iPhone 7 Plus 128GB almak için beklenir mi ?

HANGİSİ ?

• Kullanılan toplam oy
    20

Bu konuyu okuyanlar

ataman08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar;
Şimdi şöyle bir durum var ve iphone uzmanlarının yanıtlamasını rica ediyorum.

Ben note-3 kullanıcısıyım ve artık telefon telefon olmaktan çıktı. işimi görmüyor.. şarj ekran kamera derken onlarca sıkıntı sayabilirim benim eski emektar için. Şimdi ben iphone a geçiş yapma kararı aldım fakat iphone 7 plus ın 128 gb lık olan modelini beğendim.

( 32 lik modeli hem benim kullanım alanım için dar hemde 128 gb lık ile olan apple ın bile onayladığı hız farkı varken, 32 almak bana mantıklı gelmiyor.. ahh keşke 64 gb ı olsaydı)

Şimdi ya gidip Apple dan 4599.00 tl ye alıcam..
yada Hepsiburada dan 4598.00 tl ye alıcam
veyahut önümde şöyle bir seçenek de var.
bugun itibarıyla kur farkı ve geri ödeme seçeneği ile BATUM/GÜRCİSTAN dan telefonu Türkiye'de kayıt etme maliyeti ile birlikte 3500.00 tl ye alıcam.
sorum şu...
Hepsiburada gibi şirketler ya da Apple iphone 7 plus 128 gb lık modelinde yakın bir gelecekte indirim uygulama ihtimaline karşı beklemek gerekir mi ?
yoksa gidip yurtdışından alıp GARANTİ olayda kendimi riske mi atsam ?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
İphone Yerine Biraz daha bekleyeyip Note 8 alman daha iyi olur Hem İphone 7 Plus tan daha iyi güçlü kamera konusunda çok üstün

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Merhaba arkadaşlar;

Ben note-3 kullanıcısıyım ve artık telefon telefon olmaktan çıktı. işimi görmüyor.. şarj ekran kamera derken onlarca sıkıntı sayabilirim benim eski emektar için. Şimdi ben iphone a geçiş yapma kararı aldım fakat iphone 7 plus ın 128 gb lık olan modelini beğendim.

( 32 lik modeli hem benim kullanım alanım için dar hemde 128 gb lık ile olan apple ın bile onayladığı hız farkı varken, 32 almak bana mantıklı gelmiyor.. ahh keşke 64 gb ı olsaydı)

bugun itibarıyla kur farkı ve geri ödeme seçeneği ile BATUM/GÜRCİSTAN dan telefonu Türkiye'de kayıt etme maliyeti ile birlikte 3500.00 tl ye alıcam.
sorum şu...
Hepsiburada gibi şirketler ya da Apple iphone 7 plus 128 gb lık modelinde yakın bir gelecekte indirim uygulama ihtimaline karşı beklemek gerekir mi ?
Bence garanti olarak riske Atmanı önermem sonuçta Elektironik. Başka Öner'i istermisin 128 gb ıphone 7 yerine. Birde ben hız farkı olduğunu ilkez sizden duydum 128 gb modeliyle

ataman08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İphone Yerine Biraz daha bekleyeyip Note 8 alman daha iyi olur Hem İphone 7 Plus tan daha iyi güçlü kamera konusunda çok üstün

aga samgung düşünmüyorum daha.. ayrıca note 8 çok pahalı.. maksimum 4600 veririm 5 bin tl bi telefona veremem.
o kadar cüzdanım kabarık değil :D
çıkabileceğim maksimum rakam 4600 ki o bile şuan zorluyor.. o yüzden diğer seçeneği koydum...
--- Gönderi Güncellendi ---
Bence garanti olarak riske Atmanı önermem sonuçta Elektironik. Başka Öner'i istermisin 128 gb ıphone 7 yerine. Birde ben hız farkı olduğunu ilkez sizden duydum 128 gb modeliyle

iPhone 7 32 GB depolama kandırmacası - ShiftDelete.Net

yazının içinden bir cümle aldım aşağıya..

Maalesef ki son yapılan bir benchmark testi 32 GB dahili depolamaya sahip olan iPhone 7’lerin disk operasyonları anlamında 128 GB olan modellere göre 8 kat daha yavaş olduğunu ortaya koydu!

M

Murat Burç

SDN Okuru
Fiyatı hepsi buradada düşer ama 4200 falan olur
3500'e S8 Plus öneririm hepsi buradada
7 Plus'dan S8 Plus'a geçen biri var s8 kulübünde cihazdan memnun.

Son düzenleyen moderatör:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bir kaç ay bekle 4500 tl ye inecek zaten Note 8 TR garantili o zaman alırsın İphone 7 Plus alarak iyice teknolojik ilerlemeni düşürme şu yıllar zaten iphone Alma zamanı değil Pişman olmazsın merak etme bende almayı planlıyorum 2 yıl sonra

boysofhell

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Merhaba arkadaşlar;

sorum şu...

Haha ne tesadüf ben de şuan Note3 kullanıcısıyım ve İphone 7 veya 7Plus almak için bekliyorum. Neden bekliyorum dersen Biliyorsun Apple mağazasında aynı ürünlerin fiyatları diğer teknoloji mağazalarına göre biraz daha pahalı olur. Ancak İphone 8 ve X'un tanıtılmasıyla birlikte Apple mağazasında daha önce 4449 TL gibi bir fiyatla satılan iPhone 7 Plus yeni ürünler tanıtıldıktan sonra 3 bin 999 TL'den başlayan fiyatlarla satılmaya başladı. Ancak Apple mağazasında uygulanmaya başlayan bu fiyat düşüşlüğü diğer Türkiye'deki teknoloji mağazalarında olmadı ve bence 2-3 hafta içinde diğer teknoloji mağazalarında İphone 7, 7Plus ve 6S ürünlerinde bir fiyat düşüşlüğü olacak. Şahsen ben 3 hafta beklemeyi tercih ediyorum öyle yapacağım. Sana da beklemeni öneririm en azından ilerde '3 hafta beklemedim boşu boşuna 200-300-400 TL fazla verdim' demezsin.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Haha ne tesadüf ben de şuan Note3 kullanıcısıyım ve İphone 7 veya 7Plus almak için bekliyorum. Neden bekliyorum dersen Biliyorsun Apple mağazasında aynı ürünlerin fiyatları diğer teknoloji mağazalarına göre biraz daha pahalı olur. Ancak İphone 8 ve X'un tanıtılmasıyla birlikte Apple mağazasında daha önce 4449 TL gibi bir fiyatla satılan iPhone 7 Plus yeni ürünler tanıtıldıktan sonra 3 bin 999 TL'den başlayan fiyatlarla satılmaya başladı. Ancak Apple mağazasında uygulanmaya başlayan bu fiyat düşüşlüğü diğer Türkiye'deki teknoloji mağazalarında olmadı ve bence 2-3 hafta içinde diğer teknoloji mağazalarında İphone 7, 7Plus ve 6S ürünlerinde bir fiyat düşüşlüğü olacak. Şahsen ben 3 hafta beklemeyi tercih ediyorum öyle yapacağım. Sana da beklemeni öneririm en azından ilerde '3 hafta beklemedim boşu boşuna 200-300-400 TL fazla verdim' demezsin.

Ya bu geçmenin amacı ne çok mu zenginsiniz anlamıyorum hem fiyatlarını düşmesini bekliyorsunuz hemde iphone alın diyonuz Note 3 kullanıcısıysanız Seneye Note 8 alırsınız 3 yıl boyunca hiçbir problem yaşamazsınız ya da bu içersinde galaxy s8 alabilirsiniz İphone 7 Plus almakla bitmiyor ki olay ona buna 300 tl vereceksiniz diyelim bir şey oldu 1000 tl vermek gibi mevzu var

boysofhell

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Ya bu geçmenin amacı ne çok mu zenginsiniz anlamıyorum hem fiyatlarını düşmesini bekliyorsunuz hemde iphone alın diyonuz Note 3 kullanıcısıysanız Seneye Note 8 alırsınız 3 yıl boyunca hiçbir problem yaşamazsınız ya da bu içersinde galaxy s8 alabilirsiniz İphone 7 Plus almakla bitmiyor ki olay ona buna 300 tl vereceksiniz diyelim bir şey oldu 1000 tl vermek gibi mevzu var

Ben İphone alın diye bir şey demedim arkadaş zaten kararını vermiş hatta GBına kadar alacağı modeli söylemiş farkettin mi bilmiyorum ama onun sorusu hangi telefonu almalıyım değil fiyat düşmesi için beklemeli miyim ayrıca keşke her iphone 7 si olan zengin olsaydı. He ayrıca garantisi var herhalde telefonların bir şey olursa ve bu şey üretim hatası ise zaten karşılıyorlar Apple garanti konusunda en çok güvendiğim firma. Kendi hatan olursa da yapacak bir şey yok o kadar para veriyoruz koruyacağız.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Ben İphone alın diye bir şey demedim arkadaş zaten kararını vermiş hatta GBına kadar alacağı modeli söylemiş farkettin mi bilmiyorum ama onun sorusu hangi telefonu almalıyım değil fiyat düşmesi için beklemeli miyim ayrıca keşke her iphone 7 si olan zengin olsaydı. He ayrıca garantisi var herhalde telefonların bir şey olursa ve bu şey üretim hatası ise zaten karşılıyorlar Apple garanti konusunda en çok güvendiğim firma. Kendi hatan olursa da yapacak bir şey yok o kadar para veriyoruz koruyacağız.

O kadar parayı veren illahaki bir maddi durumu iyi anlamına geliyor eğer bütün paranızı İphone a yatırmayı düşünüyorsanız aklınızdan bile geçirmeyin sonuçta toplama oyuncu pc si falan almıyorsunuz 5-6 yıl kullanmak için 2 sene sonra çöpe atacağınız bir telefona sakın 4000-5000 tl vermeyin bütçeniz yetmediği ve sıkıntınız olduğu sürece madem lüks gelişmiş uzun ömürlü telefon istiyorsanız samsung galaxy s serisi A ,J serileri var Huawei de var mesela

boysofhell

Asistan
Reaksiyon puanı
17
O kadar parayı veren illahaki bir maddi durumu iyi anlamına geliyor eğer bütün paranızı İphone a yatırmayı düşünüyorsanız aklınızdan bile geçirmeyin sonuçta toplama oyuncu pc si falan almıyorsunuz 5-6 yıl kullanmak için 2 sene sonra çöpe atacağınız bir telefona sakın 4000-5000 tl vermeyin bütçeniz yetmediği ve sıkıntınız olduğu sürece madem lüks gelişmiş uzun ömürlü telefon istiyorsanız samsung galaxy s serisi A ,J serileri var Huawei de var mesela

2 sene sonra neden çöpe atacağımızı anlamadım ? 5s kullanan arkadaşım var gayette memnun

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
2 sene sonra neden çöpe atacağımızı anlamadım ? 5s kullanan arkadaşım var gayette memnun

.d içindeki pil telefonu bıraktırmaya zorlayacaktta ondan her İOS güncellemesi ile telefonu çökeltme aşamasına girmesini kimse kolay kolay anlayamayacak

Reaksiyon puanı
64
aga samgung düşünmüyorum daha.. ayrıca note 8 çok pahalı.. maksimum 4600 veririm 5 bin tl bi telefona veremem.
o kadar cüzdanım kabarık değil :D
çıkabileceğim maksimum rakam 4600 ki o bile şuan zorluyor.. o yüzden diğer seçeneği koydum...

iPhone 7 32 GB depolama kandırmacası - ShiftDelete.Net

yazının içinden bir cümle aldım aşağıya..

Maalesef ki son yapılan bir benchmark testi 32 GB dahili depolamaya sahip olan iPhone 7’lerin disk operasyonları anlamında 128 GB olan modellere göre 8 kat daha yavaş olduğunu ortaya koydu!
çıkabileceğiniz max rakam bu ise kesinlikle s 8 Plus öneririm. Cihaz birçok açıda daha ileride. Bende Note 3 ten yakın bir zamanda S8 Plusa geçiş yaptım. ZERRE BENZERLİĞİ YOK. İkisi sanki farklı markalara ait gibi. Son çıkartılan cihazlarda Samsung büyük değişikliklere gitti. Note 3 ten kafanızda kaldığı gibi düşünmeyin. Iphone seçme sebebinizi bilemem ama benim tercihim S8 Plus ve güzel bir SD kart. Artan para da sizde kalır.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Merhaba arkadaşlar;

sorum şu...
İndirim gelebilir fakat şuan hepsiburada da zaten fiyatlar piyasaya göre uygun,Ben sana Note 8'i de gözden geçirmeni tavsiye ederim.

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
İphone 8 ler 7 lerin fiyatına gelecek bekle derim. İlla iphone alucaksan

cindykarpuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
neden teknoloji marketlerde 128 gb bulunmadığı hakkında bir fikri olan var mı?

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Çünkü 150$ düşücek elinde kalmasin Dye

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Bekle fiyat düşer ama 8 plus alman daha mantıklı olabilir. Biraz bekleyin. 7 plus da alsan 8 plus da alsan 4 sene rahatsın

cindykarpuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bekle fiyat düşer ama 8 plus alman daha mantıklı olabilir. Biraz bekleyin. 7 plus da alsan 8 plus da alsan 4 sene rahatsın[/QUOT
beklemedeyim, sadece teknoloji marketlerde ya da telekominikasyon firmalarında satışının olmamasını anlayamadım :/

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
indirim gelceğini sanmıyorum gelsede küçük bir pay.
siz appledan alın 7 plus 128 gb keyfinize bakın

ataman08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

valla bende bekliyorum. bekliycem.. umarım düşündüğümüz çıkar.. :)

1. si zenginlik değil ama alabilme ihtimali olan bir maddiyatım var. ki dediğin diğer modellerle çok da farkı yok benim almayı planladığım bütçe arasında.
2. si telefona olan ihtiyacım acil kodlu çünkü note 3 artık günde 4 defa şarj olma ihtiyacı var (3. orjinal batarya )
3. sü seneye alabileceğim bir note 8 işime yaramaz ki zaten samsung kolay kolay benden bir daha para alamaz geç o işi.
4. sü android kullanmak istesem kesinlikle samsunga para vermem gider xaomi veya oneplus markalarına yönelirim hiç olmazsa daha stabil bir çalışması var ve daha uzun ömürlü desteği var..
5. si benim kullanım amacıma uygun olarak dar çerçeveli ekranlar uygun değil ve sevmiyorum samsung s8 ve s8 plus ile daralttı maselef hiç beğenmedim ve benim için ergonomik değil.. iphone ekran genişliği daha uygun.
6. si ios marketteki mühendislik uygulamaları malesef android markettekilerine fark atıyor, hem çalışma hızı hem doğruluğu açısından..
ama yine de yorum için teşekkürler.. :)
.d içindeki pil telefonu bıraktırmaya zorlayacaktta ondan her İOS güncellemesi ile telefonu çökeltme aşamasına girmesini kimse kolay kolay anlayamayacak
bu yoruma da hastayım ios güncelleme veriyor da diğer modeller sanki vermiyor :D
ki ayrıca hadi diyelim teoriniz doğru yeni sürüm ios batarya öldürüyor...
ee yükleme....
İndirim gelebilir fakat şuan hepsiburada da zaten fiyatlar piyasaya göre uygun,Ben sana Note 8'i de gözden geçirmeni tavsiye ederim.

geçirdim beğenmedim :D
Bekle fiyat düşer ama 8 plus alman daha mantıklı olabilir. Biraz bekleyin. 7 plus da alsan 8 plus da alsan 4 sene rahatsın

aynı fikirdeyim ama 8 plus sanırım azcık yüksek olacak gibi..
7 plus daha uygun düşüyor ayırdığım bütçeye..
ama baktım fiyatlar arası uçurum yok...
bir delilik yapabilrim :D