iPhone 6s Ve iPhone 6s Plus Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

ahmetal16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler 6s Kullanan varsa şarjı nasıl gidiyor yoğunn kullanımda ne kadar gider yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

ahmetal16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beyler bnde merak ediyorum şarj nasıl gidiyor ?

ahmetal16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kullanıyorsan pil konusunda ne düşünüyorsun

- - - Mesaj Güncellendi - - -

kemal_ksk

Asistan
Reaksiyon puanı
1

daha bısmıllah yenı actım full şarz edeyım sonra kullanayım yazarım ama vıdeolarda ve baska kısılerın ıncelemelerıne göre baya ıyı gorunuyor

trm

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Pil konusunda açtığım konuya bakın arkadaşlar. 6s ile full kapasite çalışan telefondan aldığım pil durumlarını güncel paylaşıyorum.

trm

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Şu kullanım süresi ve kalana bakarsanız ne kadar iyi pil ömrü olduğunu anlayabilirsiniz. 3g konum servisi ve wifi sürekli açık.
cf9eb5c3ab4bc817b977749bc81888b4.jpg

kemal_ksk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
3d touch naısl kullanılcak ayarlardan acmak lazım mı bende calısmadı :D

trm

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Açık olması lazım zaten otomatik olarak sert basın :)

trm

Asistan
Reaksiyon puanı
52
İlk gün banada öyle oldu şu anda çok normal bi şekilde hafifçe basıyorum gibi geliyor. Sanki bozulmuş gibi hissediyorum :D

kemal_ksk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İlk gün banada öyle oldu şu anda çok normal bi şekilde hafifçe basıyorum gibi geliyor. Sanki bozulmuş gibi hissediyorum :D

bozulmus dusunmem de cok guc ıstemesı sacma olmus bıraz bunla ılgılı oyunlar yapıcaklar bakalım 3d touch ıcın nasıl olcak

trm

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Tabiki düşünülmüş, Genel ayarlardan > erişebilirlik
54f228c828a933569f455f854647dbd2.jpg

trm

Asistan
Reaksiyon puanı
52
apple vallaha bılıo ısı adamlar bunuda dusunmus ve ıyı yapmıs.. helal olsun
aldıkları parayı hakedıyor adamlar.

Orjinal ayara girdiğinizde hangisindeydi ? Şu an gerçekten ben çok az baskıyla 3d oluyor sanki bu kadar değildi ilk günlerde.

anil93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4 günlük tecrübelerimi ve telefon hakkındaki görüşümü telefonu almak isteyen arkadaşlara kısa kısa başlıklar ile paylaşacağım;

İlk olarak yeni eklenen özelliklere değinmek istiyorum. 3D Touch diye bi zımbırtı getirmişler, olay öyle abartılacak bir yaratıcılığa sahip bişey değil ama kullanışlı duruyor. Şahsen ben kullanmıyorum(kullanamıyorum) ilerde gelecek güncellemeler ile daha kullanışlı hale gelebilir.

2. Nesil Touch ID: Hakkını yemeyelim burda telefonun, gerçekten çok hızlı algılıyor. Sanırım piyasada bu kadar hızlı parmak izi okuyucusu yoktur. Kilidi açmak istemesemde parmağımı dokundurduğum an kilit açılıyor. Gerçekten çok hassas. Ayrıca app store vb. uygulamalarda sorunsuz bir şekilde parmak izi okuyucusu kullanılabilir.

Live Photos: Çoğu forumda okudum, incelemeleri izledim, insanların pek ilgisini çekmemiş. Ancak ben fotoğraf çekmeyi seven biri olduğumdan Live Photos özelliği çok hoşuma gitti. Sevgilinizin yada sevdiğiniz başka bir insanın, live photo özelliği ile çektiğiniz fotoğrafına hafifçe dokunduğuzda hareketli oynatması çok hoşuma giden bir özellik olduğu belirtmek isterim. Hazır fotoğraf demişken de kamerasına değineyim; Başarılı 4K video özelliği güzel, ağır çekim 6 ve 5s den çok çok daha başarılı gözüktü gözüme. Ön kamerasındaki donanımsal artış gerçekten çok iyi olmuş. Net fotoğraflar çıkarabiliyorsunuz.

Oyun olarak sadece Clash of clans oynarım. Bi dedim yüksek oyun indireyim, şu Need For Speed in yeni oyununu indirdim. Tam hatırlamayadım şimdi ismini, oyun gerçekten akıcı 0 kasma yüksek fps, yaklaşık 30dk aralıksız oynadım. Evet ısınma oldu 30 dk az bir süre değil sonuçta ama ısınma öyle el yakacak falan cinsten değildi. Cihaz artış gösteren RAM ve işlemci sayesinde gerçekten canavar olmuş. Yani Galaxy s6 bilmem ne edgeymiş Note 5 miş, tokatlar geçer. Tabikide diğer telefonların iphone 6s e göre başka avantajları olabilir onlarında hakkını yemeyelim. Mesele batarya;

1715 mAh bataryaya sahip bir telefon ama aga bunun işletim sistemi iOS. Yani çok stabil, saçma sapan arka plan uygulamaları yok, olsa bile kapatıyor. Pili gerçekten az tüketen bir işlemciye sahip, 1715 mAh diye sanarsın oyunu açacan pil bitecek. Bitmiyor yeni olduğundanmıdır orasını bilmem ama çabuk bitmiyor. Diğer rakipleri 2800 bilmem kaç mAh ama aynı pil kullanım süresini veriyor. Yani pil ömrünü kafaya takanlardansanız takma gayet iyi gönül rahatlığı ile kullanırsın. Şuan screenshot yok elimde ancak kabaca anlatmak istersem; sabah 8 de %100 olarak aldığım telefonu sürekli 3G açık haliyle (arada wi-fi bağlanıyorum) akşam saat 10da eve geldim %10 daha sarjı vardı. Kullandığım uygulamalar; whatsapp, instagram, facebook, clash of clans, E-Posta, Webde haber sitelerini okumak.

Sonuç olarak 6s den çok memnunum, gayet başarılı akıcı 0 sıkıntı sorun.
not: 64 GB kullanıcısıyım eğer 16 GB varsa ilerde çok yetersiz olabilir.

kemal_ksk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Orjinal ayara girdiğinizde hangisindeydi ? Şu an gerçekten ben çok az baskıyla 3d oluyor sanki bu kadar değildi ilk günlerde.

ortadaydı en dusuk baskıya getırdım

6262

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla çok güzel kaliteyi hıssedıyorum yemınle ilk ıphone m 64 gb 6s bugün aldım ama anroıd sen ıos a alışamadım

kemal_ksk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Valla çok güzel kaliteyi hıssedıyorum yemınle ilk ıphone m 64 gb 6s bugün aldım ama anroıd sen ıos a alışamadım

valla 1 haftada alısırsın o stabıllıgı gorunce ve 1 sene sonra da aynı stabıllıgı goreceksın.. ne donma ne kasma ne takılma unut mazıde kaldı sende ıphone sahıbısın.

bende guzel ıphone reklamı yaptım yalnız saka maka :)

trm

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Şarjı bitirdik. 3g, wifi, konum servisleri açık pil ömrü bu şekilde aldık bugün. Standart ayarlar ile hiç bişey kapalı değil ve güç tasarruf modu aktif değil.
ec4434d5f074f1e4c9342810c329e7c1.jpg

6262

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok ıyı 7saat ya valla Heee Bu arada dostlarım N71map benımlı tmsc ıslemcı şansım ışık defa yaver gitti teknolojı de

6262

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asqgıda home yazıyo ya Oray'a bas orda en altta yazar