İphone 6s Servis Problemi [ ÇÖZÜLDÜ ]

Bu konuyu okuyanlar

Furkan Korkmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
upload_2017-8-23_23-50-48.png

Servis cihazın açılmış oldugunu ve içinde 1 tane vida eksik ve yetkisiz açılmış diye yapmadılar başka servise gitmelimiyim arkadaşlar içinde parça değişmemiş sadece telefonun içinde 1 vida yok diye yapmadılar.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Ekli dosyayı görüntüle 26784
Servis cihazın açılmış oldugunu ve içinde 1 tane vida eksik ve yetkisiz açılmış diye yapmadılar başka servise gitmelimiyim arkadaşlar içinde parça değişmemiş sadece telefonun içinde 1 vida yok diye yapmadılar.
Bir başka arkadaşa da söylediğim gibi apple bu konu da aşırı hassas telefonu sıfırmı aldın 2.el mi eğer eminsen hiç açılmadığına telefonun yeniden başka servise ya da apple Ankara ya da İstanbul'da ki olan kendi servisine gönder ama o şekilde iade yaptılarsa büyük ihtimal yetkisiz müdahale vardır. Parçalarının tam olması önemli değil iki vidadan birini dahi süksen yine servis dışı kalıyor

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Buna benzer bir olayı 2. el S7 edge alan bir arkadasım yaşamıştı. Sonuç garanti dışı.

Furkan Korkmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bir başka arkadaşa da söylediğim gibi apple bu konu da aşırı hassas telefonu sıfırmı aldın 2.el mi eğer eminsen hiç açılmadığına telefonun yeniden başka servise ya da apple Ankara ya da İstanbul'da ki olan kendi servisine gönder ama o şekilde iade yaptılarsa büyük ihtimal yetkisiz müdahale vardır. Parçalarının tam olması önemli değil iki vidadan birini dahi süksen yine servis dışı kalıyor
Aldığım sahibi hiç açılmadı hakkında yemin etti ve cihazda hiç bir parça değişmemiş appleyi arayacağım ve eskişehir pupa bilişime yollayacağım.
--- Gönderi Güncellendi ---
Buna benzer bir olayı 2. el S7 edge alan bir arkadasım yaşamıştı. Sonuç garanti dışı.
Maalesef garantiler değiştirmemek için elinden geleni yapıyorlar

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Aldığım sahibi hiç açılmadı hakkında yemin etti ve cihazda hiç bir parça değişmemiş appleyi arayacağım ve eskişehir pupa bilişime yollayacağım.

Adamlar son derece haklı dostum bu sefer.
Resmen diyorlar ki : Ben sana bu ürünü satıyorum ve arkasında duruyorum. Ama benden baska birisi bu cihaza mudahale ederse ben başka sorunlar için uğraşmam.
Malesef satın aldığın kişiye inanarak hata yapmışsın.

Furkan Korkmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Adamlar son derece haklı dostum bu sefer.
Resmen diyorlar ki : Ben sana bu ürünü satıyorum ve arkasında duruyorum. Ama benden baska birisi bu cihaza mudahale ederse ben başka sorunlar için uğraşmam.
Malesef satın aldığın kişiye inanarak hata yapmışsın.
Cihaz açılmamış ki içinde 1 tane vida yok diye apple başka servislere yollamamı söyledi

ZEUS124

Asistan
Reaksiyon puanı
21

Garantiler değişmemek için elinden geleni yapmıyorlar kardeşim en azından apple yapmıyor 3 telefon değişti camda ufak kırılma telefonun aşırı ısınması gibi sebeplerden senin olay ise farklı sattığın ürünün eksik gelirse tamir edermiydin sen??

Furkan Korkmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Garantiler değişmemek için elinden geleni yapmıyorlar kardeşim en azından apple yapmıyor 3 telefon değişti camda ufak kırılma telefonun aşırı ısınması gibi sebeplerden senin olay ise farklı sattığın ürünün eksik gelirse tamir edermiydin sen??
Peki hangi servise yolladın telefonu?

Furkan Korkmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İstanbulda değilim istanbulda olsam apple store gideceğim ama değilim ne yazık ki servisler bazen yapmamak için nedenler üretebiliyor bu sorunu çoğu kişi yaşamıştır çünkü apple servisden çok çok habersiz kendilerine ulaşamadım apple aradım ve onlarda ulaşım sağlayamadılar ve bana siz ulaşın bize haber verin dediler :) Servisler başı boş koşturuyor yani.

ZEUS124

Asistan
Reaksiyon puanı
21
İstanbulda değilim istanbulda olsam apple store gideceğim ama değilim ne yazık ki servisler bazen yapmamak için nedenler üretebiliyor bu sorunu çoğu kişi yaşamıştır çünkü apple servisden çok çok habersiz kendilerine ulaşamadım apple aradım ve onlarda ulaşım sağlayamadılar ve bana siz ulaşın bize haber verin dediler :) Servisler başı boş koşturuyor yani.

Hacı o zaman ne yapıyorsun biliyor musun yarın apple'ı arıyorsun durumu anlatıyorsun hal mesele bu onlar telefonu kargoyla göndermeni isterlerse gönderiyorsun. Servislerle uğraşırsan başın çok yanar aynısı Android için de geçerli adam Teknosadan alıyor Teknosaya götürüyor 1 ay bekle babam bekle Aldığın firmanın teknik servisine götür 1 hafta maksimum bekliyorsun

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Telefon acildiysa servis disi .aldigin kisi acilmadigi konusunda dogruyu konusmamis olabilir.satmak icin.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098

Mallsef ticaret yeminle olmuyor işte kardeşim bilemiyorsun ama sen şansını yine de dene ama servis bu raporu verdiğine göre bildiği birşey vardır yoksa o topa girmezler adam sıfır almış olur böyle rapor verdi bu sefer topa tutar adam o servisi emin olduğu için

Furkan Korkmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar telefon servisden döndü raporda bileşen eksik kafes ve vida yazıyor apple ile görüştümde çağdaş bey ilgilendi ve servisle bu sonuca nasıl ulaştığını ve tüm detaylı bilgileri istedi ve genpaya yollamamı ve onu bilgilendirmemi istedi bayram sonra yollayacağım tekrar yazacağım konuya

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Geçmiş olsun, işin peşini bırakmayın hocam eğer telefon garantili ise daha önce servise gitmiş olabilir veya üretimden de kaynaklı olabilir. Yetkili servis kayıtları saklanıyor. Konu bu yönü ile de ele alın lütfen

Furkan Korkmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Geçmiş olsun, işin peşini bırakmayın hocam eğer telefon garantili ise daha önce servise gitmiş olabilir veya üretimden de kaynaklı olabilir. Yetkili servis kayıtları saklanıyor. Konu bu yönü ile de ele alın lütfen
Çağdaş beyda o konuyu öğrenmek istiyor dışarda mı açılmış fabrika hatalı üretim mi onu bakmaya çalışıyorlar ve genpaya yollamamı ve onlar çözemesse istanbul apple genpadan telefonu alacaklarını söyledi peşini bırakmayacağım servis bir vida diyor sonra raporda kafes diyor anlayamadım sonuna kadar gideceğim bırakmayacağım peşini.

Furkan Korkmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
fcc76d19480fd3ea01b785ba5c65f14b.jpg
a1ed06dc01006112d1679cec7884e20c.jpg

Bakin burda iki secenekte belirtilmis.benim bildigim istanbulda iki tane magazasi var.diger yerler beni baglamaz.yukaridaki talimatlari uygulamaniz gerekirdi.gonderme secenegi en mantiklisi.
Apple store kargo kabul etmiyor apple yetkili servisine başarı servise yolladım onlarda onarılmadan ieade yaptılar

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Kargo kabul etmiyorlar ancak genius bar rendevu ile gidiliyor arayıp sizde sorabilirsiniz.

Dedigini anladim da,bak yukarda sitesinden ss aldim.oyle bi mantik olamaz.simdi agri dan bi kisi kalkip randevuyla genius bara mi gidecek?farzi misal.oyle bi olay donerse apple kurumsalligina kendi eliyle sıkmis olur.sanmam...

Furkan Korkmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Dedigini anladim da,bak yukarda sitesinden ss aldim.oyle bi mantik olamaz.simdi agri dan bi kisi kalkip randevuyla genius bara mi gidecek?farzi misal.oyle bi olay donerse apple kurumsalligina kendi eliyle sıkmis olur.sanmam...
Araştırabilirsiniz ne yazık ki apple storeler kargo kabul etmiyor ondan dolayı servislere yönlendiriyor.

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Araştırabilirsiniz ne yazık ki apple storeler kargo kabul etmiyor ondan dolayı servislere yönlendiriyor.

Yeni mi cikmis bu moda?ya bu sene basi ya gecen sene sonu gibi bi arkadas 6 sini kargoyla gonderdi.degisimden yenisi geldi.store lari arayip sitelerinde bu hizmetin yazili oldugunu soyleyin.

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Apple destek uygulamasi cikmis.bi de burdan yardim almayi dene.ama telefonun icinde vida eksikse maalesef garanti disi kalir.adamlarinda hakkini yemeyelim simdi.

Furkan Korkmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar çok güzel haber aldım apple sorunumu çözdü sorunu apple heyete sundu heyette bunun sorun yaratmayacanı onarım yapılacağını onayladı servis zorunlu şekilde sorun çıkarmadan telefonu ücretsiz şekilde yapmak zorunda kaldı bundan dolayı apple teşekkür ediyorum ve apple müşteri memnuniyetini karşıladı. Şimdiki durumdan dolayı ben cihazı değiştirim yaptırabilirmiyim şuanda telefonda 3 tane sorun var hapörlor pil değişim programına giriyor bide ölü piksel.