iphone 6s plus 128 gb Isınıyor ve şarj kendiliğinden düşünüyor

Bu konuyu okuyanlar

Berk Hatipoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhaba, ben 4-5 ay önce iphone 6s plus 128 gb modelini aldım ve yaklaşık 2 haftadır şarj problemi yaşıyorum.Telefonum kendi kendine ısınıyor ve şarjı gidiyor.2 hafta önce pil kayıp seviyesi %5 gösteriyordu şimdi %19 gösteriyor.Telefonumu düzgün bir şekilde şarj ediyorum bataryası dolana kadar şarjdan çıkarmıyorum ama niye böyle bir sorun oldu anlamadım. Eğerki bir öneriniz varsa yazarsanız sevinirim.

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
eğer şarjda iken oyun oynamayıp ısınma meydan geliyorsa, ısınma ve ısınmaya bağlı batarya kayıpları meydana gelir. benim arkadaşın telefonu da şarj olurken aynı anda video izler ve ya facetime ile görüşürse de ısınma problemi başına geliyordu. O batarya değişimi yaptırdı ve şuan o problemi yaşamıyor. genelde ısınma şarjda iken oluyorsa ya batarya değişimi yapacaksınız yada o sıra kullanmayacaksınız.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Teknik servise götürün

Berk Hatipoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Telefon şarjdayken whatsapp a bile girmiyorum.Gayet iyi kullanıyorum telefonumu.Bundan önce bende iphone 5c vardı onu 3 yıl kullandım ve kayıp seviyesi %12 ama bu niye böyle oldu anlamadım. İOS 11.2.5’i yükledikten sonra meydana gelmeye başladı bu olay.

POH

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Apple Destek uygulamasını indir bir temsilciye bağlan. Pil testi yapar mısınız.. Çıkan sonuca göre seni yönlendirecektir.
Apple bataryalarının ömrünün 500 tam dolum olduğunu söylüyor.Buna istinaden bu rakama ulaşmadan bataryada sorunlar varsa bunu garanti kapsamı içerisinde değerlendiriyor. Sizin üründe donanımsal bir sorun var büyük ihtimalle.

Son düzenleme:

Berk Hatipoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Apple Destek uygulamasını indir bir temsilciye bağlan. Pil testi yapar mısınız.. Çıkan sonuca göre seni yönlendirecektir.
Apple bataryalarının ömrünün 500 tam dolum olduğunu söylüyor.Buna istinaden bu rakama ulaşmadan bataryada sorunlar varsa bunu garanti kapsamı içerisinde değerlendiriyor. Sizin üründe donanımsal bir sorun var büyük ihtimalle.
Teşekkürler

Berk Hatipoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
115 dolum olduğunu söyledi.

Berk Hatipoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Randevu alıp servise götürün
Servise götürürsem ücretsiz değişim yaparlarmı ? Arayıp konuştuğumda bana sistemsel bir sorun yok diyorlar ama 5 aylık düzgün kullanılan bir telefonun durduk yerde ısınıp %15 ve civarı şarjı gitmesi bence normal değil.

POH

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Servise götürürsem ücretsiz değişim yaparlarmı ? Arayıp konuştuğumda bana sistemsel bir sorun yok diyorlar ama 5 aylık düzgün kullanılan bir telefonun durduk yerde ısınıp %15 ve civarı şarjı gitmesi bence normal değil.
500 dolum öncesi yaşanan problemlerde garanti kapsamında değişim yapıyorlar. Sen tekrar ara cihazımın bataryasını değiştirmek istiyorum de, İstanbul'da değilsen bulunduğun şehirde bi servise yönlendiriyor. Ama muhakkak arayarak randevu al

Berk Hatipoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
500 dolum öncesi yaşanan problemlerde garanti kapsamında değişim yapıyorlar. Sen tekrar ara cihazımın bataryasını değiştirmek istiyorum de, İstanbul'da değilsen bulunduğun şehirde bi servise yönlendiriyor. Ama muhakkak arayarak randevu al
İstanbul da oturuyorum zorlu center a randevu alıp gitmeyi düşünüyorum.Telefondaki problemi söylesem dediğiniz yöntemleri uyguladım ve telefon hala ısınmaya devam ediyor bu yüzden telefonu değiştirmenizi rica ediyorum desem problem çıkmaz heralde.Çünki ben onlara telefon kullanım dışı ısınmaya başlıyo diyorum onlar bana nasıl pil ömrünü uzatırım adlı makaleyi gönderiyor.Buda bir işe yaramıyor zaten.

POH

Asistan
Reaksiyon puanı
78
İstanbul da oturuyorum zorlu center a randevu alıp gitmeyi düşünüyorum.Telefondaki problemi söylesem dediğiniz yöntemleri uyguladım ve telefon hala ısınmaya devam ediyor bu yüzden telefonu değiştirmenizi rica ediyorum desem problem çıkmaz heralde.Çünki ben onlara telefon kullanım dışı ısınmaya başlıyo diyorum onlar bana nasıl pil ömrünü uzatırım adlı makaleyi gönderiyor.Buda bir işe yaramıyor zaten.
Sıkıntı yapma, götür durumu anlat aşırı ısınıyor ve bataryası çabuk bitiyor .Sorun çıkarmazlar apple bu konuda en iyisi diyebilirim