İphone 7 mobil veri sorunu

Bu konuyu okuyanlar

galatasaray109

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar
Telefonum iphone7 128gb. Hepsiburadadan aldım.Kullandigim hat Turkcell.
2 tane sorunum var.
1. Birine normal mesaj attığımda 1 kelime dahi göndersem bağlantı 5-6 defa 2 saniye araliklarla kopup tekrar normal hale geliyor. Bu durum Lte deyken oldugunu farkettim. 3g de böyle bir problem olmuyor
2. WhatsApptan mesaj attigimda mesajlar takilarak gidiyor. Yani saat kutucugunda belli süre kaliyor. Sonra gonderiyor.

Problem hattami telefonda mi anlayamadim. Telefonuda sifirladim bi kac kere sorun duzelmedi. Güncellemelerinide yaptim ayni degismedi

mutalvar34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
şebeke gidip gelmesi belli bir bölgede mi yapıyor lte tam çekmeyen yerde telefon kendini 3g moduna almaya çalışır şebek düşer sürekli

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Başka birinin nano hattını tak bir dene. Bazen hatlar kesilirken nanolarda bu şekilde kayıplar olabiliyor.

mutalvar34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Full sebekedede ayni sorun var malesef
turkcell müşteri h,zmetler, görüş telefon ayarları sıfırlıyorlar telefonun düzelmediyse servis gözükür sana

---- Mesajlar birleştirildi ----

ufukbickici dediği gibi başka bi kart dene telefonda onda aynısı oluyor mu

Son düzenleme:

galatasaray109

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ta
turkcell müşteri h,zmetler, görüş telefon ayarları sıfırlıyorlar telefonun düzelmediyse servis gözükür sana

ufukbickici dediği gibi başka bi kart dene telefonda onda aynısı oluyor mu
Tamam bi denicem

Başka bir hatti denedim. Onda bi sorun olmadi. Müşteri hizmetlerini aradim. Bir sorun görünmüyor dedi. Hattin Tlmetre ozelligini kapattim. İlginç bir sekilde baglanti kopmadi

Son düzenleme:

Obliviate

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Kardeşim whatsapptaki sorun bende de var. Mesaj atıyorum geç gidiyor. Telefonum iphone 8 plus. Sanırım hat ile alakalı bir durum bu. Hattı değiştirmeyi düşünüyorum.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Telefonla alakası yok hat ile ilgili olmalı

galatasaray109

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zaten temiz Kurulum yaptim telefona. Çok fazla kişide yok bu sorun. Muhtemelen hat ile ilgili bir sorun var. Hatti değiştirirsem yazarim sonucu

Obliviate

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Kardeşim ben hat değiştirdim telefona taktım jet gibi teklemeden çalışıyor hattı değiştirin çözüm budur.

galatasaray109

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Değiştirdim hatti malesef sonuc ayni. Baska hatti deniyorum telefonda ayni sorun olmuyor. Kendi hattimi baska telefona takıyorum ondada bağlantı sorunu yine yok. Hatla telefon neden böyle uyumsuz gibi davranıyor anlamıyorum

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Artık son olay direk olarak servise ver cihazı şebek problemim var diye hattı değiştirmeme rağmen. Şebeke problemlerinde genellikle direk olarak cihaz yeniliyorlar

galatasaray109

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Turkcell hat takinca problem oluyor. Diger hatlarda boyle bir sorun olmuyor ama

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
:D Enteresan bir durum. Yani senin hattı başka telefona takıyorsun çalışıyor başka hatları senin telefona takıyorsun çalışıyor senin hat senin telefonda çalışmıyor :D Bu durumda hat değiştirmek ilk çözüm o da kar etmediyse servis yolu gözükür :)

galatasaray109

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim telefona turkcell hatlari takinca problem oluyor. Diger operatörlerde olmuyo
Aynen tuhaf :)

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
turkcell lte yani 4g sorunlu arkadaşlar babamın lte de sıkıntı çıkarıyor diye 3gye sabitledim. hat eski olunca bazen 2. plana atıyormuş baz istasyonu eski hatları. benim yeni cayır cayır giriyor

galatasaray109

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynen 3gde problem olmuyo zaten. Lte de sorun oluyor. Ama sorunun iphone da olmasi tuhaf. Baska telefonlarda denedim hic problem olmadi

Sorun turkcelldemi yoksa telefonda mi anlamis degilim. Sorun telefonda olsa badka hatlarda ayni sorun olurdu diye düşünüyorum

Son düzenleme: