Iphone 7 kullanan arkadaşlar bakabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Hocam iyi günler 7 aldım bende telefon 11.1.2 ile geldi 10 larla gelmesi gerekmiyo muydu ve yazılım güncelleme var 11.2.1 sence yükleyeyim mi ? en iyisi pili sarjı en iyi giden stabil çalışan sorun çıkarmayan hangisi onu yapayım. Bide kılıf kap kırılmaz cam vs orjinal almanın bir artısı var mı ? yoksa 10 15 liralık kılıflar camlarda aynı işlevi görüyo mu ?
25 30 liraya 4d koruyucu cam var kalınlardan onlardan tak ben hep onlardan takıyorum gayet sağlam.Kılıfta arka kısımda apple logosunun olduğu yeri açık olan kılıflardan alma ordan giren tozlardan falan zamanla kılcal çizilmeler olabiliyo delikli antin kuntin kılıf alma düz telefonun arkasını tamamen kapatan sadece kameraların olduğu alanı olan kılıflardan al.

FK5896

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Hocam iyi günler 7 aldım bende telefon 11.1.2 ile geldi 10 larla gelmesi gerekmiyo muydu ve yazılım güncelleme var 11.2.1 sence yükleyeyim mi ? en iyisi pili sarjı en iyi giden stabil çalışan sorun çıkarmayan hangisi onu yapayım. Bide kılıf kap kırılmaz cam vs orjinal almanın bir artısı var mı ? yoksa 10 15 liralık kılıflar camlarda aynı işlevi görüyo mu ?
öncelikle hayırlı olsun hocam güle güle kullanın. yanlış hatırlamıyorsam 11.1.2 de buglar vardı. hesap makinesinde hızlıca 1+2+3+ yapınca 23-24 gibi bir sonuç çıkıyordu. ama memnunsan o sürümde de kalabilirsin. bana göre 11.2.1 daha hatasız ve kararlı bir sürüm. ama tam anlamıyla değil. bende gelecek sürümleri bekliyorum. ios 10'la gelme ihtimali düşüktü çünkü apple yeni piyasaya sürdüğü cihazlara 11 kuruyor. pil konusunda da birkaç şey söylemek istiyorum %15 hatta mümkünse %20 olduğunda şarja tak %80'e yaklaşınca çıkar. eğer zaman varsa, %100 olmasını bekleyebilirsin. hatta %100 olduktan 20-30 dk sonra çıkarırsan daha verimli olur. %20 ile %80 arası istediğin kadar şarja takıp çıkarabilirsin. %20 ye inince pildeki akım dengesizleşiyor ve batarya zarar görebiliyor. ve böyle durumlarda cihazı çok zorlayıp ısındırmazsan iyi olur. %80'nin üstüne çıkınca da pil kalibrasyona giriyor. bu yüzden %100 olmadan şarjdan çıkarmamak veya pil %10-15 teyken şarjdan çıkarmamak daha mantıklı. ben bunlara hiç dikkat etmedim pil 6 ay da %8-12 arası değer kaybetti. ama artık bende dediğim gibi kullanmaya dikkat ediyorum.
ekran koruyucusuna çok para bayılmadım. 15-20 liraya aldım hep. cihazı düşürmem gözüm gibi bakarım diyorsan çok para verip almana gerek yok. ama ben dikkatsizim düşürebilirim ne olur ne olmaz dersen buff ekran koruyucuyu öneririm. adamlar telefonun camıyla çivi çakıyorlar.. youtube da videoları var bakabilirsin. kılıf olarakta saydam, ve apple logosunun üstünü de kapatarak koruyan ve kamera korumalı kılıflar öneririm. özellikle apple logosu çok leke tutup kolayca çizilebiliyor.
son olarak, cihazı güncellemek istersen temiz kurulum yaparsan daha iyi çalışır cihaz. ve bu güncellemeyi itunes ile yapman gerekiyor. temiz kurulum videoları yine youtube da mevcut. temiz kurulumla uğraşmak istemiyorum dersen, yine itunes ile güncelle cihazı ayarlar bölümünden sıfırla böylece cihazdaki çerezler silinir ve sistemsel sorunlar yaşama ihtimalin çok daha düşük olur.
önerilerim bu kadar. başka sorun olursa ben buradayım.

hermion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Teşekkürler aklına gelen böyle tavsiyeleri yazarsan sevinirim cihazı daha tam kullanmadım yarın dışarı çıkıcam yol boyunca kullanımın olucak sarj durumuna bakıcam nasıl gidiyo diye ona göre güncellerim belki ama tabi daha hiç bişey bilmiyorum ilk defa kullanıyorum dediğim gibi başka bilgiler aklına gelirse yazarsan sevinirim ya da forumda kullanıcı kulubu tarzı bişey varsa oraya yönlendirirsen ordanda bakarım

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Bu arada 11.2.2 sürümü geldi bilgilerinize

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
hemen onu yüklemek mantıklımıdır sanki sürümleri bekleyin yorumları görüp öyle yükleyin diyolar doğrumudur ?
Ben anında yüklüyorum her zaman cihazımı güncel tutmak istiyorum. Güncel olması iyidir zaten her güncellemede şarj hariç diğer sorunlar gideriliyor.

FK5896

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Teşekkürler aklına gelen böyle tavsiyeleri yazarsan sevinirim cihazı daha tam kullanmadım yarın dışarı çıkıcam yol boyunca kullanımın olucak sarj durumuna bakıcam nasıl gidiyo diye ona göre güncellerim belki ama tabi daha hiç bişey bilmiyorum ilk defa kullanıyorum dediğim gibi başka bilgiler aklına gelirse yazarsan sevinirim ya da forumda kullanıcı kulubu tarzı bişey varsa oraya yönlendirirsen ordanda bakarım
pilin daha iyi gidebilmesi için birkaç ayar yapabilirsin. bluetooth, gps'İ, otomatik ekran parlaklığını kapatmak(ayarlar - genel - erişebilirlik - ekran kolaylıkları) gibi. bu tarz ayarlar var. bu konuda youtube da videolarda var bakabilirsin.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ben anında yüklüyorum her zaman cihazımı güncel tutmak istiyorum. Güncel olması iyidir zaten her güncellemede şarj hariç diğer sorunlar gideriliyor.
bende güncelledim hemen biraz daha akıcı olmuş gibi. şu işlemci frekansını düşürmese çok daha iyi olcakta.. umarım apple geri adım atar.

Son düzenleme:

hermion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
telefon üzerinden güncellesek ne gibi eksisi oluyodu? bide konum servislerini kapatmanın bi zararı olur mu ? android gibi ihtiyacımız olduğunda açıyoruz dimi açık kalmasına gerek yok

FK5896

Asistan
Reaksiyon puanı
22
telefon üzerinden güncellesek ne gibi eksisi oluyodu? bide konum servislerini kapatmanın bi zararı olur mu ? android gibi ihtiyacımız olduğunda açıyoruz dimi açık kalmasına gerek yok
telefon üzerinden güncelleme yaparsak var olan sistemin üzerine kodlar yamalanıyor. itunesten temiz sürüm iniyor. sistem daha hatasız ve kararlı çalışıyor. gps'i açık tutmak telefon çalınırsa telefonun yerini bulabilmek için yararlı bir şey ama bazı uygulamalar sürekli konumu bilmek istiyor ( happn, harita uygulamaları vs) bunların izinlerini sadece "uygulamayı kullanırken" şeklinde yaparsak gps'i her zaman kullanmamış oluruz. ben genelde ihtiyacım olduğunda açıyorum..

Reaksiyon puanı
11
Yazının yarısını okudum iPhone 7 kullanıcısıyım.
5S kullanan biri olarak benim için devrim gibi bir telefon oldu. Bir günü çok rahat çıkaran, az kullananlar için bu 3 güne kadar çıkan bir pil ömrü var. Yağmurda karda kışta su geçirmemesi çok kullanışlı. Home butonunun çabuk arızalanması gibi bir sorun yaşamadım. Kamerası zaten anlatılmaz yaşanır. Plusun bataryası daha büyük doğru. Çünkü ekranı büyük daha yüksek ram'e sahip ve kamerası çift lens içeriyor. Bunları karşılaması için daha büyük bataryaya ihtiyacı var.

Ali Bey 46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar uzun bir süredir Samsung Galaxy Grand Neo kullanıyorum. Artık iPhone dedim ama 6sPlus ve 7 arasında kaldım. (İmkan bu kadar) Küçük ekran severim ama büyük ekran oyun için güzel. 5-6 aya oyunları pc den devam edecem ama pubg gibi oyunlar oynuyorum zaten beni pc ye kadar 5-6 ay idare etsin sonra günlük kullanım şartı ile devam edecem. Büyük telefon cebime sığar mı sığmaz mı taşımakta rahat olurmuyum? Performans benim açımdan önemli mesela su ve toza dayanıklılık sudan kastım elim ıslaktır yada 10 sn su altı foto toz ise tarlada vakit geçiririm ondan. Ve şimdi alıp 1 seneye satmam aldımmı 4-5 sene beni götürsün yenilikçi olsun 2-3 sene sonra çıkan uygulamayıda rahat kullanayım hangisini tercih etmeliyim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar uzun bir süredir Samsung Galaxy Grand Neo kullanıyorum. Artık iPhone dedim ama 6sPlus ve 7 arasında kaldım. (İmkan bu kadar) Küçük ekran severim ama büyük ekran oyun için güzel. 5-6 aya oyunları pc den devam edecem ama pubg gibi oyunlar oynuyorum zaten beni pc ye kadar 5-6 ay idare etsin sonra günlük kullanım şartı ile devam edecem. Büyük telefon cebime sığar mı sığmaz mı taşımakta rahat olurmuyum? Performans benim açımdan önemli mesela su ve toza dayanıklılık sudan kastım elim ıslaktır yada 10 sn su altı foto toz ise tarlada vakit geçiririm ondan. Ve şimdi alıp 1 seneye satmam aldımmı 4-5 sene beni götürsün yenilikçi olsun 2-3 sene sonra çıkan uygulamayıda rahat kullanayım hangisini tercih etmeliyim?

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Ben 6S Plus kullanıyorum 2 senedir ve memnunum, 2 sene önce kulaklık çıkışının olmayışı ve batarya nedeniye 7 yerine tercih etmiştim, iPhone 7 kesin olarak IOS 14'ü alacak iken 6S'lerde bu bir tartışma konusu (bence alır) olduğu için iPhone 7 daha cazip gelebilir şimdi (ama ben yine 6s+ alırdım, güncelleme olmadan da kullanabilirim ama günde 2 defa şarj etmek ile uğraşmak istemem), su geçirmeme olarak iPhone 7'nin su geçirmeme belgesi varken 6s+'ın öyle bir iddası yok (ama havuzda video kaydı yaptım ben, çalışıyor, belki benim balıma çalışıyor da olabilir ama), ekran ve batarya olarak iPhone 7 daha düşük kalıyor, performans olarak iPhone 7 daha iyi ama bu farkı sententik testler dışında görmek pek mümkün değil ve son olarak her iki telefon da 5 sene götürmez kimseyi (zaten birisi 5, diğeri 4 yaşında, 4-5 yıla anca Whatsapp açabilecek bu cihazlar, her ikisinin de son 2/2.5 yılı).

UcuzGamer

Asistan
Reaksiyon puanı
17
1 ay içinde elime para geçecek. Tüketici haklarına başvurdum, sonuç lehime ama firma sıkıntı çıkarıyor. Icraya vericem ne kadar sürede paramı alırım emin değilim. 1 ayı geçmez herhalde. Sahibinden de 2998 tl ye 6s plus 128 gb 2 yıl tr garantili bulmuştum ama şuan onu bulamıyorum. 3349 a iphone var. Elime geçecek para ise 3200 lira. 150 koyup o ilandaki 7 yide alabilirim ya da 200 lira daha koyup zorlu center danda alabilirim.. 3 yıl seni idare eder diyorsanız 6s plus almak daha mantıklı tabii ki sanırım para elime geçinceye kadar düşünmeye devam edeceğim.. 7 de ekranı bir yana bıraktım, pil performansı nasıl onu düşünüyorum artık. Sonuçta biri 4.7 diğeri 5.5 1 inc bile fark yok..
takip edemedim hayırlı olsun.

Son düzenleme:

okan1278

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Uzun bir süre düşünme fırsatım oldu. 6s plus ve iphone 7 arasında kaldım. Özellikle bugün kar yağarken selfie çekmek istediğimde şuanki telefonumun su geçirmezlik özelliği olmadığı için tadını çıkaramadım bile.
Iphone 7 hakkında hala kararlı değilim aslında 6s plusta alsam 7 de alsam 128 gb olcak. Apple'nın sitesinden baktığımda arada 100 lira gibi bir fark var.
Öncelikle merak ettiğim şey home tuşu değişti. Daha önce inceledim kötü değildi, beğendim. Ancak iphone 7 ilk çıktığı zamanlar home tuşunun arızalandığını, ekrana uyarı geldiğini söyleyen haberler gördüm. Birde eldivenle kullanılmıyormuş.
asistive touch diye bir şey gerçi ama ekran eldivenle kullanılabiliyor mu bilmiyorum.
Ikinci merak ettiğim şey pil süresi. Benim için ÇOK önemli. Çünkü oyun oynamayı çok seviyorum. Iphone 7 kullananlar kaç saat ekran süresi aldıklarını söylerse memnun olurum. Şuan note 4 kullanıyorum normal kullanımda 3 4 saati zor görüyorum. Oyun oynadığımda vasat zaten.

Birde alcaksan hep s serisi al diyorlar? Sizin düşünceniz nelerdir?

Iphone 7 su geçirmez ama firma garanti vermiyor. Ben sadece yağmurlu ya da karlı havalarda kullanırım alıp öyle suya batırmam. Belki yazları havuzda falan kullanırım ( suya daldırmamam ) sorun yaşar mıyım?

---Iphone 6s plus 2 3 yıl rahat götürür, o zaman çıkan oyunları bile kasmadan oynarsın--- diyenler var. Mesela ben note 4 ü nisan 2015 te aldım. Şuan bazı oyunlarda hafif kasabiliyor. Ben bunu istemiyorum işte. Yağ gibi akması lazım bu benim için çok ama çok ÖNEMLİ..Ama şöyle bir şey düşünüyorum. Iphone 6s ile 6s plus'ın işlemcisi aynı. Ama ekran özellikleri farklı. Yani 6s e göre daha kısa ömürlü olmaz mı? Çünkü 6s 720p, plus 1080p. Haliyle işlemciyi daha çok yorar.

Iphone 6s plus'ın pili daha büyük olduğu için pili daha iyi gider diyorlar. Arada çok uçurum fark olur mu?

Note 4'ün ekranı 5.7 inch 7 ise 4.7. Büyük ekrana alıştım aslında. Çok garipser miyim bilmiyorum. Ayrıca note 4 5.7 inch olmasına rağmen 5.5 inch iphone 6s plustan daha küçük. Taşımasıda biraz zor oluyor aslında.

Aslında 7 plus almak isterdim ama o kadar param çıkacağını sanmıyorum. Şuanki paramın üstüne 200-300 nasıl eklicem onu bile düşünüyorum. Şimdi diyeceksiniz sen beyinsiz misin diye?
Haklısınızda zengin biri değilim sonuçta. Ama ben bu telefonu alıp 1 yıl sonra satmak için almıyorum. Gittiği yere kadar.. 4 5 yıl en az. Satsamda diğer telefonlar gibi fiyatı hemen düşmüyorda.
Aslında s7 edge bile direk alabilirim, sony alabilirim ya da diğer markaları üstünede param kalır ama servisleri berbat biliyorum.. samsung özellikle, imkanım olsa bütün servislerini patlatırım. Bu kadar dandik insanları nasılda seçip bir araya toplamışlar anlamıyorum. O yüzden alınca servis yönündende kafam rahat etsin istiyorum.
Bu arada apple ın kendi mağazasından değilde, başka bir mağazadan alsam (2 yıl apple garantili) serviste sorun yaşar mıyım? 100 200 lira daha ucuzunu buldum. Iphone 7 128 gb 3350 tl. Sitesinde 3500 civarı. Peşin alıcam aslında kendi mağazasından alsam indirim yaparlar mı bilmiyorum.

Özellikle iphone 7 kullanan arkadaşlara soruyorum. Pili nasıl, kaç saat ekran süresi alıyorsunuz? 6s plus 1080 p ve a9 işlemci olduğu için daha kısa ömürlü olurmuş gibi geliyor. Gerçi oyun delisi olmasam düşünmeden alırdım..
( bu konuyu başka bir forum sitesinde açtım ancak sorularıma yeterince cevap bulamadım)
iphone 7 alabilirsin bütçen yeterse