İphone 7 mi? 7+ mı? Hiçbiri mi?

Konusu 'Telefon Önerileri' forumundadır ve boysofhell tarafından 10 Eylül 2017 başlatılmıştır.

1. boysofhell

boysofhell Üyecik

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul

- İphone 7 mi? 7+ mı? Hiçbiri mi?

Öncelikle herkese iyi pazarlar diliyorum. Önümüzdeki günlerde İphone8'in satışa çıkması ile birlikte İphone7 modellerinde bir fiyat düşüşü olacağını okudum. Daha önce hiç IOS kullanmadım Note serisi kullandığım için İphone7'nin ekranı küçük gelecektir 7+ daha iyi olur diye düşünüyorum. Açıkçası bu kadar para verdikten sonra beni en az 4 yıl idare etmesini isterim alacağım telefonun. Dediğim gibi daha önce hiç IOS kullanmadım açık konuşmak gerekirse IOS kullanmaya da imreniyorum :) Sizce hangi telefonu tercih etmeliyim ? Şimdiden teşekkür ederim.

Apocalypse_ bunu beğendi.

2. Durmuşkandemir

Durmuşkandemir Profesör

Beğenileri:
    359
    Ödül Puanları:
    83
    Yer:
    Mersin
    Eğer ıos kullanmak istiyorsan 7 plus bende hiç android kullanmadım ama kullandığınız seri birçok özellik olarak ıphoneden çok daha üstün bir apple fanı olarak bu yorumu rahatlıkla yaparım sonuçta kendi kullandığımız telefonu en iyisi gibi göstermek çok büyük bir hata ve yanlış bilgi olur şuan için konuşuyorum 7 plus almak yerine note 8 almanı tavsiye ederim. Ama yinede ıos merakım gitsin dersen 7 plus fena bir telefon değil 7+ alın derim eğer ıos isterim derseniz

mia.wallace ve gorkemmalp bunu beğendi.
  3. MelodyPond

MelodyPond Üyecik

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul
    Ben de seninle tamamen aynı durumdayım. Ama sen istediğin kadar iphone sor bu forumdan s8 çıkar :)

4. lgsever

lgsever Profesör

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    63
    Evet çünkü s8 bunlardan çok çok öte bir telefon bence s8 al geç ayrıca apple daki sağlamlık ve uzun dayanma ömrünü istiyorsan xz premium alabilirsin tabi çerçevelerine takılmazsan unutmayın ip 7 plus in rakibi s7 edge dir ve onu bir çok yönden yenmiştir.

gorkemmalp ve Durmuşkandemir bunu beğendi.
  5. Durmuşkandemir

Durmuşkandemir Profesör

Beğenileri:
    359
    Ödül Puanları:
    83
    Yer:
    Mersin
    Forumla alakası Yok ben bir apple Fanboyu gibiyim yani 4 den buyana kullandığım telefon ama gerçekler ben her konu da derim abi yazılım donanım uyumu servis kalitesi müşteri memnuniyeti istiyorsan iphoneyi tek geçerim Yok donanım istersen bu gün için konuşuyorum yani telefondan beklentin yüksek karıştırmayı seven birisinden canavar gibi de kamera istersen note 8 s8 üzerine Yok. Apple kullananlar belli telefon çaldı aç mail geldi bak bir kaç uygulama müzik kamerası da idare etsin ama beni telefon asla yarı yolda bırakmasın ne bileyim kapanır açılmaz kendi kendine kapanıp açılır o gibi süpriz yaşamayın birde kullanımı basit olsun herşey elimin altında dersen o zaman 7 +
    --- Gönderi Güncellendi ---
    Yani kullanım şekline göre telefon ben mesela note 8 modelini aşırı beğeniyorum ama almış olsam kullana bilir miyim hiç sanmıyorum yani alırım desem bile ıos sisteminin basitliğine alışmışım o yüzden bana apple ideal geliyor ve benim işimi fazlasıyla görüyor. Ama beklentim kamera veya güçlü oyunlar olsa telefonda filim izlemek gibi falan işler yapsam sürekli o zaman note 8 alırım. Şuan telefonum da bir tane oyun bile Yok kamera desen işim gereği ürün resmî falan çekmek için kullanıyorum bazen evrak resmî çekiyorum ön kamerayı ancak görüntülü konuşma yapacak olduğum zaman kullanıyorum

boysofhell, NuclearSunrise ve MelodyPond bunu beğendi.
  6. İrfan Fatih Ağaçayaklar

İrfan Fatih Ağaçayaklar Asistan

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    KONYA
    7 Plus en iyisi al 4 sene rahat götürür.Ben kullanıyorum sorun varsa sorabilirsin.

boysofhell ve Durmuşkandemir bunu beğendi.
  7. lgsever

lgsever Profesör

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    63
    Bence uzun zamandır ios kullandığın için sana öyle geliyordur yoksa note 8 i bir eline al bırakamazsın ben bile günlük dozumu alıyorum her gün youtube a girip bakıyorum.

Durmuşkandemir bunu beğendi.
  8. boysofhell

boysofhell Üyecik

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler. Sarj ile ilgili sorunlar var mı ?

9. MelodyPond

MelodyPond Üyecik

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul
    Soran arkadaş da en önemli kriter olarak en az 4 yıl gitsin demiş zaten. Bu konuda 7 plus ağır basıyor.Kamerasına cok takmayan biri icin fazla bir fark olduğunu düşünmüyorum, düşük ışıkta ve videoda s8 alır ama gündüz renk doğallığını iPhone daha iyi veriyor ve ön kamera daha güzel çekiyor bence tabi o da dar açılı. Bir de 7 plusın çift kamerası da tercih meselesi olabilir. YouTube dan karşılaştırma izleyebilir eğer çok önem veriyorsa. Ayrıca aynı şekilde note kullanan birisi olarak s8 in ekran boyutlarındansa 7 Plus bana daha kullanışlı geliyor ekran kasa oranı pek umrumda değil açıkçası. Tabi o fiyat farkına değer mi kendi bilecegi iş ben de kararsızım sonuç olarak.

OptimisT_, boysofhell ve Durmuşkandemir bunu beğendi.
  10. Durmuşkandemir

Durmuşkandemir Profesör

Beğenileri:
    359
    Ödül Puanları:
    83
    Yer:
    Mersin
    Kamera konusun da evet geçenler de kullandım. Yok böyle birşey ben önceden ne kullandım dedim ama yazılım olarak olabilir de bana sıkıcı geliyor alışkın olduğum için birde bakıyorum her model android de farklı bir tasarımsal arayüz yani note 4 kullanıp note 8 telefona geçsem ara yüzü görüntüsü vs farklı olunca bu ney derim diye düşünüyorum. Tabi bu göreceli bundan sıkılan insanlar da olabilir sürekli aynı arayüz

11. lgsever

lgsever Profesör

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    63
    Alakası yok biz android note 4 den sonra düzeldi denişken bile benim tanıdıklarım note 2 yi sorunsuz bu seneye kadar kullanıyorlar suya düştüğü için bozulmuştu bir tanesinin hiç kasma ve donma olmadan birde su geçirmezliği olsaydı adam hala onu kullanıyordu bu dediğim telefon note 2 birde note 8 i düşün sen

gorkemmalp bunu beğendi.

12. boysofhell

boysofhell Üyecik

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    Yapma usta :) Ben Note 3 almıştım 7-8 ayın sonunda kasmalar uygulama durdurmaları başladı. Note 2'nin bu zamana kadar kasma/donma problemi olmamasına kafam basmıyor açıkçası

13. İrfan Fatih Ağaçayaklar

İrfan Fatih Ağaçayaklar Asistan

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    KONYA
    Yok 1 günü rahat çıkarıyor.

boysofhell bunu beğendi.
  14. lgsever

lgsever Profesör

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    63
    Note 3 ün sıkıntılı bir telefon olduğunu bütün foruma sor istersen firmaların bazı modelleri sıkıntılı olabiliyor mesela s2 ile s3 ü kıyasla yada dur daha iyi bir örnek var Lg G2 ile G3 ü kıyasla sence nasıl biri ile devrim yapmış diğeri ile firmayı batışa sürüklemiş böyle düşün tek bir modelde olan sıkıntıdan dolayı bütün seriyisiliyorsun ayrıca ip7 s7 nin rakibi ve yenildi onun üzerine s8 ve note 8 çıktı sakın öyle bir hata yapma ayrıca note 8 alacak paran varsa yeni iphone u bekle

gorkemmalp bunu beğendi.
  15. boysofhell

boysofhell Üyecik

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler :)

16. lgsever

lgsever Profesör

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    63
    Ben teşekkür ederim.Ancak şöyle bir öneride bulunayım note 8 mağazalarda yerini aldıktan ip 8 çıktıktan sonra almanda fayda var en azından içine sinmediyse görüpte almış olursun hele o mavi olanı
    --- Gönderi Güncellendi ---
    images (1).jpg

17. Durmuşkandemir

Durmuşkandemir Profesör

Beğenileri:
    359
    Ödül Puanları:
    83
    Yer:
    Mersin
    Atma kardeşim note 8 resmî ya insanın içi gidiyor duruşu bile bir başka güzel özellikle siyahı:hearteyes:

18. lgsever

lgsever Profesör

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    63
    Al kalemide ayrı bir hava katıyor

images (2).jpg

19. boysofhell

boysofhell Üyecik

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    off harbi insanın içi gidiyor :) ama şu IOS'a da çok imreniyorum ya niye böyleyim ben :D

20. Durmuşkandemir

Durmuşkandemir Profesör

Beğenileri:
    359
    Ödül Puanları:
    83
    Yer:
    Mersin
    lgsever bunu beğendi.
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş