İphone 7 mi İphone 6s plus mı ?

İphone 7 mi iphone 6s plus mı ?

• Kullanılan toplam oy
    21

Bu konuyu okuyanlar

Yunus Emre Aytemur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar.Hali hazırda note 5 ve gear s2 kullanıyordum.Ancak bir vesile ile elime apple watch 38 mm geçti.Aynı zamanda macbook kullandığım için hepsi uyumlu olsun diye iphone geçiş yapmak istedim ve gear vr gear s2 dahil bir sürü cihazımı sattım.Elimde nakit 1400 kadar var.Note5 ide 1500 den sattığım zaman 2900 3000 yakın bütçem olacaktır.Note 5 den önce note4 ondan önce iphone 4 kullandım.Açıkcası iphone 4 de sürekli powerbank ile gezmek eziyet oluyor.Büyük ekranlı telefonlara alıştım diyebilir kullanırken daha çok keyif alıyorum.Birde airpods almayı kafaya koyduğum için iphone 7 plus 3600 tl vermem mümkün değil.Yani çok çok zor.. uzun süre beklemem gerecek hali hazırda apple watch beni bekliyor kurulum yapmam için.

Apple sitesinde iphone 6s plus havele ile aldığınız takdirde 3030 tl gibi.iphone 7 de 3000 tl ye bulabiliyorum.Örneğin turkcellde 2960 gibi bir fiyat sanırım.Birde malesef bunlara kılıf,cam koruyucu almak diyince bütçemi aşıcağım ama ne yapalım...

Sizce hangisi almalıyım ? İphone 7 almaktan çekinme sebebim, kötü batarya performansı küçük ekran,Ses çıkışı olmadığı için airpods alana kadar sorun yaşıyacağım power bank şarj ederken müzik dinleyemeyeceğim için.
İphone 6s plus almaktan çekinme sebebim, güncel olmaması, internette kasma,şarj problemlerini sıklıkla görmem, seneye şuanki 6 plus gibi olacak olmasından korkuyorum..

Bu telefonları kullanan arkadaşlardan özellikle yorum bekliyorum kullanmayan arkadaşlarda görüşlerini bildirirse çok sevineceğim...
Bu arada apple watch 38 mm erkekler için çok mu küçük sizce bileğim öyle çok büyük değil ama kullanan erkek arkadaşlar varsa cevap beklerim..
İyi günler..

nedir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
oyumu belirteyim, kesinlikle 3. şık

Yunus Emre Aytemur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
oyumu belirteyim, kesinlikle 3. şık
Oy kullandığınız için teşekkürler sebebinide belirtirseniz sevinirim.Şunuda belirtmem gerekiyor iphone 7 plus alırsam airpod almak iyice uzamış olacak.Yani 6s plus ile 7 plus arasında veya 7 ile 7 plus arasındaki fark mı daha büyük yoksa airpod mu diyeyim..

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Batarya kötü derken bir günü oyun oynamazsanız çıkartıyor ve boyut sıkıntısı yoksa sırf kamera için bile k ıp67 sertifikası da önemli iphone 7 almalısınız ama ekran büyük olsun bataryası ciddi iyi olsun diyorsanız 6s plus alın.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Oyu kullandım. Tabiki 6S Plus diyorum. Bir aydır kullanıyorum. Çok memnunum. Büyük ekran ve bitmeyen şarj. İnternette kasma hiç yaşamadım. Geçen hafta arkadaşım Iphone 7 aldı. Alıp inceledim. Güzel telefon lafım yok. Güncel aynı zamanda. Ama artık her şey netten oluyor. Büyük ekran olmalı diyorum. Hem büyük ekran hem de muazzam şarj için 6S Plus diyorum. Muhtemelen 4 sene boyunca güncelliğini korur. Zaten o zaman gelince de değişim yaparız.

Ularin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer galaxy note 5 ten geçeceksen 7 almanı tavsiye etmem çok küçük geliyor bana sana da öyle gelir eminim ki. 6s plus alacağına 7 plus almanı tavsiye ederim. Pil ömrü bayağa iyileştirilmiş samsung s7 edge kullanıyor arkadaşım o 2 kere şarj etmiş oluyor benim şarjım %40lardayken. (telefonu çok yoğun kullanıyorum bu arada)

wedoman

Asistan
Reaksiyon puanı
100
oyumu 6s plustan yana kullandım. çünkü büyük ekran kullanmayı seviyorsunuz ve 7 plus bütçenizi aşıyor. 6s plus ile internette kasma fln yaşamazsınız. batarya konusunda da elinizden telefon hiç düşmezse her telefon 1 günü zor çıkartır. hala 6s plus çok güzel cihaz. bende alırken 7 mi 6s mi diye aşırı kararsız kalmıştım. batarya konusu benim için çok önemli diyorsanız 7 plus almanızı öneririm. gerekirse 1 ay bekleyin en azından en güncel cihazı almış olursunuz. içiniz rahat olur.

Yunus Emre Aytemur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim.. Oyun oynamıyorum aslında hatta iphone almak için sağlam bir clash of clans hesabımı dahi sattım :) Ancak iphone 4 den hatırladığım ufak bir video izleme ya da hafif yüklenmede su gibi şarj gidiyordu.Aslında note 5 de git gide şarj konusunda düşüşteydi örneğin akşam %100 bırakıyorum sabah %86 oluyor ama hızlı şarj ile bunu telafi edebiliyordu ,powerbank gerekmiyordu tabiki..

Ben de teknolojinin geliştiğini artık büyük ekranın daha önemli olduğu kanısındayım,tabi küçük ekran sevenlere bir şey diyemem tamamen zevk meselesi çünkü taşımakta çok önemlidir.

Şuan iphone 6s plusa daha yakınım üzerine air pods alırsam tadından yenmez seneye zaten mezun olacağım artık iş hayatına girince güncelleme yaparım diye düşünüyorum.Fazla fotoğraf çekmiyorum o yüzden yüksek kameraya ihtiyacım yok..Tek korkum dediğim gibi seneye iphone 6 gibi olursa veya 2 sene sonra aksesuar bulamayacaksam kötü hissederim kendimi.. Bu hafta sonuna kadar (final sınavlarım bitince) kesin kararımı vereceğim inşallah diğer arkadaşlarında yorumlarını bekliyorum..

Not ; bu arada dolar kuru yüzünden iphone lara zam gelecek diye korku içinde olduğumuda belirtirim..

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Bugün ben 4s cihazima rahatlikla kilif bulabiliyorsam sen en az 4 sene sorun yasamazsin.6S plus kolay kolay bugunun iphone 6`si durumuna gelmez,arada ciddi donanim farki var.
Büyük ekrana da alıştıysan kesinlikle 6s plus.7 plus`a paran yeterse al.Ama senin kriterlerinle gerek yok.