iPhone 6S Plus Alınırmı ?

Bu konuyu okuyanlar

Serhat Aras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bencede alinir yurtdisindan alacaksan alinir cunku iphone 6s plus turkiyede cok pahali yakinda ios 11 de geliyor

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Bana yetmiyor:( bu temizlenmis hali bosta 4gb falan vardi

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170908-175919.jpg
    Screenshot_20170908-175919.jpg
    169.5 KB · Görüntüleme: 516

ynskrg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ya ne güldüm :) konunun yarısı sd kart muhabbeti olmuş

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
SD
--- Gönderi Güncellendi ---
SD karta gereksiz diyenler olmuş gayet gerekli bir şey benim ve bir çok kişinin upload hızı rezalet kotalar ondan da rezalet.
Varıpta Cloudla uğraşamam.

TunaDrsn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
—Dikkate Değer—Alınır ama iphone 8 çıkınca istersen 6 plus 32 gb alacağına ip 7 plus 64 al çünkü 8 çıkınca fiyatlar düşecek ve aynı zamanda 7 plus 32 gb önermem hafıza okuma hızı düşük yarısı kadar 64 veya 128 gbtın en az 6 yıl kullanırsın 7 yi :) Birde kasko yaptırabilirsen ....

Umuutceliik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ağustosun 27sinde Arabsitandan iPhone 7 aldım memnunum 3700 vericeniE 2100 tlye iPhone 7 alınacak model olacaktır
İyi forumlar

ynskrg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
—Dikkate Değer—Alınır ama iphone 8 çıkınca istersen 6 plus 32 gb alacağına ip 7 plus 64 al çünkü 8 çıkınca fiyatlar düşecek ve aynı zamanda 7 plus 32 gb önermem hafıza okuma hızı düşük yarısı kadar 64 veya 128 gbtın en az 6 yıl kullanırsın 7 yi :) Birde kasko yaptırabilirsen ....
Hocam butce yok o kadar 6s plus 2000 e geliyor

Renega

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hayır almayın hiçbir şey yok telefonda sırf İOS var diye almaya gerek yok
en iyi kamera, en iyi tasarım ve stabil sistem.. hangi oyunda kasıyor telefon? zaten telefon dediğinde kamera, performans ve tasarıma bakılır başka birşeye bakılmaz..
Hocam butce yok o kadar 6s plus 2000 e geliyor
2000'e kesin getirtebiliyorsan düşünme al benimde ilgimi çekti şimdi siteyi yazarmısın?
hem facetime denen şey apple'nin domainlik yaparak görüntülü görüşme özelliği skype vs gibi.. sadece apple domain oluyor diğer apple cihazlarla görüşme için.. bende ipad var hiç facetime kullanmadım daha

M

Murat Burç

SDN Okuru
en iyi kamera, en iyi tasarım ve stabil sistem.. hangi oyunda kasıyor telefon? zaten telefon dediğinde kamera, performans ve tasarıma bakılır başka birşeye bakılmaz..

2000'e kesin getirtebiliyorsan düşünme al benimde ilgimi çekti şimdi siteyi yazarmısın?
hem facetime denen şey apple'nin domainlik yaparak görüntülü görüşme özelliği skype vs gibi.. sadece apple domain oluyor diğer apple cihazlarla görüşme için.. bende ipad var hiç facetime kullanmadım daha
En iyi kamera derken?
Düşük ışık performansı yerlerde ön ve arka kamera mı?
En iyi tasarım? Neye göre en iyi tasarım? Tasarım göreceli bir kavramdır. Ama endüstriyel tasarıma göre konuşursak 6S Plus endüstriyel tasarımı çöp. Ekran kasa oranı çok düşük . Burda istediğim çok uçuk rakamlar değil. Note 5'e bakın ekran kasa oranı 76, 6S Plus'a bakın ekran kasa oranı 67.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
En iyi kamera derken?
Düşük ışık performansı yerlerde ön ve arka kamera mı?
En iyi tasarım? Neye göre en iyi tasarım? Tasarım göreceli bir kavramdır. Ama endüstriyel tasarıma göre konuşursak 6S Plus endüstriyel tasarımı çöp. Ekran kasa oranı çok düşük . Burda istediğim çok uçuk rakamlar değil. Note 5'e bakın ekran kasa oranı 76, 6S Plus'a bakın ekran kasa oranı 67.

:D en iyi kamera harika tasarım telefon denince sadece kameraya performansına ve tasarımına bakılırmış
Telefon Tarihi eser olmuş arkadaş öve öve bitiremedi Telefon da hızlı şarj yok Gece çekiminde rezalet karanlık ortamda flaş patlatıp çeksem S7 kadar en iyi görüntüyü yaklayamazsın tasarım yerlerde ekran kasa oranı %70 in altında işlemcisi zaten çalışmaya çalışıyor micro sd kart yok yoğun kullanımda yarı yolda bırakır İOS da herşey kısıtlı paralı zengin değilsen zaten İphone 8 çıkacakken 6 s almazsın eee neresi iyi He tamam İOS kullanıcı dostu bir işletim sistemi telefon işlemciyi çok yormuyor o telefona Android olsa telefon 5 ayda kafayı yer hadi apple in bir avantajı sık sık güncelleme veriyor çünkü adam yılda sadece 3 model telefon yapıyor oldukça dolandırmasına rağmen bu hizmeti vermek zorunda burda fanboylukla bir yere varamazsınız Renega bey :) bilmiyorsanız sorabilirsiniz merak etmeyin kimseyi aşağılamak gibi durumumuz yok

Sef_60FB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben kullanıyorum samsungdan daha stabil bir telefon minimum 2-3 sene son sürümde alır.
3D touch ı kimse önemsemiyor ama bence bu özellikle bile 1 adım önde.

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Simdi 1-ekran kasa 70 civari olunca noluyo?kullanan icin ergonomik olarak nasil bir sorun olustu?bunu gercekten kullanicina soruyorum.sadece rafta gorupte bos muhabbet yapana degil.

2-dusuk isik tutturulmus.farazi konusmaya gerek yok.gunduz vakti odada cekilen fotoda dusuk isik performansina girer.simdi telefonlarla cekilen fotolarinizi hangi projelerinizde kullandiniz ve kac para kazandiniz simdiye kadar?(bunuda birkac stop avantaj sagladim diye kullandigi telefonu goklere cikaranlara soruyorum.ayni zamanda genel kullanicilara.

3-performanstan bahsedenler olmus.burasida ayri komesi bu sene cikan s8 e filan kafa tutuyosa daha neyin kafasini yasiyor bu arkadaslar.sirf fanboyluk yapmak icin moda mod konusam fanboy bile degildir.

4-uzun omurluluk olayina girmiycem bile.sonucta kargalar bile guler.bir tane fanboy cikip 6s le cikan s6 yi oneremiyorsa direk coptur.o zaman alan adama acirim.demekki sayili zenginlerden elindeki cop olmus olmamis takmiycak derecede kosede zula var demekki.

5-pahali muhabbeti yapan gereksiz birkac tip var(geneli tenzih ederim)o zaman alma kimse kafana silah dayamadi.isine gelen alsin arti eksileriyle kabul eden alir almaz.apple da fiyat koruma stratejisi var.bunu bastan bilicen.samsung gibi nir ayda cop yapmiyo malini alanada bogrune buzagi oturmus gibi hissettirmiyor.5000 rl den gecen ay cikan telefon simdi 3400 lerde geziyo saka gini ya.o donemde alan insanlar acaba ne yerine konuldunuz hic dusundunuz mu?var mi bir cevabiniz :)))

Donma,kasma,resetleme,virus vs konularina girmiyorum.gerek yok.

Bu daha boyle uzar gider.bir de durmadan ithalatci garantili oneren var.yarin birgun problem olustugunda kullanici hatasi yazisini gorurseniz sasmayin benden demesi.ya olur mu oyle sey demeyin olur.ha saticiyla ikili iliskileriniz iyidir yapar bi kiyak o baska.tamamen insafa bagli.

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Üşenmeden cevaplayacagim

Simdi 1-ekran kasa 70 civari olunca noluyo?kullanan icin ergonomik olarak nasil bir sorun olustu?bunu gercekten kullanicina soruyorum.sadece rafta gorupte bos muhabbet yapana degil.

2-dusuk isik tutturulmus.farazi konusmaya gerek yok.gunduz vakti odada cekilen fotoda dusuk isik performansina girer.simdi telefonlarla cekilen fotolarinizi hangi projelerinizde kullandiniz ve kac para kazandiniz simdiye kadar?(bunuda birkac stop avantaj sagladim diye kullandigi telefonu goklere cikaranlara soruyorum.ayni zamanda genel kullanicilara.

3-performanstan bahsedenler olmus.burasida ayri komesi bu sene cikan s8 e filan kafa tutuyosa daha neyin kafasini yasiyor bu arkadaslar.sirf fanboyluk yapmak icin moda mod konusam fanboy bile degildir.

4-uzun omurluluk olayina girmiycem bile.sonucta kargalar bile guler.bir tane fanboy cikip 6s le cikan s6 yi oneremiyorsa direk coptur.o zaman alan adama acirim.demekki sayili zenginlerden elindeki cop olmus olmamis takmiycak derecede kosede zula var demekki.

5-pahali muhabbeti yapan gereksiz birkac tip var(geneli tenzih ederim)o zaman alma kimse kafana silah dayamadi.isine gelen alsin arti eksileriyle kabul eden alir almaz.apple da fiyat koruma stratejisi var.bunu bastan bilicen.samsung gibi nir ayda cop yapmiyo malini alanada bogrune buzagi oturmus gibi hissettirmiyor.5000 rl den gecen ay cikan telefon simdi 3400 lerde geziyo saka gini ya.o donemde alan insanlar acaba ne yerine konuldunuz hic dusundunuz mu?var mi bir cevabiniz :)))

Donma,kasma,resetleme,virus vs konularina girmiyorum.gerek yok.

Bu daha boyle uzar gider.bir de durmadan ithalatci garantili oneren var.yarin birgun problem olustugunda kullanici hatasi yazisini gorurseniz sasmayin benden demesi.ya olur mu oyle sey demeyin olur.ha saticiyla ikili iliskileriniz iyidir yapar bi kiyak o baska.tamamen insafa bagli.

1- resmen sacmalamissiniz. Ekran kasa orani dustugu zaman kocaman bir telefonda küçücük ekran kullanıyorsunuz. Ergonomiyi oldukça etkiliyor.

2- kardesim ne diyosun sen, gündüz zaten günümüz telefonları herkesi hemen hemen mutlu ediyor. Kamera kalitesini ortaya koyan olay düşük ışık zaten. Iphone un kamerasi dusuk isikta rezaletse kamerasida rezalet. Sen resmen diyosun ki zaten kimse gece cektigi fotograflari onemli seylerinde kullanmiyor falan.

3- 6s uygulama optimizasyonu sayesinde uygulamaları acısta avantaj saglar.

4- bu tercih meselesi. Ben verdigim paraya acimiyorum. Beni kisitlamiyorsa kamera tatmin ediyorsa hizli sarj varsa daha ne? Zorlanacagim bir telefon icin neden ben sirf fiyati dusmuyor diye para vereyim. Ayrica samsung son modellerini eskisi kadar düşürmüyor.

5- haklisiniz kimsenin kafasina silah dayamiyolar

M

Murat Burç

SDN Okuru
Note 5 5.7, 6S Plus 5.5 inç ikisi de 16:9 format.
Şimdi tasarım olarak hangisini tercih ederdin bir söyle bakalım. Hangisi endüstriyel tasarım olarak önde Note 5'in tutmaya musaait yeterince çerçevesi de var.
iPhone6SPlus-vs-Note-5-6420-1.jpg

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Iphone cularin tek derdi bu zaten. Aldigim telefon hala pahali ehehehehe diye geciniyolar

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Üşenmeden cevaplayacagim

1- resmen sacmalamissiniz. Ekran kasa orani dustugu zaman kocaman bir telefonda küçücük ekran kullanıyorsunuz. Ergonomiyi oldukça etkiliyor.

2- kardesim ne diyosun sen, gündüz zaten günümüz telefonları herkesi hemen hemen mutlu ediyor. Kamera kalitesini ortaya koyan olay düşük ışık zaten. Iphone un kamerasi dusuk isikta rezaletse kamerasida rezalet. Sen resmen diyosun ki zaten kimse gece cektigi fotograflari onemli seylerinde kullanmiyor falan.

3- 6s uygulama optimizasyonu sayesinde uygulamaları acısta avantaj saglar.

4- bu tercih meselesi. Ben verdigim paraya acimiyorum. Beni kisitlamiyorsa kamera tatmin ediyorsa hizli sarj varsa daha ne? Zorlanacagim bir telefon icin neden ben sirf fiyati dusmuyor diye para vereyim. Ayrica samsung son modellerini eskisi kadar düşürmüyor.

5- haklisiniz kimsenin kafasina silah dayamiyolar

Genel cerceveden fazla cikmamissin yine sagol valla.yorumlar objektife yakin olunca saygi duyarim.birkac kisi disinda ben bunu cok buyuk kullanamadim diyen kullanici gormedim.wkran kasa orani 1-2 cm fark ediyor onu demeye calisiyorum.gece cekimleri muhtesem demiyorum ve gece cekilenler onemli islerde kullanilmaz da demiyorum.dedigim vga kamerada yok yani bunda ozetle.normal kullaniciyi tatmin eder.optimizasyon saglar demissin eyvallah basimin ustune.fiyatlandirma konusunda tercih meselesi demissin senin kararim saygi duyarim.ama bence cok onemli.en son nokta tercihtir.

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Note 5 5.7, 6S Plus 5.5 inç ikisi de 16:9 format.
Şimdi tasarım olarak hangisini tercih ederdin bir söyle bakalım. Hangisi endüstriyel tasarım olarak önde Note 5'in tutmaya musaait yeterince çerçevesi de var.
iPhone6SPlus-vs-Note-5-6420-1.jpg

Simdi murat kardesim daha once ufak tefek atismalarimiz oldu.hayatim boyunca insan kirmamaya ozellikle dikkat ederim.ama insani kizdiriyosun.nedenini sen daha iyi bilirsin.

Gorsellerde note 5 yine ekran kasa olarak onde.zaten goz var nizam var.5 de tutus ergonomiside iyiydi zaten bunun sende farkindasin ozellikle vurgulamissin.bu plus in kullanilamaz oldugu anlamina mi geliyor?etrafimda kullanan insanlar var bi parmak kaplarla kullaniyolar.on arka cam napsin adam.nerde kaldi ergonomi?tekrar hatirlatmakta fayda var hicbir markanin fani degilim.samsung hastaliklarindan kurtulsun kullanmamam icin hicbir neden olmaz.
Soruna gelecek olursam note 5 tercih ederim tasarim olarak.(plus tasarimlarida guzel.bu is goreceli)
Endustriyel tasarim sadece ekranin govdeye orani degildir.ve herseyin bir alternatif maliyeti vardir.buda tek kalemle ozetlenemez.

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Genel cerceveden fazla cikmamissin yine sagol valla.yorumlar objektife yakin olunca saygi duyarim.birkac kisi disinda ben bunu cok buyuk kullanamadim diyen kullanici gormedim.wkran kasa orani 1-2 cm fark ediyor onu demeye calisiyorum.gece cekimleri muhtesem demiyorum ve gece cekilenler onemli islerde kullanilmaz da demiyorum.dedigim vga kamerada yok yani bunda ozetle.normal kullaniciyi tatmin eder.optimizasyon saglar demissin eyvallah basimin ustune.fiyatlandirma konusunda tercih meselesi demissin senin kararim saygi duyarim.ama bence cok onemli.en son nokta tercihtir.

Hani sen diyorsun ki, samsungun üstün olduğu konular normal kullaniciyi baglamiyor. Normal kullaniciya iphone yetiyor zaten diyorsun. Fiyatida dusmedigi icin normal kullaniciyi tatmin ediyor diyorsun. Saygi duyuyorum. Tercih meselesi tabi

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Hani sen diyorsun ki, samsungun üstün olduğu konular normal kullaniciyi baglamiyor. Normal kullaniciya iphone yetiyor zaten diyorsun. Fiyatida dusmedigi icin normal kullaniciyi tatmin ediyor diyorsun. Saygi duyuyorum. Tercih meselesi tabi

Ustun oldugu konular onemsiz demedim yanlis anlama.tek tarafli dusunmek yanlis diyorum sadece.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Demin yeğenimin 6S'ini bi elime alayım dedim elime kamerayı açmamla kapatmam bir oldu. Oda koşullarında öyle gürültü öyle bir kirlilik ya yemin ediyorum REZALET.

babacano99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İOS işletim sistemini kötülemedim İphone Dolandırıyor 8. Serisi güzel olacak 5000 tl lik telefonu gidip 6000, 8000,10000 tl ye satçaklar
Apple'i falan boklamayın. Adamların dolandırdığı yok, senelerdir aynı fiyat politikasıyla satıyorlar. 3. Dünya ülkesi olduğumuz için paramızın değeri yok. Gir bak orijinal sitesine 699 dolar iphone 8. Amerika'da en düşük asgari ücreti maaşı 1800 dolar civarı. TR'de 1400 tl. Biz bir iphone 8 için 3 aylık maaşı vermemiz gerekirken adam maaşının yarısından azına alabiliyor. Olay bu kadar basit.
Kısaca; genel olarak ithal ettiğimiz ürünler çok pahalı değil sadece hükümet halkını düdüklemeyi, vergiyle tokatlamayı seviyor. Alan razı veren razı.

glikojen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Note 5 kullandım 1 sene ve Rakibi 6s plus olmasına rağmen iphone 6 aldım çok daha memnunum 6s plus kesinlikle alınır alırken yüksek gb almaya özen göster

Son mesajlar