İphone 7 mi? 7+ mı? Hiçbiri mi?

Konusu 'Telefon Önerileri' forumundadır ve boysofhell tarafından 10 Eylül 2017 başlatılmıştır.

1. boysofhell

boysofhell Üyecik

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    İphone 8 çıktıktan sonra 7+'ın fiyatındaki oynama nasıl olur usta bir fikrin var mı acaba ?

2. Death Mark

Death Mark Doçent

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    Tekirdağ
  3. Durmuşkandemir

Durmuşkandemir Profesör

Beğenileri:
    359
    Ödül Puanları:
    83
    Yer:
    Mersin
    Ios gerçekten ayrı bir kullanımı olan işletim sistemi burada tercih senin hangi işletim sistemi kullanmak istediğine bağlı yoksa 7 plus çok iyi ve uzun süre idare eder bir telefon ayrıca şarjı çok iyi gidiyor

4. lgsever

lgsever Profesör

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    63
    Bak kardeşim o algıyı bende biliyorum ve yaşadım ancak sonra G4 aldığım zaman iyiki 5s almamışım dedim kendime dediğim gibi bu hisden uzak durmak için şunu yap apple alırsan note 8 deki hangi özelliklerden vaz geçeceğini düşün yani hemen hemen bir işletim sistemi içinher şeyden fedakarlık edeceksin üstelik alacağın telefon bir kaç ay sonra iki senelik olacak iyi düşün.

gorkemmalp ve Durmuşkandemir bunu beğendi.
  5. Durmuşkandemir

Durmuşkandemir Profesör

Beğenileri:
    359
    Ödül Puanları:
    83
    Yer:
    Mersin
    IMG_0266.JPG Seçim senin ikisi de güzel telefon

6. Murat Burç

Murat Burç Rektör

Beğenileri:
    2.478
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Kütahya Merkez
    Dün elime bi 6S aldım karıştırdım kamerayı açmamla kapatmam bir oldu. Renk demiyorum aşırı kirlilik ISO kirliliği vardı.
    Bunu 7'de baya bi çözdüler ama o cihazda bile olmaması gereken yerde kirlilik var. Niye? Kamera donanımı çok güçlü değil. Yazılımla bir yere kadar.
    Arayüze bakıyorum basit ve sıkıcı. O arayüzde yapabileceğin en fantezik şey 3D Touch.
    Telefonu kullanan yeğenime 3D Touch'u biliyor musun dedim ayarlara basınç uyguladım. Vay anasını hayat kurtaran özellikmiş diyor. Öyle basit kullanıcı. Sözde Note 5 kullanıyordu bu daha önceden sözde işte.
    Basit kullanıcıysan kullanırsın iOS'u bir kaç(bir kaç tarafında iyimser davranıyorum) kısıtlanmaya maruz kalacaksın. Yani başka bir kelime bulamıyorum. Sıkıcı. Dosya atmak eziyet. Apple öyle kapitalist ki. Android- Windows arasındaki sürükle bırak uyumunu . Mac-İphone arasında sınırlandırmış sadece.

O paranın 500 üstüne Note 8 var. Bu cihazın kamerası da daha iyi. Kamera daha iyi derken renk tarafına girmiyorum. İkinci kamerada OIS olması , kameranın daha fazla detay çıkarması, düşük ışık performansının daha başarılı olması. Ön kameranın daha başarılı olması. İddia edilene göre S8'den bile daha iyi ekran ve 6.3 inç boyutu ile 5.5 7 Plus boyutlarında olması.
    Bu kadar pahalı telefon alacak olsaydım fanteziye girmez direk Note 8 alırdım.
    7 Plus dediğimiz telefon yüksek ihtimal Yeni iPhone yüzünden tasarımı gömülecek. 2 hafta sonra belki fiyatı düşecek. Hızlı şarj olmayan bu yüzden 3 saatte dolan ekranıyla orantısız bir şekilde ağır olan(Note 8 195 gram ile daha ağır. Samsung normalde bu kadar ağır yapmazdı ama büyük ihtimal Note 7 faciasından ötürü pile baya bir yer bırakmışlar.) Kulaklık girişi olmayan(bazıları için hayati önem taşıyor) 5.5 inç ekranı verimli kullanılamayan bir telefon.
    Fanteziye gerek yok ben kendi S7'mi 14 aydır kullanıyorum hız olarak dün 6S iletekrar karşılaştırdım o cihaz 2-3 aylık olması lazım. Hiçbir fark yok.
    Note 8 dediğimiz cihazda çok güçlü bir işlemci ve 6GB RAM var. 4 sene götürmemesi mucize.
    Pili uzun süre kullanım için çok dayanıklı vb vb. işte bence git Note 8 al.
    --- Gönderi Güncellendi ---
    7 Plus'dan S7'ye geçmiş bir abimizin S7 ve S7 Edge kullanıcıları kulübünde benim 7 Plus'dan S7'ye geçişte deneyimlerinizi yazarm mısınız? Soruma cevap olarak attığı yazı
    upload_2017-9-10_15-49-7.png

gorkemmalp ve boysofhell bunu beğendi.
  7. YusufKartal1903

YusufKartal1903 Asistan

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    Hatay
    Daha önce hiç ios kullanmadıysan ilk geçişte çok zorluk yaşarsın. Çünkü ios da herşey çok kısıtlı. Bence s8 al rahat et

gorkemmalp bunu beğendi.
  8. Anıl Bozkurt

Anıl Bozkurt Asistan

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    müthiş durmuyor mu

gorkemmalp bunu beğendi.
  9. lgsever

lgsever Profesör

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    63
    Aynen dedim ya benim j7 nin ekranı ve kamerası bin kat daha güzel bedava verseler bozulana kadar kullanır öyle değiştiririm.
    --- Gönderi Güncellendi ---
    Ayrıva her şeyi geçtim o kadar anlatmışsın eline sağlık kalemi var ya kalemi hiç bir şeye değişmem

gorkemmalp bunu beğendi.
  10. boysofhell

boysofhell Üyecik

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    O kalem mevzusuna çok takılanlar var hatta bir arkadaşım sırf kalemi var diye ve bütçesine uyuyor diye Note 3 Neo gibi bir telefon aldı bende de şuan Note 3 var ama en son kalemi ne zaman kullandın deseniz belki 3-4 ay önce o da can sıkıntısındandır :) ha belki iş gereği lazım olanlar vardır onlara sözüm yok ama gerçekten kalemi normal kullanıcılar ilk ay belki kullanırlar yani bir heves aslında o_O

lgsever bunu beğendi.
  11. lgsever

lgsever Profesör

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    63
    Yok gerçekten kalem gerçekten çok güzel ve kullanışlı bir şey fakat diğer özellikleri içinde alınavilir note 8 in tasarımını beğenmeyenler olmuş ben daha çok beğendim

12. boysofhell

boysofhell Üyecik

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    Daha önce Note serisi kullandın mı bilmiyorum ama gerçekten kalem pek kullanmıyorsun ( iş için lazım değilse) eğer Note serisi almayı düşünüyorsan sakın kalemi var diye alma gerçekten beğendiysen hoşuna gittiyse donanım olarak vs. o zaman al sakın kalemi var diye alma

13. TechnoYoung

TechnoYoung Profesör

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    83
    Paran varsa Note 8 al , iPhone 7 , S7 ile yarışıyor anca kamerada . iOS o kadar kısıtlı bir sistem ki bak az önce birinin iPhone 6S 'ine wifi şifresini yazcam yazdığımı görme bile yok yanlış yazdım diye komple sildim . Böyle küçük küçük ya da büyük büyük kısıtlamalar var bu sistemde nefret ediyorum Androide alışıksan alma kesinlikle .

gorkemmalp bunu beğendi.
  14. boysofhell

boysofhell Üyecik

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    Değerli görüşlerin için teşekkür ederim ama nedense içimde hep bir iphone kullanma isteği var ve galiba bu sefer bu isteğe yenik düşeceğim :) yalnız merak ettim bir şey var belki fikriniz/bilginiz vardır. Bazı haber kaynaklarında 1-2 ay içerisinde iphone 7 ve 7+ 'ta kayda değer bir fiyat düşüşü olacağını okudum. Sizce gerçekten 1-2 ay içerisinde ne kadarlık bir düşüş olur beklemeli miyim ?

15. Murat Burç

Murat Burç Rektör

Beğenileri:
    2.478
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Kütahya Merkez
    500 TL düştü ikiside Apple Store'da
    Diğer mağazalarda da düşer sanırım.

boysofhell bunu beğendi.
  16. boysofhell

boysofhell Üyecik

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    Daha fazla beklememe gerek yok yani şuan alabilirim ?

17. Murat Burç

Murat Burç Rektör

Beğenileri:
    2.478
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Kütahya Merkez
    Evet daha fazla beklemeyip hepsi buradadan 3500'e S8 Plus alabilirsin.:D

gorkemmalp bunu beğendi.
  18. İrfan Fatih Ağaçayaklar

İrfan Fatih Ağaçayaklar Asistan

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    KONYA
    Al gitsin bekleme daha fazla beklenen indirim oldu zaten.

19. Murat Burç

Murat Burç Rektör

Beğenileri:
    2.478
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Kütahya Merkez
    Not: O cihazlar Apple Store fiyatının altına düşkecek hepsdi burada gibi yerlerde onu bekle önce 1-2 hafta en az.
    Hoş bana kalsa S8 Plus al geç 8 Plus'dan daha iyi bir cihaz bana göre

gorkemmalp bunu beğendi.
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş