iphone 6s şarj sorunu ?

Bu konuyu okuyanlar

Aygunnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
arkadaşlar dün mediamarkt'ten iphone 6s satın aldım ece gelip batarya bittikten sonra gece şarja taktım sabaha kadar şarj oldu sabah 11 de şarjdan çıkardım . Sonra telefonu 3G modunda internette gezinerek kullandım ve kullanırken şarjının çok çabuk ve hızlı bir şekilde gittiğini farkettim . Gezinirken veya telefonla konusurken 5 dakikada %1 şarj gidiyordu. Bu normal bir durum mu apple müşteri temsilcisini aradım yazılımsal hata var dediler ve yeni yazılım yüklediler hala devam etti sonra yeni aldıgın için 1 hafta falan kullan dediler batarya kendine gelsin diye . Bu durum başına gelen var mı varsa içimi rahatlatırsa çok sevinirim . Teşekkürler ...

furkany33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Evet var yazılımdan kaynaklı bende 6s kullanıyorum yapıcak bir şey şimdilik yok.

Aygunnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Evet var yazılımdan kaynaklı bende 6s kullanıyorum yapıcak bir şey şimdilik yok.
kardeşim senin telefon ilk aldığın zamanlarda nasıldı şarj durumu kaç saat götürüyordu seni ? Kaç saattir kafama takıyorum bikaç kişiye sordum iphone 6 kullanan bizde sıkıntı yok 1 gün gidiyor diyolar . İyice kafama takıldı acaba sadece benimki mi sıkıntılı . Garantiye mi göndersem daha dün aldım ? ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
6s ve 6s+ kulübüne sorarsan şarj konusunu sana daha çabuk yardımcı olurlar

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
kardeşim senin telefon ilk aldığın zamanlarda nasıldı şarj durumu kaç saat götürüyordu seni ? Kaç saattir kafama takıyorum bikaç kişiye sordum iphone 6 kullanan bizde sıkıntı yok 1 gün gidiyor diyolar . İyice kafama takıldı acaba sadece benimki mi sıkıntılı . Garantiye mi göndersem daha dün aldım ? ?

Dostum şunu söylim ilk: kullan ve batarya kendine gelsin diyen adamı muhatap alman bile yanlış. Hangi ileri zeka dedi ise.

Batarya işine gelince 5 dk da %1 gitmesi anormal değil ki. Bu miktar 5 dk da %10 demek. 500 dk da biticek demekki bu da 9 saate yakın bir zaman.

Sen telefonu hiç elinden bırakmayacakmısın:) canını sıkma . Doğal birşey. Keyfine bak

Aygunnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Dostum şunu söylim ilk: kullan ve batarya kendine gelsin diyen adamı muhatap alman bile yanlış. Hangi ileri zeka dedi ise.

Batarya işine gelince 5 dk da %1 gitmesi anormal değil ki. Bu miktar 5 dk da %10 demek. 500 dk da biticek demekki bu da 9 saate yakın bir zaman.

Sen telefonu hiç elinden bırakmayacakmısın:) canını sıkma . Doğal birşey. Keyfine bak
üstad yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim ilk defa iphone kullanıyorum ve gerçekten biraz kafaya takan biriyim kabul . Ama apple müşteri temsilcisini aradım ilk başta bana telefonunda yazılımsal bir problem var yeni yazılım atalım düzelir dediler ve attık. Daha sonra aynı 5 dakika geçmeden %1 gidiyor iphone kullanan arkadaşlarıma sordum çok az dediler o süre . bir de içinde fazla program uygulama da yok telefon da bu sizce de normal mi yoksa bi hafta falan bi kullanmalı mıyım. 14 gün içerisinde iade hakkı diye bir mevzu var mı bir de biliyor musunuz .?

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Pil kullanım değerlerinin ekran görüntüsünü alıp paylaşır mısın.

Ayrıca 6S cihazları Apple tarafından pil değişim sürecinde eğer sizin telefonunuz da pil değişiminde olduğunu öğrenmek istiyorsanız bu linke tıklayın

Beklenmedik Kapanma Sorunları İçin iPhone 6s Programı - Apple Destek

Yukarıdaki adrese girin kutucuğa telefonunuzun seri numarasını girin.
Eğer aşağıdaki yazı çıkarsa telefonunuz pil değişim programı kapsamındadır

IMG_0975.PNG

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Kardeşim rica ederim. Kafaya takman normal. O müşteri temsilcisini önemseme. Ama iTunes üzerinden tekrar restore etmende fayda var. Bunu deme sebebim yazılım kaynaklı genel bir sıkıntı olabiliyor ki zaten apple bununla ilgili duyuruda sa bulundu.

Senin anlattığına göre telefonun 1 gün rahat gidicek çünkü telefonla sürekli oynasan da az önce hesabını yaptık:)

Uygulama ile uzaktan da olsa çok az ilgisi var.

14 Gün hakkı değişkenlik gösterir. Bu senin ısrarına ve satanların vicdanına bağlı.
Eğer internetten aldıysan iade etme hakkın şartsız şurtsuz var zaten.

Gelelim sonuca. Brnim sana tavsiyem 10.2 yi beklemen olucak. Kesinlikle iyileştirme gelicek batarya ile ilgili güven bana.

Halihazırda geliştirici hesabım da mevcut ve böyle sorunları zaten dile getiriyoruz.

En kötü ihtimal ki buna gerek kalmayacak , telefonunu gönderirsin . Sıfırı elinde olur. Apple seni servis yönü ile üzmeyecek.

Aygunnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Pil kullanım değerlerinin ekran görüntüsünü alıp paylaşır mısın.

Ayrıca 6S cihazları Apple tarafından pil değişim sürecinde eğer sizin telefonunuz da pil değişiminde olduğunu öğrenmek istiyorsanız bu linke tıklayın

Beklenmedik Kapanma Sorunları İçin iPhone 6s Programı - Apple Destek

Yukarıdaki adrese girin kutucuğa telefonunuzun seri numarasını girin.
Eğer aşağıdaki yazı çıkarsa telefonunuz pil değişim programı kapsamındadır

Ekli dosyayı görüntüle 14538
Şu an telefonda hiç program yok ama yine de hızlı bitiyor durum böyle . Normal mi ?

Ekli dosyalar

• IMG_0004.PNG
    IMG_0004.PNG
    119.4 KB · Görüntüleme: 1,489

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Hocam şu saat simgesine bir tık atın. Ne kadar süre ne kullanılmış bakalım. Öyle upload edin

Aygunnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Durum böyle

Ekli dosyalar

• IMG_0005.PNG
    IMG_0005.PNG
    130.8 KB · Görüntüleme: 658

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738

Bu değerler çok ama çok kötü. Sen ilk olarak bir restore işlemi yap dostum. Değerler aynı çıkarsa , netten aldıysan iade et. Appstore dan alındı ise bir görünmende fayda var.

Batarya değişim programında olup olmadığını arkadaşın verdiği linkten kontrol et. Sanırım oradadır.

Aygunnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Bu değerler çok ama çok kötü. Sen ilk olarak bir restore işlemi yap dostum. Değerler aynı çıkarsa , netten aldıysan iade et. Appstore dan alındı ise bir görünmende fayda var.

Batarya değişim programında olup olmadığını arkadaşın verdiği linkten kontrol et. Sanırım oradadır.
Girdiğiniz seri numarası bu program için uygun değil. Bunun nedeni aşağıdaki iki durumdan biridir:
- Cihazınızın seri numarası etkilenen aralıkta değil
VEYA
- Kayıtlarımıza göre, piliniz zaten değiştirilmiş. Pil değiştirme servisi için ödeme yaptıysanız para iadesi için alıp alamayacağınızı öğrenmek üzere Apple'a danışın. ( böyle diyor . değerler çok ama çok kötü derken sorun ne ben pek anlamıyorum lütfen yardımcı olun ya telefonu mediamarkttan aldım aradım müşteri hizmetleri teknik servise gönderebiliriz ancak dedi ne yapıyım ? )

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Benimki SE ve durum bu. Senin Safari 7 dk ekranda %9. Benimki 41 dk ekranda %10. Ve amperi düşük olmasına rağmen.

Aygunnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
telefonum 6s ondan dolayı fazla tüketiyor olabilir mi anlamadım . 1 hafta falan kullanıp denesem faydası olur mu ya da direk teknik servise yönlendirsem yenisi gelir mi apple desteği aradım onlar sorun gözükmüyor şu an biraz kullan dediler ama ne yapsam bilemedim .. :(

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
10.2 güncellemesi bu hafta içi yayınlanacak bekleyin onu eğer devam ederse Apple Store gidin

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
telefonum 6s ondan dolayı fazla tüketiyor olabilir mi anlamadım . 1 hafta falan kullanıp denesem faydası olur mu ya da direk teknik servise yönlendirsem yenisi gelir mi apple desteği aradım onlar sorun gözükmüyor şu an biraz kullan dediler ama ne yapsam bilemedim .. :(

Kardeşim Oran orantıda yanılıuor olabiliriz. Son 7 yün içindeki sekmeyi tıklayıp upload etsene bir.

6s ker evet biraz fazla yer. Sebebi 3D Touch. Kullanılmasada her an komut beklemesi şar yeme demektir.

Aygunnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Kardeşim Oran orantıda yanılıuor olabiliriz. Son 7 yün içindeki sekmeyi tıklayıp upload etsene bir.

6s ker evet biraz fazla yer. Sebebi 3D Touch. Kullanılmasada her an komut beklemesi şar yeme demektir.
son 7 gün derken üstad telefonu dün akşam aldım daha 1 gün oldu kullanalı . Sen öyle deyince iyice kafama taktım şimdi . Acaba direk versem mi mediamarkt a ?
Bir de şu an telefonu şarja taktım telefon kapalıyken şarj olmuyor mu yani %2 de kapandı şarja takınca açıldı kapalı durumdayken şarj olma durumu olmuyor mu apple'da . Bilmiyorum cahilliğime verin öğrenmek için soruyorum ondan burdayım ..

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
son 7 gün derken üstad telefonu dün akşam aldım daha 1 gün oldu kullanalı . Sen öyle deyince iyice kafama taktım şimdi . Acaba direk versem mi mediamarkt a ?
Bir de şu an telefonu şarja taktım telefon kapalıyken şarj olmuyor mu yani %2 de kapandı şarja takınca açıldı kapalı durumdayken şarj olma durumu olmuyor mu apple'da . Bilmiyorum cahilliğime verin öğrenmek için soruyorum ondan burdayım ..

O normal olmaz:)

Sen takma çözüm bulacaz. Sen pil ekranı upload ettin ya. Orda son 7 gün yazar. Onu tıkla ve ekran görüntüsü öyle al sen

Israrla dün aldım diyorsun demi:) kusura bakma.

Sen telefonunu tekrar bir restıre et dostum. Senden 7 gün raporlarını isteme sebebim acaba oran orantı olarak yanılıuormuyuz demek istedim.

Mesela şunu demek istiyorum. Bende seninkine göre evet 3 kat az kullanım var ama ben 24 saat içinde 3 kez şarj ettim. Burada oran orantı önemli olabilir.

En iyisi şu uine söylüyorum. Sen 10.1.1 i ipse dosya olarak indir. İtunes ile kur.

Peki ne kadar süre sonra şarja taktın sen telefonu nu? Bu da önemli

Son düzenleyen moderatör:

Aygunnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Israrla dün aldım diyorsun demi:) kusura bakma.

Sen telefonunu tekrar bir restıre et dostum. Senden 7 gün raporlarını isteme sebebim acaba oran orantı olarak yanılıuormuyuz demek istedim.

Mesela şunu demek istiyorum. Bende seninkine göre evet 3 kat az kullanım var ama ben 24 saat içinde 3 kez şarj ettim. Burada oran orantı önemli olabilir.

En iyisi şu uine söylüyorum. Sen 10.1.1 i ipse dosya olarak indir. İtunes ile kur.

Peki ne kadar süre sonra şarja taktın sen telefonu nu? Bu da önemli
hocam sağolasın harbi ya ilgileniyosun. Şimdi şöyle anlatıyım apple aradıgımda onlar telefona yeni yazılım attılar itunes üzerinden yükledim ben de 2.34 gb falan boyutu . Bunu kurduktan sonra tekrar aradım su an sorun gözükmüyo dedi. restore et derken ne yapmam gerekiyor . telefonu sadece bir kez şarj ettim 11 saat şimdi yine şarja taktım . ortalama 7 saat falan gitti şarjı ama çoğu kişi yeni olduğu için daha fazla gitmesi gerekiyor dediği için korktum bende

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
hocam sağolasın harbi ya ilgileniyosun. Şimdi şöyle anlatıyım apple aradıgımda onlar telefona yeni yazılım attılar itunes üzerinden yükledim ben de 2.34 gb falan boyutu . Bunu kurduktan sonra tekrar aradım su an sorun gözükmüyo dedi. restore et derken ne yapmam gerekiyor . telefonu sadece bir kez şarj ettim 11 saat şimdi yine şarja taktım . ortalama 7 saat falan gitti şarjı ama çoğu kişi yeni olduğu için daha fazla gitmesi gerekiyor dediği için korktum bende

Rica ederim. Restore tam olarak o. Yapmışsınız zaten. 11 saat değil , telefonunuzun max 2 ya da 2.5 saat durması lazım.

7 saat günlük kullanımda çok az tabii. 4 saatte gittiği olur sürekli oyun oynanırsa ya da Özellikle Facebook ya fa instagram gib sosyal medya kullanılırsa.

Hasılı siz bir şarj daha yapın. Tekrar deneyin. Kacaya takılcak bir durum kesinlikle değil.

En kötü ihtimal değişim olur. Tekrar söylüyorum Apple hiçbirsaman sizi üzmez, emin olabilirsiniz.

Aygunnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Rica ederim. Restore tam olarak o. Yapmışsınız zaten. 11 saat değil , telefonunuzun max 2 ya da 2.5 saat durması lazım.

7 saat günlük kullanımda çok az tabii. 4 saatte gittiği olur sürekli oyun oynanırsa ya da Özellikle Facebook ya fa instagram gib sosyal medya kullanılırsa.

Hasılı siz bir şarj daha yapın. Tekrar deneyin. Kacaya takılcak bir durum kesinlikle değil.

En kötü ihtimal değişim olur. Tekrar söylüyorum Apple hiçbirsaman sizi üzmez, emin olabilirsiniz.
İlk defa apple kullandığım ve biraz da tuzlu bir mebla verdiğim için kafama takmam ondandır ya bir de öğrenciyim yani sürekli etraftan olumsuz eleştiri alınca iyice paranoya oldum anladığınız üzere.. Siz telefonu ilk aldığınız günlerde böyle bir sıkıntıyla karşılaşmış mıydınız ya da telefonu teknik servise gönderdiniz mi göndersem çok mu erken göndermiş olurum bir de 20 iş günü dediler 1 ay sürer mi acaba bu ?
--- Gönderi Güncellendi ---
Bir de telefonda sadece whatsapp uygulaması yüklü kullandığım . oyun falan yüklediğimde oynadığımda bu sefer hiç dayanmaz şarjı yani ben öyle düşünüyorum .

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
İlk defa apple kullandığım ve biraz da tuzlu bir mebla verdiğim için kafama takmam ondandır ya bir de öğrenciyim yani sürekli etraftan olumsuz eleştiri alınca iyice paranoya oldum anladığınız üzere.. Siz telefonu ilk aldığınız günlerde böyle bir sıkıntıyla karşılaşmış mıydınız ya da telefonu teknik servise gönderdiniz mi göndersem çok mu erken göndermiş olurum bir de 20 iş günü dediler 1 ay sürer mi acaba bu ?
--- Gönderi Güncellendi ---
Bir de telefonda sadece whatsapp uygulaması yüklü kullandığım . oyun falan yüklediğimde oynadığımda bu sefer hiç dayanmaz şarjı yani ben öyle düşünüyorum .

Dostum senin yapacağın ilk şey. Benim dediğim restoreyi yapmak. Bir kez daha restore. Hatta eğer downgrade imkanı varsa yani imza kapanmadı ise link atacağım.

Olmaz ise şayet medimarkt a gidip ve yanında tecrübeli birini götürüp, üründe batarya sıkıntısı olduğunu dile getirip iade etmek istediğini dayatmak.

( bunu söyleme sebebim bazen öyle oluyor ki, prosedürler de çiğnenebiliyor) . Sen ısrarla iade ya da değişim istiyorum dersen ve inatçı olursan direkt değişim yapılır.

Yine olmadı mı sıkıntı değil. Servise gönderirsin, 15 gğn içinde değişim olup geri gönderirler ve değişim konusunda da yardımcı olurum sana.

Aygunnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Dostum senin yapacağın ilk şey. Benim dediğim restoreyi yapmak. Bir kez daha restore. Hatta eğer downgrade imkanı varsa yani imza kapanmadı ise link atacağım.

Olmaz ise şayet medimarkt a gidip ve yanında tecrübeli birini götürüp, üründe batarya sıkıntısı olduğunu dile getirip iade etmek istediğini dayatmak.

( bunu söyleme sebebim bazen öyle oluyor ki, prosedürler de çiğnenebiliyor) . Sen ısrarla iade ya da değişim istiyorum dersen ve inatçı olursan direkt değişim yapılır.

Yine olmadı mı sıkıntı değil. Servise gönderirsin, 15 gğn içinde değişim olup geri gönderirler ve değişim konusunda da yardımcı olurum sana.
Hocam şimdi mediamarkt a gitsem değişim iade mi alırlar yoksa değişim mi yaparlar yenisiyle ve değişim olursa çok bekler miyim çünkü cihazın teknik servise gitmesi falan gerekecekmiş sanırım işlemler uzun sürer mi benim korkum teknik servise gidip te sorun yok bu cihazda deyip tekrar göndermeleri

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Hocam şimdi mediamarkt a gitsem değişim iade mi alırlar yoksa değişim mi yaparlar yenisiyle ve değişim olursa çok bekler miyim çünkü cihazın teknik servise gitmesi falan gerekecekmiş sanırım işlemler uzun sürer mi benim korkum teknik servise gidip te sorun yok bu cihazda deyip tekrar göndermeleri

Sen değişim yapılırsa beklemeyeceksin. Mediamatketten talep edeceksin dostum. Yani servise gitmeyecek 2 günlük cihaz. Brn reddediyorum , ya parami iade edin ya da sıfır ile değişim yapın diceksin. Servise gönderelim denirse onaylama. Israr et ve sonucu pahlaş burda.

Yanına mutlaka inatçı, diretecek aklı başında ve bu işleri bilen uyanık birini al sen.

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Ayrıca servise giderse , batarya değişimi olur. Sakın kabul etme. Son olarak servise berbaer gönderelim ve cihaz değişim olsun.

Oldukça tecrübeliyim bu konuda. Sıkıntı yapma sen

Aygunnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Sen değişim yapılırsa beklemeyeceksin. Mediamatketten talep edeceksin dostum. Yani servise gitmeyecek 2 günlük cihaz. Brn reddediyorum , ya parami iade edin ya da sıfır ile değişim yapın diceksin. Servise gönderelim denirse onaylama. Israr et ve sonucu pahlaş burda.

Yanına mutlaka inatçı, diretecek aklı başında ve bu işleri bilen uyanık birini al sen.
Hocam işte ben aradım mediamarkt müşteri hizmetlerini cihazımı daha dün aldım dedim ve sorunlu çıktı dedim direk değişim istiyorum diye söyledim ve oradaki bayan bana direk değişim yapamayız çünkü ürün kullanıldığı için servise gönderebiliriz ancak ordan onay gelirse yenisini veririz dedi . Usta öğrenciyim şimdi yanımda anne baba amca vs yok gidip yalnız aldım cihazı yanıma alabileceğim uyanık biri de yok pek şimdi adamlar yenisiyle değişmesi gerekiyor mu normalde ?

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Hocam işte ben aradım mediamarkt müşteri hizmetlerini cihazımı daha dün aldım dedim ve sorunlu çıktı dedim direk değişim istiyorum diye söyledim ve oradaki bayan bana direk değişim yapamayız çünkü ürün kullanıldığı için servise gönderebiliriz ancak ordan onay gelirse yenisini veririz dedi . Usta öğrenciyim şimdi yanımda anne baba amca vs yok gidip yalnız aldım cihazı yanıma alabileceğim uyanık biri de yok pek şimdi adamlar yenisiyle değişmesi gerekiyor mu normalde ?

İşte bu tamamen senin inat ve ısrarcılığına ve aynı zamanda uyanıklığına bağlı. Neden aradın ki. Gidip yüzyüze muhatab olucaksın