iPhone 6s vs 7

Bu konuyu okuyanlar

xxmeeminxx

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Zam gelmeden 2 cihaz arasında kaldım. Arkadasım 6s kullanıyor. Bakıyorum pili cok iyi gidiyor. 7 ye gerek yok diyor (1 yıldır kullanıyor 6s i) kulaklık olayı cok kötü diyor. Boozulursa eski kulaklığını takmak için aparatla kullanmak tuhaf vs. diyor. Benimde 3k veresim gelmiyor içimden. Oıs yok 6s de ama cektiğim videoya baktım sarsıntı hissetmedim. (kendim g4 kullanıyorum) Belki beklentim cok düşüktü o yüzden iyi geldi bilemiyorum. suya dayanıklılık desen 6s de dayanıklı aslında diye biliyorum yani apple deneme yapmıstı o cihazda diye okumustum. (sertifikası elbet yok bende telefonu suya sokmıcam yıkamıcam sadece yagmurda vs ihtiyacım olur.) baya kararsızım

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Suya dayanıklılık diyorsan ve Ois diyorsan o zaman 7'den başka alternatifin yok sanırım istersen Sony'lere ve Htc Desire Eye'a da göz atabilirsin.:)

wedoman

Asistan
Reaksiyon puanı
100
almışken iyisi olsun derseniz tabiki 7 almak daha iyi olur ama bütçede önemli tabi. size isterseniz 7 ile 6s arasındaki farkları şöyle söyleyeyim:

*stereo hoparlör
*ois desteği
*farklı renk seçenekleri(jetblack/black)
*değişik home butonu
*suya dayanıklılık
%25 parlak ekran
*%40 hızlı işlemci, %50 artırılmış gpu
*7 mp ön kamera
*1960 mah batarya (6s=1715 mah)

açıkçası bende alacağım zaman 6s ile arasında çok gidip gelmiştim ama sadece batarya yüzünden tercihim 7'den yana oldu.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
almışken iyisi olsun derseniz tabiki 7 almak daha iyi olur ama bütçede önemli tabi. size isterseniz 7 ile 6s arasındaki farkları şöyle söyleyeyim:

*stereo hoparlör
*ois desteği
*değişik home butonu
*suya dayanıklılık
%25 parlak ekran
*7 mp ön kamera

açıkçası bende alacağım zaman 6s ile arasında çok gidip gelmiştim ama sadece batarya yüzünden tercihim 7'den yana oldu.
Bir de Usb Type-C koymuş olsa Quick Charge ile beraber hepten mükemmel olurdu.:(
Nokıa bile Usb Type-C ile çıkarmıştı diye hatırlıyorum.

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Zam gelmeden 2 cihaz arasında kaldım. Arkadasım 6s kullanıyor. Bakıyorum pili cok iyi gidiyor. 7 ye gerek yok diyor (1 yıldır kullanıyor 6s i) kulaklık olayı cok kötü diyor. Boozulursa eski kulaklığını takmak için aparatla kullanmak tuhaf vs. diyor. Benimde 3k veresim gelmiyor içimden. Oıs yok 6s de ama cektiğim videoya baktım sarsıntı hissetmedim. (kendim g4 kullanıyorum) Belki beklentim cok düşüktü o yüzden iyi geldi bilemiyorum. suya dayanıklılık desen 6s de dayanıklı aslında diye biliyorum yani apple deneme yapmıstı o cihazda diye okumustum. (sertifikası elbet yok bende telefonu suya sokmıcam yıkamıcam sadece yagmurda vs ihtiyacım olur.) baya kararsızım
İ7 çok daha uzun ömürlü. Olur.

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Bütçeniz varsa ip67 felan çok önemli değilde kamera da geliştirme (açı hariç) sırf kamera için 7'ye geçilir almışken bütçe uygunsa 7 alın ama 6s kötümü derseniz hayır gayet iyi güçlü performanslı uzun ömürlü bir cihaz ve şöyle bir seçenek daha var iphone 7 yerine 6s plus da olabilir.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Bütçeniz varsa ip67 felan çok önemli değilde kamera da geliştirme (açı hariç) sırf kamera için 7'ye geçilir almışken bütçe uygunsa 7 alın ama 6s kötümü derseniz hayır gayet iyi güçlü performanslı uzun ömürlü bir cihaz ve şöyle bir seçenek daha var iphone 7 yerine 6s plus da olabilir.
Evet benim hocamda bugün alacağını söyledi ben de kendisine 6s+ almasını tavsiye ettim,hep dediğim gibi S'ler bir tık öndedir.;)

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Evet benim hocamda bugün alacağını söyledi ben de kendisine 6s+ almasını tavsiye ettim,hep dediğim gibi S'ler bir tık öndedir.;)
S'lerde düz veriyonun eksiklerinin giderilmiş hız olarak arttırılmış haliydi iphone 7'ye kadar. Çünkü iphone 7 de ciddi iğleştirmeler yapıldı

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
6s plus da alınabilir ben 7plus kullanıyorum büyük ekran batarya iyi iş görüyor

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
S'lerde düz veriyonun eksiklerinin giderilmiş hız olarak arttırılmış haliydi iphone 7'ye kadar. Çünkü iphone 7 de ciddi iğleştirmeler yapıldı
Ben fazla beğenmedim sadece en çok hoşuma giden A10 Fusion işlemci ve çift kamera bu sefer ki modelde Radikal bir karar almasını ve her şeye hitap eden yeni bir atmosfer sunmasını dilerim.:)

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Ben fazla beğenmedim sadece en çok hoşuma giden A10 Fusion işlemci ve çift kamera bu sefer ki modelde Radikal bir karar almasını ve her şeye hitap eden yeni bir atmosfer sunmasını dilerim.:)
iPhone note 7 tasarımında olsa çok tutardı

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
iPhone note 7 tasarımında olsa çok tutardı
Haklısın ama şu da var İ7'de fazla bir değişiklik sunmayarak ben de bile hayal kırıklığına sebep oldu bakalım nasıl toparlayacak tek tavsiyem yine her zaman ki gibi 3-5 özellik olursa kendisi açısından büyük sıkıntı.:(

xxmeeminxx

Asistan
Reaksiyon puanı
9
6s plus da alınabilir ben 7plus kullanıyorum büyük ekran batarya iyi iş görüyor

Plus düşünmüyorum artik tek elle kullanabilecegim cihaz istiyorum. Hb den alacagim 6s 2650 ye i7 3000 e geliyor. Aradaki 350 tl verilir mi bilemedim. Gpu cpu filan cok farketmiyor telefonda cok oyun oynamıyorum. Guc yonetimi konusunda cok cekincelerim var 7 cok daha mi iyi acaba
--- Gönderi Güncellendi ---

*stereo hoparlör
*ois desteği
*değişik home butonu
*suya dayanıklılık
%25 parlak ekran
*7 mp ön kamera

7 nin pili nasil ? 6S kullanan arkadasta 3 asagi 5 yukari benim gibi kulaniyor. Ekram suresi 2 bucuk saatte 67 ye dustu. G4 te 30 lara geliyor bu surede gercekten biktirdi artik

wedoman

Asistan
Reaksiyon puanı
100
Plus düşünmüyorum artik tek elle kullanabilecegim cihaz istiyorum. Hb den alacagim 6s 2650 ye i7 3000 e geliyor. Aradaki 350 tl verilir mi bilemedim. Gpu cpu filan cok farketmiyor telefonda cok oyun oynamıyorum. Guc yonetimi konusunda cok cekincelerim var 7 cok daha mi iyi acaba
--- Gönderi Güncellendi ---

7 nin pili nasil ? 6S kullanan arkadasta 3 asagi 5 yukari benim gibi kulaniyor. Ekram suresi 2 bucuk saatte 67 ye dustu. G4 te 30 lara geliyor bu surede gercekten biktirdi artik
telefonla konuşmada ya da oyun oynamıyoken kullanımda yaklaşık 1 saatte %10 düşüyor. ben pilinden gayet memnunum. apple'ın dediğine göre 6s'ten 2 saat daha uzun pil ömrü sunuyor ve bu süre bence göz ardı edilemeyecek bir süre. fakat tamamen kullanıma bağlı tabiki. eğer oyun oynamıyorsanız sadece sosyal ağlar vs. için kullanacaksanız 6s yeterlidir. boşu boşuna fazla para vermeyin. sizi gayet mutlu edecek bir cihazdır 6s.

xxmeeminxx

Asistan
Reaksiyon puanı
9
telefonla konuşmada ya da oyun oynamıyoken kullanımda yaklaşık 1 saatte %10 düşüyor. ben pilinden gayet memnunum. apple'ın dediğine göre 6s'ten 2 saat daha uzun pil ömrü sunuyor ve bu süre bence göz ardı edilemeyecek bir süre. fakat tamamen kullanıma bağlı tabiki. eğer oyun oynamıyorsanız sadece sosyal ağlar vs. için kullanacaksanız 6s yeterlidir. boşu boşuna fazla para vermeyin. sizi gayet mutlu edecek bir cihazdır 6s.

cevabınız ve cevaplarınız için teşekkür ederim. 6s32gb aldım.

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264

Zaten iphone 8 ile cidid değişimler olacak heleki yeni macbook proda kullanılan touchbar teknolojisi iphone8'e getirilirse devrim olur

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Zaten iphone 8 ile cidid değişimler olacak heleki yeni macbook proda kullanılan touchbar teknolojisi iphone8'e getirilirse devrim olur
Daha öncede dediğim gibi umarım şöyle dolgun derecede tatmin edici özellikle ile piyasaya sürülür.:)

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
bence çokta fark yok aralarında 6s de alınabilir ben şahsen öyle yapardım...

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Tabi ki Iphone 7
  • IP67 Sertfikası
  • A10 Fusion İşlemci
  • Geliştirilmiş Kamera
  • Taptic Engine
  • Dokunmatik Home Tuşu
Bu özellikler için 7 ye gerek yok demek saçmalık olmuş biraz.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Tabi ki Iphone 7
  • IP67 Sertfikası
  • A10 Fusion İşlemci
  • Geliştirilmiş Kamera
  • Taptic Engine
  • Dokunmatik Home Tuşu
Bu özellikler için 7 ye gerek yok demek saçmalık olmuş biraz.
Hala söylüyorum @Apocalypse_ ben olsam o parayla ya V20 alırım ya da 6s+ falan alırdım.:)

xxmeeminxx

Asistan
Reaksiyon puanı
9
bugun 3.günüm 6s ile g4 ten sonra şarjı ilaç gibi geldi. 6s48dk kullanım 24 saat bekleme den sonra sarjı 2 ye düştü sarja taktım. Cok memnun etti sarjı. Fakat gercektende yavas sarj oluyor. g4 ten sonra bana baya yavas geldi sarj olma süresi yinede uzun gittiği için sarjı benim icin cok sorun olmuyor