iPhone 7 Plus fiyatı düşer mi?

7 plus 8 çıkınca düşer mi

• evet düşer eylülde al 7 plus'ı

Kullanılan: 9 64.3%
  • düşmez alacaksan şimdi al

Kullanılan: 5 35.7%

• Kullanılan toplam oy
    14

Bu konuyu okuyanlar

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
bence 7 plus düşmez.düşerse sadece 7 olan düşebilir.çünkü 6s bile hala 3000 tl nın üzerinde.
fiyatı pek düşmeyen telefon ıphone.her yanı kalite kalıte kokuyor :)

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Kalite kokan 7 yerine niye S8 düşünüyorsun kalite kalite kokuyorsa? Al geç 7'yi
7 plusa okadar para veremem.hatta 6s plusa bile alamam.yani fiyatından dolayı
bırak s8 i ,note 8 ile 7 plus aynı fiyat olsa gider 7 plus alırdım
yani şuan 6s plus yada 7 plus 3000 tle ye sıfır bulabilsem hiç bir dk düşünmeden alırdım.yurtdışı garanti olayı kalkmasa iyiydi.hiç olmazsa yıne 1 yıl garantisi olurdu :(

M

Murat Burç

SDN Okuru
7 plusa okadar para veremem.hatta 6s plusa bile alamam.yani fiyatından dolayı
bırak s8 i ,note 8 ile 7 plus aynı fiyat olsa gider 7 plus alırdım
yani şuan 6s plus yada 7 plus 3000 tle ye sıfır bulabilsem hiç bir dk düşünmeden alırdım.yurtdışı garanti olayı kalkmasa iyiydi.hiç olmazsa yıne 1 yıl garantisi olurdu :(
Apple iPhone 7 32 GB (Apple Türkiye Garantili) Fiyatı
3300 TL biraz daha çıkarsın alırsın kalitesi sahte bir telefonu.

M

Murat Burç

SDN Okuru
büyük ekran istediğim için 7 plus düşünuyorum :)
sanırım senin bu elmaya karşı bir allerjin var.hiçbir modelini övdüğünü duymadım :)
Niye öveyim?
Arkadaşlar bilen birisi şu Apple cihazların alameti farikasını anlatsın.
Adamlar en iyi cihazları iPad Pro'yu oyuncak iOS ile çöp ediyorlar. Hadi çöp olmasın o cihaza o işletim sistemi yetmez o işletim sistemi için aşırı güçlü.
iPhone 7'ye bakıyorum pahalı fakat bir çok şeyde geride bir kaç şey dışında, 7 Plus'a bakıyorum 4449 TL fakat bakıyorsan yok bir çok şeyde fiyatıan göre aşırı geride.
Ben bu Apple cihazların neyini öveyim?

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Niye öveyim?
Arkadaşlar bilen birisi şu Apple cihazların alameti farikasını anlatsın.
Adamlar en iyi cihazları iPad Pro'yu oyuncak iOS ile çöp ediyorlar. Hadi çöp olmasın o cihaza o işletim sistemi yetmez o işletim sistemi için aşırı güçlü.
iPhone 7'ye bakıyorum pahalı fakat bir çok şeyde geride bir kaç şey dışında, 7 Plus'a bakıyorum 4449 TL fakat bakıyorsan yok bir çok şeyde fiyatıan göre aşırı geride.
Ben bu Apple cihazların neyini öveyim?
yani ıphone ye bu kadar parayı bir elma logosu yüzünden mi verıyorlar :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,311
En iyisi seneye iphone 8 al hızlı şarj desteği ve %80 lik ekran kasa oranı kaliteli pil mevcut olacak

Reaksiyon puanı
258
Fanboyla niye tarşıyorsun ki laf anlatamazsın :D İPhone 7 ve 7 Plus da KALİTE kokan telefonlar tabi S8 de öyle..Bekleyebilirsen 8 çıktıktan sonra 6s Plus düşer sen de alırsın.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Herkesin kalite anlayışı aynı değil maalesef benim için malzeme kalitesi(metallerinden bahsediyorum, camları rezalet) ve işlemcileri dışında kalitesiz cihazlar.

xemreg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Selamlar,

Konu sahibinden şimdiden özür dileyerek söylemek isterim. Apple dediğiniz şirket işletim sisteminden tasarımına ve işlemcisine kadar olan kısmını kendi üreten bir şirkettir. Bana göre karşılaştırılması bile abesttir. Karşılaştırılacak telefonlar google nexus pixel serisi bir nebze olabilir. Hiç düşündünüz mü bilmiyorum ama audi bmw mercedes vw neden tuttu bu araçlar kendi motorlarını yaparlar siz kalmış ekran yapan bir şirketi savunuyorsunuz işlemcisi olmayan işletim sistemi olmayan bir şirketi savunuyorsunuz. Samsung dan en büyük şikayet güncellemelerden dolayı gelir ki bunun nedeni ise kendilerine ait bir işletim sistemi olmamasıdır. Android nedir? Android bir linux kerneli üstüne kurulmuş bir mobil işletim sistemidir. Tek sahibi google dır. Google şu dakika vermiyorum arkadaşım dese hangi telefonla ne yapabileceğinizi bana açıklayın.

Androidi küçümsemiyorum fakat gelipde ios a laf ederken bu işin başlangıcını ve bu furyanın nerden çıktığını bilmeyen fanboylar var. 8gb ram ile dalvik(art) üstünde bir sanal makinayla isterseniz i7 takın o telefona aldığınız performans alamadığınızdan daha azdır her zaman. ios dan daha kaslı kaç cihaz testlerde bile geride kalırken ve güncelleme desteğini cihaz desteklediği sürece telefona verirken daha kendi işletim sistemi, işlemcisi olmayan bir firmayı övmek gerçekten fanboyluk.

Keza iphone alan adamda pek bunları umursamaz alayım hata sorun sıkıntı vermesin işimi yapayım der. Shell yükleyim de orasını burasını kurcalayım diyen bir iş adamı olduğunu sanmıyorum. Telefonumu tamire verdiğimde ne kadar çabuk alabilirim daha önemlidir yada çıkan sorunun ne kadar çabuk düzeltilmesi. Ama genede satıldıktan sonra arkasında 1 sene bile durulmayan ürünlerin firmaları övülüyor.

Bu arada samsung bana mac book pro da telefon başka odadayken konuşma özgürlüğü vermiyor. Telefon başka odadayken şarjını bilgisayardan görme özgürlüğüde vermiyor mesaj atma, imessage mac book proda kullanma özgürlüğüde vermiyor. Yada okuduğum bir makaleyi istediğim cihazda devam etme özgürlüğü de vermiyor. İstediğim zaman telefona dokunmadan hotspot ta açamıyor bir eko sistemi yok çünkü. Çünkü kendine ait olan bişey var ürettiği donanımlar hafıza, ekran, kasa tasarımı. Bir işletim sistemi olmadan bunları yapamazsınız.

Android dediğiniz samsungun yapmaya çalışıp yapamadığı shell değildir. Saf android gayet stabil ve hızlıdır. Bu nedenle saçma sapan uygulamalar ile kullacının bilmediği uygulamaların arkada çalışarak sistemini sömürdüğü bir sistemi bana savunamazsınız. Karşılaştıracaksanız işletim sistemi olan bir firmanın telefonları ile karşılaştırılabilir. O işletim sistemi google a aittir. Google ın kağıt üzerinde kötü olan en kötü telefonu bile günlük kullanımınızda size sıkıntı vermezken. Samsung telefon rehberine 3 sn girmesi ben yaptım kullanın demekten başka bişey değildir. Bu da teoride ve pratikte cihazdan aldığınız başarımı etkiler.

Uzun ömürlü kullanım ve kısa ömürlü kullanımlı ürünler diye nitelendirdiğimizde bir note2 yada o dönemde ki telefonu alın ve bir iphone alıp ilkönce aldığınız ürünün amacını hızlı yapıyor mu bakın bir yere telefon edin rehbere girin. Daha sonra multimedia özeliklerini kullanın en son da güncellemeyi en son hangi tarihde almış bakın. Demek istediğimi anlayacaksınız. Aynı şeyi google nexus serisi içinde yapabilirsiniz. Ama samsungla karşılaştırın iphone u da nexus u da. Daha sonra gene övüyorsanız övün.

Kolay Gelsin..

M

Murat Burç

SDN Okuru
işlemcisi olmayan
Exynoslar neci? Samsung üretmiyor mu onları?
SD835, SD820 Samsung'un fabrikasından çıkmıyor mu? Mühendislik aşamasında Samsung- Qualcoom ortaklığı yok mu?
Samsung Note 2'den beri kendi işlemcilerini kullanıyor hatta yanlış hatırlamıyorsam daha eskiden beri.
Kendi ürettiği cihazların donanımlarının yüzde 95'ni adamlar kendileri üretiyor.
İşlemci, ekran, batarya çoğunlukla kamera sensörü(Sony sensörü kullandığı cihazlarda var) Exynos işlemcileri(Kanada amerika snapdragon)
Depolama birimleri, RAM'ler (Apple'ın RAM'lerini üretiyor)
Hadi işletim sistemi yok. İşlemcisi yok ne demek?
Hangi cihazı 3 saniyede rehbere giriyor mesela? Ben 2.5 senedir kullanılan bir Note Edge'de bile (Qualcoom snapdragon 805'li bir cihaz) en fazla 1.5 saniyede girdiğini gördüm.

Burakkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
ya benim sorumdan baya çıkmışsınız eylüldemi alıyım bayrama gitmeden öncemi alıyım başka telefon düşünmüyorum orayı bi geçin 7 plus eylülde
(faturaya ek fiyatları çok fazla düşücekse bekliycem ) buna göre al yada bekle diye bi seçenek verirseniz bana sevinirim yani şimdi gidip alıyım mı ? 1 ay sonra mı alıyım

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Selamlar,

Konu sahibinden şimdiden özür dileyerek söylemek isterim. Apple dediğiniz şirket işletim sisteminden tasarımına ve işlemcisine kadar olan kısmını kendi üreten bir şirkettir. Bana göre karşılaştırılması bile abesttir. Karşılaştırılacak telefonlar google nexus pixel serisi bir nebze olabilir. Hiç düşündünüz mü bilmiyorum ama audi bmw mercedes vw neden tuttu bu araçlar kendi motorlarını yaparlar siz kalmış ekran yapan bir şirketi savunuyorsunuz işlemcisi olmayan işletim sistemi olmayan bir şirketi savunuyorsunuz. Samsung dan en büyük şikayet güncellemelerden dolayı gelir ki bunun nedeni ise kendilerine ait bir işletim sistemi olmamasıdır. Android nedir? Android bir linux kerneli üstüne kurulmuş bir mobil işletim sistemidir. Tek sahibi google dır. Google şu dakika vermiyorum arkadaşım dese hangi telefonla ne yapabileceğinizi bana açıklayın.

Androidi küçümsemiyorum fakat gelipde ios a laf ederken bu işin başlangıcını ve bu furyanın nerden çıktığını bilmeyen fanboylar var. 8gb ram ile dalvik(art) üstünde bir sanal makinayla isterseniz i7 takın o telefona aldığınız performans alamadığınızdan daha azdır her zaman. ios dan daha kaslı kaç cihaz testlerde bile geride kalırken ve güncelleme desteğini cihaz desteklediği sürece telefona verirken daha kendi işletim sistemi, işlemcisi olmayan bir firmayı övmek gerçekten fanboyluk.

Keza iphone alan adamda pek bunları umursamaz alayım hata sorun sıkıntı vermesin işimi yapayım der. Shell yükleyim de orasını burasını kurcalayım diyen bir iş adamı olduğunu sanmıyorum. Telefonumu tamire verdiğimde ne kadar çabuk alabilirim daha önemlidir yada çıkan sorunun ne kadar çabuk düzeltilmesi. Ama genede satıldıktan sonra arkasında 1 sene bile durulmayan ürünlerin firmaları övülüyor.

Bu arada samsung bana mac book pro da telefon başka odadayken konuşma özgürlüğü vermiyor. Telefon başka odadayken şarjını bilgisayardan görme özgürlüğüde vermiyor mesaj atma, imessage mac book proda kullanma özgürlüğüde vermiyor. Yada okuduğum bir makaleyi istediğim cihazda devam etme özgürlüğü de vermiyor. İstediğim zaman telefona dokunmadan hotspot ta açamıyor bir eko sistemi yok çünkü. Çünkü kendine ait olan bişey var ürettiği donanımlar hafıza, ekran, kasa tasarımı. Bir işletim sistemi olmadan bunları yapamazsınız.

Android dediğiniz samsungun yapmaya çalışıp yapamadığı shell değildir. Saf android gayet stabil ve hızlıdır. Bu nedenle saçma sapan uygulamalar ile kullacının bilmediği uygulamaların arkada çalışarak sistemini sömürdüğü bir sistemi bana savunamazsınız. Karşılaştıracaksanız işletim sistemi olan bir firmanın telefonları ile karşılaştırılabilir. O işletim sistemi google a aittir. Google ın kağıt üzerinde kötü olan en kötü telefonu bile günlük kullanımınızda size sıkıntı vermezken. Samsung telefon rehberine 3 sn girmesi ben yaptım kullanın demekten başka bişey değildir. Bu da teoride ve pratikte cihazdan aldığınız başarımı etkiler.

Uzun ömürlü kullanım ve kısa ömürlü kullanımlı ürünler diye nitelendirdiğimizde bir note2 yada o dönemde ki telefonu alın ve bir iphone alıp ilkönce aldığınız ürünün amacını hızlı yapıyor mu bakın bir yere telefon edin rehbere girin. Daha sonra multimedia özeliklerini kullanın en son da güncellemeyi en son hangi tarihde almış bakın. Demek istediğimi anlayacaksınız. Aynı şeyi google nexus serisi içinde yapabilirsiniz. Ama samsungla karşılaştırın iphone u da nexus u da. Daha sonra gene övüyorsanız övün.

Kolay Gelsin..
Sadece ilk paragrafı okudum , bu kadar bilgisiz biri olduğun için geri kalan hiçbir şeyi okuma gereği hissetmedim .

İşlemcisi olmayan demek ha ? Güldürdün beni ... Gerçekten çıldırmalıksın ne diyeyim , millete yanlış bilgi vermeyelim cidden sinir bozucu bir insan tipisiniz .

Git araştır öyle gel hadi .

Burakkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
hacı eylülü bekliyom ya ben 8 çıkınca 7 plusu alacam.
zaten vodafone'da o tarife ile bilgi vermediler bende almıyom dedim kesin ucuzluycak bana şimdiden satmaya çalışıyolar

MelodyPond

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Geçmişten hatırlayanlar var mıdır acaba 7 çıkınca 6s Plus düştü mü düştüyse ne kadar düştü ?

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
7 Plus ille alacaksan al , üstte dedikleri gibi çok düşmez .

Ama 7 plus kullanan bir arkadaşım ben S8 Plus aldıktan sonra pişman oldu , bunuda belirteyim .

Neyse daha fazla konuşmayacağım sen bildiğini yap .

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
@Murat Burç ıphonecu biri bana telefonda ram bir işe yaramaz bunu
androidçi tayfa tarafından uydurulmuş bir saçmalık olduğunu söyluyor.önemli olan işletim sistemi diyor.telefonda ram ne işe yarar ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
@Murat Burç ıphonecu biri bana telefonda ram bir işe yaramaz bunu
androidçi tayfa tarafından uydurulmuş bir saçmalık olduğunu söyluyor.önemli olan işletim sistemi diyor.telefonda ram ne işe yarar ?
RAM, normal depolamadan çok daha hızlı bir depolama birimi. sen bir uygulamaaçar arkaplanda bırakırsan bunu RAM'de tutar ki sen bastığında anında gelsin.

M

Murat Burç

SDN Okuru
arka planda çalışan programları nasıl görebılıriz?kendımız kapatamazmıyız?
Hani açıyorsun uygulamayı sonra son uygulamalr tuşuna basıyorsun bir uygulamaya basınca anında geliyor ya onlar RAM'de tuttupu uygulamalar o listedeki uygulamalar. Başka şeyler de tutuyor RAM'de.

Son düzenleyen moderatör:

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Benim düşüncem fiyatı düşmez ama beklemekte fayda var düşebilirde

Burakkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Hadi son günler düşsede alsak :D