İphone 7 mobil veri sorunu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Merhaba arkadaşlar
Telefonum iphone7 128gb. Hepsiburadadan aldım.Kullandigim hat Turkcell.
2 tane sorunum var.
1. Birine normal mesaj attığımda 1 kelime dahi göndersem bağlantı 5-6 defa 2 saniye araliklarla kopup tekrar normal hale geliyor. Bu durum Lte deyken oldugunu farkettim. 3g de böyle bir problem olmuyor
2. WhatsApptan mesaj attigimda mesajlar takilarak gidiyor. Yani saat kutucugunda belli süre kaliyor. Sonra gonderiyor.

Problem hattami telefonda mi anlayamadim. Telefonuda sifirladim bi kac kere sorun duzelmedi. Güncellemelerinide yaptim ayni degismedi

şebeke gidip gelmesi belli bir bölgede mi yapıyor lte tam çekmeyen yerde telefon kendini 3g moduna almaya çalışır şebek düşer sürekli

Başka birinin nano hattını tak bir dene. Bazen hatlar kesilirken nanolarda bu şekilde kayıplar olabiliyor.

Ta
turkcell müşteri h,zmetler, görüş telefon ayarları sıfırlıyorlar telefonun düzelmediyse servis gözükür sana

---- Mesajlar birleştirildi ----

ufukbickici dediği gibi başka bi kart dene telefonda onda aynısı oluyor mu
Tamam bi denicem

---- Mesajlar birleştirildi ----

Başka bir hatti denedim. Onda bi sorun olmadi. Müşteri hizmetlerini aradim. Bir sorun görünmüyor dedi. Hattin Tlmetre ozelligini kapattim. İlginç bir sekilde baglanti kopmadi

Son düzenleme:
Kardeşim whatsapptaki sorun bende de var. Mesaj atıyorum geç gidiyor. Telefonum iphone 8 plus. Sanırım hat ile alakalı bir durum bu. Hattı değiştirmeyi düşünüyorum.

Zaten temiz Kurulum yaptim telefona. Çok fazla kişide yok bu sorun. Muhtemelen hat ile ilgili bir sorun var. Hatti değiştirirsem yazarim sonucu

Kardeşim ben hat değiştirdim telefona taktım jet gibi teklemeden çalışıyor hattı değiştirin çözüm budur.

Değiştirdim hatti malesef sonuc ayni. Baska hatti deniyorum telefonda ayni sorun olmuyor. Kendi hattimi baska telefona takıyorum ondada bağlantı sorunu yine yok. Hatla telefon neden böyle uyumsuz gibi davranıyor anlamıyorum

Artık son olay direk olarak servise ver cihazı şebek problemim var diye hattı değiştirmeme rağmen. Şebeke problemlerinde genellikle direk olarak cihaz yeniliyorlar

:D Enteresan bir durum. Yani senin hattı başka telefona takıyorsun çalışıyor başka hatları senin telefona takıyorsun çalışıyor senin hat senin telefonda çalışmıyor :D Bu durumda hat değiştirmek ilk çözüm o da kar etmediyse servis yolu gözükür :)

stat counter