iPhone 6S Plus mı, iPhone 7 mi?

Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    16

Bu konuyu okuyanlar

BTA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar...
Androidin tüketim çılgınlığından bıkmış olmam birinci sebep olmak üzere, iphone'a geçmek istiyorum.

Ama kararsızım! Beni en azından bir 4 yıl idare edecek bir telefon istiyorum.
Beklentilerim:
Şarjı en az 1 gün dayansın.
Çağrı yapma ve alma konusunda problem yaşamayayım.
SMS alma konusunda problem yaşamayayım.
Günde yaklaşık 3 saat youtube kullanımı versin.
Günde maksimum 1 saat e-posta erişimim olsun.
Birkaç ufak oyunum var, onlar çalışsın.
Bankacılık uygulamalarım çalışsın...
Gün içerisinde yaklaşık 2 saat kadar süre ile hücresel veriyi kullanabileyim.
İşte ufak tefek "kendime yetecek kadar" çektiğim fotoğraf ve videolar idare etsin, iğrenç olmasın, yuvarlansın gitsin...

Ve bunların hepsini yaklaşık 4 yıl süreyle yapmaya devam edebileyim.

Ne tavsiye edersiniz? Eski Note kullanıcısı olarak, büyük, ekstra aşırı aşırısı devasa ekranlara çok alışkınım. İphone7'den bu yüzden biraz çekiniyorum açıkçası, ama bütçem 7plus'ı kaldırmaz...

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

M

Murat Burç

SDN Okuru
6S Plusun seneye leşi çıkar. 7'nin sarji bir gün dayanır mı muamma android fanatigiyim sizin yerinizde olsam 7 tercih ederdim.
Android tekrar düşünürseniz Oneplus 5 veya 5t , HTC U11 veya XZP sizi 3-4 sene götürür.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Android de seçenek çok olduğu için öyle bir algı yaratıyor benim arkadaşım mesela hatta g3. Kullanıyor çok memnun. Ben şahsen önermem o fiyata ama yine siz bilirsiniz 7 alın derim ikisi arasında birde power bank

BTA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
6S Plusun seneye leşi çıkar. 7'nin sarji bir gün dayanır mı muamma android fanatigiyim sizin yerinizde olsam 7 tercih ederdim.
Android tekrar düşünürseniz Oneplus 5 veya 5t , HTC U11 veya XZP sizi 3-4 sene götürür.
Murat Bey yanıtınız için teşekkür ederim.
Şimdiye kadar Akıllı telefon maceramda Softbank marka Japonya exclusive bir telefon, sonrasında S3, Note2, Note4 ve LG G2 kullandım...
içlerinden en performanslı kullandığım S3'tü. 2 yıl bil fiil ben kullandım (o dönem daha faal kullanıyordum telefonu) sonrasında 2 yıl kuzenim kullandı. Note 2, 4 ve G2 üçü de birer senede perte çıktı. Note4 ve G2'de her ikisinde de çekim problemi yaşadım. Şu an elimdeki LG G2 ile çağrı alamıyorum ve çağrı yapamıyorum.

Android yazılımı değil sorun. Sorun cihazın hardware olarak (açık konuşacağım) dandik yapılması... Açıkçası, bıktım maalesef. Ucuz değil, benim için büyük bir yatırım, 3000 TL kazanmak için bir ay çalışan insanlarız. Dolayısıyla, yaptığım yatırımdan verim bekliyorum. Bütün derdim bu. Ve şimdiye kadar kullandığım Android alt yapılı cihazlarda maalesef bu verimi alamadım (S3 haricinde). Uzay teknolojisi beklemiyorum. Yalnızca verdiğim paranın hakkını almak istiyorum. Eskiden 500 liraya Nokia telefon alırdık, 3 sene sonra "telefon daha yeni" derdik. atardık yere, üstüne otururduk,vurur kırardık, hiçbir şey olmazdı birkaç ufak çizik dışında.

Kalite düşüklüğüne toleransım yok. Benim bir aylık emeğimi alıyorsa bir şirket, bunun karşılığını vermeli!
--- Gönderi Güncellendi ---
Android de seçenek çok olduğu için öyle bir algı yaratıyor benim arkadaşım mesela hatta g3. Kullanıyor çok memnun. Ben şahsen önermem o fiyata ama yine siz bilirsiniz 7 alın derim ikisi arasında birde power bank
Durmuş Bey yanıtınız için teşekkürler.
Yukarıda da söylediğim gibi, bir çok farklı Android telefonları kullandım. Ancak bu iş böyle olmuyor. Yani Note4'ü aldım 6 ay sonra bozuldu... 6 ay idare ettim. G2 aldım. şimdi yaklaşık 3-4 aydır o da bozuk. Telefon çekmiyor. İnsanlar bana ulaşamadıktan sonra ben neden cep telefonu taşıyayım ki? Zaten sabit telefondan da bana ulaşabiliyorlar. Şu telefonun çekmeme olayını hiç anlayamayacağım ben. LG de aynı Samsung da aynı... Şu an annem ve babam Venüs kullanıyorlar, onlar memnun mesela. Ama ben artık gerçek bir yatırım yapıp verdiğim paranın karşılığını gerçekten almak istiyorum. Bu noktada da en güvenilir (hem hardware hem software ve hem de satış sonrası destek anlamında) şirket Mac.
Pahalı... Ama en azından aldıkları paranın hakkını veriyorlar diye görüyorum ben... Çevremde Apple'ın herhangi bir ürününü kullanıp, haşat edebilen kimse yok. Henüz görmedim. Daha iyisi çıktı diye, zevkten değiştiren çok ama...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Murat Bey yanıtınız için teşekkür ederim.
Şimdiye kadar Akıllı telefon maceramda Softbank marka Japonya exclusive bir telefon, sonrasında S3, Note2, Note4 ve LG G2 kullandım...
içlerinden en performanslı kullandığım S3'tü. 2 yıl bil fiil ben kullandım (o dönem daha faal kullanıyordum telefonu) sonrasında 2 yıl kuzenim kullandı. Note 2, 4 ve G2 üçü de birer senede perte çıktı. Note4 ve G2'de her ikisinde de çekim problemi yaşadım. Şu an elimdeki LG G2 ile çağrı alamıyorum ve çağrı yapamıyorum.

Android yazılımı değil sorun. Sorun cihazın hardware olarak (açık konuşacağım) dandik yapılması... Açıkçası, bıktım maalesef. Ucuz değil, benim için büyük bir yatırım, 3000 TL kazanmak için bir ay çalışan insanlarız. Dolayısıyla, yaptığım yatırımdan verim bekliyorum. Bütün derdim bu. Ve şimdiye kadar kullandığım Android alt yapılı cihazlarda maalesef bu verimi alamadım (S3 haricinde). Uzay teknolojisi beklemiyorum. Yalnızca verdiğim paranın hakkını almak istiyorum. Eskiden 500 liraya Nokia telefon alırdık, 3 sene sonra "telefon daha yeni" derdik. atardık yere, üstüne otururduk,vurur kırardık, hiçbir şey olmazdı birkaç ufak çizik dışında.

Kalite düşüklüğüne toleransım yok. Benim bir aylık emeğimi alıyorsa bir şirket, bunun karşılığını vermeli!
Android cihazların dandiklik sorunları asıldı. Inceleyin derim.

BTA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Huyumdur iPhone konularında kafa karıştırmak. :D
Bir sebebi var mı? Yani, bir kin olsun, nefret olsun...
Hani, farklıdır apple ürünleri, genelde piyasanın üzerinde fiyatı vardır ama, sağlamdır, verimlidir... Eskiden Artvin'de porche sürmeye benzetirdim ben Türkiye'de iphone, mac falan kullanmayı... Yol yok, saate 40km üzerine çıkamayacaksın... Ne manası var derdim ama, artık yollarımız o kadar kötü değil... Bu güne kadar apple ürünü (ipod dışında-o da hediyeydi zaten) kullanmamış olmamın sebebidir mesela bu...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Apple dolandırıcı olduğu için mesela
Hızlı şarj getirdiler ama 400 Tl'ye hızlı şarj adaptörü satıyorlar.
A
Gayet iyi hatta en iyi diye nitelendiriyorlar kesinlikle değil.
Bir sebebi var mı? Yani, bir kin olsun, nefret olsun...
Hani, farklıdır apple ürünleri, genelde piyasanın üzerinde fiyatı vardır ama, sağlamdır, verimlidir... Eskiden Artvin'de porche sürmeye benzetirdim ben Türkiye'de iphone, mac falan kullanmayı... Yol yok, saate 40km üzerine çıkamayacaksın... Ne manası var derdim ama, artık yollarımız o kadar kötü değil... Bu güne kadar apple ürünü (ipod dışında-o da hediyeydi zaten) kullanmamış olmamın sebebidir mesela bu...

BTA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Apple dolandırıcı olduğu için mesela
Hızlı şarj getirdiler ama 400 Tl'ye hızlı şarj adaptörü satıyorlar.
A
Gayet iyi hatta en iyi diye nitelendiriyorlar kesinlikle değil.
Anlıyorum...
Fikrinizi değiştirmek değil kesinlikle amacım (danışan benim şu an) ama, şahsen ben eğer alacağım şey gerçekten günlük hayatımda kullanacağım ve benim için elzem bir şey ise, %30-35 fazla para verip, daha uzun süre kullanabileceğim bir ürün almanın uzun vadede daha avantajlı olduğu şeklinde kafası çalışan tiplerdenim... Mesela, son 2 yıl içerisinde, 3. defa telefon alacağım. Daha önce aldığım iki telefona harcadığım para toplamda yaklaşık 6000TL. Buna karşılık aldığım kullanım süresi toplamda 2 sene. Yani yıllık 3000, aylık 250TL demek... Şimdi ben gidip iphone 7 alsam mesela, şu an piyasa fiyatı 3300TL. Bu telefonu iki sene kullansam aylık kullanımım bana 137,5TL'ye gelecek. 3 seneye zorlarsam 92TL... Demem o ki, ne kadar uzun süre kullanırsam, o telefon bana o kadar ucuza gelmiş oluyor. Risk almayı da sevmediğimden...

Çok karıştırdım ortalığı şu an ben ya... :)

Hakoı_16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Telefonun seni 4 sene idare etmesini istiyorsan iphone 7 almalısın bence.iphone 6s plus 2015 in cihazı yani onu düşünmeniz gerek.Ancak iphone 7 nin pil ömrü sizi tatmin etmeyebilir.Kamera konusunda oldukça iyi diye düşünüyorum performans konusunda da.Sizi en az 3 yıl iyi bir şekilde idare eder ancak pil konusunda emin degilim.Eğer 6s plus derseniz o sizi iphone 7 den 1 yıl daha az süre idare eder.Iphone 7 daha güncel bir telefon.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
6S Plus kullanıcısıyım büyük ekran keyfini sonuna kadar yaşıyorum. Sorunuzda beyan ettiğiniz hususların hepsi için 6S Plus derim. 7 küçük gelir madem büyük ekran seviyorsunuz 6S Plus size iyi gelecektir.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Huyumdur iPhone konularında kafa karıştırmak. :D

Ve senin forumdaki sonunu bu getirecek, neyse.

Hocam iPhone almak isteyerek ne düşündüğünüzü anlıyorum. Ben de benzer sebeplerle, telefon alacağım zaman seçim yapacağım. Ya 7 Plus ya da 8 Plus olacak. :)

Ancak, 3-4 yıl kullanmak istiyorsanız, tavsiyem ya 7 Plus ya da 8 almanız. Çünkü 7'nin ömrü maksimum 4-5 seneydi ve 1 sene yaşlandı zaten.

Sahilmb07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
7 serisinin pili 8 den bile daha güçlü 7 al bence
Androidde note serisinde note 4. S serisinde s6 milad bence bu seriler ve üstlerinde sorun yok donma takılma yok ama değişiklik olsun diyorsan 7 serisi al
Ben note 4 den 8 plusa geçtim çok pişman oldum note 8 almadığıma

coşkun yılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar...
Androidin tüketim çılgınlığından bıkmış olmam birinci sebep olmak üzere, iphone'a geçmek istiyorum.

Ama kararsızım! Beni en azından bir 4 yıl idare edecek bir telefon istiyorum.
Beklentilerim:
Şarjı en az 1 gün dayansın.
Çağrı yapma ve alma konusunda problem yaşamayayım.
SMS alma konusunda problem yaşamayayım.
Günde yaklaşık 3 saat youtube kullanımı versin.
Günde maksimum 1 saat e-posta erişimim olsun.
Birkaç ufak oyunum var, onlar çalışsın.
Bankacılık uygulamalarım çalışsın...
Gün içerisinde yaklaşık 2 saat kadar süre ile hücresel veriyi kullanabileyim.
İşte ufak tefek "kendime yetecek kadar" çektiğim fotoğraf ve videolar idare etsin, iğrenç olmasın, yuvarlansın gitsin...

Ve bunların hepsini yaklaşık 4 yıl süreyle yapmaya devam edebileyim.

Ne tavsiye edersiniz? Eski Note kullanıcısı olarak, büyük, ekstra aşırı aşırısı devasa ekranlara çok alışkınım. İphone7'den bu yüzden biraz çekiniyorum açıkçası, ama bütçem 7plus'ı kaldırmaz...

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Güncel ve plus bir telefon alman ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacaktır.yazılımın donanımdan önde olması sebebiyle 6s i ele bence.önümüzdeki seneden itibaren yavaştan kasmalar başlayabilir ama belki.7 yi de küçük ve pili de küçük olduğu için ele.bataryanın cycle sayısı ne kadar fazla olursa o kadar çabuk ölür.yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi biraz daha biriktir 7 plus al bence

asi6464

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence note fan edition çünkü bende note 4 den sora kullanılacak telefon bulamadım kamera pil bide gece çekimi güzel kalemi olsun tasarımı olsun bence note fan edition

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
2 seçenek arasından İphone 7 daha iyi diyorum

Firathwd

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Hiçbir apple cihazı şarjıyla tüm gün çıkarmaz sadece arama yapıp nadir mesajlaşmıyorsanız. İ7.

Hakoı_16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende i7 var 51 saat bekleme süresi ve 10 saat ekran süresi alıyorum.Genelde 2 günde bir şarja takıyorum. Telefonu cok aktif de kullanıyorum aslında dizi izliyorum 40-50 dakika,1 saat spotify ,2 saat oyun oynuyorum geri kalan 2.5-3 saat de sosyal medyada taklılıyorum.Plusun şarjı tabi biraz daha iyi gider ancak yinede iphone 7 çok ağır kullanımlar haric 1 günü cıkarıyor.Az kullandıgım günlerde 3 günü bile görüyorum.6s plus yerine 7 veya 7 plus almalısın.Sanırım i7 suan indirimde olması lazım.