TL bütçem var, S9 almayı çok istiyordum, ama sırf tek kamera ve S9 Plusa göre işlemci ve batarya konusunda altta olduğu için vazgeçtim, S9 Plus alıcaktım fakat telefon hem çok büyük ve 4600 TL, o kadarını veremem, bir ay daha beklesem alırım ama bu hafta almam gerek, iPhone 7 Plus alacağım sanırım, 32GB olanı alabiliyorum, sizce 32 GB hafızası yeter mi ? Bir iki tane oyun yüklerim gerisini sosyal medya fotoğraf video için kullanırım bu bana yeterli olur mu ? Bilgi verirseniz sevinirim
Çok fotoğraf çeken biriyseniz yetmez,ancak bunların haricinde diğer android cihazlarada bakmanızda fayda var.

Arma*

Asistan
Reaksiyon puanı
64
Portre modu için kocaman telefon almaya ve 500 TL fazla vermeye gerek yok sanırım, 2 GB ram fazla diye de Plus alınmaz sanırım, dünyayı yönetimiyeceğiz sonuçta 4gb ram yeterli olur umarım

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Portre modu için kocaman telefon almaya ve 500 TL fazla vermeye gerek yok sanırım, 2 GB ram fazla diye de Plus alınmaz sanırım, dünyayı yönetimiyeceğiz sonuçta 4gb ram yeterli olur umarım
Arkaplan da bellekte daha fazla uygulama tutuyor bunun dışında performans olarak farkı yok. Portre modu sizin için önemli değilse kamerasından memnun kalırsınız

Arma*

Asistan
Reaksiyon puanı
64
S9. büyük telefonları beğenmiyorum
Sosyal medyada hikaye atarken akıcı mi resimlerde felan, yüz güzelleştirme ayarını kapattığında iPhone gibi yüzünü gerçekliği ile çekiyor mu ? Takılma kasma donma oluyor mu ara yüzünde, oyun için güzel bir cihaz mi, bide son olarak S9 ve S9 Plusun hoparlörden verdiği çıkarttığı ses aynı mi, sana zahmet bilgilendirirsen sevinirim, bu hafta telefon alacağım para kolay kazanılmıyor, süreli araştırıyorum ?

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Sosyal medyada hikaye atarken akıcı mi resimlerde felan, yüz güzelleştirme ayarını kapattığında iPhone gibi yüzünü gerçekliği ile çekiyor mu ? Takılma kasma donma oluyor mu ara yüzünde, oyun için güzel bir cihaz mi, bide son olarak S9 ve S9 Plusun hoparlörden verdiği çıkarttığı ses aynı mi, sana zahmet bilgilendirirsen sevinirim, bu hafta telefon alacağım para kolay kazanılmıyor, süreli araştırıyorum ?
Oyun için performans olarak mükemmel cihaz fakat batarya olarak oyun oynarsanız 40 dk daha tez bitiyor normalden. Ses seviyesi s9 plus ile ayni. Çok güzel ses veriyor. Kasma ve takılma hıç olmadı ve gayet akıcı hızlı çalışıyor. Ön kamerası çok iyi çekiyor ve ön kamerada portre var (arkada yok önde var). Yüz güzelleştirme kapatılabiliyor. Sosyal medyada akıcı fakat iphone kadar degil