İphone 7 iade etme

Bu konuyu okuyanlar

CaferBey01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Media Marketten iPhone 7 aldım ana pişman oldum keşke s8 alsaydım geçen yıl babmda telefon almıştı aide etti iadeyi almışlardı ben teşefonla aradım iade diye birşey olamaz telefonlarda iade yok diyorlar çıldırcam orda alırkende 15 gün içinde iade edebilirsin diyorlardı mutlaka iade etmem lazım yardım edin.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Apple ile görüş benim bildiğim 14 gün koşulsuz şartsız iade var onlarda

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Arkadaşlar Media Marketten iPhone 7 aldım ana pişman oldum keşke s8 alsaydım geçen yıl babmda telefon almıştı aide etti iadeyi almışlardı ben teşefonla aradım iade diye birşey olamaz telefonlarda iade yok diyorlar çıldırcam orda alırkende 15 gün içinde iade edebilirsin diyorlardı mutlaka iade etmem lazım yardım edin.
Kutusunu açıp sim kartını taktığın anda iadesi ölüyor maalesef ancak yetkili bir tanıdığın olacak o da bir şekilde kılıfına uydurup iade alacak. Cep telefonun da özelliklede Apple'da sim kartını takıp aktif ettiğin anda işi biter çünkü garantiye işleniyor.
--- Gönderi Güncellendi ---
Sana verecek olduğum tek çözüm o kadar pişmansan eğer elinden geldiği kadar iade etmeye çalış üst model alacam falan filan diye olmazsa yol yakınken daha sıfır ayarında telefon ken telefonculardan fiyat al ya da 2. Ele interneteat 300 200 tl aşağısına gider sanırım
Apple ile görüş benim bildiğim 14 gün koşulsuz şartsız iade var onlarda
Murat kardeşim benim başıma çok önceden 4s de gelmişti ben 8 gb almıştım o zaman baktım 16 gb modeli de olduğunu öğrendim aynı gün için de iade etmiştim ama benim ki daha kapalı kutuydu kutuyu açıp sim kartı taksaydım eğer işi biterdi demişlerdi o zaman. Tabi bilemem belki kurallar değişmiştir belki Yen'i sistem gelmiştir umarım olur

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544

Mağazalardan Satın Alınan Ürünün İadesi
6052 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda Mağazadan görerek satın alınan ürünlere cayma hakkı tanınmamıştır. Bu bakımdan kulaktan dolma bilgi olarak duymuş bulunduğumuz kanuna göre “Bir gün” veya “Yedi gün” gibi sürelerde sebepsiz yere alınan ürün iade edilmelidir gibi sözler gerçeği yansıtmamaktadır. Kanuna göre Mağazaların satmış oldukları ürünleri sebepsiz yere iade alma zorunlulukları yoktur.

Ancak;

1-)Satın alınan mal için Mağaza ile iade konusunda özel bir anlaşmanız bulunuyor ise,

2-)Ürünü satın aldığınız mağazanın iade veya pişmanlık hakkı tanıdığı konusunda yazılı bir beyanı bulunuyor ise,

3-) Ürünü satın aldığınız mağazanın iade veya pişmanlık hakkı tanıdığı resmen biliniyorsa,

Mağazadan satın almış olduğunuz ürünü şartlar sağlandığı takdirde iade edebilirsiniz. Bazı mağazalar 15 (Onbeş) gün içerisinde satın alınmış ürünü koşulsuz olarak aynen iade alırken bazı mağazalar 7 yedi gün içinde bazıları ise aynı gün koşulsuz olarak ürün iadesi yapmaktadır. Ancak bu iadelerin şartlarını ve sürelerini tamamen mağazalar kendi şirket politikalarına göre kendi inisiyatifleri doğrultusunda müşteriye bir güven veya jest olarak sağlamaktadır. Tekrar belirttiğim gibi mağazadan alınan ürünün iadesinin zorunlu olduğu konusunda 6052 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda bir hüküm bulunmamaktadır.

kornoloji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Mağazadan aldıysan yasal olarak iade(sözleşmeden cayma) hakkın bulunmuyor. Koşulsuz iade yalnızca mesafeli sözleşmelerde yani internet üzerinde aldığın zaman oluyor. Ama bazı mağazalar müşteri memnuniyeti kapsamında belli koşullarda iade alabiliyor.

Telefonu aldığın mağazaya giderek durumunu anlat. Alalı bir kaç gün olduysa iade alabilirler. Sim kart takmama koşulu var ise zaten yapabileceğin bir şey yok.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Sim kart takıldığında veya wifi ağına bağlandığında iade hakkı belirli koşullara bağlanıyor

CaferBey01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türkiye cumhuriyetinde alışveriş dedinmi mağazalar hep iteler hep gömer bizlere giren girene ben alırken iade ede bilirsin diyenler 360 dere döndü
Türkiye cumhuriyetinde alışveriş dedinmi mağazalar hep iteler hep gömer bizlere giren girene ben alırken iade ede bilirsin diyenler 360 dere döndü

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544

Maalesef söz uçar yazı kalır.
Yazılı belge olmadan bu tarz şeylere itimat etme.

mehmetcanaksu

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Telefona kurulum yaptıysan telefon 2.ele düşeceği için iade almamaları gayet normal

konukulas

Asistan
Reaksiyon puanı
67

MediaMarkttan alma durumunda sadece cihazda arıza varsa iade alıyorlar. Eğer Apple Store'dan alsaydın 14 gün kullansan bile iade edebilirdin. Denedim. ekran jelatini takılı, sim kart takılı halde iade aldılar.

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Vay be! Iphone 7 iade edip s8 almak ha... Isheep ler duysun bunu:D