İphone 7 mi? 7+ mı? Hiçbiri mi?

Bu konuyu okuyanlar

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
O kalem mevzusuna çok takılanlar var hatta bir arkadaşım sırf kalemi var diye ve bütçesine uyuyor diye Note 3 Neo gibi bir telefon aldı bende de şuan Note 3 var ama en son kalemi ne zaman kullandın deseniz belki 3-4 ay önce o da can sıkıntısındandır :) ha belki iş gereği lazım olanlar vardır onlara sözüm yok ama gerçekten kalemi normal kullanıcılar ilk ay belki kullanırlar yani bir heves aslında o_O
Yok gerçekten kalem gerçekten çok güzel ve kullanışlı bir şey fakat diğer özellikleri içinde alınavilir note 8 in tasarımını beğenmeyenler olmuş ben daha çok beğendim

boysofhell

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Yok gerçekten kalem gerçekten çok güzel ve kullanışlı bir şey fakat diğer özellikleri içinde alınavilir note 8 in tasarımını beğenmeyenler olmuş ben daha çok beğendim

Daha önce Note serisi kullandın mı bilmiyorum ama gerçekten kalem pek kullanmıyorsun ( iş için lazım değilse) eğer Note serisi almayı düşünüyorsan sakın kalemi var diye alma gerçekten beğendiysen hoşuna gittiyse donanım olarak vs. o zaman al sakın kalemi var diye alma

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Paran varsa Note 8 al , iPhone 7 , S7 ile yarışıyor anca kamerada . iOS o kadar kısıtlı bir sistem ki bak az önce birinin iPhone 6S 'ine wifi şifresini yazcam yazdığımı görme bile yok yanlış yazdım diye komple sildim . Böyle küçük küçük ya da büyük büyük kısıtlamalar var bu sistemde nefret ediyorum Androide alışıksan alma kesinlikle .

boysofhell

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Dün elime bi 6S aldım karıştırdım kamerayı açmamla kapatmam bir oldu. Renk demiyorum aşırı kirlilik ISO kirliliği vardı.
Bunu 7'de baya bi çözdüler ama o cihazda bile olmaması gereken yerde kirlilik var. Niye? Kamera donanımı çok güçlü değil. Yazılımla bir yere kadar.
Arayüze bakıyorum basit ve sıkıcı. O arayüzde yapabileceğin en fantezik şey 3D Touch.
Telefonu kullanan yeğenime 3D Touch'u biliyor musun dedim ayarlara basınç uyguladım. Vay anasını hayat kurtaran özellikmiş diyor. Öyle basit kullanıcı. Sözde Note 5 kullanıyordu bu daha önceden sözde işte.
Basit kullanıcıysan kullanırsın iOS'u bir kaç(bir kaç tarafında iyimser davranıyorum) kısıtlanmaya maruz kalacaksın. Yani başka bir kelime bulamıyorum. Sıkıcı. Dosya atmak eziyet. Apple öyle kapitalist ki. Android- Windows arasındaki sürükle bırak uyumunu . Mac-İphone arasında sınırlandırmış sadece.

O paranın 500 üstüne Note 8 var. Bu cihazın kamerası da daha iyi. Kamera daha iyi derken renk tarafına girmiyorum. İkinci kamerada OIS olması , kameranın daha fazla detay çıkarması, düşük ışık performansının daha başarılı olması. Ön kameranın daha başarılı olması. İddia edilene göre S8'den bile daha iyi ekran ve 6.3 inç boyutu ile 5.5 7 Plus boyutlarında olması.
Bu kadar pahalı telefon alacak olsaydım fanteziye girmez direk Note 8 alırdım.
7 Plus dediğimiz telefon yüksek ihtimal Yeni iPhone yüzünden tasarımı gömülecek. 2 hafta sonra belki fiyatı düşecek. Hızlı şarj olmayan bu yüzden 3 saatte dolan ekranıyla orantısız bir şekilde ağır olan(Note 8 195 gram ile daha ağır. Samsung normalde bu kadar ağır yapmazdı ama büyük ihtimal Note 7 faciasından ötürü pile baya bir yer bırakmışlar.) Kulaklık girişi olmayan(bazıları için hayati önem taşıyor) 5.5 inç ekranı verimli kullanılamayan bir telefon.
Fanteziye gerek yok ben kendi S7'mi 14 aydır kullanıyorum hız olarak dün 6S iletekrar karşılaştırdım o cihaz 2-3 aylık olması lazım. Hiçbir fark yok.
Note 8 dediğimiz cihazda çok güçlü bir işlemci ve 6GB RAM var. 4 sene götürmemesi mucize.
Pili uzun süre kullanım için çok dayanıklı vb vb. işte bence git Note 8 al.
--- Gönderi Güncellendi ---
7 Plus'dan S7'ye geçmiş bir abimizin S7 ve S7 Edge kullanıcıları kulübünde benim 7 Plus'dan S7'ye geçişte deneyimlerinizi yazarm mısınız? Soruma cevap olarak attığı yazı
Ekli dosyayı görüntüle 27426

Değerli görüşlerin için teşekkür ederim ama nedense içimde hep bir iphone kullanma isteği var ve galiba bu sefer bu isteğe yenik düşeceğim :) yalnız merak ettim bir şey var belki fikriniz/bilginiz vardır. Bazı haber kaynaklarında 1-2 ay içerisinde iphone 7 ve 7+ 'ta kayda değer bir fiyat düşüşü olacağını okudum. Sizce gerçekten 1-2 ay içerisinde ne kadarlık bir düşüş olur beklemeli miyim ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Değerli görüşlerin için teşekkür ederim ama nedense içimde hep bir iphone kullanma isteği var ve galiba bu sefer bu isteğe yenik düşeceğim :) yalnız merak ettim bir şey var belki fikriniz/bilginiz vardır. Bazı haber kaynaklarında 1-2 ay içerisinde iphone 7 ve 7+ 'ta kayda değer bir fiyat düşüşü olacağını okudum. Sizce gerçekten 1-2 ay içerisinde ne kadarlık bir düşüş olur beklemeli miyim ?
500 TL düştü ikiside Apple Store'da
Diğer mağazalarda da düşer sanırım.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Evet daha fazla beklemeyip hepsi buradadan 3500'e S8 Plus alabilirsin.:D
Not: O cihazlar Apple Store fiyatının altına düşkecek hepsdi burada gibi yerlerde onu bekle önce 1-2 hafta en az.
Hoş bana kalsa S8 Plus al geç 8 Plus'dan daha iyi bir cihaz bana göre